Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

brak oferty dla Butlera nie będącej maxem lub blisko tego w zupełności rozumiem, wtedy to by się zaczęło standardowa skandaloza, która by LAL tylko zaszkodziła

Tak, January tylko sondował możliwość rabatu od Butlera ( co oczywiście mu odradziłem ) i ostatecznie nie złożył żadnej oferty extension.

 

gdyby Jasiek wiedział o takiej dramie która wypłynie totalnie z dupy 4 tyg przed startem rs, to by olał DLO i dał ext. Jimmiemu, nie zrobił tego, ale to nie znaczy, że traktował Butlera jak jakiegoś peta

W sensie, że Jasiek myślał, że Butler będzie grał za 20 milionów skoro może grać za 25? Ja sobie nie przypominam, żeby TOP 10 gracz nie dostał podwyżki od swojego klubu, kiedy tylko była taka możliwość ( Westbrook, Harden )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak w tej sytuacje interpretować przyjście LBJ i otoczkę z tym związaną - wobec brak przełożenia na real, sami musimy stworzyć alternatywną rzeczywistość. 

 

Lakers zrobili coś wbrew Butlerowi, czego oczywistym skutkiem jest na maksa konflikt? Trochę mało realne wydaje się przyjście LBJ w takim scenariuszu (a jednak przyszedł i jesteśmy tego zakładnikami).

 

Skoro LBJ jednak przyszedł, to sytuacja przed jego ściągnięciem została jednak ogarnięta? Dość naturalne. 

 

Czy coś pomiędzy, czyli sytuacja jest nieciekawa, Butler gotowy jest dograć sezon (sytuacja Lakers>sytuacja Wolves) i czekamy na dalsze wieści. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy coś pomiędzy, czyli sytuacja jest nieciekawa, Butler gotowy jest dograć sezon (sytuacja Lakers>sytuacja Wolves) i czekamy na dalsze wieści. 

A jak będziemy traktować Lakers jeżeli Wolves nie wymienią Butlera, a on po prostu nie będzie dla nich grał w RL NBA?

 

To nie LeBron ma problem z Butlerem, tylko Butler ma problem z LeBronem przecież:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będziemy traktować Lakers jeżeli Wolves nie wymienią Butlera, a on po prostu nie będzie dla nich grał w RL NBA?

 

To nie LeBron ma problem z Butlerem, tylko Butler ma problem z LeBronem przecież :smile:

 

Ja założę, że Butler gra.

 

Tak jak wspominałem, przyjście Lebrona z założeniem wielkiego konfliktu to jakaś abstrakcja. 

 

W tym względzie January ma szczęście. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butler do top10 dostał się w tym sezonie po czym zaraz się połamał, więc ciężko kogoś winić, że mu za to ktoś nie dał podwyżki, Blazers tak zrobili z WM i mieli fart, że za to srogo nomenomen nie zapłacili

 

można Jaśkowi sporo zarzucić, ale raczej nie jest typem, który by liczył na to, że Butler będzie grać za 20 baniek rocznie, otwarcie mówił, że extension stanie się faktem, nie przewidział jednak tego co się może stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założę, że Butler gra.

 

Tak jak wspominałem, przyjście Lebrona z założeniem wielkiego konfliktu to jakaś abstrakcja. 

 

W tym względzie January ma szczęście. 

Moim zdaniem Twoja argumentacja byłaby słuszna, gdyby było odwrotnie, to znaczy to Butler by podpisał z Lakers, wiedząc, że jest tam LeBron. Bo to Butler ma problem z LeBronem.

 

LeBron poszedł do Lakers nie z uwagi na skład, roster, czy kolegów w drużynie. Przyszedł, bo chciał grać w Lakers. Więc akurat to, czy Butler był zadowolony, czy nie , z tego, że LeBron podpisuje tam kontrakt, nie miało moim zdaniem żadnego wływu na decyzję LeBrona.

 

A ja przy argumentowaniu o tym, że LeBron zostaje w Cleveland zwracałem uwagę na to, że Butler ma konflikt z LeBronem i w RL NBA nie zagraliby ze sobą. 

Butler do top10 dostał się w tym sezonie po czym zaraz się połamał, więc ciężko kogoś winić, że mu za to ktoś nie dał podwyżki, Blazers tak zrobili z WM i mieli fart, że za to srogo nomenomen nie zapłacili

 

można Jaśkowi sporo zarzucić, ale raczej nie jest typem, który by liczył na to, że Butler będzie grać za 20 baniek rocznie, otwarcie mówił, że extension stanie się faktem, nie przewidział jednak tego co się może stać

Tu nie chodzi o to, czy kogoś winię, czy nie, tylko o to, jak się czuje Butler z tym, że LeBron zabrał mu drużynę i dostał 38 milionów średnio rocznie, a January nawet nie podniósł mu kontraktu z 20 milionów na 25, bo wolał przeznaczyć te pieniądze na Olynyka, a extension podpisać z Russellem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jeszcze ciągnąc temat.

 

Lebron, któremu mocno zależy na PR itp.

 

Jakby to wyglądało - swoim przyjściem powoduje odejście dotychczasowej gwiazdy? I to po sytuacji z Irvingiem? 

 

Poddaje pod rozwagę :smile:

Gdyby LeBronowi zależało na PR to zostałby w Cleveland, gdzie przegrał finał 3-4, drużyna została wzmocniona o gracza, którego chciał przez pół sezonu i miał ostatnią szansę na detronizację Warriors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument o tym, że Butler strzela focha, bo mu Lebron Lakers zabiera jest dla mnie chyba najbardziej absurdalna ze wszystkich

 

to jest robienie z JB kompletnego debila uważającego się za kogoś kto jest ponad największą marką i najlepszym graczem

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można Jaśkowi sporo zarzucić, ale raczej nie jest typem, który by liczył na to, że Butler będzie grać za 20 baniek rocznie, otwarcie mówił, że extension stanie się faktem, nie przewidział jednak tego co się może stać

Tak jeszcze dodam, że takie gdybanie to jest jednak nieuczciwe, bo wcześniej nie gdybaliśmy tylko reagowaliśmy na rzeczywiste wydarzenia w RL NBA. 

 

No nie można podchodzić do sprawy w ten sposób, że podpisanie podwyżki = niezaoferowanie żadnej podwyżki, bo nie wiedziałem, że Butler chce zarabiać pieniądze za swoją pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument o tym, że Butler strzela focha, bo mu Lebron Lakers zabiera jest dla mnie chyba najbardziej absurdalna ze wszystkich

 

to jest robienie z JB kompletnego debila uważającego się za kogoś kto jest ponad największą marką i najlepszym graczem

No ale akurat sources podają, że kluczową dla Butlera sprawą jest bycie w nowej drużynie pierwszą opcją i decydowanie o składzie. Myślisz, że dlaczego on ma na liście Brooklyn Nets? Przecież to jest właśnie absurdalne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

brak oferty dla Butlera nie będącej maxem lub blisko tego w zupełności rozumiem, wtedy to by się zaczęło standardowa skandaloza, która by LAL tylko zaszkodziła

To może zadam takie pytanie. 

 

Czym się różni sytuacja, w której oferuję graczowi, takiemu jak Butler ofertę na poziomie 5 milionów poniżej maxa rocznie ( rabat), żebym mógł jeszcze podpisać jakiegoś wartościowego gracza np. Olynyka

 

od sytuacji, w której mogę mu dać podwyżkę kontraktu o 5 milionów rocznie, ale nie robię tego i wydaję je na podpisanie Olynyka.

 

Ja nie widzę różnic pomiędzy sytuacją 1 i sytuacją 2.

reagowaliśmy? w sensie 29/30 dało Lebrona do Lakers czy LMA do Spurs?

 

my interpretujemy te wydarzenia i przenosimy to na nasz grunt, ale każdy ma swój rozum

Reagowaliśmy, bo na ostateczną decyzję w głosowaniach nie ma wpływu różnica głosów, tylko ostateczny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale akurat sources podają, że kluczową dla Butlera sprawą jest bycie w nowej drużynie pierwszą opcją i decydowanie o składzie. Myślisz, że dlaczego on ma na liście Brooklyn Nets? Przecież to jest właśnie absurdalne:)

te trzy drużyny łaczy też to, że wszystkie miałyby miejsce na kolejnego maxa lub takiego gracza już mają (KP) więc możemy sìę tak długo bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te trzy drużyny łaczy też to, że wszystkie miałyby miejsce na kolejnego maxa lub takiego gracza już mają (KP) więc możemy sìę tak długo bawić :smile:

Na liście jest też aktualnie Heat, a poza tym jest naprawdę niewiele drużyn, które tego miejsca za rok na maxa nie mają lub nie mogą go sobie wykreować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście jest też aktualnie Heat, a poza tym jest naprawdę niewiele drużyn, które tego miejsca za rok na maxa nie mają lub nie mogą go sobie wykreować:)

ale nie ma wśród nich contenderów, a to dość istotne bo samo buduje nareacje o tym, że Butler nie musi wygrywać tylko chce mieć swój team

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma? A Denver?

zarumieniłem się

A ma taki w LAL?

nie ma, i imo u nas wcale nie musi bo są odmienne okoliczności, zresztą hej, to tylko Butler co on miałby w tym LAL za Kobasa robić?

Jestem w stanie sobie to wyobrazić.

 

Griezzmann w jego mniemaniu siada przy jednym stole z Messim i Ronaldo.

to mi przypomina case Lenarda czyli tworzenie konstrukcji psychicznej na podstawie samych negatywnych przesłanek Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.