Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Alonzo napisał:

Popraw sobie Jazz, bo raczej pomyliłeś ich z innym teamem ;)

Zgadza się, w excelu miałem w innej kolejności i nie popatrzyłem jak przepisuję: bilanse Thunder, Blazers i Jazz się zmieniły u mnie kolejnością! Dzięki za czujność!

22 godziny temu, MMM2121 napisał:

Wrzuciłem swoje głosy, jeśli ktoś uważa że skrzywdziłem jego drużynę chętnie wysłucham argumentów dlaczego miałbym zmienić zdanie :) 

 

No ja uważam, że 12 W dla Cavs to przesada. Bijemy się wszystkimi siłami o playoffy, gramy 10 meczów z tankerami pełną gębą a z pozostałych 17 meczów dostajemy 2 W. No po prostu nie logiczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MarcusCamby napisał:

Skrzywdziłeś moje Pelicans, bardzo.

Przypomnę mój skład: Tyus Jones - Buddy Hield - Derrick Jones - Blake Griffin - Anthony Davis.

 

Dwóch superstar i jeden border line all-star. Do tego dobra rotacja i jeden z najłatwiejszych terminarzów w całej stawce. Jak komuś wychodzi bilans 14-13 to powiem wprost albo nie zna się na koszykówce albo decydują forumowe antypatie.

Forumowe antypatie? Do ciebie? Jestem zaskoczony że mnie o to posądziłeś :P 

Zrobiłem lekką zmianę 

76 +1 (doceniłem szeroki skład bardziej) 

Bulls -1 (nie gram o nic moi zawodnicy mogą odpoczywać na rybach, duże minuty mogliby grać młodzi) 

Pels +2 (popatrzyłem z większą miłością na AD) 

Toronto -2 (argumenty Flubera o słabym składzie) 

 

@cvbe tak walczysz, tylko co z tego jak masz tak słaby skład (moim zdaniem) same starania to za mało jak na NBA :P W tym konkretnym przypadku mam zdaniem bardzo podobne do Januarego 😆

 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Dwóch superstar i jeden border line all-star. Do tego dobra rotacja i jeden z najłatwiejszych terminarzów w całej stawce. Jak komuś wychodzi bilans 14-13 15-12 to powiem wprost albo nie zna się na koszykówce albo decydują forumowe antypatie.

😁😂🤣

karma is a bitch!

To już rozumiesz Marcus, jak czułem się po zobaczeniu głosów od Ciebie dla Magic w 2T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki brat rzutu na obwodzie? Przecież mój Tyus rzuca lepiej niż twoi starterzy, Hield to drugi najlepszy strzelec w lidze, a w akcjach c@s drugi sezon z rzędu ligowa jedynka. Do tego Griffin TOP3 w akcjach pull-up. 

Nie mówiąc o tym, że sprowadzenie wszystkiego do rzucania za trzy jest jakimś absurdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cvbe napisał:

No ja uważam, że 12 W dla Cavs to przesada. Bijemy się wszystkimi siłami o playoffy, gramy 10 meczów z tankerami pełną gębą a z pozostałych 17 meczów dostajemy 2 W. No po prostu nie logiczne

To nie jest tak, że z tankerem wygrywasz każdy mecz z automatu, zwłaszcza nie mając swojego lidera i paru ważnych graczy. Dodatkowo Suns nie tankują.

Swoją drogą, jak w prawdziwej lidze jest trochę problem z dealami z Aingem, bo nikt nie chce dać się nabrać, tak mam wrażenie że tu Cavs (Fluber, mimo że nie jest już GM) i Lakers (january) mają ten sam problem przy bilansach, bo przy tak mocnej propagandzie z automatu "lepiej" zaniżyć niż dać się nabrać ;) 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lucas napisał:

To nie jest tak, że z tankerem wygrywasz każdy mecz z automatu, zwłaszcza nie mając swojego lidera i paru ważnych graczy. Dodatkowo Suns nie tankują.

Swoją drogą, jak w prawdziwej lidze jest trochę problem z dealami z Aingem, bo nikt nie chce dać się nabrać, tak mam wrażenie że tu Cavs (Fluber, mimo że nie jest już GM) i Lakers (january) mają ten sam problem przy bilansach, bo przy tak mocnej propagandzie z automatu "lepiej" zaniżyć niż dać się nabrać ;) 

Ale ja nie traktuję Suns jako tankerów. Tak więc rozumiem, że mogę przegrać mecz z tankerem ale to przecież oznacza że mogę też wygrać z drużyną teoretycznie lepszą. Chyba tutaj uśredniamy,czy nie? 10 meczów z tankerami plus dodatkowe choćby z Twoimi wciąż wybrakowanymi Suns. 12 czy 13 zwycięstw to krzywdząca opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas napisał:

To nie jest tak, że z tankerem wygrywasz każdy mecz z automatu, zwłaszcza nie mając swojego lidera i paru ważnych graczy. Dodatkowo Suns nie tankują.

Cvbe jako 10 meczów z tankerami liczy mecze przeciwko Clippers, Pistons, Hornets, Nets, Kings i Blazers, których łącznie mają Cavs 10 w tym trymestrze, z czego większość z McCollumem w składzie oczywiście.

Cvbe nie liczy jako tankerów Mavericks, Suns, czy Raptors.

1 godzinę temu, Lucas napisał:

 

Swoją drogą, jak w prawdziwej lidze jest trochę problem z dealami z Aingem, bo nikt nie chce dać się nabrać, tak mam wrażenie że tu Cavs (Fluber, mimo że nie jest już GM) i Lakers (january) mają ten sam problem przy bilansach, bo przy tak mocnej propagandzie z automatu "lepiej" zaniżyć niż dać się nabrać ;) 

Pozwolę się nie zgodzić. January przekonał wszystkich do extension Russella, co niezależnie od tego, jak grał potem Russell było nie do odrobienia. A ten kontrakt Russella to jest największa kradzież w historii podpisywania kontraktów w tej grze.

Cavs do momentu, w którym byłem GM-em mieli spokojne play-offs z palcem w nosie i w żaden sposób nie byli zagrożeni. Jeżeli Cleveland ostatecznie nie zagrają w play-offs to będzie wyłącznie potwierdzenie tego, jak dobrym byłem GM-em i jak umiejętnie potrafiłem pokazać siłę swojego zespołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaVine i Parker byli w CY i musieli wziąć co dostali, Russell był rok przed CY - a wielu graczy w CY wchodzi na wyższy poziom, np. Randle, który przed ostatnim sezonem potrafił przejść fizyczną metamorfozę i zacząć grać na dużo wyższym poziomie.

I jeszcze jakby Russell dostał ofertę nie do odrzucenia, a tutaj de facto było 44/3. Ba, ten Parker czy LaVine to powinny być przykłady, że nawet jakby nie zrobił progresu Russell to i tak by dostał jakieś 40/4.

Najwidoczniej musieliśmy mieć taką nauczkę jako beGM żeby nie akceptować trefnych ofert rok przed CY.

Już nie mówiąc o skoku salary, gdzie przy capie 116 mln Russell będzie zarabiać 15 milionów... 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, january napisał:

Wy chyba naprawdę nie pamiętacie co było pisane i jaka była opinia o DLO rok temu... Przecież jeszcze w listopadzie tu były śmieszki, że się pięknie wrąbałem.

+ w zależności od problemów zdrowotnych gracza łatwiej z nim podpisać extension.

Napisałem rok temu na forum temat o graczach top100. Nie pamiętam, gdzie dokładnie umieściłem Russella, ale pamiętam głosy krytyki, że z tym top100 dla Russella to sobie chyba robię jaja. 

Także tego.. Jasiu masz rację - taka była narracja na forum.

W beGM wtedy nie wchodziłem, zatem tu nie wiem co kto o tym pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więcej samokrytyki i szczerości 😉

pamiętam dokładnie rekcje tu w beGM  i na forum ogólnie.

Zgłaszałem nawet obiekcje do takiego pazernego rozgrywania dyskusji pod swoje wyłącznie interesy wielu krzykaczy którzy w przypadku obcych FA piszą wyłącznie pod narrację aby naciągnąć konkurenta na jak najwyższe za kwotowanie.

 

Jest to jeden z niewielu elementów naszej zabawy którego nie cierpię gdzie jak hieny każdy atakuje nawet fair ofertę aby tylko ktoś dorzucił jeszcze więcej kasy na kogoś.

 

Sytuacja z DAR jest właśnie doskonałym przykładem gdzie wielu oponentów Januarego dla samej sztuki cisnęło kwotę aby wycisnąć ofertę jak najwyższa gdzie równocześnie z gracza szydzono w równoległych tematach i absolutnie serio odmawiano mu jakiejkolwiek wartości.

Owszem był jeden dobry argument związany z jego młodziutkim wiekiem i brakiem znalezienia adekwatnego porównywalnego przykładu gracza o tym potencjale na takiej zniżce w takim wieku ale był to argument służący tylko i wyłącznie naciągnięciu GM Lakers na wyższe koszty - podczas gdy nikt nie kwapił się ( wiem wiem praktycznie nie można było bo to ext ) na lepszą ofertę ( jakby mógł).

narracja o Chinach, charakterze i minusowatości został na czas dyskusji o finansach ( aby naciągnąć Jaska) zakopany na chwilę.

 

A po podpisie i tak raczej wyczuwało się nastroje zadowolenia z przepłacenia.

Najwięksi oponenci Lakers wysłali sygnały że kwota za niska ale raczej było to wynikiem widocznego "zakochania" w graczu przez GM i rozczarowania na forum że się nie udało naciągnąć Lakers na wyższy wydatek zgodnie z zasada "więcej na szrot mniej masz na konkretnego gracza".

 

nie mam z GM Lakers na co dzień  po drodze ale jestem po jego stronie ale wracanie do tej sławetnej dyskusji jest bezcelowe...

to tak trochę jak z tą bajką o chłopcu co 3 razy krzyczał że wilki we wsi a jak już przyszły na prawdę to...

krzykacze zawsze będą krzyczeć dla samej zasady "daj wincyj" ale nadużywanie tego typu sztuczki zaskutkowało że jak wilk przyszedł to...

więc gratulacje dla GM Lakers i tyle

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgłębiałem się w dyskusje odnośnie FA z poprzedniego offseason, ale coś tam czytałem i pamiętam, że jednym z ostatnich głosowań było to dotyczące Markieffa Morrisa, gdzie Eld proponował mu naprawdę dobry kontrakt (inna sprawa, że Eld szalał z finansami Celtics). Przegłosowaliście 1-2 głosami, że NIE, a teraz.. Markieff Morris dostanie zapewne jakieś grosze. 

W normalnych warunkach wywaliłby za to agenta, a u nas nie ma to żadnych konsekwencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Alonzo napisał:

Nie wgłębiałem się w dyskusje odnośnie FA z poprzedniego offseason, ale coś tam czytałem i pamiętam, że jednym z ostatnich głosowań było to dotyczące Markieffa Morrisa, gdzie Eld proponował mu naprawdę dobry kontrakt (inna sprawa, że Eld szalał z finansami Celtics). Przegłosowaliście 1-2 głosami, że NIE, a teraz.. Markieff Morris dostanie zapewne jakieś grosze. 

W normalnych warunkach wywaliłby za to agenta, a u nas nie ma to żadnych konsekwencji. 

Pamiętam co wtedy pisałem, że Morris to jest zawodnik, który dziś robi double-double, a jutro znika z ligi i nikt tego nie zauważa. I miałem tutaj rację, ale jednak reszta agentów odrzuciła to extension.

Teraz to Morris nie ma się co łudzić na taki kontrakt. Może i tu odebraliśmy cenną lekcję, co BMF? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niezły mindfuck.

Decyzja, która już w lato była bardzo zła i jedynie obnażyła braki wielu gm'ow co do umiejętności dokonania prawidłowej oceny, dalej jest broniona - w sytuacji w której czas pogłębił jedynie wymienione odczucia.

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcusCamby napisał:

Może i tu odebraliśmy cenną lekcję, co BMF?

Owszem.

7 minut temu, człowiek...morza napisał:

Decyzja, która już w lato była bardzo zła i jedynie obnażyła braki wielu gm'ow co do umiejętności dokonania prawidłowej oceny, dalej jest broniona - w sytuacji w której czas pogłębił jedynie wymienione odczucia.

Ano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.