Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Eld popełnił kilka błędów moim zdaniem jak Rondo czy Lou Williams, ale i tak nieźle posprzątał stajnie Augiasza po bardzo kiepskiej polityce poprzedników.

 

Qcin nie wiem co chciałeś mi przekazać.

Nie widziałem tego więc odpowiadam teraz.

 

Rondo capnąłem pod wymianę w grudniu bo w niego wierzę najbardziej obok LBJ w Lakers. Komuś sie w po team s5 pg połamie i tu ma promocję. 5M :).

 

Lou przepłacony. No disscusion. Ale tak tylko przypomne że i Heat i Bucks już w II turze dawali mu 12M/rok czyli o 4M więcej niż w realu. Mam przepłaconego Lou względem RL ale na bardzo fajnych cyfrach Bogdanovica co do RL. Suma na zero.

jasiu nie gadaj, bo te łzy niewiele zrobią, Butler boe lubi LBJ i tyle,, wiec szukaj wymiany albo atakuj majstra tera bo za rol nikt tego nie kupi.

 

Elf, zjebales i tyle, fajna przebufowa ale zbyt droga, bo można było zrobić taniej osiągnąć ten sam efent ald się podpaliłeś, no offence, nie Ty pierwszy, to w dużej mierze wina sezonu ogórkowego

Picki to dla mnie to niska cena.

 

I sam żeś jest elf ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo, tak generalnie, dał Eld jak na fakt, ze z borderline PO teamu z prospektami i pickami zrobił zespół na drugą rundę bez prospektów i picków. I to taki, którego longevity ze względu na Brooka jest raczej krótkie. Aż ciężko znaleźć analogię do prawdziwej ligi. Nie mówię, że oceniam to jednoznacznie źle, ale...

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lakers stało się mega toksycznie po tym jak blask fleszy, playbook przestały się skupiać na Jimmym. 

 

Ogólnie trudno sobie wyobrazić lepszych warunków do stworzenia be-gmowskiej dramy. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wy pitolicie

 

Butler u Januarego jest od dwóch sezonów, sprowadził mu Jamesa z Capela, jeśli rzeczywiście JB zależy na hard worku w drużynie to ciężko o lepszy zestaw, ja sobie wyobrażam, że Butler to klepie i zapierdala bo finalnie gra w conrendrze o najwyższe cele

 

może gdyby w trakcie rs wypłynęly brudy o konflikcie Lebrona z kimś ważnym w Lakers to można by sobie to podpinać, a tak bez sensu jest opierać wszystko na chemii, bo to się robi Moda na Sukces

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Wy pitolicie

 

Butler u Januarego jest od dwóch sezonów, sprowadził mu Jamesa z Capela, jeśli rzeczywiście JB zależy na hard worku w drużynie to ciężko o lepszy zestaw

Wut? Jakie 2 sezony i jaki Capela?

 

Fakty są takie, że Butler łatwo popada w konflikty, a w Lakers dostał co najmniej 2 powody, żeby się obrazić: odpuszczone przez GMa playoffs oraz brak extension. Innym faktem jest, że w RL na jego liście nie ma Lakers. Powody mogą być różne, ale jednym z tych powodów może być obecność LeBrona, o czym świadczyć może też ten wywiad z 2012, w którym Butler się odgraża, że nigdy nie założy koszulki Heat.

 

Nie wiem czy u nas Butler zażądałby wymiany, ale na pewno january popełnił w tej sprawie poważne błędy, które sprawiają, że nie da się tego wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się pomyliło kompletnie z tym Capelą i w ogóle zmyliło mnie, to, że graliśmy już 2x PO

 

jednak tak jak pisałem, skoro Butler w LAL już był, to jest to zupełnie inna sytuacja niż to cało się w Wolves, a mam wrażenie, że wszyscy chcą ukarać Jaśka za agrasywną politykę i liczne spięcia, co jest nawet zabawne bo dram nigdy za mało, ale tutaj większość widzi tylko jedną stronę medalu

 

z tym odpuszczeniem PO to nie wiem czy byłby w stanie je zrobić nawet jakby próbował, przecież to już LAC bardziej by na nie wtedy zasługiwali

 

ja nie mówię, że to się dla Lakers dobrze skończy i że już wiem jak będę głosować, ale przenoszenie szopki z Butlerem tutaj w formacie 1:1 nie jest zbyt obiektywne

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się pomyliło kompletnie z tym Capelą i w ogóle zmyliło mnie, to, że graliśmy już 2x PO

 

jednak tak jak pisałem, skoro Butler w LAL już był, to jest to zupełnie inna sytuacja niż to cało się w Wolves, a mam wrażenie, że wszyscy chcą ukarać Jaśka za agrasywną politykę i liczne spięcia, co jest nawet zabawne bo dram nigdy za mało, ale tutaj większość widzi tylko jedną stronę medalu

 

z tym odpuszczeniem PO to nie wiem czy byłby w stanie je zrobić nawet jakby próbował, przecież to już LAC bardziej by na nie wtedy zasługiwali

 

ja nie mówię, że to się dla Lakers dobrze skończy i że już wiem jak będę głosować, ale przenoszenie szopki z Butlerem tutaj w formacie 1:1 nie jest zbyt obiektywne

 

Przecież nikt nie przenosi 1:1. Jest ważenie za i przeciw. 

 

I sytuacja jest rozwojowa. 

 

A to że nie weszliby i tak do PO? To ma mniejsze znaczenie. Liczy się podejście, którego ktoś taki jak Butler nie zaakceptowałby. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się pomyliło kompletnie z tym Capelą i w ogóle zmyliło mnie, to, że graliśmy już 2x PO

 

jednak tak jak pisałem, skoro Butler w LAL już był, to jest to zupełnie inna sytuacja niż to cało się w Wolves, a mam wrażenie, że wszyscy chcą ukarać Jaśka za agrasywną politykę i liczne spięcia, co jest nawet zabawne bo dram nigdy za mało, ale tutaj większość widzi tylko jedną stronę medalu

 

Przecież Butler do Wolves trafił w wymianie w czerwcu 2017 i u nas Butler do Januarego trafił w czerwcu 2017. Taka sama sytuacja jak w RL NBA odnośnie tego, jak długo jest w klubie. Taka sama sytuacja odnośnie tego, że nie dostał extension ( a pamiętajmy, że Butler jest zły na Wolves, którzy nie dali mu extension, a nie dali mu go, bo nie mieli pieniędzy i nie chcieli oddawać picków, żeby te pieniądze na extension Butlera pozyskać .January MIAŁ KASĘ na extension Butlera i mu go nie dał, tylko ściągnął Olynyka i Favorsa za te pieniądze, które mógł wykorzystać na extension Butlera)

 

 

z tym odpuszczeniem PO to nie wiem czy byłby w stanie je zrobić nawet jakby próbował, przecież to już LAC bardziej by na nie wtedy zasługiwali

 

Ja tez nie wiem, czy byłby w stanie je zrobić, gdyby próbował, ale faktem jest, że oddał najlepszego gracza za cap space ( którego nie wykorzystał na extension Butlera) będąc na półtora miesiąca przed końcem sezonu na 7 miejscu. W RL NBA Butler wrócił szybciej niż miał, nie do końca zdrowy ( i to mimo konfliktu ) bo tak był zdeterminowany, żeby awansować do play-offs.  Popatrz również na sezon 16/17 , gdzie wydawało się, że Bulls nie awansują do play-offs i skończyli sezon 8-2 zapewniając sobie awans ostatniego dnia sezonu z 8 miejsca.

 

Butler dwa ostatnie sezony w RL NBA do ostatniego dnia play-offs walczył o 8 miejsce w konferencji.

 

 

ja nie mówię, że to się dla Lakers dobrze skończy i że już wiem jak będę głosować, ale przenoszenie szopki z Butlerem tutaj w formacie 1:1 nie jest zbyt obiektywne

Jest dużo przesłanek za tym, że Butler nie lubi się z LeBronem ( wywiad, bóka na meczu, brak Lakers na liście). Jest dużo przesłanek za tym, że Butler nie chce być 2 opcją ( drużyny, do których chce trafić). Dodaj do tego odpuszczenie play-offs i extension, długą historię konfliktów Butlera. 

 

Nie wiem, czy jest sens przenosić to w formacie 1:1, ale moim zdaniem Lakers zrobili dużo więcej, żeby wnerwić Butlera niż Timberwolves.

Czyli nie bierzemy pod uwagę tego że w rl Jimmy unika LBJ?

Możemy brać, możemy nie brać. Każdy z nas interpretuje ten konflikt i jego wpływ na decyzje graczy indywidualnie.

 

100% Butler chce odejść z Soty

99,9% chce 5y maxa za rok

Ale już mamy plotki o LAC, BKN, NYK (to miał być niby ten pewnik), a nagle mamy Heat.

 

Tyle z porównywania Butlera do LJ.

 

A przyczyny dla których chce odejść z Soty ( brak extension ) i przyczyny dlaczego wybiera drużyny takie a nie inne ( duży rynek, będzie 1 opcją, wpływ na to kto będzie w rosterze, nie lubi LeBrona) pokrywają się w 100% z RL Lakers.

 

5y maxa ma obiecanego od Wolves, ale go nie chce, z wyżej wymienionych powodów, więc nie jest to dla niego priorytetem w tej sytuacji skoro chce wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niechęć do Jamesa.

2. Konflikt z opierdalającym się Wigginsem = tu mamy extension dla nieroba w postaci DLO.

3. Chęć bycia pierwszą opcją a nie sidekickiem.

4. Odpuszczenie PO mimo że była rok temu na nie szansa.

5. Brak extension, choć było na nie miejsce.

 

Niby nic, ale sytuacja Lakers wcale nie jest aż tak inna od Wilków. Sporo rzeczy się nakłada. Butler wymieniał 3 ekipy, niby wymieniał Lakers ale jeżeli trafi do Heat, to oznacza to przynajmniej dla mnie, że chce $$$$ i bycia pierwszą opcją i podporządkowania wszystkiego pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic, ale sytuacja Lakers wcale nie jest aż tak inna od Wilków. Sporo rzeczy się nakłada. Butler wymieniał 3 ekipy, niby wymieniał Lakers ale jeżeli trafi do Heat, to oznacza to przynajmniej dla mnie, że chce $$$$ i bycia pierwszą opcją i podporządkowania wszystkiego pod niego.

Ja widziałem łączenie Butlera z Lakers do momentu podpisania LeBrona. Potem nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

contenderzy nie mają na niego hajsu, więc to jakby sam narzuca narracje o pierwszej opcji, a przecież mówiło sie, że rozważał grę z Irvingiem

 

gdyby Jasiek wiedział o takiej dramie która wypłynie totalnie z dupy 4 tyg przed startem rs, to by olał DLO i dał ext. Jimmiemu, nie zrobił tego, ale to nie znaczy, że traktował Butlera jak jakiegoś peta

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem łączenie Butlera z Lakers do momentu podpisania LeBrona. Potem nie za bardzo.

sources o klubach łączonych z Butlerem to jeden wielki scum, nic się z tego nie sprawdza z biegiem czasu

Przecież Wolves również nie traktują Butlera jak peta ;]

patrząc na burdel informacyjny, to jednak trochę tak jest, pet może nie ale zdrowe to to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na burdel informacyjny, to jednak trochę tak jest, pet może nie ale zdrowe to to nie jest

Przecież Thibs go podobno błagał, żeby został. Nie słyszałem też o żadnym konflikcie z managementem poza tym, że był rozczarowany brakiem extension, które było duuuużo bardziej skomplikowane do zrealizowania dla Wolves w porównaniu do naszych Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby Jasiek wiedział o takiej dramie która wypłynie totalnie z dupy 4 tyg przed startem rs, to by olał DLO i dał ext. Jimmiemu, nie zrobił tego, ale to nie znaczy, że traktował Butlera jak jakiegoś peta

Akurat DLO tutaj nie ma nic do rzeczy w kontekście extension Butlera ( odnośnie finansów, bo jako gest myślę, że ma dużo do rzeczy, zwłaszcza, że January dał extension Russellowi dwa razy i bardzo się zaangażował w ten proces, a odnośnie extension Butlera, jedyne co zrobił, to sondował, ile zniżki dałby mu Butler przy extension).

 

Wolves przynajmniej zaoferowali extension Butlerowi ( bez renegocjacji ), które on odrzucił ( bo chciał podwyżki). January nie zrobił ani jednego ani drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Thibs robił to na własną rękę i czy miał pełne poparcie z góry, przecież oni jednego dnia mówili, że zawieszają rozmowy, a drugiego, że wcale nie i jeszcze sami je inicjują. Ja tam im nie ufam za grosz, ktoś pamięta jeszcze, że w grze byli "tylko" Nets Knicks i Clippers?

 

@fluber

 

brak oferty dla Butlera nie będącej maxem lub blisko tego w zupełności rozumiem, wtedy to by się zaczęło standardowa skandaloza, która by LAL tylko zaszkodziła

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Thibs robił to na własną rękę i czy miał pełne poparcie z góry, przecież oni jednego dnia mówili, że zawieszają rozmowy, a drugiego, że wcale nie i jeszcze sami je inicjują. Ja tam im nie ufam za grosz, ktoś pamięta jeszcze, że w grze byli "tylko" Nets Knicks i Clippers?

To była lista drużyn którą przedstawił butler ze chce tam trafic i za rok podpisac maxa ale pojawiły się drużyny ktore chca po niego handlowac bez obietnicy podpisania nowej umowy ( cos jak george do thunder rok temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.