Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2017/2018 Hinkie died for our sins


fluber

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najdziwniejsze jest to, że skoro Philly wiedziała, że Simmons będzie rozgrywa( a zakładam że musieli to wiedzieć mając go rok u siebie) to po co im był ten Trade po Fultza? Z drugiej strony jeśli nie wiedzieli że Simmons będzie rozgrywal to świadczy o nich jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najdziwniejsze jest to, że skoro Philly wiedziała, że Simmons będzie rozgrywa( a zakładam że musieli to wiedzieć mając go rok u siebie) to po co im był ten Trade po Fultza? Z drugiej strony jeśli nie wiedzieli że Simmons będzie rozgrywal to świadczy o nich jeszcze gorzej.

Wiedzieli, że będzie rozgrywał, ale nie wiedzieli, czy będzie w tym dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna nam się chyba kleić gra - pomoglo wyłaczenei Fultza, danie minut TJowi i generalnie zgranie zespołu.

Simmons trafił dzisiaj 2-3 long jumpery, które jeśli chodzi o mnie wyglądały bardzo ładnie technicznie i smooth. Jeśli ten rzut będzie mu zaczynał siadać too... ufff będzie grubo. 

 

Kto by pomyślał, że to nie Embiidem będziemy się jarać najbardziej na starcie sezonu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najdziwniejsze jest to, że skoro Philly wiedziała, że Simmons będzie rozgrywa( a zakładam że musieli to wiedzieć mając go rok u siebie) to po co im był ten Trade po Fultza? Z drugiej strony jeśli nie wiedzieli że Simmons będzie rozgrywal to świadczy o nich jeszcze gorzej.

Here we go again.

 

Sixers mieli w rosterze Embiida, Okafora, Holmesa, Saricia, Simmonsa, Covingtona, Andersona, więc zmieszczenie kolejnego skrzydłowego (Jackson, Tatum) gdy na jedynce mają Baylesa i McConnella, byłoby ciężkie. Stąd trade po Fultza, który był naturalnym wyborem ze względu na styl gry (combo guard) do tego zespołu. Ciekawe co zrobiliby Sixers z 2. pickiem (czy chcieliby Balla).

 

I szczerze nie wiem o co chodzi, Sixers mają Embiida, rozgrywającego (Simmons) i kilku spot up shooterów (Covington, Redick) - wzięcie guarda, który (docelowo) umie rzucać, atakować kosz i rozgrywać jawi się jako dosyć naturalna decyzja. Tutaj problemem nie jest dopasowanie drugiego ballhandlera (Fultza), a to, czy będzie rzucać na poziomie z NCAA, przekładając na współczesną ligę Simmons ma robić za ~LeBrona, a Fultz za ~Irvinga. Mając obok Covingtona, Redicka i dobrze rzucającego Embiida spacing tutaj nie będzie problemem.

 

Jakby ktoś nie widział:

 

https://twitter.com/NBA/status/925214182982803456

 

@january, dalej brałbyś Ingrama ponad Simmonsa, i Russella ponad Porzingisa? :]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Here we go again.

 

Sixers mieli w rosterze Embiida, Okafora, Holmesa, Saricia, Simmonsa, Covingtona, Andersona, więc zmieszczenie kolejnego skrzydłowego (Jackson, Tatum) gdy na jedynce mają Baylesa i McConnella, byłoby ciężkie. Stąd trade po Fultza, który był naturalnym wyborem ze względu na styl gry (combo guard) do tego zespołu. Ciekawe co zrobiliby Sixers z 2. pickiem (czy chcieliby Balla).

 

I szczerze nie wiem o co chodzi, Sixers mają Embiida, rozgrywającego (Simmons) i kilku spot up shooterów (Covington, Redick) - wzięcie guarda, który (docelowo) umie rzucać, atakować kosz i rozgrywać jawi się jako dosyć naturalna decyzja. Tutaj problemem nie jest dopasowanie drugiego ballhandlera (Fultza), a to, czy będzie rzucać na poziomie z NCAA, przekładając na współczesną ligę Simmons ma robić za ~LeBrona, a Fultz za ~Irvinga. Mając obok Covingtona, Redicka i dobrze rzucającego Embiida spacing tutaj nie będzie problemem.

 

No dobrze mając właśnie ten roster i wiedząc, że Simmons będzie grał na jedynce, z Okafora raczej nic nie będzie. Skoro go nie przedłużają teraz to raczej wiedzieli to już przed tym sezonem.  Do pierwszej piątki mają Simmonsa, Roco, Embiida czyli pozycje 1,3,5. Dla mnie w związku z tym naturalnym jest, że w drafcie szukam gracza na pozycje 2 lub 4, mając tak wysoki numer chcemy mieć gracza do pierwszej piątki.

Reddick ewidentnie jest podpisany na rok i nie sądzę żeby był w  długookresowych planach. Saric jest dla mnie max 6-th manem więc back up 4-5.

To w takiej sytuacji jaki sens ma oddanie dwóch picków za jeden, który się będzie dublował pozycją z Twoim jednym z dwóch najwazniejszych graczy?

Nie kupuje tego, ze Fultz był rozpatrywany jako combo bardziej w stronę dwójki. Wszystko wg mnie wskazywało, że on podobnie jak Simmons najlepiej czuje sie z piłką w rękach. W tej chwili tłumaczenie, że  gośc, który miał być najlepsza jedynka w drafcie w sumie był wzięt po to żeby być dwójka choc ma totalny problem z rzucaniem czy to z powodu zmiany mechaniki czy też ma kontuzje z powodu braku tej zmiany. Jak dla mnie to jakas pomroczność jasna.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszej piątki mają Simmonsa, Roco, Embiida czyli pozycje 1,3,5. Dla mnie w związku z tym naturalnym jest, że w drafcie szukam gracza na pozycje 2 lub 4, mając tak wysoki numer chcemy mieć gracza do pierwszej piątki.

Myślę, że mając Simmonsa, Cova i Joela, mam pozycje 3-5 obsadzone. Nawet jeśli Simmons rozgrywa, to potrzeba na boisku jedynki, która będzie broniła rozgrywających przeciwnika. Simmons tego nie zrobi. To point forward, a nie rasowy rozgrywający. Czwórka. Branie jedynki lub dwójki było jak najbardziej naturalne w sytuacji 76ers. 

 

Bardzo podoba mi się porównanie do sytuacji LeBron-Irving. Moim zdaniem długodystansowo Simmons i Fultz to coś dobranego na podobnej zasadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy oddanie picku za Fultza było słuszne czy nawet akceptowalne, okaże się za kilka lat, ale w tym drafcie nie było lepszego fitu dla Sixers i tego naprawdę nie da się zakwestionować.

 

Gwoli ścisłości, Simmons jest jedynką w ofensywie, ale w obronie powinien być za 2-3 lata znakomity w roli trochę podobnej do LeBrona z finałów '15. Z tą różnicą, że Ben nie będzie pewnie nigdy tak dobrym shotblockerem (dlatego lineups z Sariciem na C, lol, czy bez Embiida, trochę zabijają defensywę Philly), ale ze swoim kosmicznym poruszaniem może się rozwinąć do znakomitego poziomu w defensywie, idealny fit na ''4'' do dzisiejszej koszykówki. 

Tak ;) Nie widzę powodu do zmian^

No, ja też, poza faktem, że z KP i Simmonsem jesteś na Wschodzie w playoffach, a z Russellem i Ingramem - w top5 draftu. :]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ruch będzie można w pełni ocenic za jakiś czas (chociaz z tymi latami to bym nie przesadzał, myślę, że w przyszłym sezonie już będzie wiadomo). Mi bardziej chodzi o to, że robienie trade up po gościa, którego największa siła nie będzie mogła byc w pełni wykorzystywana jest błędem sam w sobie. Może i wyjdzie  z tego coś dobrego, chociaz ja się będę trzymał wersji, że zamiast Fultza wolałbym mieć dwóch dobrych rookie na uzupełnienie rotacji lub jako assety. Do tego pójście w przyszłym roku po Klaya (max) i bardzo dobrego w defensywie PG z przyzwoita trójka typu np Beverly byłoby dużo lepsza opcją.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już - Sixers nie potrzebują większej liczby assetów, bo mają dwóch franchise playerów, Covingtona, kilku solidnych prospektów (Saric, Holmes, Luwawu, Korkmaz, Anderson, do tego Bolden i Pasecniks w Europie), a do tego wciąż mają w odpowiednich wariancjach pick Lakers/Kings, i miejsce w salary na wzmocnienie jeżeli pójdą w wersję ''nie przejmujemy się podatkiem''. Stąd przyjęta (IMHO nie ostatni raz) wersja pt. ''szukamy fitu, nawet jeżeli trochę przepłacimy''. Sixers koniecznie potrzebowali guarda (zostaje Fultz, Ball, Fox, Smith Jr), a z tego grona zdecydowanie najlepszym fitem jest Fultz, pozostała trójka w ogóle nie pasuje do Sixers. Biorąc pod uwagę, że Brown obok Simmonsa wystawia dwóch guardów, przy wyborze np. Tatuma na 3 pozycje Sixers mieliby Covingtona, Andersona, Tatuma, Simmonsa, Saricia, Embiida i Holmesa (no i Amira) gdy na pozycjach 1-2 mają McConnella, Baylessa, Redicka, Stauskasa i Korkmaza.

 

Więc nie wiem, czy Fultz jest idealnym fitem dla Simmonsa i Sixers, ale przy stanie wiedzy na czerwiec (gdzie nie było wiadomo, że Fultz najpierw zrobi sobie coś z kostką, a potem z barkiem, i wyglądał na full package w ataku), biorąc pod uwagę jaki mają roster, i jak zespół ustawia Brown - Sixers nie mogli zrobić nic lepszego. Co nawet widać po tym sezonie, bo bez Simmonsa (jedyny wartościowy ballhandler w ofensywie, z całą sympatią do McConnella), ofensywa Sixers po prostu nie istnieje.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego skoro żaden z graczy draftu nie jest odpowiednim fitem iść po tego będącego najlepszym wg Ciebie i to jeszcze oddając kolejny wybór w drafcie? Dla mnie ta wersja nie jest taka oczywista. W takim przypadku wolę oddac wybór nr 3 za uznanego juz def combo guarda z dobra trójka. Przyjmując opcję, że mają wystarczajaca jakośc rotacji ( ja akurat poza Sariciem i Holmesem i moze Korkmazem w przyszłości tak nie uważam), poza tym wyznaję dewizę, że nie ma czegoś takiego jak za duzo assetów.

 

Dla mnie ta sytuacja wyglada bardziej na nieumiejętne zarządzanie i to przez kilka kwestii.

Najpierw nawybierali centrów z których dwóch odejdzie za bezcen bo nie umieli się zdecydować co z nimi zrobić.

Teraz mając przez rok u siebie Simmonsa nie wiedzieli jak będzie grał i na siłę szukali dobrej jedynki.

Jak się okazało, że Simmons będzie grał jako pg w ataku to Fultz grał na siłę z kontuzją, na co albo mu pozwolili (co byłoby chore) albo o niej nei wiedzieli co byłoby mega nieprofesjonalne w dzisiejszych czasach.

Wszystko to wygląda po prostu źle, co mnie denerwuje bo kibicuje Philly i uważam, że moga byc mega zespołem.Takie szanse jednak sa ulotne i jak będa tak koncertowo tracic nagromadzone assety, to za chwile wpadną w przeciętnośc i to mając dwóch super zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z Okaforem, ale trudno mi sobie przypomnieć równie spierdoloną akcję z tak wysokim pickiem... Szczególnie, że Jahlil nadal ma tyle w ataku, że będzie nas jeszcze łoił jako zawodnik innego zespołu - Brooklyn powinien go atakować i spróbować ustawić mu trochę minut.

 

Co do Fultza - wybór był znakomity, Simmons nie będzie ballhanlderem 48min w meczu. Gracze z takim ofensywnym jak Fultz są bardzo rzadko spotykani, jeśli wróci on do swojej normalnej dyspozycji nie widze powodu, żeby nie wymiatał za 2-3 lata. Dziś Ben jest graczem starszym , bardziej otrenowanym, ale też może grać on PF/SF w niektórych zagrywakach i to ostawi sporo miejsca dla Fultza. 

Skoro Houston weszli w projekt Paul/Harden, to nie wiem dlaczego Fultz/Ben nie miałoby zadziałać. C's mieli swego czasu Pierce, Rondo, Allen z klepaczy i działało to OK, gdzie Rondo był 5x bardziej jednowyimarowy i ograniczony niż Simmons. Oczywiście Allen i Pierce mieli dobrą trójkę, ale Kelle też powinien ten rzut sobie wyrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest wasza opinia n/t okafora. czemu facet,ktory pol poprzedneigo sezonu wychodzil w s5 nie lapie sie nawet do rotacji?! - jego defensywa az tak kuleje?!...

bo jest w rotacji za Amirem, jak Embiid nie grał w b2b to dostał swoje minuty, jak Holmes wróci do gry to byłby jeszcze w rotacji za nim. Sixers mają ~12 zawoników z których Brown może korzystać w rotacji, obecnie 9 bo nie ma Fultza, Redicka i Holmesa, dla Okafora tutaj zupełnie nie ma miejsca, Sixers wyglądają na razie jak playoff team, który nie zrobi playoffów przez b2b (blowout z Raptors) i młodość (L z Houston), chyba ciężko oczekiwać, żeby w takim zespole dawać minuty komukolwiek za młodość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.