Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ignazz napisał:

A u nas jest podatek ponad tax?

Dzielony na biednych?

Ogólnie średnio mi to rozwiązanie pasuje bo bogaci są chronieni w lidze gdy wydają najwiecej. 

Znowu z przymusu liga wzmacnia różnice między big a small 

Pewnie dlatego, ze to na big liga najwiecej zarabia i to jest IMO uczciwe, choc contenderem czy big market typu Lakers/Warriors nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Ja nie sugeruję żadnych rozwiązań, system finansowy mamy dokładnie na zasadzie każdy równy, niemniej liga w sposób, którego chyba nie da się bezpośrednio przenieść robi potencjalną ulgę dla ekip w tax (przynajmniej niektórych, czytałem, że dla GS to ma być przy wykorzystaniu TPE wartości 17 baniek oszczędność 50 mln).

Point is - żeby się nam nie rozjechała finansowo liga vs RL NBA (wartości umów), kiedy u nas będzie zbyt surowo/ zbyt lekko - cały czas staraliśmy się dotąd to bilansować, by było realistycznie. Więc trzeba uważać.

Jasiu, a pomyślcie jeszcze, czy jak wykorzystujemy cash przy wymianach, to czy to jest dobrym pomysłem, żeby się liczyło 1:1 - gdyż właśnie to mnie wpędziło w problemy finansowe.

ja w sumie dwa razy odpadłem 3-4 w I rundzie i tylko w tym sezonie wszedłem w podatek o jakieś 3mln$ (zwyczajnie nie sądziłem, ze mogę odpaść w I rundzie) - a mam hard cap i stretch Noela przed sobą. Oczywiście nie chce żadnego podziału na mniej i bardziej zasłużonych - ale pomyślcie, czy tych restrykcji z cash np nie dzielić na pół -ot tylko looźna sugestia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przykład zespołu @Alonzo moim zdaniem pokazuje pewien problem między BeGM / RL NBA, ale tak samo jest u nas z tankowaniem, które też jest nierealistyczne w drugą stronę. Na tankerach po jakimś czasie byłyby jednak wymuszenia (zarząd, fani etc.), zeby w koncu szukac pojscia w gore, nawet ryzykujac, a takie Orlando majac tercet Mitchell-Towns-Lowry raczej nadal szukaloby wzmocnień niż oszczędności, do których jest zmuszone w naszej grze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ignazz napisał:

A u nas jest podatek ponad tax?

Dzielony na biednych?

Ogólnie średnio mi to rozwiązanie pasuje bo bogaci są chronieni w lidze gdy wydają najwiecej. 

Znowu z przymusu liga wzmacnia różnice między big a small 

zbuduj big najpierw

jakies angrody sie naleza za ciezka prace

proponowalem chocby system nagradzania pienieznego za graczy w all-star game badz allnba teams 

 

 

mam gwiazdy w druzynie, a profitu z tego zadnego. bardziej opyla sie oddanie jednego i wymiana na trzech pomniejszych co jest irracjonalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko dograć szczegóły. Bo mamy z jednej strony zespoły dociążone finansowo a z drugiej takie które oddały assety aby w te kłopoty nie wpaść. Przecież te restrykcje czy ich złagodzenie działają w druga stronę także. Cześć zespołów zupełnie słusznie odpuściła przepłacanie a cześć poszła w tango. W kryzysie kłopoty się nasilają a nie ze będzie ich mniej bo mamy rozwiązanie systemowe. Z reszta liga w realu chyba po pierwsze będzie posiłkowała się kredytem a z drugiej strony coś tam wywalczy dla siebie w latach następnych. My nie mamy tych mechanizmów aby łagodzić. Bo ten koszt łagodzenia u nas nie wystąpi. Czyli coś za darmo. 

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

zbuduj big najpierw

jakies angrody sie naleza za ciezka prace

proponowalem chocby system nagradzania pienieznego za graczy w all-star game badz allnba teams 

 

 

mam gwiazdy w druzynie, a profitu z tego zadnego. bardziej opyla sie oddanie jednego i wymiana na trzech pomniejszych co jest irracjonalne 

Jak się opłaca to oddaj. 

Przecież u nas te gwiazdy w głosowaniu robią lepsza robotę niż w realu 

Maga RW w RS nawet zadziałała. 

I nie będę big bo jestem z prowincji ;) 

Wystarczy tych przewag dużych rynków. 

Trochę jak w życiu. Żyjesz ponad stan w Wawie i wywalają cała korpo to masz większy kłopot tracąc 19.000 pensji niż ktoś z Rybnika gdy w Biedronce zrobią redukcje. 

Nikt nie kazał brać lizingu na BMW 6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. Ale tez pamietajmy ze ostrzegałes dosyć skrupulatnie utracjuszy i nie pamietam aby GM zareagowali jakkolwiek. 

Wiec teraz luzowanie w naszym przypadku jest częściowo krzywdzące. Świetnym przykładem jest właśnie Orlando i Philly. Obaj GM postąpili tak samo idac w wynik bez finansowego hamulca. Liczyli na ten sam efekt. A oczywiste jest ze nie mogły awansować wszystkie ekipy tylko połowa potem ćwiartka itd... a Styczeń ostrzegał w Styczniu. 

W tym samym czasie inni GM poszli w program naprawczy który był bardzo drogi. 

Sam za assety proponujesz cash czyli ogólnie gdybys dostał extra zwolnienie będziesz mógł jeszcze więcej assetow zebrać. Itd...

A jak wdepniemy w bagno to zrobimy lockout i będzie realizm zachowany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwiałem te lekkość pióra u Ciebie przy ogólnikach ;)  gorzej wypadasz przy konkretach. Tu się po prostu zatrzymam bo to nie SIM gdzie widać wszystko czarno na białym ;)  

jest nas 30 i przecież rozwiązanie dobre dla wszystkich to każdy poprze. Jestem o to spokojny. 

W zaufaniu na stronie tylko powiem ze najbardziej się boje tych pomysłów rzuconych mimo chodem aby innym było lepiej. Serio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę o moim pomyśle, który część z was zaopiniowała pozytywnie ale nie mam informacji (lub nie widziałem) co z tym dalej

Póki co mamy sztywne progi (120 za 1 runde, 130 za drugą, 140 za finał konfy, 150 dla przegranego i 160 dla mistrza jak nic nie popierdzieliłem).

Proponowałem dorzucać po 1mln dla drużyny za każdy dodatkowy mecz rozegrany w PO (czyli mecz 5,6,7 danej rundy). Czyli: odpadam w 1 rundzie przegrywając 3:4 (no byłem blisko ale ktoś był ciutkę lepszy) więc nie kończę tak jak ten kto odpadł przy 0:4 ze 120mln tylko mam 123mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, january napisał:

Mi pomysł (z wiadomą poprawką dla wygranego rundy, by nie zmieniały się proporcje, czy nawet by bardziej nie opłacało się wygrać 4-3 niż 4-0) się ogólnie podobał, ale:

1) To jednak jest zmiana "w trakcie" Wymagałaby imo prawie aklamacji przy wprowadzeniu.

2) Po tegorocznych PO i tych głosach z litości, by wyniki wyglądały ładniej to nie jestem pewien już :D 

Z litości to ty np dostałeś DLO w atrakcyjnym kontrakcie czy Butlera a ja z litości nie mówie to co myślę ale nie chodzi o to żeby sobie wypominać tylko żeby dopracować system. Z tego co pamiętam to wspominano by to wprowadzić po pewnym okresie.

Doprecyzuje bo znowu wychodzi to co zawsze czyli nie ugryze sie w język a tu na forum staram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Nie wypominam, stwierdzam fakty. Z drugiej strony taka zmiana może wprowadzić bardziej rozważne dawanie komuś z marszu 1-2W, więc może być i pozytywem.

Jak mówię - przy poprawkach pewnych (zwycięzca musi w takim wypadku dostawać z automatu dodatkowe +3mln, czy +3% zależy jaki liczyć, by nie doszło do absurdu, że znacznie bardziej się u nas będzie opłacało wygrywać 4-3 niż 4-0) ja tam jestem za:)

Po części chodzi też o mobilizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolader napisał:

A ja przypomnę o moim pomyśle, który część z was zaopiniowała pozytywnie ale nie mam informacji (lub nie widziałem) co z tym dalej

Póki co mamy sztywne progi (120 za 1 runde, 130 za drugą, 140 za finał konfy, 150 dla przegranego i 160 dla mistrza jak nic nie popierdzieliłem).

Proponowałem dorzucać po 1mln dla drużyny za każdy dodatkowy mecz rozegrany w PO (czyli mecz 5,6,7 danej rundy). Czyli: odpadam w 1 rundzie przegrywając 3:4 (no byłem blisko ale ktoś był ciutkę lepszy) więc nie kończę tak jak ten kto odpadł przy 0:4 ze 120mln tylko mam 123mln.

Mnie się ten pomysł bardzo podoba, ale im dłużej tu siedzę ( tzn. w Radzie, a minął już rok ), tym bardziej rozumiem co kiedyś January i Karpik mieli niejednokrotnie na myśli torpedując różne tego typu, również moje pomysły. Chcemy jak najbardziej urealnić naszą ligę do prawdziwej ligi ( za co zresztą ostatnio dostałem zjebę od Karpika, że Was za szybko pogoniłem o decyzję team option - ale przynajmniej mamy to z głowy i możemy sobie już cele na FA wybierać które będzie pędziło w tym roku ).

Do rzeczy. Jeśli liga zamierza wprowadzić jakieś ulgi/pomoc dla klubów to nie zrobi tego wybiórczo np. tylko dla Lakers, Knicks, Bostonu czy innych big marketów. Ulgi, czy dotacje mają być w moim mniemaniu równo rozłożone. A nawet jeśli w RL tak zrobią - będę się starał aby u nas było "równo". Ale o tym niżej. Po przeczytaniu dzisiejszych wieści, oraz tego, że liga podobno pierwszy raz w historii ma wziąć kredyt ( a zabezpieczenie mają zajebiste aby to się mogło udać ) i klubom pomóc, w przypadku jeśli przychody nadal będą spadać. Do tego rada graczy właśnie zastrzegła sobie prawo, że obniżka ich wynagrodzeń może być, ale nie więcej niż 20%, to i u nas trzeba przygotować choć by jakiś zarys.

Wszystko zależy od kształtu tejże pomocy. Czy będzie ona symboliczna, czy jednak na szerszą skalę. Nie mniej pomysły @january i @kolader są całkiem podobne do siebie i można by było z nich dwóch zrobić jakąś hybrydę. To oczywiście mocno promowało by drużyny które awansowały do PO. Im lepszy wynik, tym lepsza kasa. Z wygranego meczu, czy więcej procent za wejście do drugiej rundy.

Ale pozostaje jeszcze 14 pozostałych klubów, które w równym stopniu na pomoc zasługują. Mamy już częściowe rozwiązanie które funkcjonuje, czyli dla klubów z miejsc 17-20 równe 110% SC, ale i to by wymagało delikatnej zmiany i pierwsze co mi przychodzi na myśl to większe rozdrobnienie nagród za wynik, uzależnione nie od przedziału w którym się znalazły ( 17-20 miejsce, czy odpad w którejś rundzie ).

Argumentem za niżej przedstawionym rozwiązaniem jest to, że kilku z nas podpisywało kontrakty z myślą o rosnącym salary ( patrz @Tecu ). Przecież takie 10M dla Jabari Parkera nie wyglądało wtedy źle, teraz wygląda tragicznie, poniekąd przez zawodnika, poniekąd przez GMa, że mu tyle dał, ale również przez to, że salary w tym roku będzie wynosić dokładnie tyle samo co w zeszłym, czyli 109,1M. Mieliśmy się rozwijać, a tymczasem zostaliśmy wraz z RL NBA zatrzymani w rozwoju.

Reasumując. Zmiany jakie wejdą, będą na pewno ustanowione w momencie ustalenia ich w RL NBA. Powtórzę - chcemy odwzorowywać, nie wpadać w fantasy jak 1M za udział gracza w all-star game, czy 1M za top10 w sprzedaży koszulek bo i takie propozycje się pojawiały. Kiedy te zmiany pomocowe wejdą? Podobno na koniec sezonu, więc u nas będzie to samo. Jeśli wcześniej - u nas też wejdą wcześniej.

Do brzegu Eld. 

Drużyny awansujące do playoffs - 1%, 2% lub 3% SC za każdy WIN jeśli: 

  • przegrywasz 4:3 w I rundzie - nie dostaniesz 120% a 129% ( 3% x 3 WINS ).
  • drużyny odpadające w II rundzie przy wyniku 4:3 - 2%SC za W ( czyli nie 130% a 136% SC ) 
  • drużyny odpadające w Conference Finals 4:3 - 1%SC za każdy W ( czyli nie 140% a 143% )
  • Finaliści z racji, że już teraz dostają naprawdę dużo za osiągnięcie tak wysokiego wyniku są wygranymi sami w sobie. 150% i 160% SC piechotą nie chodzi. Więcej Wam na szampany dla graczy pójdzie niż pomocy dostaniecie.

Jak widzicie - proponuję progres malejący, co wydaje się sprawiedliwe i wyrównujące szanse. Co dalej?

Rozbicie nagród za zajęcie miejsc 17-20. Teraz dostają 110%. Jak proponuję? 17 miejsce - 115%, 18 - 114%, 19 - 113%, 20 - 112%.

No i tu się na chwile zatrzymajmy i przyjrzyjmy się sytuacji beGM Thunder przed startem T3 w sezonie 2019/2020. Ściągnąłem tego co mi brakowało ( dwóch wysokich Kantera i Lylesa ), ściągnąłem rozgrywającego ( Wannamakera ). Jednym słowem - walczyłem i płaciłem za to. Nie dużo, ale II rundy też mają swoją wartość. Po co? Bardzo chciałem się znaleźć w przedziale 17-20 a brakowało mi dokładnie 2,7 WINS więcej niż Celtowie na koniec T3 co wcale nie było nie do osiągnięcia gdyby nie Covid. Stąd powyższe rozbicie 17-20 pociągnął bym niżej. Czyli analogicznie 21 miejsce - 111%, 22 miejsce - 110%, 23- 109%, 24- 108%, 25 - 107%, 26 - 105%, 27 - 104%, 28 - 103%, 29 - 102%, 30 - 101%.

Podsumowując wszystko powyższe - playoffowe drużyny dostają bonus, walczące o PO dostają bonus, pechowcy ( jak ja ) dostaną bonus, tankerzy - dostaną najmniejszy bonus, bo tank to hańba ale jak wszyscy to wszyscy.

Odnosząc się na koniec do tego co napisał @january, że niektórzy z sentymentu przyznawali komuś 4-1, albo że Lakers to powinni przejść 16-3 a nie 16 - 9 to przypominam, że jest nas 30 i każdy głosuje wg. własnego uznania i widzi mi się, a samo wyżej wspomniane chodzące liczydło prowadzące Lakers nigdy skromnością nie grzeszyło ( no offense Jasiu ). Jeśli ktoś komuś daje 1W z sentymentu to ja w tym nie widzę nic złego. Ale ilu tak zrobi? Paru. Wyciągamy średnią. Uważam, że tegoroczne wyniki w PO były naprawdę sprawiedliwie oceniane przez nas. Np. od 4:1 gdzie odpadli Hornets ( ja sam dałem 1W bo założyłem, że Warennowi znów czegoś do żarcia dosypali i machnął 50 pkt co pozwoliło wyrwać 1W ) do 4:3, gdzie po prostu miałem ochotę wstrzymać się od głosu, czy rzucić monetą ( 76ers - Heat czy Magic - Knicks ).

Wszystkie liczby powyżej są liczbami przykładowymi i uzależnionymi od RL NBA, ale ciekaw jestem oceny przez Was takiego schematu. Nie muszą to być 1%, a może wystarczyć 0,5%. Tak czy siak, wszystko za nas policzy excel. 

I ostatnia rzecz - jestem stanowczo przeciw kombinowaniu przy repeater tax. Musi zostać tak jak jest bo zaraz ktoś coś wymyśli jak to wykorzystać, czego teraz nie uda się przewidzieć, a dwa repeater tax nie wszystkich dotyczy, stąd pomoc była by wybiórcza a taka być nie może.

Ma obejmować wszystkich, bo wszyscy wkładamy czas w beGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o PO to bonus powinien iść w dwie strony. I dla przegrywających serię za każdy urwany mecz. I dla wygrywających serię w formie, im wyższą różnicą meczów wygra, tym ma wyższy bonus. 

@january

Ten przedział 21-30 to zbyt szeroki zakres, tak że imho ta zasada wymaga jakiejś zmiany. Nie chcę tu wychodzić na jakiegoś eksperta, bo poznam dokładnie funkcjonowanie systemu w ciągu najbliższego roku, ale generalnie jestem za tym, żeby każdy choć minimalnie zarabiał. 

Jeżeli rl NBA zachowa ten system z play-in, być może nawet go rozszerzając o dwa kolejne zespoły z każdej konfy to imho drużyny kwalifikujące się do tej fazy, zasługują też na jakiś bonusik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.