Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj czytałem artykuł o tym jak bardzo nie powinni Sixers brać Foxa i dlaczego powinni wybrać Jacksona lub Monka. W każdym razie nie wiem na ile to prawda, więc sprawdzam u fana 76ers - Simmonsem chcą rozgrywać? Jeśli tak to konieczne jest wyciągnięcie z draftu shooterów, bo spaceingu to chyba zaczynacie Bulls zazdrościć. 

Niby ma byc głównym ballhandlerem. Z drugiej strony to był koncept na ten sezon (Bayless z FA, który mial pełnić pofdobną rolę jak przy Giannisie), gdybysmy w tym drafcie wzięli PG to Simmonsa można wrzucic na PF, ale to z gałą w łapach może być najabrdziej efektywny ... tyle, że wtedy wiadomo - trzeba shooterów, a nie ballhandlerów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons tak czy siak będzie grać na PF.

​Fox to gówniany fit, nie rzuca, nawet nie rozgrywa przesadnie dobrze, mniej więcej taki z nim jest problem.
 
Embiid rok temu oddawał 5 trojek per36, mówi się o wzięciu z FA Lowry'ego, Hilla czy Reddicka, nie ma co pałować tego spacingu, brałbym lepszego z dwójki Jackson-Tatum a nie kombinował z Monkiem.
Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Simmons tak czy siak będzie grać na PF.

 

 

Brett Brown mówił ostatnio co innego - Simmons nie ma być point forwardem ale zwykłym point guardem, czyli będzie dostawał piłę na swojej połówce i w HCO też będzie primary ballhandlerem nie tylko przy kontrach

 

no a bronić będzie wiadomo trójek i czwórek głównie, bo żadnego pg nie ustoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie rozgrywał z pozycji 4, nie wiem czego niektórzy tutaj się doszukują. 

 

No to taka kwestia nazewnictwa, ale jeśli chodzi o jego rolę to ma być bardziej LeBronem niż Draymondem.

 

Niektórzy uważają, że o pozycji na boisku decyduje to kogo kryjesz, a Brown w jakimś wywiadzie mówił, że się z tym nie zgadza i ten co wyprowadza piłkę i inicjuje akcje w HCO jest pg i tyle. I taką role przewidział dla Simmonsa właśnie.

 

a "rozgrywanie z pozycji 4" to by było jakbyś łapał piłkę od pg na skrzydle albo h.post i dopiero wtedy rozgrywał - tutaj ma to wyglądać inaczej

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam mi powiedz na jakiej pozycji gra ktoś kto wyprowadza piłkę z własnej połowy i inicjuje pierwsze podanie. Zresztą nie chce mi siękłócić o jakąś nomenklaturę w czasach "bezpozycyjnej" koszykówki, trener Simmonsa uważa, że on jest pg a nie pf, jak chcesz to napisz mu mail, że się c***a zna na pozycjach na boisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim podcastcie Laker Film Roomu podano sporo statow z synergy. Zwrocilo moja uwagę to, ze Josh Jackson wykreowal wiecej punktow (points per possession) na pick'n'rollu jako ballhandler niż 96% innych graczy w NCAA, ale jako scorer na picku juz byl fatalny (19th percentile). Zakładam, że taka kreacja poprzez slabszy rzut i lepsza obrone w NBA nie utrzyma sie na zblizonym poziomie, Jakkolwiek Jackson pokazal jak w trakcie tylko jednego sezonu potrafic wykonac ogromne postepy, i mysle ze po krotkim czasie nie bedzie traktowany jak ten Marcus Smart i bedzie chocby respektowany z (pull up) midrange. Ze spot up w ciagu kilku miesiecy zanotowal spora poprawe. Juz jest ponadprzecietnym passerem(entry i extra passy) i mozna sie pomalu zastanawiac czy za 2-3 lata moze byc z niego secondary ballhandler w HCO. 

 

W obronie ma dobre instynkty, czesto jest zbyt agresywny w obronie z pomocy, ale taki schemat  musial grac w Kansas, bowiem personel do bronienia byl dosyc slaby, i ktos musial latac dziury z weak side. Wszystkie defensywne staty pokrywają się z eye-testem, szczegolnie imponujace sa staty z obrony w poscie, zwazywszy na to, iz Jackson gral prawie caly czas jako PF i mial naprzeciw siebie teoretycznie wieksze i silniejsze matchupy. Po obrobce laboratoryjnej na poziomie NBA mysle, ze bedzie w stanie bronic wiekszosc PF.

 

Kurcze powoli przekonuje sie do Balla jako 2(fitwise), ale ten Jackson ma naprawde malo red flagow, i gra na pozycji na ktorej jest spory deficyt. Na miejscu Philly bylbym zajarany majac go i Simmonsa na skrzydlach. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powoli przekonuje sie do Balla jako 2(fitwise), ale ten Jackson ma naprawde malo red flagow, i gra na pozycji na ktorej jest spory deficyt. Na miejscu Philly bylbym zajarany majac go i Simmonsa na skrzydlach. 

 

Wg mnie są właśnie mega zajarani, że będą mieć jednego z trójki Fultz/Ball/JJ, a przy okazji JJ może się okazać najlepszy z nich za parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i Thornwella chyba widzę 1szy raz w 1szej rundzie - w sumie to idealna pozycja dla niego, gracz z małym upsidem ale zajebistym def IQ idealnie do jakiegoś kontendera na granie od zaraz 

 

a największa swoją drogą kontrowersja tego draftu do chyba Justin Jackson - są tacy co mają go z 9. a są tacy co mają go z 47 numerem, niezły rozstrzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale ten Jackson ma naprawde malo red flagow, i gra na pozycji na ktorej jest spory deficyt. Na miejscu Philly bylbym zajarany majac go i Simmonsa na skrzydlach. 

 

Dla mnie gość ma sporo czerwonych flag. Nie wiem za bardzo skąd na niego taki hype, może dlatego, że podaje trochę lepiej niż przeciętny skrzydłowy w NCAA i dunkuje (wsady dają magiczne +10 do potencjału)?

 

FT% na poziomie 56,6% jest wysoce alarmujące.

 

Trafia 20% midrange js off dribble.

 

0,54 ppp pnr jako scorer

 

0,61 ppp na izolacjach

 

Słaba i niewyrównana mechanika rzutu, która dodatkowo jeszcze bardziej łamie się przy contestach.

 

6'8 w butach, wingspan tylko 6'10, waga ~205lbs, małe dłonie - na next level limituje to jego defensywny oraz ofensywny potencjał.

 

Charakter - dyskutuje z sędziami, złapał kilka fauli technicznych, poza boiskiem ma problemy z prawem.

 

Wiekowo sophomore, nie jest to czerwona flaga, ale warte zanotowania. Generalnie nad Jacksonem trzeba się zastanowić jaki jest jego maksymalny potencjał oraz na ile realne jest przez niego osiągnięcie tego potencjału? Na dziś dzień to taki trochę ultimate role player, który niby jest wszechstronny, ale na ile ta wszechstronność przełoży się na NBA? Nie był za bardzo scorerem w NCAA, to tym bardziej nie będzie w NBA. Wyróżniał się właściwie w putbackach, transition, postupach i ścięciach do kosza, czyli szału nie ma. Jeśli odnajdzie swój jump shot to pogra w NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiam kogo chcę z 4 pickiem w FBX i dalej nie wiem.

 

Smith zaszył się gdzieś w Bieszczadach po sezonie, że nie idzie do góry z tego 8 miejsca? Spodziewałem się, że go tu będą rozchwytywać na workouty i szybko wyjebie w kosmos.

 

Patrzyłem trochę na Tatuma - wolny jak sk****syn, bardzo podejrzany atletyzm -  małolaty i gimbaza na necie porównują go do Pierce'a, który według nich był nieatletyczny. No, może ma to porównanie jakiś zalążek sensu, tylko nie wiem czy to dobrze wygląda, kiedy jesteś freshmanem w NCAA i przypominasz ludziom 33-letniego typa, cięższego o 20 kg. Ofensywny arsenał jest zacny, ale ten atletyzm mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy tak to działa?

 

A w jaki sposób ma niby zdobywać punkty? Na dziś dzień jest słabiutki w izolacjach, rzutach po koźle, rzutach wolnych, rzutach contestowanych, więc co nam zostaje? Jackson nie zanosi się na scorera w NBA. Może za parę lat poprawi się we wszystkich tych elementach, ale to nic pewnego. Dużo zależy od tego czy jest pracowity, a ten element jest najtrudniejszy do oceny dla osób z zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek, by dowiedziec sie czegoś o tym drafcie, bo z NCAA jestem na bakier i wiedzę, że ten draft miał być zajebisty, a wcale według tych co trochę  prospectów obserwowali - nie będzie taki zajebisty.... Czyli tylko Fultz i daleko, daleko nic, czy najzwyczajniej w swiecie czepiacie się i szukacie dziury w całym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.