Skocz do zawartości

mcreativo

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  270
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

77

O mcreativo

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

NBA

 • Ulubiony zespół
  Washington Wizards

Ostatnie wizyty

3693 wyświetleń profilu
 1. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Dodam cytat z artykułu. Czyli to co obecnie zaproponowali jest niekorzystne dla 6-10tys brutto. Minimalnie ale jednak. Zapowiadają jednak jakaś rekompensatę, ciekawe. Tak jest lepiej dla klasy niższej, ale według mnie to nie wygląda aby klasa średnia urosła, będzie jakieś ulżenie dla najmniej zarabiających. Ale według mnie to nie są zmiany na tyle duże, żeby nastąpiło jakieś zwiększenie klasy średniej od dołu. Jeśli bardziej skłaniasz się na definicję ogólną to moim zdaniem bardziej pomocny byłby tu lepszy poziom edukacji z naciskiem na własny rozwój, naukę przedsiębiorczości czy konkretnych umiejętności.
 2. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Ok rozumiem, ja mam wrażenie, że jednak klasa średnia nie zyska na Polskim ładzie. Przynajmniej według tego: https://www.money.pl/gospodarka/polski-lad-masz-etat-sprawdz-czy-zyskasz-czy-stracisz-po-zmianach-6640256121223744a.html Ale poczekajmy na ustawy.
 3. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Tak z ciekawości jakbyś miał podać to jakie są według Ciebie kryteria dochodowe przynależności do klasy średniej? Np dla singla albo rodziny z dwójką dzieci. Tak np jakbyś mógł podać przykład, ile muszą zarabiać rodzice z dwójką małych dzieci aby przynależeć do klasy średniej według Ciebie? Tak brak odliczania stawki zdrowotnej nic nie zmienia, jest to ta sama stawka podatkowa, nie się nie zmienia, zrozumiałem już. Żyjmy w tym przeświadczeniu. Pozdrawiam również.
 4. mcreativo

  Polityka w Polsce

  No ok a Polska będzie krainą miodem i mlekiem płynącą.
 5. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Podaję stawki podatkowe ze składką zdrowotną, bo tu jest istotna niekorzystna zmiana podatkowa w nowym Polskim ładzie. Tylko tyle.
 6. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Zyskujesz 2/3(a nawet 4/5 jak dokładnie policzyłem) miesięcznej, jak zarabiałeś 3000 tys brutto. To zyskujesz rocznie 12 *145/2200 = 79% miesięcznej pensji. Po prostu zwykły rachunek Chodzi mi tylko o to, żeby mówić prawdę jakie będą zmiany, bo rząd chwali się, zwiększeniem kwoty wolnej od podatku z 3 tys do 30 tyś. Zapomniał tylko podać, że zwiększają się realne stawki podatkowe o 7.75%. Trzeba jasno mówić co oznaczają zmiany.
 7. mcreativo

  Polityka w Polsce

  O co ci chodzi? Przecież podałem najpierw punkty korzystne przy tym wzrost kwoty wolnej a potem konkretne nowe stawki podatków. Tak dla najmniej zarabiających wyższa kwota wolna od podatku rekompensuje większe stawki. Ale to nie jest tak. że ta zmiana jest rewolucyjna z 3 tys do 30 tys. Plus nie wiem czy wiesz ale przy podatku liniowym nie ma kwoty wolnej więc jest to tutaj realny wzrost podatków o 40%. Polecam: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekspert-Podniesienie-kwoty-wolnej-od-podatku-jest-tylko-pozorne-8113754.html - proszę poczytaj, brak odliczenia składki zdrowotnej oznacza realne podniesienie kwoty wolnej od podatku nie z 3 tys do 30 tys ale z 3 tys do 8,5 tys. Czy ja napisałem, że każdy jest stratny?: Polecam: https://www.money.pl/gospodarka/polski-lad-masz-etat-sprawdz-czy-zyskasz-czy-stracisz-po-zmianach-6640256121223744a.html Tak najmniej zarabiający np 3000 brutto zyskają realnie z 2200 do 2345 netto. Zyskujesz tutaj 2/3 13stki. Przy 4 tys brutto zyskujesz 40% 13-stki. W granicach od od 5 tys do 12 tys brutto różnice są naprawdę niewielkie więc można powiedzieć, że tu się nic nie zmienia. Powyżej jest co raz gorzej: Jak zarabiasz 18 tys brutto na etacie to tracisz połowę 12tki. No i do tego inflacja zapowiada np się wysoka. ale to inny temat.
 8. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Tak zgadza jest to dojechanie przedsiębiorców. PIS zgodnie z obietnicami zrównuję te dwie formy zatrudniania. Przedsiębiorcy stracą całą 12tkę a UoP tylko połowę 12-tki.
 9. mcreativo

  Polityka w Polsce

  Nowy ład - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekspert-Podniesienie-kwoty-wolnej-od-podatku-jest-tylko-pozorne-8113754.html Pięknie PIS dowalił, niby Kwota wolna od podatku z 3 tys do 30 tys. Drugi próg podatkowy z 85tys do 120 tys. Teraz najważniejsze o czym rząd nie powiedział wprost: brak odliczenia składki zdrowotnej od PIT-u oznacza realne podwyższenie podatków dla wszystkich: 1 próg z 17% do 24,75% 2 próg z 32% do 39,75% podatek liniowy z 19% do 26.75% Szczególnie podatek liniowy gdzie nie ma benefitów związanych z kwotą wolną od podatku oznacz wprost, 40% zwiększenie podatków np dla lekarzy(którzy do tej pory w 90% korzystali z tej możliwości) czy wysoko wykwalifikowanych specjalistów z innych branż. Totalne zabetonowanie klasy średniej. Ot rząd, żeby dać komyś 13-tkę musi zabrać innym 12-stkę.
 10. mcreativo

  Brooklyn Nets 2020/2021

  Ale, że co, trio(Harden, Durant, Irving) się boi Atlanty/Knicks/Miami w pierwszej rundzie? Co za różnica czy z nimi czy z Celtics/Hornets? Śmiesznie by było gdyby nie przejeżdzali sie z kazdym na lighcie.
 11. mcreativo

  Futbol europejski

  Więcej spotkań, więcej kasy, lepsza stabilizacja dla klubów, nie odpadną szybko ale każdy zagra aż o 4 meczy więcej(6->10) meczy. Plus tylko 10 meczy i musisz być w pierwszej 8 na 36 drużyn, nie tak łatwo, będzie walka do końca i dużo emocji nawet dla najlepszych. Naprawdę super system. Fajnie, że w końcu granie każdy z każdym przechodzi do lamusa bo to jest nudne, a nie sama faza grupowa. To jest naprawdę przemyślane bo sporo nad tym debatowali, nie sama UEFA ale głównie stowarzyszenie klubów, więcej meczy a nudno nie będzie. Ciekawe jako zwolennik superligi jak sobie wyobrażałeś jej rozgrywki. 20 zespołów. Ile meczy w fazie grupowej a ile w pucharowej? Troszkę większe, dla mistrzów słabszych lig od ligi 12 w rankingu w dół teraz będzie 5 miejsc zamiast 4 obecnie. Wielkiej zmiany nie ma.
 12. mcreativo

  Futbol europejski

  Prawa jest taka, że z naszego(polskich klubów) punktu widzenia, ta superliga byłaby korzystna. Z resztą każda duża rewolucja byłaby korzystna bo jesteśmy na dnie. Polskie kluby i tak są już odseparowane od najlepszych. Średnia ilość meczów polskich klubów w LM jest mniejsza niż 1 na rok, więc o czym my mówimy. Tak przynajmniej by może nas tak nie odseparowali od nowej LM drugiej kategorii względem super ligi. Wracając do pucharów od UEFA, to cały czas coś się zmienia, ale każda zmiana w ostatnich latach oprócz reformy Platiniego była niekorzystna. Co raz mniej eliminacji dla najmocniejszych lig i coraz mniej miejsc dla słabszych lig. A nawet do samej reformy Platiniego można się przyczepić, patrząc na to, że przed nią więcej razy graliśmy z topowymi klubami w eliminacjach(2 razy Barca, raz Real -) niż w samej lidze mistrzów. I one musiały grać na maska, bo to tylko 2 mecze, pamiętam jak Zidan się cieszył, że osiągneli w Krakowie znakomity rezultat, 2:0 z Wisłą Kasperczaka. Teraz mamy znowu reformę 2024/2025. Generalnie myślę, że na plus: 36 klubów - i system szwajcarski 10 meczów losowo(ale według trudności nie zagrasz 10 meczy z samymi słabeuszami ale to będzie rozdystrybuowane), super rozwiązanie jak dla mnie, będzie ciekawie, choć mogli zrobić podział chociaż na 2 grupy bo tak będzie mega chaos w tej jednej tabeli. Dla mistrzów nie topowych lig zamiast 4 miejsca to 5. Minimalna zmiana, ale zawsze coś. Plus jak już będzie awans to 10 meczy a nie 6. 2 najlepsze kluby z rankingu mogą mieć awans mimo braku kwalifikacji z ligi. W tym byłyby to Tottenham i Arsenal - zmiana ciągle dyskutowana. Mi się osobiście podoba. Ukłon w stronę najlepszych lig. 4 dodatkowe miejsce wynikające z rozszerzenia byłoby dla 5 ligi Europy obecnie Francja. Czyli znowu zmiany pro najlepsze kluby czyli z rozszerzenia LM o 4 zespoły - 3 przypadają najlepszym ligom a 1 miejsce dla mistrzów słabszych lig. Mogli chociaż zrobić 2 vs 2.
 13. mcreativo

  Futbol europejski

  Nie wiem jeszcze 15 lat temu jarałem się tym rankingiem(kassiesa), teraz szkoda sprawdzać, pewnie w okolicach Azerbejdżanu, Kazachstanu. Naszej ligi już nie ma, dla czołowych klubów ważniejsze jest wypromować i sprzedać młodego zawodnika niż przejść jakąś tam rundę kwalifikacji pucharów. Mówię tylko, że Europejska super liga byłaby dla nas szansą. Kasa zamiast do Brighton, Southampton, Burnley Sheffield, Crystal Palace to by szła do Legi, Steauy, Partizana, Sparty, Dinamo Zagrzeb/Kijów. A to są duże miasta, cały kraj by kibicował,, potencjał dofinansowanych klubów byłby duży do interesującej rywalizacji z najlepszymi.
 14. mcreativo

  Futbol europejski

  To się kupy nie trzyma. Oni chcą super ligę i grać w swoich ligach. To nie ma sensu żadnego. UEFA się na to nie zgodzi, więc są utopieni. Jak już to niech zrobią ligę i grają tylko w niej. UEFA może im naskoczyć wtedy. Tylko to już byłaby rewolucja mocna. Mogliby swoje zasady robić, cap space, bo to by im dawało realny zysk bo tak dalej będą się zadłużać. I żeby się lepiej spinało finansowo też trzeba by pomyśleć na pewno nie na 20 zespołów. Bo 20 zespołów w jednej lidze to nowa lepsza super premier league ale kluby by nie miały dodatkowej ligi mistrzów więc nie spinałoby się raczej finansowo. Czytałem, że UEFA chce ich wyrzucić z aktualnej LM. Bardzo dobrze, niech zamiast nich dadzą przegranych ćwierćfinałów. I Lewy niech zdobędzie sobie złotą piłkę. 40 zespołowa super liga to byłaby szansa do Polski, bo małym krajem nie jesteśmy więc może nawet 2 kluby z Polski. 1 na bank. I wtedy rozdział kasy byłby taki, że to to nie jakieś Brighton kupowałoby zdolnego Polaka za 10M ale przepływ gotówki byłby w druga stronę. To Lech kupowałby jakiegoś zdolnego brytola z Brighton za 10M euro.
 15. mcreativo

  Philadelphia 76ers 2020/2021

  Tu chyba nie chodzi o same nagrody, bardziej o ambicje. Myślę, że jest po prostu ambitny i chce być jak najlepszy. Ale wie, że nie umie rzucać i się już nie nauczy, więc znalazł sobie niszę/miejsce w której się spełnia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.