Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Nie, zarzucam to, że w przypadku Isaaca wymagacie jakiejś deklaracji na forum, a największy asset, po raptem kilku dniach GM'owania Szulima, pozwoliliście wymienić do czołowej drużyny beGM, gdzie właśnie tam trzeba było to trochę przyblokować czy ostudzić zapał, a nie dopiero robić to przy JI. A tak jak pisałem wyżej, ja bym nie wymienił ani Aytona, ani Isaaca i pisałem to Szulimowi. I ogólnie nie podoba mi się, że bogaci się tu jeszcze mocniej bogacą. 

 

7 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Pisali wtedy jakoś po okienku, żebyś powiedział, że go nie wymienisz latem. 

Jestem w stanie to zrozumieć, ale wiesz co mnie gryzie najbardzjej w tym dealu. Że Szulim oddając tak mocny asset nie pozyskał w zamian żadnego gracza, którego widziałby w swoich przyszłościowych planach, tylko porozsprzedawał wszystko jak leci. 

Celem Szulima było/jest walka o utrzymanie tegorocznego picku (który jest top 4 protected) i nawet jeżeli mu sie nie uda, to chociaż ściąga tą protekcję ze swoich picków w dwóch kolejnych sezonach. Nie pochwalam tankowania, ale taki plan na team przybrał. Od 3 sezonów nasi Jazz są w wiecznej przebudowie i byli zawsze na pograniczu playoffs, a GMowie zmieniali im się z większą intensywnością niz Qcin przeprowadzał tradey. Skoro wydaje się, że znaleźliśmy wreszcie GMa dla Jazz na długo, to pomimo iż chyba nikomu u nas taka polityka tankowania sie nie podoba i Rada bardzo niechętnie się zgadzała na te wymiany (bardzo dużo dodam rozmawiając z Szulimem ) to czasami brzytwa Okhama działa. 

Przykładowo ja postawiłem na stabilizację, a to tu okazuje się nie mieć w BeGM najmniejszego znaczenia - co jak sam doskonale wiesz widać po traktowaniu tu mojej drużyny. Długo tu z tym próbowałem walczyć, zanim odpuściłem sobie i po prostu gram dla siebie ciesząc się grą swoich graczy - najważniejsze żeby sam GM był zadowolony ze swojej drużyny, to że inni widzą ją inaczej jest przykre, ale najwyraźniej niewiele da się z tym zrobić (tu odruch bezwarunkowy mówi mi, że powinna pojawić się szydera C_M lub mac).

Qcin tu swojego czasu właściwie w dwa trymestry zbudował drużynę z totalnego outsidera do contendera - jak powszechnie większość GMów uważa - po czym oddał Lillarda dzięki któremu jego team zaczął być uważany za poważną drużynę - tak więc niewykluczone, że Szulim pójdzie tu w jego ślady i już w kolejnym sezonie będziemy mieli mocniejszych Jazz niz kiedykolwiek byli w BeGM - czy się z tym zgadzam - oczywiście że nie, ale u na tak to funkcjonuje. Graczy wymienia się hurtowo, a później powołuje na ich rl statsy olewając różnice pomiędzy ich sytuacją w rl a u nas. Dopóki sami nie ustalimy tu jako całość jakiś standardów, to tak to będzie wyglądało, a bardziej doświadczeni GMowie będą łupili nowicjuszy mając roszczenia, że przechodzą jakieś gówniane wymiany, podczas gdy sami proponowali jeszcze większe ścierwo.. 

6 godzin temu, MarcusCamby napisał:

No niestety te blokowanie dealów stało się bardzo problematyczne, bo jedne deale przechodzą, a drugie nie.

Zablokowany został Lonzo Ball za first picka, a poszedł Derrick White za trzy second roundery. Oba deale wydają się słabe, ale jeden klub zyskał, a drugi nie.

A już największym chichotem historii to jest Karpik, który próbuje torpedować i blokować cudze deale, a samemu regularnie okrada nowicjuszy. I regularnie przechodzi to bez echa.

No przecież Kleber, Delon Wright i Bullock to ujemne/neutralne assety i jeszcze będąc w nieuchronnym hard capie Bucks dołożyli sobie kolejne finanse na przyszłe lata. To już lepiej trzymać im było tego Brook Lopeza.

Nie mam pretensji do kolegów, bo wjeżdża deal na forum rady i GMowie oczekują szybkiej decyzji. A takie deale to wymagają dłuższego zastanowienia się nad dalszą polityką klubu.

Wychodzisz tu Marcus cały na biało, a wsparłeś mnie chociaż jak walczyłem samotnie o dobro Whitea? 

Natomiast Bux są w trudnej sytuacji, a jako że od 2 sezonów trochę rozmawiam z Evim, to mam do niego duże zaufanie. Czasami trzeba wykonać krok do tyłu, by później zrobić dwa do przodu. Łatwo się pisze, że Evi źle zrobił, ale jakoś od nikogo nie dostał lepszych propozycji gdzie mógłby zejść z salary, a Bux tego desperacko potrzebują. Tam przecież było 5 graczy na mega wysokich kontraktach, a reszta składu na minimalnych (w tym 2 to dead money), a trzeci to Ed Davis.

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, january napisał:

Przecież on ma te player-option na poziomie około MLE. Będzie testował rynek. 

Testowanie rynku tylko po to, żeby go sprawdzić nie ma wiele sensu w jego przypadku. W tej chwili jest w sytuacji, w której:

1) 4 sezon gra dla tego samego GM-a, o którym wie, że może mu ufać i o niego dba

2) Opuścił przez kontuzję cały sezon, a przez tę samą kontuzję opuszczał też mecze w sezonie 19/20

3) Na rynku nie będzie go interesował kontrakt wieloletni, bo każdy będzie próbował podpisać go na rabacie, a z kolei wyższy roczny kontrakt sprawi ( a serio nie za bardzo wiem, kto będzie zainteresowany, żeby mu dać te 15 milionów w górę, tylko na 1 rok po roku bez gry), że będzie co najwyżej workiem kartofli latającym tam i z powrotem. W Hornets będzie mógł się spokojnie odbudować.

4) No serio kilku GM-ów nie chciało rozmawiać o tym dealu, bo są przekonani, że weźmie player option, więc to nie jest tak, że coś sobie z powietrza wymyśliłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

Przykładowo ja postawiłem na stabilizację, a to tu okazuje się nie mieć w BeGM najmniejszego znaczenia - co jak sam doskonale wiesz widać po traktowaniu tu mojej drużyny. Długo tu z tym próbowałem walczyć, zanim odpuściłem sobie i po prostu gram dla siebie ciesząc się grą swoich graczy - najważniejsze żeby sam GM był zadowolony ze swojej drużyny, to że inni widzą ją inaczej jest przykre, ale najwyraźniej niewiele da się z tym zrobić (tu odruch bezwarunkowy mówi mi, że powinna pojawić się szydera C_M lub mac).

Skoro mnie wywołałeś ( ale bez @, więc może miałem tego nie przeczytać, ale za to szpileczka miała być wbita ) to się trochę odniosę:

Ten fragment chociażby według mnie świadczy, że nie odpuściłeś sobie i ciągle usilnie próbujesz wprowadzić jedynie słuszne prowadzenie drużyny.

Nie wiem jakie zdanie ma C_M, ale moje jest proste. Wolność bez naruszenia wolności drugiego człowieka. Chcesz sobie mieć bezużytecznego moim zdanie Haslema w składzie?

To miej. Chce go podpisać qcin, mimo że uważam za bezużytecznego? Niech go podpisuje. Ja nie narzucam nikomu niczego, co najwyżej tak to może wyglądać, kiedy bronie wersji przeciwstawnej, to tej narzuconej przez społeczeństwo/większość etc

Stąd jakby pojawiały się głosy, że tylko żonglowanie zawodnikami, multum wymian etc to jedynie słuszna opcja, pewno by stanął w obronie innego prowadzenia zespołu. Takich głosów nie ma. Jest tylko nachalna narracja, że trzeba mieć jakiś wodzów, liderów kolesi co robią coś niemierzalnego, spirytystycznego etc

Wydaje mi się, że nie komentowałem Magic od dawna, i tego zamierzam się trzymać.

 

Co do sytuacji z Szulimem i wymian jakie przeprowadził, pozwolę się odnieść, z uwagi, że to ja w końcu wpadłem na pomysł by dołączył do naszej zabawy.

Na samym początku jak już było wiadomo, że dołączy do gry, napisałem mu jednoznacznie, by nie wymieniał Aytona i Isaaca ( taka rada z mojej strony ).

Nie było na temat Aytona żadnej rozmowy, aż do czasu pojawienia się ogłoszenia, że jest dostępny na sprzedać, co ogłosił na forum. Oczywiście byłem nim zainteresowany, ale spodziewałem się, że będzie znacznie bardziej wyceniony. Z uwagi na to, że poleciłem Szulima, to nie chciałem w ogóle brać udziału w negocjacjach - wszystko robił qcin.

Mi było ciężko oddać White i Bouchera ( co do których chyba nie ma wątpliwości, że bardzo cenię ), ale uznałem, że Ayton tego warty. Bridges też chyba wygląda na takiego, co imo warto było zatrzymać go. Ale to naturalne, że wysoko cenię graczy, których mam/miałem w składzie ( bo po co mieć graczy, których się samemu nie ceni? )

Nie widzę też żadnego sensu wymieniać kogokolwiek z nich za jakikolwiek pakiet 2rund, nawet mimo tego, że będą UFA anie RFA ( to chyba ich największa wada ).

Skoro Ayton, White, Bucher to takie asset, to pytanie, czemu żaden z 20+ GMów nie dał za nich nic więcej ? Coś tu nie gra.

Tak czy siak, mimo iż uważam, że wymiany przez Szulima są słabe, tak uważam Jego dołączenia za bardzo dobre do gry.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe opinie - było sporo osób które odradzały mi sprzedaż aytona, ale cóż - miałem inny plan w głowie i będę się go trzymał. 
Patrzac na formule zabawy tego typu wymiany, czy zmiany w funkcjonowaniu zespołu powinno się oceniać po pewnym czasie, nie zaraz na początku.

Kierunek który obrałem może być kontrowersyjny dla wielu członków, ale nie żałuje żadnej decyzji która wykonałem - ba, jestem zadowolony z tego co osiągnąłem i również to co zamierzam zrobić w kolejnych sezonach powinno wyjść na dobre ;) 

Od razu mówię - nie zamierzam zrobić revolty i zostawić zespołu w dupie po sezonie - to format na lata jak dla mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mac napisał:

 

Tak czy siak, mimo iż uważam, że wymiany przez Szulima są słabe, tak uważam Jego dołączenia za bardzo dobre do gry.

 

mam tak samo jak Ty. Uwazam wymiany Szulima za c***owe (moze zabraklo dobrego doradcy, ostrzegam was nowi przed przyjmowaniem porad od wiekszosci czlonkoz rady, bo jakkolwiek organizacyjnie zajmuja sie sprawami super, tak sportowo to zadni eksperci i na dzien nie powierzylbym im knicks), ale fajnie ze wydaje sie ze trafil gosc ktory zagosci na dluzej i do tego ogarnia temat (niemniej jedno to ogarniac nba, a drugie to zarzadzac druzyna i znac realia rynkowe)

8 minut temu, Szulim napisał:

Patrzac na formule zabawy tego typu wymiany, czy zmiany w funkcjonowaniu zespołu powinno się oceniać po pewnym czasie, nie zaraz na początku.

nieprawda

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szulim napisał:


Patrzac na formule zabawy tego typu wymiany, czy zmiany w funkcjonowaniu zespołu powinno się oceniać po pewnym czasie, nie zaraz na początku.

@Braveheart22 w swoim wywiadzie wytknął kilka, a nawet całkiem sporo, błędów Radzie i jako najmniej korzystną dla siebie wymianę wskazał tę z Bulls, która, notabene, długo podlegała ocenie Rady, a w zasadzie nawet dwóch Rad, jako skrajnie niekorzystna dla Byków. Tak więc zgadzam się z @Szulim , że z oceną warto trochę poczekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Wrócimy spokojnie do tematu po sezonie, nie chciałbym teraz spekulować jak będzie wyglądała (zależna od wyniku) sytuacja finansowa Hornets, która będzie miała tu znaczenie. 

Niewątpliwie jednak jak najbardziej doceniam interakcję GMa flubera i TJ Warrena jak coś;)

No najbardziej prawdopodobny scenariusz w tej chwili to 1st Round exit:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Imo przeszacowales wartość transferową Bouchera i Whitea i to był błąd jak ich nie miałeś przecież w dalszych planach, przerzucanie ich dalej wyszło Ci kiepsko. 

Od początku wszystkim tłumaczyłem, że Rozier+Poeltl na tych kontraktach > Boucher (UFA)+White (UFA)+Bridges :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze zarówno @cvbe jak i ty @january macie częściowo racje

czesciowo ponieważ nie było moim planem pozyskanie żadnych gwiazd na ten moment, i tez nie chciałem brać kontraktów dłuższych niż na kolejny sezon ;) 

z jednym tylko się trochę pomyliłem - White jest bardzo ceniony na forum, wiele osób było nim zainteresowanych, mało kto chciał dać coś sensownego zasłaniając się ze za 3mc i tak go stracą na FA

Długo się wahałem czy wiązać się z Whitem na przyszłość ale po głębszej analizie wolałem go sprzedać teraz, niż walczyć z kontraktami w lato.

Tym bardziej ze na ten moment zamierzam budować wartość defensywna w Utah i kulturę dobrej obrony (a na to mam zawodników).

Jak powszechnie wiadomo defensywa wygrywa mistrzowstwa i to będzie moja baza, jak dołączą do nas za jakiś czas inne talenty i elite scorerzy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, january napisał:

Imo przeszacowales wartość transferową Bouchera i Whitea i to był błąd jak ich nie miałeś przecież w dalszych planach, przerzucanie ich dalej wyszło Ci kiepsko.

Dokładnie tak.

3 minuty temu, cvbe napisał:

Od początku wszystkim tłumaczyłem, że Rozier+Poeltl na tych kontraktach > Boucher (UFA)+White (UFA)+Bridges :D

Tu wydaje mi się, że ta dwójka ma również bardzo niską wartość transferową.

 

Ogólnie, to chyba ogólnie u nas jest ( imo mocno na plus ), że superstarsi mają podobną wartość, ale już gracze top50-top200 dużo niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

Tu wydaje mi się, że ta dwójka ma również bardzo niską wartość transferową.

Boucher i White poszli w sumie za 6x2nd (Bridges nie pamiętam) - i za Roziera i za Poeltla miałem oferty z 1stami. Dla mnie nawet biedne 2x1st (zakładając, że biorę to co odrzuciłem mimo, że uważam że to mało) to więcej niż 6x2nd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szulim napisał:

Tym bardziej ze na ten moment zamierzam budować wartość defensywna w Utah i kulturę dobrej obrony (a na to mam zawodników).

White to jest bdb defensor. Jeden z lepiej blokujących graczy z pozycji 1-2 chociażby w lidze.

Bucher tez całkiem dobry defensor, zwłaszcza po switchu na mniejszych graczy ( z uwagi na wagę słaby na post, ale to się i tak nie gra ).

 

Tak jak napisałeś, kluczowy był brak praw co do tych zawodników i imo w lato powinni pójść tam, gdzie dostaną największe hajsiwo.

Więc też plus o którym nie wspominasz jest taki, że pozbycie się tej trójki zwiększa szansę na zachowanie tego 1-4 picku, który jest kluczowy ( bo tera w UTAH szrot nieziemski ).

Pozyskanie Roziera i Potela tez by to udaremniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

Boucher i White poszli w sumie za 6x2nd (Bridges nie pamiętam) - i za Roziera i za Poeltla miałem oferty z 1stami. Dla mnie nawet biedne 2x1st (zakładając, że biorę to co odrzuciłem mimo, że uważam że to mało) to więcej niż 6x2nd :) 

Ale wiesz ze tam szły jeszcze 3x1st pick?

 

5 minut temu, january napisał:

Spoczko. Jak nie będzie jakiegoś frajera co się da zrobić na szaro to zaraz Aytona znacznie taniej znacznie z Soty wyciagniesz, bo tam mu 30 mln rocznie musieć będą płacić, a nie będą chcieli;)

jestes żenujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cvbe napisał:

Boucher i White poszli w sumie za 6x2nd (Bridges nie pamiętam) - i za Roziera i za Poeltla miałem oferty z 1stami. Dla mnie nawet biedne 2x1st (zakładając, że biorę to co odrzuciłem mimo, że uważam że to mało) to więcej niż 6x2nd :) 

Są osoby, który uważają, że w naszym formacie second rundery > late 1rd ..

Ja nie mam zdania, wolę pozyskać top3 Rookasów z FA ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Ale wiesz ze tam szły jeszcze 3x1st pick?

Ode mnie 2x1st (unprotected) + jakieś 2ndy hurtowo :P

 

1 minutę temu, mac napisał:

Są osoby, który uważają, że w naszym formacie second rundery > late 1rd ..

No może taki 2nd POR 21' jest fajny, ale nie przypominam sobie, żeby Szulim dostał jakiś 2nd wyższy niż ~40 picku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szulim napisał:

 

Długo się wahałem czy wiązać się z Whitem na przyszłość ale po głębszej analizie wolałem go sprzedać teraz, niż walczyć z kontraktami w lato.

Tym bardziej ze na ten moment zamierzam budować wartość defensywna w Utah i kulturę dobrej obrony (a na to mam zawodników).

Jak powszechnie wiadomo defensywa wygrywa mistrzowstwa i to będzie moja baza, jak dołączą do nas za jakiś czas inne talenty i elite scorerzy ;) 

a to w jaki spsoob white stoi w sprzecznosci z kultura defensywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cvbe napisał:

Ode mnie 2x1st (unprotected) + jakieś 2ndy hurtowo :P

 

No może taki 2nd POR 21' jest fajny, ale nie przypominam sobie, żeby Szulim dostał jakiś 2nd wyższy niż ~40 picku :P

Tak czy siak, wszystkie te oferty imo bardzo słabe, jak na gracza w 3sezonie, który szedł z 1pickiem i który w momencie wymiany miał za sobą swój największy ewentualny redflag ( czyli nie ogarnianie defensywy ). W sensie, te nasze oferty były porównywalne, ale obie raczej słabe.

Tak czy siak, podobnych wymian tu w beGM raczej na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał:

Tak czy siak, wszystkie te oferty imo bardzo słabe, jak na gracza w 3sezonie, który szedł z 1pickiem i który w momencie wymiany miał za sobą swój największy ewentualny redflag ( czyli nie ogarnianie defensywy ). W sensie, te nasze oferty były porównywalne, ale obie raczej słabe.

Tak czy siak, podobnych wymian tu w beGM raczej na pęczki.

Aaa no to to jak najbardziej, to Szulimowi też powtarzałem żeby Aytona nie sprzedawał wcale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.