Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, january napisał:

Primo żadnych plusów dla tankerów/słabych ekip z przedziału 21-30.

Secundo, ta dodatkowa kasa dla miejsc 17-20 jaka jest obecnie to i tak jest gigantyczny ukłon dla walki, niby czemu jak nie będzie playin tournament to mają być tu podwyżki? Nic się nie zmienia. 

Tertio, skąd nagle pomysł dziwacznego wypłaszczania zysków  i jeszcze dodatkowo pominięcia finalistów tej opcji w ogóle LOL? W zamyśle koladera wstępnie miało być to uargumentowane fabularnie - więcej meczów, większy przychód. A Ty próbujesz wykombinować, że dodatkowe mecze w 1R są 3x cenniejsze od meczów w conference finals, a mecze w finałach są nic niewarte :D 

No, lol, to jest jakiś chory kontrpomysł. Dżizas 30 ekipa ligi ma tu dostać bonus, a finaliści NBA nie. Coś Cię zaćmiło grubo Eld.

30 drużyna w postaci 1% bonusu. Całe 1,09M. Wow. Nawet mu na minimalny kontrakt nie wystarczy.

Finalistom można coś dodać ale bez przesady. W moim mniemaniu, i tak finaliści mają w ciul kasy.

A ja się będę upierał przy plusach dla teamów 21-30, a jeśli nie 21-30 to przynajmniej 17-22 bo się naprawdę wkurwiłem wzmacniając się po rozsprzedaży Bulls przed T3 i mając tylko 2,7W straty do Celtics co by mi pozwoliło załapać się na 110%  a tu taki ciul bo T3 nie było. 

Poza tym - czy zyski z NBA są również dzielone wg grup, czy każdy zarabia inaczej, czyli uogólniając - wypłaszczają się?

Dodatkowo to propozycja. Nie musisz od razu jebać w nią granatem.

Można za każdy win nie robić 3%, 2%, 1% a zrobić 1% za każdy W przegranej drużyny, włącznie z finałami i też będzie ok. Chyba nie wiele w życiu uczestniczyłeś w RL negocjacjach, że z miejsca torpedujesz wszystko od A do Z, zamiast dążyć do jakiegoś porozumienia dodatkowo wyjeżdżając, wręcz obrażając że mnie zaćmiło. Jak masz lepszy pomysł - Rada stoi otworem. Tym bardziej że pamiętasz co Ci pisałem na PM - finanse rozliczasz Ty. Chcesz mieć wpływ na kształt pomocy, wejdź do Rady i zajmuj się tylko tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Jedyna opcja jaką tu widzę to zmiana z automatycznych %SC na brakujące W do PO.

Np brak Ci 1W do PO = 110%.

Brak Ci 7W = 103%

Brak powyżej 10W = klasycznie 100%.

Ale to obejmowałoby oczywiście również ekipy z miejsc 17-20.

To jest dopiero bez sensu bo ja byłem 21 w zeszłym sezonie ze stratą 6W do PO, czyli powinienem dostać 104%, ale przez durne 17-20 dostanę 100%. To po ciul mam walczyć i uatrakcyjniać grę jak na koniec ciula z tego będę miał?

17-20 wymaga rozszerzenia i sam się o tym przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

A ja przypomnę, że moje ubezpieczenie dla Walla zostało odrzucone, także krótkie wypierdalać z takimi pomysłami z mojej strony i szukaniem ulg finansowych, bo nikt nie został tak oszukany jak ja w tej grze.

No i nie wiem czy tak nie będzie najlepiej, zamiast wysłuchiwać, że mnie zaćmiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eld napisał:

To jest dopiero bez sensu bo ja byłem 21 w zeszłym sezonie ze stratą 6W do PO, czyli powinienem dostać 104%, ale przez durne 17-20 dostanę 100%. To po ciul mam walczyć i uatrakcyjniać grę jak na koniec ciula z tego będę miał?

17-20 wymaga rozszerzenia i sam się o tym przekonałem.

Tu chyba chodziło o to że jak wylądujesz sumarycznie na 19 miejscu a braknie ci 11W żeby awansować do PO(pytanie czy 11W w twojej konferencji czy ogólnie, chyba 1 opcja lepsza) to dostaniesz tylko 100%. A jak np drużynie na 23 miejscu braknie do awansu 6W to dostanie 104% a nie 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

A ja przypomnę, że moje ubezpieczenie dla Walla zostało odrzucone, także krótkie wypierdalać z takimi pomysłami z mojej strony i szukaniem ulg finansowych, bo nikt nie został tak oszukany jak ja w tej grze.

zostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, january napisał:

Jedyna opcja jaką tu widzę to zmiana z automatycznych %SC na brakujące W do PO.

Np brak Ci 1W do PO = 110%.

Brak Ci 7W = 103%

Brak powyżej 10W = klasycznie 100%.

Ale to obejmowałoby oczywiście również ekipy z miejsc 17-20.

O to już zalążek fajnego pomysłu do dyskusji, ale ja bym jeszcze optował za tym, żeby jakoś lekko, dodatkowo wynagrodzić te drużyny co do play-in wejdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Fakt jest taki, że wymyśliłeś bonus nawet dla najgorszej ekipy ligi, ale stwierdziłeś, że finaliści mają nie dostawać bonusu. No cmon :D 

A czy nie napisałem w tamtym poście, że jest to propozycja do dyskusji, a i cyfry można jak najbardziej zmieniać i trzeba to przedyskutować? Napisałem. Na to uwagi nie zwróciłeś, za to z innymi powtarzasz się już drugi raz.

3 minuty temu, january napisał:

No a kto ma w ciul zarabiać? 21 ekipa ligi Thunder z stratą 6W do PO, czyli wujowy team, 30 ekipa ligi bijąca negatywne wyniki w bilansie, czy może jednak finaliści? 

Patrz wyżej. W pierwszym pomyśle chciałem by każdy coś zyskał na ciężkiej sytuacji. Nie, to nie, ale ciekawe jakie zdanie mają na to inni. Czasami ostatnia pozycja nie zależy od aktualnego GMa ( Clippers i BMF ).

5 minut temu, january napisał:

No i na jakiej podstawie chcesz tu niby się upierać? Przecież Ty wprost piszesz, że walczyłeś o miejsca 17-20, a nie o PO. Zaryzykowałeś dla dodatkowego hajsu, nie wyszło - wszystko się zgadza. 

A choć by na takiej aby uatrakcyjnić grę dla drużyn ani nie tankujących, ani nie mających jakiś większych szans na playoffs. W 2019/2020 - Thunder, Hawks, Celtics, do pewnego momentu Bulls. 

8 minut temu, january napisał:

Nie jestem pewien o czym piszesz, ale GSW z 1 meczu finałów u siebie mieli bodajże zysk 10 mln $, a tankerzy mają najtańsze bilety* (odrzucajac kwestię marketów). Więc już powinieneś zacząć łapać :) 

Chciałem pokazać, że w NBA każdy zarabia inaczej dzięki big marketom. U nas też powinniśmy zarabiać inaczej, ale bez wpływu big marketów a systemu finansowego.

9 minut temu, january napisał:

Stary, wrzuciłeś delikatnie mówiąc pomysł totalnie uderzający we wszystkie ustalone i przemyślane kwestie dotyczące naszego systemu finansowego z perełkami rodzaju zwiększenie wpływu 30 ekipy NBA, a finalistów NBA nie. Gigantyczne finanse dla plus dla przedziału słabego środka. Skąd taki pomysł? Nie mam pojęcia, określenie że Cię tu zaćmiło nie uważam za żadną obrazę, nie pierwszy raz w odpowiedzi tutaj na coś się burzysz o nic, a ogólnie to nie porównywałbym dyskusji w beGM do negocjacji z RL, bo wyszłoby że Twoje to było już jedno hałaśliwe samobójstwo (odejście z Cs w niezbyt ładnym stylu) :) 

Odejście z Cs w niezbyt ładnym stylu chyba już dawno po stokroć odkupiłem poprzez spędzenie dziesiątek godzin nad beGM jak ten murzyn od czarnej roboty jak mnie sam Marcus nazwał. Do tego owe niezbyt ładne odejście, co wiadomo - było prowokacją pewnego innego GMa, na co już nie miałem ochoty.

A co do pierwszego akapitu - powtórzę się. Pomysł do przedyskutowania. Zapomniałem tylko dodać, że owe zmiany były by jednoroczne a później wszystko wróciło by do starego. Szkoda, że pominąłeś tak ważne kwestie jak podpisywanie wyższych kontraktów z myślą o rosnących SC. Poza tym, jak byś wziął kalkulator do ręki i policzył te "gigantyczne finanse" dla przeciętnego średniaka to by Ci może z 5% SC maksymalnie ( sic! ) wyszło. I powtórzę po raz kolejny. Cyfry nie muszą być sztywne.

To jak kogoś nazywasz nie Ty oceniasz czy obraża czy nie, a ten do kogo się zwracasz. 

16 minut temu, january napisał:

Już Ci @kolader wyjaśnił.

Dziękuję

16 minut temu, january napisał:

Nie chcę być w Radzie. Ale staram się przecież dalej w miarę możliwości dbać o to moje dziecko beGM i drugie dziecko - bilans finansowy. Nie zamierzam jednak (skoro zrezygnowałem z Rady)teraz  podejmować tak trudnych decyzji sam jak wtedy kiedy rządziłem.

 

Spłodziłeś dzieciaka, ale wepchnąłeś je do okna życia ale i tak podrzucasz mu paczki na urodziny, mikołaja i święta. Nikt Ci nie każe robić od A do Z wszystkiego. Takim wspaniałym dzieckiem jest system finansowy? Wróć i zajmuj się tylko tym. Nawet żaden z nas o nic innego Cię nie będzie męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, january napisał:

Przecież to cały czas robię. Mogę zamiast poruszać dyskusję po prostu jeśli zajdzie taka potrzeba w moim mniemaniu Wam za jakiś czas przesłać propozycje potencjalnych zmian, a Wy się zastanowicie czy dawać to pod głosowanie dla ogółu.

I tyle, EoT.

I do tego dążyłem. Do Twojej deklaracji. Rozpiszesz to ładnie, ale będziesz pamiętał w tym o tej zasadzie 1W braknie do PO 9% SC, 2W 8%, 6W 4% itd.

I nie eot.

Tak mnie wkurw*łeś że Knoppersy które miałem na jutro ( ledwie sześć ) zjadłem wszystkie teraz, więc mi wisisz sześciopaczka. Knoppersów.

Człowiek się stara, wymyśla jakieś propozycję a ten drzwiami w twarz i aż mi cukier spadł.

Wtedy będzie eot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.