Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, january napisał:

Tylko Capela gra na znacznie lepszym poziomie niż wtedy. Ogólnie - Trae jest lepszy, ale dla Hawks Capela jest ważniejszy (ostatnio spokojnie wygrywać mecze potrafili z Goodwinem na PG za Trae).

Ogólnie nie wliczanie Capeli, który gra sezon na takim poziomie w porównywaniu teamów, gdy z drugiej strony wyskoczy jakiś Plumlee to jest słabe, bo to jest monster różnica.

Dla mnie to on gra dobry, niech bedzie nawet bardzo dobry sezon, ale to defensywny roles, ktory w PO rzuci moze 8 razy do kosza, nie daje spacingu z dystansu, low post threat, czy kreacji. Teraz od wysokich mile jest widziana chociaz jedna z tych cech. No powiedzmy, ze jest elite finisherem jako roles, daje vertical spacing, ale ilosc zagrywek jakie na nim wykorzystasz jest niewielka, a w wiekszosci akcji dotknie pilke tylko przy hand offie. W obronie, jasno, jest bardzo dobry. Ale daje mi to ogolny obraz dobrego startera, a nie top czegokolwiek.

Wiem, ze ostatnio Hawks wygrywali, ale tam Bogdan tez czynil cuda, a taki cherry picking stosowano juz w przypadku deprecjonowania Kobego jak Lakers cos wygrali bez niego w okolicach 2005/2006 roku.

Trea jest wazniejszy i lepszy, ja to inaczej interpretuje. Elite kreator i scorer jak Young ma wplyw na wiecej aspektow gry i daje skilla, ktorego trudno znalezc, a Capele zastapisz. 

 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, january napisał:

Tylko Capela gra na znacznie lepszym poziomie niż wtedy. Ogólnie - Trae jest lepszy, ale dla Hawks Capela jest ważniejszy (ostatnio spokojnie wygrywać mecze potrafili z Goodwinem na PG za Trae).

Oj znowu zaczynasz. Capela gra świetny sezon, ale zarówno on jak i Young mają bardzo słabych zmienników. Bez Younga Hawks są 3-2, a bez Capeli 5-2. Ale to wciąż porównanie elite rolesa z franchise playerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Jak wyżej (w odpowiedzi do tangiersa), niemniej - W-L to gorsza rzecz niż on/off w takim przypadku jako argument :) 

A ogólnie clue jest takie tego wszystkiego, iż pomijanie Capeli w wyliczance jest mega słabe - z czym się chyba zgodzisz.

No to W-L to było w nawiązaniu do tego, że wygrywali nawet z Goodwinem.

Capela to #2 Hawks w tym sezonie, gdyby Hunter był zdrowy to pewnie #3, a zdrowi Hawks to spokojnie zespół na drugą rundę, ale wątpię, żeby Hunter wrócił do formy na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, january napisał:

Wiesz, ale określenie "defensywny roles" o centrze, który dogania (i raczej przegoni) Mylesa Turnera w walce o All-D 2nd (wiadomo 1: Gobert) to jest trochę niedopowiedzenie :) Zwłaszcza, że jak sam piszesz - jednocześnie jest elite finisherem, rebounderem etc, etc. - i dodatkowo zna swoją rolę.

Trae jest lepszy, ale w Hawks obecnie to Clint jest (w tym sezonie!!!) nie do zastąpienia.

Co do wywodu kogo łatwiej (ogólnie!) zastąpić - czy centra, czy gwiazdę ofensywną obwodową - zgadzam się jak najbardziej.

Jak mamy znalezc wspolna plaszczyzne to moge go okreslic jako bardzo dobrego rolesa, ale gosc ma waski profil gry, a megatrendy w swiatowym koszu sa teraz takie, zeby szkolic graczy w kierunku all around(patrz jacy zawodnicy teraz przychodza gry, ale odnosnie postepu moze pokusze sie na post w innym dziale)

Sam przyznajesz, ze sensu largo, latwiej jest zastapic C niz gwiazde z obwodu, a nie przekladasz tego do przykladu Hawks, tylko chcesz z tego zrobic wyjatek kiedy on nie ma miejsca.

W ramach dyskusji akademickiej, masz tranining camp, asystenci przygotowuja dla trenera wstepny play book, w nim masz zagrywki z rozpisanymi rolami dla danych graczy, nastepnie jest on weryfikowany na treningach, wenetrznych gierkach i na koniec ponownie dostosowywany pod roster i mozliwosci graczy. Niby Capela bierze udzial w podobnej ilosci zagrywek co Young, +/- ma podobny, ale rola i ilosc obowiazkow jest calkowicie inna. Jest tendencja (na tt np.) do tego, ze postawienie zaslonu traktuje sie za rownie istotne co trafienie pull jumpera po tej zaslonie. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Nie masz miejsca w rosterze, no i mam nadzieję, że nikomu nie umknie, że tylko ja pamiętałem o Gibsonie.

pamietalem o gibsonie ale liczylem, ze nikt go nie wylapie i zloze w ostatnim momencie xd

mam miejsce w rosterze, zwolnilem jacksona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

pamietalem o gibsonie ale liczylem, ze nikt go nie wylapie i zloze w ostatnim momencie xd

mam miejsce w rosterze, zwolnilem jacksona

KCP, Drumm i Gibson to 3 oferty a po zwolnieniu Jacksona masz 2 wolne miejsca w składzie. 

Uporządkuj to bo jesteś jak zawsze chaotyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Zatrudnijcie sobie lepiej jakiś lepszy skałting, bo przegapiliście tego Gibsona i żerujecie na ciężkiej pracy innych GMów.

ja już w poprzednim trymestrze o nim myślałem i gdyby nie Boucher i powrót KATa, to już od trymestru Gibson byłby u mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, karpik napisał:

Zatrudnijcie sobie lepiej jakiś lepszy skałting, bo przegapiliście tego Gibsona i żerujecie na ciężkiej pracy innych GMów.

 

W dniu 22.02.2021 o 14:40, cvbe napisał:

Cavaliers zwalniają Mike'a Scotta i jednocześnie oferują (mam nadzieję, że to dobry temat) kontrakty do końca sezonu:

1. Willy Hernangomez
2. Cameron Payne
3. Frank Kaminsky
4. James Johnson
5. Taj Gibson
6. Wayne Ellington

Zatrudniamy pierwszego z listy, który się zgodzi na kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Trzeba było we wtorek o 23:59 :) 

Liczę na głos rozsądku, bo za rywali mam zwykłych xerobojów. Gibson nie jest ring chaserem, a u mnie dostanie pewnie zbliżone minuty do tych z real Knicks, no i to świetny fit do Ziona.

@cvbe

Finalnie nie złożyłeś mu oferty, bo telefon dostał Hernangomez i to on z Tobą podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Liczę na głos rozsądku, bo za rywali mam zwykłych xerobojów. Gibson nie jest ring chaserem, a u mnie dostanie pewnie zbliżone minuty do tych z real Knicks, no i to świetny fit do Ziona.

 

Przynajmniej rywale nie są placzkami xd a Taj to twardy gość, gardziłby takimi marudami. 
 

A u mnie będzie drugim centrem i na pewno powącha parkiet w playoff, a z Lopezem i Gasolem będzie mu o to ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MMM2121 napisał:

A u mnie będzie drugim centrem i na pewno powącha parkiet w playoff, a z Lopezem i Gasolem będzie mu o to ciężko

Dobrze, że przyznajesz, że nawet sobie nie zdawałeś sprawy, że jest dostępny - świadczy też o tym dzisiejszy post na trading block.

Lopez i Gasol są dość zbliżonymi do siebie typami centrów, Gibson by grał niezależnie od nich, przeciwko nieklockom i w innych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.