Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niezależnie od nazwisk czy zespołów patrzę na to inaczej.

 

Gramy w beGM ale nie w beGDYBYLOGIE

 

Uważam ze najważniejszy jest koncept gry zespołu i sprowadzenie graczy jednak moim skromnym zdaniem gracze swoją gra także promują nasze wybory czy koncepcje.

 

Jeżeli poprzez flow zespołu lider płynie w górę i kręci cyfry w po to w beGM ma to pozytywne odzwierciedlenie.

 

Niesprawiedliwe by było gdy cześć graczy będących na rybach miało lepsze „wirtualne” opisy niż prawdziwy gracz który w PO zagrał ale spotkał się ze ściana GSW.

 

Na moje beGM to także manager sportowy gdzie gracz z PO teamu ma wyższa wartość niż nabijacz z Hawks czy Cavs ( z reala bo tu nie chce obrażać GM )

 

Owszem można ryzykować i opisać jakby to wczesny TMG przełamywał kolejne obrony w PO ale to jedna z koncepcji.

 

Inna to dobrać zespół mocny na PO w realu.

 

Owszem czasem można się pomylić ale beGM taki jest wielowymiarowy.

 

Sztuka wyborów i koncepcji. Każdy ma swobodę ale tworzenie fantazji równoległych gdy rzeczywistość może być twarda ( Np dla Spurs ) nie każdemu może się spodobać.

 

I częściowo to wiemy bo tych graczy na PO rynek lepiej wycenia i trudniej ich pozyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi dojechałeś.

 

Zjebałeś po całości i tyle. Nie ma co tego na siłę usprawiedliwiać przez pożal się boże gadki typu "dla mnie to zabawa". Oświecę Cię, dla każdego to zabawa.

 

Zamieniłeś czołowego prospecta na grupę rolesów i marne picki. Props.

 

No ale przynajmniej dobrze się bawisz osłabiając. Dobra podpowiedź dla gm'ow innych drużyn.

sam się pojechałes najbardziej, wpadasz tu tylko po to by kogos zaatakować choć tak naprawdę Ciebie już tu nie ma i nie wydaje mi sie aby ktokolwiek brał na poważnie to co sobie seplenisz po tym co zrobiłeś

 

poza tym sam oddałeś KP, nie tylko czołowego prospecta, ale i idola całego miasta i smiesz kogoś pouczać? oddaleś tylko po to by zaraz spi*****ić - weź odbij już dla własnego dobra

 

wliczajac Holidaya do bandy rolsów pokazujesz swój poziom, Panie Dyzma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze LBS za szybko pociągnął za spust. Podobal mi sie sklad jaki mial przed tym okienkiem. Kupowalem nawet tego Lavina, ktory mial tu chyba najlepsze otoczenie w lidze dla jego gry. Iggy rowniez byl swietnym fitem. Druga runda minimum, 60 winow plus asset w postaci Porzingisa, ktory bedzie juz tylko zyskiwal na wartosc, nawet po extension 

Oceniajac obecnie ten sklad przez pryzmat bycia contenderem: brakuje scoringu, zwlaszcza ze Jokic me mecze gdzie znika(co w PO moze byc mocno uwidocznione, powazne liability), Holidayowi jako pierwszej opcji w tej materii nie ufam, a tutaj ma byc/bedzie chyba glownym strzelcem. Do tego jest szereg wszeschstronnych rolsow  z ktorych zaden nie jest ball handlerem na poziomie TOP5 zespolow w lidze. Ewentualnie Morris dostanie jeszcze wiekszy kredyt zaufania, ale to nadal nie ten poziom

 

 

W tym tradzie trzeba bylo Beala wyciagnac, a nie Holidaya

 

Sylvinho gratulacje, swietny moment na sprzedaz Jrue. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się pojechałes najbardziej, wpadasz tu tylko po to by kogos zaatakować choć tak naprawdę Ciebie już tu nie ma i nie wydaje mi sie aby ktokolwiek brał na poważnie to co sobie seplenisz po tym co zrobiłeś

 

poza tym sam oddałeś KP, nie tylko czołowego prospecta, ale i idola całego miasta i smiesz kogoś pouczać? oddaleś tylko po to by zaraz spi*****ić - weź odbij już dla własnego dobra

 

wliczajac Holidaya do bandy rolsów pokazujesz swój poziom, Panie Dyzma

 

no właśnie tym się różnimy.

 

Ty oddajesz KP za rolesow.

 

Ja za top ligi. 

 

A wpadłem, bo Denver dotychczas było książkowo rozwijającą się organizacją. Półka wyżej, niż w realu. Do tego spory upside, a jednocześnie czołowy bilans w lidze.

 

No a teraz taki klops. c*** wie po co wgl ten ruch. 

 

Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj poszło ostatecznie coś w stylu Murray + 2 first roundery + Bledsoe + Iguodala + LaVine <=> Holiday, Anderson, Plumlee, Mbah a Moute, Bullock, O'Neal, nie?

 

Jamal Murray, 1st pick Den 19', 1st pick Den 21', 1st pick Den 23' E.Bledsoe, igoudala, lavine

 

 J.Holiday, Ma. Plumlee, K. Anderson,I.Anikobogu, L.MbahaMoute, R.Bullock,R.O'neal lepszy z LAL/NYK 19' 1st, NOP 2 lata po tym jak zostanie zrealizowany NOP 20-22' (przepraszam January, ale nie mam zielonego pojęcia jak mam to napisać poprawnie), lepszy z UTA/LAL 21' 2nd, UTA 24' 2nd , ORL 25' 1st (8-30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzingisa, ktory bedzie juz tylko zyskiwal na wartosc, nawet po extension 

 

jesteś w stanie, to jakoś czymkolwiek poprzeć? czekałem na KP dość długo, fakt, nie miałem zamiaru dawać mu maxa patrząc na to jak na to chwilę wygląda i jakie są rokowania co do jego powrotu

 

 

 Oceniajac obecnie ten sklad przez pryzmat bycia contenderem: brakuje scoringu, zwlaszcza ze Jokic me mecze gdzie znika(co w PO moze byc mocno uwidocznione, powazne liability)

 

powiedz, gdzie Ci Jokić znika? :D

 

https://www.basketball-reference.com/players/j/jokicni01/gamelog/2019

 

ostatni mecz gdy można by mu to zarzucić miał miejsce 26 grudnia, od tamtej pory nie tylko zaczął grać o wiele regularniej, ale też w clutch zaczął wyglądać świetnie, można założyć, że już się ustabilizował, ale to i tak wróżenie z fusów bo wszystko zależy od występu rl Nuggets w PO

 

Holiday w ostatnich PO robił 23.7ppg na przyzwoitych cyfrach(niezły rolas z niego tbh), u mnie nie musi być wcale drugim po Bogu, bo Harris, Beasley, Ingles czy Morris to też świetni strzelcy, w otoczeniu Jokicia typowi scorerzy nie mają takiego dużego znaczenia,dlatego Murray zaczął być efektywny gdy po prostu zamienił tępe pałowanie rzutów na grę bardziej odpowiedzialną i wyszło na to, że naprawdę potrafi myśleć na tym parkiecie (jeszcze jest sporo do poprawy ale to naprawdę duży progres), przy Joku największą wartość mają gracze z wysokim IQ, a przecież Jrue, Ingles, Beasley, Harris czy Morris to są bardzo inteligentni zawodnicy, dodatkowo ich efektywność w adv stats jest doprawdy elitarna więc nie, kompletnie nie widzę tego argumentu, siłą Nuggets jest kolektyw i siła rażenia, ja dodaje dodatkowo do tego wszystkiego impact na ławkę, którego można mi pozazdrościć, ja wiem, że nie wszyscy serio jeszcze traktują to jak ważni dla Nuggets są Morris i Śliwka, ale liczby nie kłamią, nie w tym przypadku, nie do przecenienia jest też o wiele lepsza obrona, gracze jak Royce, Anderson czy Grant to są uznane marki w tym względzie

 

już nie wspominając o tym, że takie dywagacje nie mają sensu, można mieć do mnie pretensje za oddanie KP(biere to na klatę) ale jeśli w ciągu dwóch lat rl Nuggets zrobią bardzo dobre PO, to i automatycznie tutaj będę miał szansę na lepszy wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Harris (i to nie Joe - dop red), Beasley, Ingles czy Morris to też świetni strzelcy

 

Przeczytaj jeszcze raz te nazwiska, ale odstaw na chwilę swoje baryłkowe okulary porównaj to do innych rosterów.

Osoby, które oceniły Twój trade jako słaby (btw sam to pisałem Qcinowi już dawno temu, że trochę wtf imho też) nie mówią przecież, że masz nagle dziadową drużynę i będziesz się kulał do playoffs ledwo. Mówią z perspektywy, że latem czekają nas wielkie zawirowania i właściwie na ten moment nic nie jest pewne z rzeczy, które mają stać się latem. Mając młody skład, kontrolę nad RFA Kristapsa, spadającego Iguodale, którego oddanie to również imho słaby ruch w kontekście tego, że nie chcesz znów mieć zdziwienia na wejściu w playoffs. Miałeś po prostu jedną z lepszych, a na pewno bardziej stabilnych sytuacji by w kolejnym sezonie i następnych wskoczyć na fotel lidera zamieszania w kontekście tych wspomnianych zmian oczekiwanych - a tymczasem chyba trochę wyjdzie, że będzie fajne granie, playoffy spokojne, ale potencjał na najwyższe aspiracje przepuszczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybaku , strasznie upraszczasz .

 

Denver miało lepsze oferty sportowe od tego jak to się skończyło ale finanse by ten zespół najdalej za rok zabiły . Teraz jest dużo większa elastyczność finansowa a Nuggets nie stracili na jakości mając możliwość grać na aktualnym poziomie będąc poniżej podatku .

 

Zgadzam się, ze Porzingis dawał upside i mógł być xfactorem w walce o mistrzostwo, ale LBS wybrał bezpieczniejszy wariant z Holidayem, dla mnie jak najbardziej do zrozumienia.

 

No i co do pickow, to Denver uzyskało lepsze picki niz te które oddawało za KP.

 

Sorry ale ta nagonka jest mocno niesprawiedliwa dla Denver , oczywiście podmianki Porzingisa i Bledsoe na Holidaya może budzić kontrowersje ale to jak przedstawiasz te wymianę jako Waterloo Denver jest dla mnie mocno przesadzone

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz te nazwiska, ale odstaw na chwilę swoje baryłkowe okulary porównaj to do innych rosterów.

 

sam sobie przeczytaj :grin:

 

przecież to ten sam obwód z którym Jokić robi sobie obecnie 2 seed(pomimo masy urazów) + Ingles i Jrue więc po raz kolejny pytam - z czym do ludzi?

 

zamieniam Murraya na Jrue, Bartona na Inglesa i co? mam płakać? :grin:

 

ja podchodzę do swoich szans bardzo na chłodno, tak naprawdę nie wykluczam żadnego wyniku łącznie z odpadnięciem w pierwszej rundzie, zobaczymy co to będzie, ale serio, Tomek? Grupy placek depcze Ci po piętach cały sezon dodaje do niego boardline allstara  i masę świetnych rolsów + odsyskuje picki, a Wy mi chcecie wmówić, że straciłem na cokolwiek szanse?

 

no-fuckin-kiddin-me-pls

 

ps. co do KP i jego powrotu do grona ~to10 ligi to uwierzę jak zobaczę, ale oczywiście życzę tego Sylwkowi z całego serca, bo sam jestem wielkim fanem Prozingoda, a jego kontuzja dotknęła mnie nie mniej niż śmierć Zarzecznego (serio miałem doła kilka dni)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to czasem nie są argumenty za tym żeby podjąć ryzyko z Porzingisem...?

 

może i są, może i nie, jak widzę jego obecną budowę ciała i fakt, że nie gra na full kontakcie, to nabieram sporych wątpliwości, handlowałem po niego, bo myślałem, że 10 miesięcy, to będzie max jak wróci do gry, nie dość, że nie wrócił to dalej nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy będzie zdolny do gry, nie mówiąc ile czasu zajmie mu powrót do dawnej sylwetki, o formie nie wspominając, Wizards mają czas aby na niego czekać, ja wolałem sobie oszczędzić latania kolana przy podpisywaniu extension

 

zresztą, jak to tutaj jest? handluje po KP - fatalny fit do Joka, wielkie ryzyko, przepłacony - oddaje KP za solidną paczkę odzyskując picki - nie no jak to k**** straciłeś szansę na wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to decyzja w stylu "można bylo tak, mozna było inaczej", jak KP okaże się allstarem to LBS ssie, jak nie to LBS król, więc nawet nie krytykuję, bo jednak na obecnych zasadach finansowych to max dla polamanego KP to moglby być killer. Ale trochę szkoda, sam pisales ze franchise playerow sie bierze i nie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to decyzja w stylu "można bylo tak, mozna było inaczej", jak KP okaże się allstarem to LBS ssie, jak nie to LBS król, więc nawet nie krytykuję, bo jednak na obecnych zasadach finansowych to max dla polamanego KP to moglby być killer. Ale trochę szkoda, sam pisales ze franchise playerow sie bierze i nie zastanawia.

 

tak pisałem, ale czy powinienem pisać tak samo gdybym wiedział, że powrót do pełnej formy może zająć mu nawet 2 lata?

trochę też w tym wszystkim zapominany jest fakt, że KP może kontynuować karierę na centrze, wtedy dopiero byłaby bonanza

 

ale BMF ma racje, jeśli KP okaże się allstarem to będzie można mówić, że zjebałem, (o ile wcześniej nie użyje tych picków które pozyskałem do pozyskania innego allstara ;]) ale na pewno nie jest tak, że można o tym mówić w ten sposób już teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to pisał MarcusCamby, ja tam będę brał średnią z playoffów z jakiegoś okresu kariery i tyle. Poza LeBronem, bo on jak skończy poza PO to znak, że się skończył.

 

Każdy ocenia po swojemu, ale mnie nie przekonają argumenty, że Jrue to rok czy dwa lata temu to i tamto, a Middleton to rzucał trójki w PO na poziomie powyżej 60%. Już sobie wyobrażam jak Holiday zostaje w Pels, Ci są na poziomie obecnych Grizzlies albo nawet i nie. A LBS by go sprzedać uprawia narracje "a pamiętacie jak Holiday dwa lata temu grał przeciwko Blazers? To jest jego normalny poziom, tak proszę go oceniać". Podstawą oceny będzie jego poziom RS i to jeszcze z obniżonym impactem.

 

Lepiej się w PO spalić jak Lillard czy DeRozan niż w ogóle tam nie zagrać. Po prostu załóżmy, że Lillard i Mike Conley to w tym momencie ten sam poziom. Lillard daje dupy, a Conley w ogóle nie gra. To ja i tak stawiam w tej rywalizacji minimalnie plus po stronie Damiana.

 

Dlatego moim zdaniem zamiana Bledsoe na Jrue Holidaya nie jest dobra pod kątem PO. Już pomijając kwestie tego lekkiego problemu graniem Holidaya na PG, to w tym momencie grają zbliżony sezon, a Bledsoe grając w PO ma szanse się dalej reklamować coś jak Middleton rok temu, gdy po przeciętnym sezonie grał kozackie PO.

 

Zabawne swoją drogą, że LBS dostał od mnie ofertę otrzymania Jrue Holidaya za właśnie Bledsoe + Wilsona Chandlera i wtedy w to nie poszedł, bo mówił, że szuka oszczędności.

 

Z drugiej strony nie krytykuje Smoka, bo wydawało mi się, że długofalowo wygrał ten deal jednoznacznie. Nuggets mają sporo wydatków, nie mieliby możliwości zatrzymać zarówno Porzignisa jak i Bledsoe. A tak otrzymali doskonałego gracza, wartościowe picki i solidnych rolesów. Sam Sylvinho płakał na zlocie, że to pierwszy deal jaki przegrał w tej zabawie.

 

Swoją drogą pick Orlando Magic się w coś zamienia? 2025 to dość odległa perspektywa jednak. Wiele się może wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pick Orlando 25 przemienia się w pył, także albo będzie albo nie będzie, nie ma żadnych losów tego picku ;)

 

Tyle tutaj o Denver a ani słowa o Minnesocie :( Lillardzik i Otto Porter pominięci ... Winslow również jakiś taki niedowartościowany się czuje...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.