Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Uparł się Agnelll mimo moich mocnych dezaprobat.

 

Widać nowi muszą się sami sparzyć, by się nauczyć.

 

Słaba wymiana, bo Hornets nic nie zyskali. Wątpię by BMF się specjalnie zmartwił, a dwa dobre picki poszły do konkurencji.

 

A mówiłem, by czekać i się nie spieszyć. Może z Niemca coś jeszcze będzie, ma 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana klepnięta o północy ale bez wstawienie liczy się czy nie?

 

ja jestem na tak. 

 

fax dochodzi :)

Uparł się Agnelll mimo moich mocnych dezaprobat.

 

Widać nowi muszą się sami sparzyć, by się nauczyć.

 

Słaba wymiana, bo Hornets nic nie zyskali. Wątpię by BMF się specjalnie zmartwił, a dwa dobre picki poszły do konkurencji.

 

A mówiłem, by czekać i się nie spieszyć. Może z Niemca coś jeszcze będzie, ma 25 lat.

 

to już jeffa t lepiej byloby pozyskac chyba. 

a oietnica dla burke'a s5 poszla sie jebac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na tak. 

 

fax dochodzi :)

 

to już jeffa t lepiej byloby pozyskac chyba. a oietnica dla burke'a s5 poszla sie jebac :D

Moim zdaniem Schroeder to jednak lepsza inwestycja, bo jest młodszy i można się łudzić na jakąś poprawę. Teague jest coraz słabszy, więc inwestycja w Niego to kompletna bezcelowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie 3 wymiany w San Antonio zostały wstrzymane.

 

Prawdę mówiąc to w czasie nawet się wyrobiłem ale zabrakło niecałe 200.000 w wyliczeniach a nie chciałem naginać przepisów , kłamać i poprawić oferty.

 

Stad do grudnia spokojnie czekamy.

 

Czasu zabrakło niewiele aby dopieścić wymiany.

 

Anonimowo aby nie było:

 

W najważniejszej wymianie pewien GM chyba usnął bo miała być ona jako jeszcze jedna ale zabrakło odpowiedzi i potwierdzenia deala

 

W drugiej niewielka matematyka

 

A w trzeciej zostałem potraktowany jak Pat i do słuchawki o 23:46 wrzucono mi info ze zapomniałem jeszcze ze mam dodać pierwsza rundę.

 

Oczywiście bardzo anonimowo pisze aby nie narazić się na proces ale niesmak pozostanie długo czyli do następnego deala.

 

Biznes nie lubi emocji wiec w grudniu zapewne będziemy rozmawiać.

 

Było w sumie blisko poza przypadkiem pierwszej rundy z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosę do 3 wymiany tylko ibformacyjnie, o 1:38 wczoraj napisałem, ze wymiany nie będzie (gdy się zorientowałem ze zapomniałem wspomnieć o tym picki) o 8:54 rano podziękowałeś za informacje, wiec troche Ignazz dramatyzujesz :)

 

Przepraszam za zamieszanie, zwykle jestem dokladniejszy w ofertach, ale czasem się zwyczajnie człowiek zapomni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po gorącym przedsezonowym trade deadline, gdzie Orlando Magic prowadzili ożywione rozmowy w sprawie pozyskania gracza skrzydłowego, jako nowy GM Magic chciałem się jeszcze odnieść do tradeu Magic-Timberwalves.

 

Moją pierwszą reakcją na kontrakt Nerlensa Noela, był głęboki szok. Jeszcze do tego nie doszedłem, czy ten kontrakt podpisał Dnc, czy zdecydowała się na niego Szanowna Rada, ale od jutra planuje już na spokojnie skoncentrować się na dobrodziejstwach przejętego inwentarza po znanych już Sznownym GMom korektach. 

 

Zdając sobie sprawę ze swojego oczywistego braku doświadczenia w temacie ewentualnych wymian oraz nieznajomości działań poszczególnych GMów, znalazłem się w sytuacji, gdzie w przeciągu 48 godzin musiałem podjąć kilka ważnych decyzji.

Jedna z nich była kluczowa i dotyczyła tradeu, o którym poniżej. Chciałem wykorzystać swoje świeże podejście, zanim rozmowy z licznymi GMami zmienią moje podejście do moich graczy w Magic oraz postrzegania graczy z innych klubów.

 

Priorytetem więc było dla mnie pozbycie się horrendalnie przepłaconego Noela, któremu życzę jak najlepiej w jego nowej drużynie Minnesocie Timberwalves, ale nie widziałem możliwości kontynuacji z tym zawodnikiem współpracy. Zawsze jak są zmiany i przychodzi świeża miotła, to wprowadza swoje porządki. W tym przypadku był to ten Nerlens.

 

Drugim problemem, który uznałem za pilny, było zejście z niewielkiego, ale jednak podatku (około 1mln$), który wiązał mi ręce przy kolejnych roszadach kadrowych. Dzięki temu ruchowi, mogłem podpisać 14 gracza w swoim rosterze - Abdel Nadera. Niestety na podpisanie jeszcze jednego gracza, którego planowałem zabrakło mi już czasu. Równiez dzięki temu ruchowi możliwe były moje negocjacje w sprawie jeszcze jednego tradeu.

 

GM Minnesoty proponował mi na początku zupełnie inny trade oparty na Cody Zellerze. Nie było w nim mowy ani o Nerlensie Noelu, ani o pierwszorundowym wyborze w drafcie Orlando Magic. Nie wchodząc publicznie w szczegóły naszych negocjacji, zaproponowałem, żeby ewentualny trade oprzeć na Codym Zellerze i na tych dwóch czynnikach, które były dla mnie tak ważne, a więc na moim zejściu z podatku z pewną elastycznością finansową oraz na wysłaniu Nerlensa do innego klubu. Po uzyskaniu akceptacji GMa Minnesoty, przystąpiliśmy do omówienia szczegółów niniejszej transakcji. Widząc potencjał sportowy i możliwości, jakie dawało mi pozyskanie cenionego przez organizacje Orlando Magic Cody Zellera oraz wyekspediowanie Nerlensa do innego klubu, który widział w nim większy potencjał, niż Orlando, byłem skłonny przyjąć assety mniej korzystne dla reprezentowanego przeze mnie klubu. Mowa tu o 3 mniej korzystnych dla nas decyzjach:

1. Klub Orlando z żalem musiał pożegnać znakomitego gracza oraz fantastyczną osobę, jaką jest niewątpliwie skrzydłowy Lance Thomas. Poza niewątpliwym talentem zwłaszcza w defensywie oraz znaną wszem i wobec wszechstronnością, Lance ma bardzo korzystny kontrakt, w którym tylko 1mln$ z blisko 7,6mln$ jest gwarantowane w przyszłym sezonie, co w sytuacji Minnesoty daje klubowi znaczną elastyczność.

2. Orlando Magic przekazało również swój wybór w pierwszej rundzie draftu z 2023 roku, licząc na sukcesy klubu budowanego wokół swoich młodych gwiazd, w wyniku czego sztab managerski Orlando zakłada, że będzie to wybór w drafcie z trzeciej dziesiątki naboru młodych graczy do Ligii. 

3. Orlando Magic pragnęliby również poinformować, że pozyskali w tej wymianie również wszechstronnego skrzydłowego Jona Leuera, który niestety cały poprzedni sezon stracił z powodu urazu kostki, a latem poddał się operacji, która miała na celu naprawienie łąkotki w kolanie. Klub Orlando Magic ma nadzieję, że Jon wróci do formy i gry, by mógł należycie zapracować na swój wysoki kontrakt, który podpisał w 2016 roku. 

 

Klub Orlando Magic pragnąłby również poinformować, że  celem tych oszczędności które poczynił, jest chęć przygotowania odpowiedniej oferty finansowej, która mogłaby usatysfakcjonować młodą Gwiazdę klubu Karla Anthonego Townsa, z którym klub ma nadzieję podpisać po sezonie długoletni kontrakt. 

 

Jednocześnie pragnąłbym uspokoić innych GMów, zapewniając, że wymiana ta była podyktowana dobrem klubu Orlando Magic i chęcią poprawienia jakości zarówno sportowej, jak i finansowej. Negocjacje z GMem Minnesoty przebiegały w dobrej i życzliwej atmosferze, przy pełnym zaufaniu i szacunku obu stron.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy się obawiali - Kawhi rozpoczął swój marsz po MVP.

A z ciekawostek Knicks złożyli jakieś 1204304204 ofert za C.LeVerta i P.Siakama, które konsekwentnie spotykały się ze stanowczą odmową (pomimo przepłacenia). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy się obawiali - Kawhi rozpoczął swój marsz po MVP.

A z ciekawostek Knicks złożyli jakieś 1204304204 ofert za C.LeVerta i P.Siakama, które konsekwentnie spotykały się ze stanowczą odmową (pomimo przepłacenia). 

 

 

Stanowisko Nets jest zupełnie inne. Żadna z ofert, które wpłynęły do nas nie może być określona mianem przepłacenia. Powiem więcej, były nieadekwatne do posiadanych umiejętności gracza a także jego ogromnego potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko Nets jest zupełnie inne. Żadna z ofert, które wpłynęły do nas nie może być określona mianem przepłacenia. Powiem więcej, były nieadekwatne do posiadanych umiejętności gracza a także jego ogromnego potencjału.

 

Do wszystkich, którzy się obawiali - Kawhi rozpoczął swój marsz po MVP.

A z ciekawostek Knicks złożyli jakieś 1204304204 ofert za C.LeVerta i P.Siakama, które konsekwentnie spotykały się ze stanowczą odmową (pomimo przepłacenia). 

 

 

Ja osobiście za Leverta płaciłem jak za prezydenta, a kolader tylko mówił, że nie na sprzedaż :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby inni też uchylić rąbka tajemnicy na kogo polowali i co się nie udało...

Cedi Osman ale cenę za niego dostałem taką samą jak za Bojanovića i Nance.

 

OG - ale tu nie chcieli ze mną rozmawiać.

 

Crowder + Dedmon ape wywrotka picków drugorundowych nie była atrakcyjna dla GSW.

 

Korver - przebity w cenie zostałem.

 

Amir i O'Neale - tu wiadomo co poszło nie tak.

 

Jak jeszcze miałem Jaylena to mi Knicks paczkę oferowali za niego.

 

Bullsi zapukali po Mirotica.

 

Oferowano mi Leuera z łaskastwem II rundy z 2025 za spadającego Vucevica :D. Odpowiedziałem że niczego co biega w Pistons rl nie tykam.

 

Były też rozmowy ze Spurs, Portland, Lakers, Raptors, Suns Vucevic za Bendera i coś tam jeszcze, Detroit,kilkanaście stron z Wizzards.

 

W sumie to chyba łatwiej by mi było wypisac z kim nie negocjonowałem.

 

Z Orlando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa porażka to zdecydowanie Kawhi Leonard. Niestety ignazz nisko cenił Jrue Holidaya, mimo dodawania do Niego picka i prospecta.

 

Chciałem też mieć Haywarda, Paul George, Josh Richardsona. Przed pozyskaniem Blake zależało mi też mocno na Gallo.

 

Były też oferty na Tim Hardawaya.

 

Ale pozyskanie Griffina i Walla uważam za dobre ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld, ale Jona to Ty szanuj:)

 

U mnie byly setki negocjacji i zawodnikow, ktorzy sie w nich przewijali, nie jest tajemnica ze bylo blisko wielkiego 3stronnego dealu w ramach ktorych Tatum byl blisko zmiany otoczenia, choc wymiana upadla na ostatniej prostej (cale szczescie) - ogolnie Tatum byl w rozmowach z 15 druzynami, ale w 2 bylo naprawde blisko bym klepnal, bo oferty pod wzgledem trade value byly bardzo interesujace, jednak ostatecznie wraz z Jaysonem uznalismy, ze najlepiej dla jego kailriery bedzie jak zostanie w Minneapolis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa porażka to zdecydowanie Kawhi Leonard. Niestety ignazz nisko cenił Jrue Holidaya, mimo dodawania do Niego picka i prospecta.

 

Chciałem też mieć Haywarda, Paul George, Josh Richardsona. Przed pozyskaniem Blake zależało mi też mocno na Gallo.

 

Były też oferty na Tim Hardawaya.

 

Ale pozyskanie Griffina i Walla uważam za dobre ruchy.

 

Odważnie choć jak na moje ciężko byłoby Ci go utrzymać.

 

Tim byłby dla Ciebie fajnym wzmocnieniem.

 

Ogólnie zdecydowanie brakuje mi u Ciebie strzelców dystansowych (taki Bogdanovic mmmmmm), a w zasadzie tylko nimi powinni być otoczeni Wall-Davis.

Sporo na tym traci potencjalna siła Pelicans 

No i mam przeczucie, że Davis w przyszłości wyląduje w Knicks :D

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.