Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co napisał BMF to prawda + ciężko w obecnej sytuacji dopasować lineupy do Okafora, gdyż nie broni ani nie rzuca za 3, a ponadto zabija ruch piłki, a Sixers chyba idą w kierunku ofensywy a'la Spurs '13-'15. Przy braku Fultza (i głównie jego rzutu), i czasami innych skrzydłowych (z Dallas chyba nie grał Redick) i dziwnych rotacjach Andersonem oraz TLC (na Stauskasie chyba został postawiony krzyżyk), Sariciu grającym padakę, występują okresowe problemy ze spacingiem. i te problemy to raczej Himalaje niż G. Świętokrzyskie bo każda minuta gdy na parkiecie przebywają jednocześnie ( a widziałem te lineupy w prawie każdym meczu) TJ - Simmons - Amir to zaproszenie drużyny przeciwnej do powiększania przewagi/odrabiania strat w najłatwiejszy możliwy sposób czyli wjazdami (a nawet pomimo zaskakującego wejścia do ligi Simmonsa ofensywa wtedy stoi). Johnson w teorii miał zabezpieczać defensywę (w jakimś stopniu), a wydaje się że jest już po drugiej stronie rzeki, ale wątpię by Okafor prezentował się lepiej.

 

Konkludując to Okafor powinien polecieć w lutym zeszłego roku(za cokolwiek), a nie Noel. Nerlens jest jaki jest, ale myślę, że byłby w stanie zastawić deskę oraz ograniczyć penetrację rezerwowych lineupów rywali. A tak jak sie spodziewałem rynku na jego usługi nie było i raczej nie będzie, więc byłby dosyć tani w utrzymaniu.Oczywiście o ile tylko niechęć Colangelo do dawania mu dużej wypłaty przesądziła o trejdzie do dallas, bo pozaboiskowe kwasy to tylko domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkludując to Okafor powinien polecieć w lutym zeszłego roku(za cokolwiek), a nie Noel. Nerlens jest jaki jest, ale myślę, że byłby w stanie zastawić deskę oraz ograniczyć penetrację rezerwowych lineupów rywali. A tak jak sie spodziewałem rynku na jego usługi nie było i raczej nie będzie, więc byłby dosyć tani w utrzymaniu.Oczywiście o ile tylko niechęć Colangelo do dawania mu dużej wypłaty przesądziła o trejdzie do dallas, bo pozaboiskowe kwasy to tylko domysły.

 

Fascynuje mnie jaką pozycje na tym forum na Noel. Dość często łamiący się zawodnik, bez jakiejkolwiek gry w ataki. Kumam, że potrafi zablokować i przechwycić, ale grał w beznadziejnie słabym zespole, więc jego ociągnięcia należy mocno filtrować co potwierdzają przypadki MWC czy KJ McDanielsa. Historia Okafora to ciekawy przypadek i o ile do dostania się do ligi potrzebny jest talent to by się w niej utrzymać potrzebna jest ciężka praca i zaangażowania. Może Okafor gdzieś jeszcze odżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś statystyka rzutów przez całe boisko na koniec kwarty/połowy? Bo wiem, że każdy guard ich ileś tam ma, ale Simmons oddaje je prawie w każdym meczu co mu obniża skuteczność z gry. W każdym razie, bez nich, Ben ma 19-10-8-2 na 57%ts w tych ośmiu meczach, i do tego bardzo solidnie broni, i wiem, że to nie jest pełnoprawny rookie, ale na razie wygląda na najlepszego rookie od czasów Duncana (?), ciekawe czy to utrzyma.
 
Embiid po raz pierwszy ponad 30 minut, Sixers zaczynają wyglądać jak Spurs bis jeżeli chodzi o ball movement (dwa wybitne mecze z rzędu pod tym względem), Joel w trzech wywiadach po meczu podkreśla, że pracuje nad stratami i swoimi podaniami, czego efektem świetna gra w dwóch ostatnich meczach, a i tak gra mocno poniżej tego, co powinien grać jeszcze w tym sezonie. Covington jest kapitalny jak na razie (choć poniżej swojego poziomu w obronie), trzeba było mu wcześniej dać to extension.
 
I tak jak pisałem - nie licząc meczu z Raptors (b2b bez Embiida), i dwóch ostatnich minut pierwszego meczu z Rockets, Sixers wyglądają jak playoffowa drużyna, ale jak Embiid dalej nie będzie grać w b2b a raz na jakiś czas Sixers będą oddawać wygrane mecze, to może jednak do tych playoffów zabraknąć, i to zakładając zdrowy roster.

 

Fascynuje mnie jaką pozycje na tym forum na Noel. Dość często łamiący się zawodnik, bez jakiejkolwiek gry w ataki. Kumam, że potrafi zablokować i przechwycić, ale grał w beznadziejnie słabym zespole, więc jego ociągnięcia należy mocno filtrować co potwierdzają przypadki MWC czy KJ McDanielsa. Historia Okafora to ciekawy przypadek i o ile do dostania się do ligi potrzebny jest talent to by się w niej utrzymać potrzebna jest ciężka praca i zaangażowania. Może Okafor gdzieś jeszcze odżyje.

Noel to bardzo dobry finisher, który mocno poprawia osobiste, zresztą, tutaj nie chodzi o samego Noela, a o to, że gdyby zostawiono Nerlensa to teraz można byłoby mu dać te 20 minut zamiast Amirowi, który na razie gra słabiutko. Dwa ostatnie mecze Amir już lepiej, może to jakaś dobra zmiana, ale bez Embiida Sixers wyglądają bardzo źle. Z Okafora nic nie ma sportowo i na rynku.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie jaką pozycje na tym forum na Noel. Dość często łamiący się zawodnik, bez jakiejkolwiek gry w ataki. Kumam, że potrafi zablokować i przechwycić, ale grał w beznadziejnie słabym zespole, więc jego ociągnięcia należy mocno filtrować co potwierdzają przypadki MWC czy KJ McDanielsa. Historia Okafora to ciekawy przypadek i o ile do dostania się do ligi potrzebny jest talent to by się w niej utrzymać potrzebna jest ciężka praca i zaangażowania. Może Okafor gdzieś jeszcze odżyje.

 

A jaką pozycję na forum wg ciebie ma Noel? Bo moim zdaniem to tylko (aż?) back-up center na 15-20 min w teamie próbującym walczyć o playoffy. A nawet nie, jeśli Holmes robiłby postępy. Oczywiście mówimy o hipotetycznej sytuacji jeśli Noel zostałby w Philly.

 

Okafor, cóż, ciężka praca ciężką pracą, ale on tak naprawdę nigdy nie otrzymał szansy pokazania swoich umiejętności chociaż we względnie normalnych okolicznościach (jakiś solidny kreator + min 35% shooterzy wokół), bo ze swoim skillsetem żadnego zespołu nie doprowadzi jako 1/2 do bycia playoffowym teamem. Kwestia tego czy nie mógł/nie próbował/nie chciał dostosować swojej gry do zmieniającej się taktyki, a podejrzewam, że będzie jeszcze trudniej skoro większość zespołów  chce/stara się grać w szybszym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką pozycję na forum wg ciebie ma Noel? Bo moim zdaniem to tylko (aż?) back-up center na 15-20 min w teamie próbującym walczyć o playoffy. A nawet nie, jeśli Holmes robiłby postępy. Oczywiście mówimy o hipotetycznej sytuacji jeśli Noel zostałby w Philly.

Jeszcze rok temu był stawiany znak równości pomiędzy nim a Gobertem

Dziś nadal pisze się o nim pozytywnie a facet w Mavs jest tragiczny. Niby robi jakieś tam bloki ale w realu to Carlisle woli grać Dirkiem na centrze bo z Noelem obrona i tak nie istnieje  za to atak jak przez całą jego karierę leci na łeb na szyje

 

Nawet nie chce pisać jak bardzo na minusie jest Mavs z nim w składzie i jak bardzo pogarsza statystyki jednej z najgorszych ekip

Nie rozumiem czemu nie podpisał tej umowy z MAvs 50-60/4 bo w tej chwili będzie mu ciężko dostać więcej niż 6-7 na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu był stawiany znak równości pomiędzy nim a Gobertem

Dziś nadal pisze się o nim pozytywnie a facet w Mavs jest tragiczny. Niby robi jakieś tam bloki ale w realu to Carlisle woli grać Dirkiem na centrze bo z Noelem obrona i tak nie istnieje  za to atak jak przez całą jego karierę leci na łeb na szyje

 

Nawet nie chce pisać jak bardzo na minusie jest Mavs z nim w składzie i jak bardzo pogarsza statystyki jednej z najgorszych ekip

Nie rozumiem czemu nie podpisał tej umowy z MAvs 50-60/4 bo w tej chwili będzie mu ciężko dostać więcej niż 6-7 na sezon

I znowu przeinaczasz, jeżeli chodzi o Goberta i Noela chodziło o to, że jest podobnym finisherem gdy Ty pisałeś, że jest w ofensywie "beznadziejny". To chyba było przed poprzednim sezonem.  

 

Swoją drogą, skąd taki rozdźwięk w on/off na nba.com i bkref? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu przeinaczasz, jeżeli chodzi o Goberta i Noela chodziło o to, że jest podobnym finisherem gdy Ty pisałeś, że jest w ofensywie "beznadziejny". To chyba było przed poprzednim sezonem.  

 

Swoją drogą, skąd taki rozdźwięk w on/off na nba.com i bkref? 

Inaczej liczą posiadania. . Ostatnio odkryłem przy okazji dyskusji o Rubio ,że każda z tych stron podaje inną liczbę rzutów oddanych w obszarze 0-3 ft więc widać,że mają różne podejście statystyczne

 

Beznadziejny w kontekście, że wtedy pogarszał najgorszą ofensywę ligi. I dziś w Mavs dzieje się podobna historia gdzie z nim mają

orth 98 a drtg122 bez niego to jest 109-112

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny w kontekście, że wtedy pogarszał najgorszą ofensywę ligi. I dziś w Mavs dzieje się podobna historia gdzie z nim mają

orth 98 a drtg122 bez niego to jest 109-112

Oglądałem jeden mecz Dallas, więc trudno mi się wypowiedzieć, ale rok temu Noel w Mavs był na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jeden mecz Dallas, więc trudno mi się wypowiedzieć, ale rok temu Noel w Mavs był na plusie.

W zeszłym roku w Mavs był na minusie. Niewielkim bo niewielkim ale był

 

Ale wyglądało to lepiej niż w tym roku. Tyle, że to chyba był przypadek bo w tym sezonie ma taki wpływ na ofensywę jak miał za czasów 76 ers. No może nigdy tak źle w obronie nie wyglądał jak teraz. A wygląda naprawdę źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jeden mecz Dallas, więc trudno mi się wypowiedzieć, ale rok temu Noel w Mavs był na plusie.

W tamtym roku na krótko po trejdzie w okolicach lutego/marca to Mavs dzieki niemu byli 2 defensywa NBA. Teraz wyglada to zgoła inaczej. Noel ma jeszcze mniejszą role w ataku, facet oddaje po 3-5 rzutów w meczu. A w defensywie nie klika tak dobrze jak wcześniej, Ostatni mecz vs 76 to nawet Dirk wygladał w obronie lepiej. Wiadomo ze nie biegał za Embiidem na obwód i pozwalał na trójki, ale wszystkie wjazdy po pomkach ładnie stopował wytrącając piłe z wielkich łap Embiida. Noel jest długimi okresami nieprzydatny, czasem coś zablokuje, ma zmysł do steali. Z taka grą to nie widze 10+ mln/sezon w następnym kontrakcie dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel ma jeszcze mniejszą role w ataku, facet oddaje po 3-5 rzutów w meczu.

 

O jakieś 2-4 za dużo w każdym meczu. Gość nadaje się do złapania 1, góra dwóch lobów, a resztę podawać. Nawet jak ten impotent złapie piłkę na atakowanej tablicy, to powinien tylko partnera szukać, a nie samemu cokolwiek próbować dobijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakieś 2-4 za dużo w każdym meczu. Gość nadaje się do złapania 1, góra dwóch lobów, a resztę podawać. Nawet jak ten impotent złapie piłkę na atakowanej tablicy, to powinien tylko partnera szukać, a nie samemu cokolwiek próbować dobijać.

Dlatego rok temu miał 70%fg w 0-3ft, a teraz ma 73%fg? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rok temu miał 70%fg w 0-3ft, a teraz ma 73%fg? :]

A ile z tego to loby? ;) Bo mam wrażenie, że on tylko umie złapać piłkę i ją zapakować.. Może i jestem przewrażliwiony na jego punkcie, ale ilekroć go widzę z piłką w rękach i nie ma możliwości dunka, tak irytują mnie jego głupie decyzje w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile z tego to loby? ;) Bo mam wrażenie, że on tylko umie złapać piłkę i ją zapakować.. Może i jestem przewrażliwiony na jego punkcie, ale ilekroć go widzę z piłką w rękach i nie ma możliwości dunka, tak irytują mnie jego głupie decyzje w ataku.

Już abstrahując od tego kim Noel jest, kim miał być, kim wciąż może być i kim na pewno nie będzie, to on jest ponadprzeciętnie dobrym finisherem w lidze (w sensie, nie wiem ilu kolesi gra na ponad 70% pod obręczą, ale zakładam, że nie tak wielu), nie traci piłek, dobrze zbiera w ataku, nie jest zły jeżeli chodzi o podania, poprawił rzut, w odpowiednim zespole z dobrymi ballhandlerami on nie powinien być tak minusowym graczem. W tym sensie, że finisherzy są przeceniani, mało który ma dodatni impakt na atak, ale Noel nie powinien robić dramatu.

 

Ale z tego co widzę, Nerlens grając 4. sezon w lidze robi per36 ponad 5 fauli na mecz i ma najgorsze statystyki jeżeli chodzi o stl i blk w całej karierze, więc tutaj pewnie leży główny problem. W sensie, w defensywie.

 

Ely, rok temu Noel był na plusie w RPM, na poziomie normalnego startera.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons zagrał chyba najgorszy mecz w NBA (14-11-11-2-3, 5 tov :]), Embiid najsłabszy w sezonie jeżeli chodzi o scoring, a Sixers robią 121 pkt, bo Redick i Covington trafiają jak naćpani, a to wszystko bez nieobecnego Fultza.

 

Więc dla przekory napiszę, że bardzo brakuje (pomimo bardzo dużego impaktu) Embiida w wersji defensywnego anchora z poprzedniego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne w końcu mieć shooterow po tylu latach... Cov jak będzie tak dalej wyglądał dostanie latem dużo dolarów. Simmons to będzie maszynka do tripledouble. Nie przypuszczałem ze gość będzie tak dobry! Teraz nic tylko ogrywać ta paczkę ze sobą , zbierać doświadczenie i modlić się o zdrówko. Embiid gra gorzej , ale bardziej zachowawczo - może dzięki temu pogra dłużej . JJ to strzał w 10. Mimo to szkóda Okafora , gość ma talent i zasługuje na minuty. No i Fultz ... niech wróci prawdziwy Fultz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.