Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, szykuje sie na Zachodzie mimo wszystko wykurwisty boj w PO. Wejscie do drugiej rundy bedzie juz niezlym wyczynem. Spurs i LAC zrobili mocne s5, co zrobi GSW to jestem ciekaw, ale jezeli ktos go zablokuje to Klay,Iggi > DMC

 

Zrobili mocne S5. 

 

Ale CP3-JJ-Melo-Blake-DAJ lub DRAGIĆ-Danny-KL-LMA-DH  czy któraś z tych 5 jest mocniejsza nawet od SC-McCaw (wiadomo, że ten tutaj raczej nie zostanie ;) ) Durant-Dray-DMC? Apeluję o spokój i nieponoszenie przez emocje :smile:

 

Wydaje mi się, że w tej sekundzie Ignazz ma największe pole do popisu i płynność w ekipie. MKG, Belinelli i (chyba) Murray to bardzo ciekawa ławka. Więc tak a'propos LAF Twoich "dobrych żartów" to ja też wciąż uważam, że SAS ma pewniejszą ekipę na bój w best of 7, a w dodatku najlepszy gracz serii ma szansę jeszcze się rozwinąć w tym roku. W co mocno wierzę i ofc trzymam za to kciuki.

 

Teraz tylko zrobić porządną ławkę rezerwowych i można nawiązać kontakt z GSW ;)

 

Szkoda ,że LMaM nie został byłby idealnym fitem dla tego zespołu.

Podliczyłeś już $? :grin:

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, szykuje sie na Zachodzie mimo wszystko wykurwisty boj w PO. Wejscie do drugiej rundy bedzie juz niezlym wyczynem. Spurs i LAC zrobili mocne s5, co zrobi GSW to jestem ciekaw, ale jezeli ktos go zablokuje to Klay,Iggi > DMC

niech ktoś zapłaci Iggiemu!  może to będę ja? przyda mi się weteran, który i do trójkątów pasuje :)

 

chyba) Murray to bardzo ciekawa ławka. Więc tak a'propos LAF Twoich "dobrych żartów" to ja też wciąż uważam, że SAS ma pewniejszą ekipę na bój w best of 7, a w dodatku najlepszy gracz serii ma szansę jeszcze się rozwinąć w tym roku. W co mocno wierzę i ofc trzymam za to kciuki.

 

murray jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard którego bolą plecy

Griffin, którego boli wszystko na zmianę

 

Green (ktoś tu pisał ,że to wartosć dalekiego picku)

Ktoś tu też pisał, że LeBron nie jest w TOP4, inny że Randle to nowy Draymond, a jeszcze kolejny Jamal Crawford to proven PO x factor

CP3 ( TOP 3 PG)

Curry, Harden, Westbrook

 

Redick jako sharp shooter

Danny Green jako mistrz i rekordzista trójek w finałach, a w dodatku broni

Melo jako all star

w zastępstwie K. Love za nazwisko. Respektujmy się wzajemnie i jednak mówmy o all-star jako poziomie gry (czyli tak top10-12 konferencji) a nie partycypacji w cyrku

DeAndre Jordan (all nba team

Towns, Jokić, DMC, Whiteside, może nawet TT. Na kogo z nich nie wymieniłbyś DJa?

 

No i możemy tak bez końca sobie fantazjować. Nie chce mi się, bo dorzuciłbym swoje 5 groszy o Damianie Jonesie, który jest nowym wcieleniem McGee, czyli nowego wcielenia młodego Shaqa, ale darujmy sobie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tę tabelki Excela co je robił GM Suns. To miała być pomoc, a nie wymóg. Teraz jeszcze Karpiu wymyśla, by każdy podawał cap Space. Za głupim głosowaniem Player option musiałem latać. Trochę za dużo tego. Już lepiej Ci co mają czas, by zaczęli działać. Oferowałem pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tę tabelki Excela co je robił GM Suns. To miała być pomoc, a nie wymóg. Teraz jeszcze Karpiu wymyśla, by każdy podawał cap Space. Za głupim głosowaniem Player option musiałem latać. Trochę za dużo tego. Już lepiej Ci co mają czas, by zaczęli działać. Oferowałem pomoc.

 

No ja mogę teraz paru osobom pouzupełniać składy w pliku z rosterami jeśli o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to gdzieś zebrać przecież, bo w końcu się pogubimy.  Uzupełnienie zajmuje około minuty-dwóch, jeśli ktoś wprawnie klepie w klawiaturę. Cap space to formuła w excelu, nic manualnie nie musisz liczyć.Jest ewidentnie grupa osób, które są aktywne, jest grupa takich, które wypełniają wszystkie punkty zabawy, by jej nie spowalniać. No i jest grupa, która olewa totalnie  Jak inaczej ludzi zmotywujesz? 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tę tabelki Excela co je robił GM Suns. To miała być pomoc, a nie wymóg. Teraz jeszcze Karpiu wymyśla, by każdy podawał cap Space. Za głupim głosowaniem Player option musiałem latać. Trochę za dużo tego. Już lepiej Ci co mają czas, by zaczęli działać. Oferowałem pomoc.

Przecież wypełnienie tej tabelki to chwilka a wszystkim pomaga. Cap space nawet nie musisz liczyć, bo sama formuła liczy. To jest świetna sprawa dla wszystkich, bo masz wgląd we wszystko, zobaczyć jaką sytuację mają inne drużyny i jaki kontrakt. Dla mnie obowiązkowe a jak komuś się nie chce poświęcić na to 5 minut to niech da znać, że mu się nie chce grać i nie zawraca głowy.

Jak ktoś tego nie wypełni do 1 lipca, albo ze względów na wyjazd nie poprosi kogoś by to zrobił to kończy gre. Takie jest moje zdanie i już poszukałbym kogoś na ławkę rezerwowych, bo inaczej może być trudno. Ja już bym teraz wywalił przynajmniej jedną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po tabelkach widać, że nie wszyscy kumają czaczę. Chociażby sprawą tych phantomów, Karpik powinien zrobić szkolenie. FA ma ruszyć niby za tydzień, a robota jest w powijakach. Będą zgrzyty.

 

Tu akurat masz rację. Sam nie wiem o jakich phantomach mówisz. Ale chociaż wpisanie samego rosteru jako element minimum zaangażowania. W tym filozofii nie ma akurat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie fantomy? chodzi o te sumy 815K co trzeba wpisywać jak się mało za mało zawodników? przecież to jest proste równanie:

 

zawodnicy + cap holdy + "fantomy" = 14 

 

co do samej tabelki to jest ta sama robota jaką by trzeba na pieszo wykonać w poście na forum i ogólnie to jest 30 minut roboty, gdzie tu jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie fantomy? chodzi o te sumy 815K co trzeba wpisywać jak się mało za mało zawodników? przecież to jest proste równanie:

 

zawodnicy + cap holdy + "fantomy" = 14 

 

co do samej tabelki to jest ta sama robota jaką by trzeba na pieszo wykonać w poście na forum i ogólnie to jest 30 minut roboty, gdzie tu jest problem?

Wystarczy uzupełnić do 13, wtedy masz realny cap space dostępny na FA, ponieważ tym 14. jest gracz, którego właśnie podpisujesz (i tym samym przestajesz go traktować jako phantom).

 

Teraz jeszcze Karpiu wymyśla, by każdy podawał cap Space.

Ale przecież w excelu cap space masz automatycznie policzony, więc co za problem to skopiować?

 

Chodzi o to, żeby nie było potem zamieszania z liczeniem kto kogo zmieści, a kto nie. Chodzi o naszą wygodę i przejrzystość.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zerknąłem do CBA i jest chyba jednak 12 a nie 14, sam nie wiem skąd się to 14 wzięło...

 

dobra mi się chwilowo nie chce tracić nerwów i czasu na pytania rozmaite, jak będzie więcej rosterów uzupełnionych to zacznę sprawdzać i pomagać z różnymi wątpliwościami ale na dzisiaj mam dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby ktoś ogarnięty zrobił taki roster ze 2 dni przed terminem i wrzucił jako wzór do tego post z krótkim opisem/wyboldowaniem co dokładnie ma się tam znaleźć. Wtedy każdy będzie mógł skorygować ewentualne braki

 

PS Przy okazji uzupełniania rosterów niech sobie każdy capspace na 99 edytuje  

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelkę? A co w niej magicznego? Wpisujesz nazwiska i kwoty kontraktów. Thats it. a w puste sloty do 815,651 . Przecież tabelka to to samo co wrzucenie rostera do tematu obok. Tylko sama się liczy i nie trzeba ręcznie się pitolić.

 

Jeżeli ktoś tu ma nie ogarniać CBA to zdecydowanie zaliczam się do tej grupy. Od kilku dni czytam wyrywkowo zagadnienia z tego FAQ od Hurda. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.