Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, eMeS napisał:

Masz taxpayer mle - kontrakty z tego wyjatku sa max 3letnie

 

Jak nie przekroczę kwoty Apron 138mln$ to chyba mam pełne MLE.

7 minut temu, eMeS napisał:

To zalezy za ile oubre pojdzie, ja tam czuje nosem te 20 mln za sezon

Ogólnie czekałem na poruszenie tej kwestii na forum. Chciałbym, żeby GMowie wypowiedzieli się w tym temacie, jaki kontrakt może oczekiwać Kelly. W realu nadal nie podpisał, co dałoby mi pewien pogląd. Należy też imho przełożyć narrację real Phoenix na moje Orlando. Jak walczyłem o dobry bilans dla Magic, to była argumentacja, że te statsy moich graczy nie przekładają się u nas na wynik. Oubre grał u mnie cały czas w pierwszej piątce - co kontynuowałem po wcześniejszym sezonie, gdzie tą role powierzył mu Dnc. Osobiście planuję poruszyć wątek Oubre po zakończeniu I rundy FA. Natomiast kwota zaproponowana przez Ciebie jest stanowczo zbyt wysoka, w czym zgadzam się w pełni z Eldem.

4 minuty temu, Eld napisał:

20 to pewnie nie ale Magic będą mieli tłusto pod kontraktami po drugiej turze FA :).

Dlatego właśnie musiałem podjąć kilka trudnych decyzji i oddać kilku graczy m.in. Lamba i teraz Kuzmę, a także wysokie kontrakty Noela i Leuera. Oddanie Kuzmy pokazuje wyraźnie, że klub stawia na Oubre i sądzę że Magic w takiej sytuacji porozumieliby się ze swoim RFA. Trochę nie podoba mi się, że nie ma u nas drugiej szansy skorygowania kontraktu, gdyż RFA z reguły dogadują się w realu ze swoimi klubami. Dlatego będę kwestię Oubre niebawem poruszał, gdyż nie chciałbym niespodziewanie zobaczyć, że gracz, który w realu by przedłużył, nie podpisał bo dostał o 1, czy 2mln za sezon za mało. A to jest kwota która mu uciekła przez wykluczenie go przez Tomka i w sumie niejasną sytuację w playoffs.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Jak nie przekroczę kwoty Apron 138mln$ to chyba mam pełne MLE.[...] 

Jasne, tak tylko zwracam uwage, bo masz blisko. 83 mln obecnie + 27 mln za kata + cap holdy McGrudera i Triera +pelne MLE ktore chcesz miec musisz pod apronem zmiescic, to daje na oko odrobine mniej niz 15 mln za sezon dla oubre  jak chcesz te obietnice z media roomu spelnic. Nie mowie zlosliwie, tylko sie zastanawiam na glos czy to nie za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eMeS napisał:

Jasne, tak tylko zwracam uwage, bo masz blisko. 83 mln obecnie + 27 mln za kata + cap holdy McGrudera i Triera +pelne MLE ktore chcesz miec musisz pod apronem zmiescic, to daje na oko odrobine mniej niz 15 mln za sezon dla oubre  jak chcesz te obietnice z media roomu spelnic. Nie mowie zlosliwie, tylko sie zastanawiam na glos czy to nie za malo

Część MLE potrzebuję właśnie dla tego 4go roku kontraktu Allonzo Triera ;) 

Natomiast z reszty MLE wyjdzie mi to w zależności od wysokości kontraktów, które podpiszę z moimi RFA. :) 

Odnośnie Oubre, sądzę że wspomniane przez Ciebie 15mln$ za sezon, to jest teoretycznie najwięcej ile może dostać przy 4-letnim kontrakcie, choć zakładam nieco niższy kontrakt - dlatego chciałbym poznać zdanie innych GMów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

 

Odnośnie Oubre, sądzę że wspomniane przez Ciebie 15mln$ za sezon, to jest teoretycznie najwięcej ile może dostać przy 4-letnim kontrakcie, choć zakładam nieco niższy kontrakt - dlatego chciałbym poznać zdanie innych GMów. 

20 mln/sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eMeS napisał:

Jasne, tak tylko zwracam uwage, bo masz blisko. 83 mln obecnie + 27 mln za kata + cap holdy McGrudera i Triera +pelne MLE ktore chcesz miec musisz pod apronem zmiescic, to daje na oko odrobine mniej niz 15 mln za sezon dla oubre  jak chcesz te obietnice z media roomu spelnic. Nie mowie zlosliwie, tylko sie zastanawiam na glos czy to nie za malo

KAT do końca FA będzie się liczył jako cap hold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oubre ma zajebiste warunki i całkiem szeroki skillset do bycia bardzo wartościowym starterem. Problemem jest BBIQ, które ma pewnie bottom5 w lidze. Do tego jak miałby zostać w Suns to jego akcje też mogą kiepsko stać. Jeśli to ma być kontrakt 5-letni to tak z 15mln na sezon trzeba szykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cvbe napisał:

Wszyscy piszecie, że Oubre c***owy a później 20mln za sezon xd

C_M akurat żartował ;) 

Jego zdanie nt. Kellego jest mi bardzo dobrze znane i nie wiem, czy dałby mu więcej niż 5mln śr. za sezon. On nie będzie mu wetował kontraktu już powyżej 6-7mln za sezon - choć oczywiście Kelly dostanie dużo wyższy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMa zdanie to akurat jest niewiele warte, bo on zmienia zdanie zależnie od sytuacji.

Jak LBS sprzedawał Lavine jako swojego sixth mana dającego fire power z ławki, to mówił, że to kasztan i rak. Jak przejął Jazz, to sprzedawał go już jako legit startera.

Oubre w Suns miał niezły okres. Oczywiście ze swoim BBIQ może okazać się totalnym niewypałem i jakimś drugim Jeffem Greenem z lepszą obroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

CMa zdanie to akurat jest niewiele warte, bo on zmienia zdanie zależnie od sytuacji.

nieprawda

wtf prowokatorze

wiesz co to ewolucja poglądów? 

tylko krowa zdania nie zmienia.

Dziwny moment na taki zarzut sobie wybrałeś ogólnie (oubre, kiedy pisze to samo)

a lavine'a to wlasnie ja doradzalem lbs'owi zeby sciagnal, bo moze byc fajny steal na rynku. takze tego - za brame bo cie odholuje.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcusCamby napisał:

Oubre ma zajebiste warunki i całkiem szeroki skillset do bycia bardzo wartościowym starterem. Problemem jest BBIQ, które ma pewnie bottom5 w lidze. Do tego jak miałby zostać w Suns to jego akcje też mogą kiepsko stać. Jeśli to ma być kontrakt 5-letni to tak z 15mln na sezon trzeba szykować.

 

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

CMa zdanie to akurat jest niewiele warte, bo on zmienia zdanie zależnie od sytuacji.

Jak LBS sprzedawał Lavine jako swojego sixth mana dającego fire power z ławki, to mówił, że to kasztan i rak. Jak przejął Jazz, to sprzedawał go już jako legit startera.

Oubre w Suns miał niezły okres. Oczywiście ze swoim BBIQ może okazać się totalnym niewypałem i jakimś drugim Jeffem Greenem z lepszą obroną.

C_M jest akurat w przypadku Kellego dość konsekwentny i jego zdanie o nim znam już z pierwszych moich dni dołączenia do BeGM. :) 

Oubre otrzyma od Magic propozycję 4-letniego kontraktu z PO, właśnie dlatego, jeżeli swoja grą zapracuje na wysoki kontrakt, to po 3 latach chcę umożliwić mu wejście na rynek i podpisanie dłuższego i wyższego kontraktu, natomiast jeżeli okaże się że kontrakt jest dla niego bardzo korzystny, to z pewnością z chęcią podejmie 4 rok tegoż kontraktu. Sądzę, że to bardzo korzystna dla gracza konstrukcja umowy. 

Pamiętajmy, żeby nie przekładać jego kontraktu na to, co dostanie od Phoenix w realu, sądzę, że gdyby to miały być pieniądze rzędu 15mln$ o których piszesz, to już dawno jakis klub złożyłby mu ofertę. 

U mnie w Orlando ma od 2 lat pewne miejsce w pierwszej piątce, ale jest raczej tym piątym graczem po - KATie, Mitchellu, Lowrym i Gordonie i jego kontrakt powinien być adekwatny do jego roli w drużynie. Narracja o jego grze u nas mogłaby być zupełnie inna, gdyby grał w playoffs przeciwko Celtics (ale mieliśmy tu dość niejasną sytuację) i moi Magic by jednak awansowali do II rundy. Tomek niestety jako główny organizator uciął to dość wyraźnie i część z Was brała go pod uwagę oceniając moich Magic, a część nie. Gdyby Kelly grał w playoffs, a Magic awansowali, to narracja przy nim mogłaby być zupełnie inna. A tak to był zupełnym non factorem. 

Nie chcę mu sztucznie zaniżać kontraktu, ale Kelly niewątpliwie jest ryzykiem i to w real Phoenix, gdzie ciężko powiedzieć jak może rozwinąć się jego kariera. Jedyne dobre zdanie usłyszałem o nim u nas od Flubera tuz przed jego kontuzją, gdy zdobył te 32pkt. Pamiętajcie, że te moje wyliczenia w 2T ile kto zdobył pkt. w systemie roto były traktowane jako ciekawostka i Kelly Oubre miałby w moich Magic niższe statsy - zapewne coś pomiędzy 12-14pkt. Oddanie do Charlotte Kylea Kuzmy oraz stabilizacja i stawianie na niego, a także te nieszczęsne dla niego playoffs z pewnością miałyby wpływ na  podpisanie z Magic kontraktu. Na moja korzyść poza pewnym miejscem dla niego w pierwszej piątce, działa też perspektywa rozwoju tej drużyny. Oubre może się płynnie rozwijać razem z resztą jej młodych liderów. Kontrakt 3+1PO jest tu dla niego bardzo korzystną umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Kontrakt 3+1PO jest tu dla niego bardzo korzystną umową.

Chyba zależy od stawki o której tutaj nic nie mówisz :)

Myślałem, że chcesz zbadać rynek by wiedzieć czy gracz nie weźmie przypadkiem QO tak jak rok temu Harrell.

Ja planuje Tyusowi dać więcej niż dostał od Grizzlies w RL NBA, myślę że będzie to bardzo dobra oferta dla Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Oubre Alonzo to trzeba było przemilczeć temat i rzucić jakieś 36/3 z PO, żeby nie opłacało mu się brać QO, a potem ew. wyrównać, a nie w każdym miejscu pisać o tym jak go zajebiście cenisz, skoro możesz się okazać jedną osobą w naszej grze, która go ceni. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 01:01, january napisał:

Finalne wyniki RS 2018/19

Konferencja Wschodnia

1. Milwaukee Bucks 64-18

2.New York Knicks 59-23

3. Philadelphia 76ers 58-24

4. Boston Celtics 58-24

5. Orlando Magic 53-29

6. Miami Heat 52-30

7. Washington Wizards 50-32

8. Cleveland Cavaliers 43-39

--------------------------------------------

9. Indiana Pacers 42-40

10. Chicago Bulls 37-45

11. Atlanta Hawks 34-48

12. Toronto Raptors 26-56

13. Brooklyn Nets 22-60

14. Charlotte Hornets 20-62

15. Detroit Pistons 20-62

 

Konferencja Zachodnia

 

1. Golden State Warriors 62-20

2. Denver Nuggets 60-22

3. Houston Rockets 54-28

4. New Orleans Pelicans 53-29

5. Los Angeles Lakers 52-30

6. San Antonio Spurs 49-33

7. Utah Jazz 43-39

8. Portland Trail Blazers 43-39

----------------------------------------------------

9. Oklahoma City Thunder 41-41

10. Phoenix Suns 32-50

11. Dallas Mavericks 30-52

12. Minnesota Timberwolves 27-55

13.Sacramento Kings 20-62

14. Memphis Grizzlies 15-67

15. Los Angeles Clippers 13-69

1202 wygrane i 1176 przegranych. Mówiłem, że lepiej jak ja się tym zajmuje :)

Myślę, że zgodzicie się z mną, że w temacie BeGM historia powinna się pojawić poprawiona wersja bilansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.