Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Lonzo chce pojechać do 76ers na testy więc z tą odmową to albo Ainge chciał podgrzać atmosferę albo obie strony wiedzą że to była ściema bo i tak Boston bierze Fultza

Albo po prostu wie, że i tak nie ma szans na bycie #1, więc odmawiając im ludzie będą o nim gadać, a może ktoś akurat buty będzie potrzebował kupić...

 

Tania i skuteczna reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas miał zdecydowanie większy "płotek" do przeskoczenia w NBA :-). Tacy zawodnicy, nawet jak się starają, nigdy nie będą mocnym punktem defensywy, brakuje centymetrów i kilogramów. Jedyne co zostaje to być skutecznym punktującym i rozgrywającym. Wierzę, że ogarnięci i ciężko pracujący zawodnicy zawsze odnajdą jakiś sposób aby pozytywnie wpływać na drużynę. Evans nie ma jakiejś nadzwyczajnej kontroli, ball handlingu i szybkości. Jeśli ma być skutecznym scorerem w NBA i grać na boisku to czeka go długa droga, musi poprawić rzut z dystansu, wypracować zabójczo skuteczny floater na początek. Nie przekreślam go, ale będzie miał pod górkę. 

 

Zapomnialem dodac, ze Evans byl mega killerem na pickach. Kurcze, ciezko oczekiwac od prawie 2nd picku pewnosci co do bycia starterem na najbardziej zatloczonej pozycji w NBA, ale facet ma spore zadatki na bycie bardzo solidnym rolsem w (semi)contenderze, z szansa na bycie kiedys starterem w slabszym zespole.

 

Co do Ojeleye to dla mnie gracz miedzy 22-30 pickiem, troche dziwne sa w tym roku mocki np. materialy na uberrollsow jak Leaf, Kennard czy Ike(WTF?) sa bardzo wysoko, a podobne dla mnie prospecty jak Ojeleye, Hart czy Adebayo sa znacznie nizej.  Przy Bamie mam kilka problemów, straszy mnie niski TRB% i swiadomosc ze na poziomie nba juz nie bedzie tak dominowal na atakowanej desce. Jednoczesnie facet moze switchowac wszystko, bedzie trwardo stawial zaslony i rollowal. Co intryguje, to ze ma calkiem akceptowalna mechanike rzutu, taka z ktora jeszcze da sie cos pokombinowac/usprawnic. Poza tym ma tez przywilej wątpliwości , ze gral w drewnianym systemie Kentucky, w ktorym ciezko sie jakos kreatywnie pokazac, dostac jakies posiadania, tak wiecie na probe. Karl Anthony Towns rzucil u Calipariego 2 trojki w sezonie. Spacing w tym roku z Briscoe i Foxem tez tam kiepsciutki(propsy dla Monka). Tak czy siak straszna bida z podkoszywymi w tym roku.

 

Zastanawia mnie jeszcze co zrobi Denver, licze ze sprobuja porozmawiac z Magic na temat Isaaca. Byle zeby nie trafil do Minny bo stary brzydki Thibbs na pewno bedzie usadzal go na SF obok Dienga i KAT, a tego bym nie chcial. Z Jokerem w miejsce Farieda w krotkim rogu by swietnie wygladal.   

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się jakieś sources, że 76ers mogą zgarnąć z trójką Jaysona Tatuma. Jak dotąd przy ich drużynie pojawiali się Josh Jackson i De'Aaron Fox. Ja jakoś nie widzę Tatuma w Philly.

Generalnie jak to o tej porze roku sources pojawiają się na wszystkie możliwe tematy, jak dobrze pogrzebiemy to się okaże, że C's biorą pod uwagę Foxa, czy Josha Jacksona, a potem przychodzi noc draftu i #1 zostaje bez pi****lenia Fultz - tak jest niemal zawsze.

 

Jeśli Lakers nie będą chcieli przyspieszyć spraw i spakować DLO+Randle (lub coś w ten deseń) za jakiegoś allstara to raczej w drafcie nie widzę innej opcji niż Ball. Z drugiej strony muszą oddawać picki, więc będą pewnie tak kombinowac, żeby już za rok grać o PO. 

 

BALL jest raczej BPA, nie gryzie się pozycją z Ingramem, a jeśli już to z Russellem, który jest na ciepłym stołku, ale wg mnie spoko mogą obok siebie grać. Jackson raczej odpada, ale who knows...

 

No i Sixers - my możemy wziąć właściwie każdego kto zostanie i takie są fakty. W zależności od workoutów i pomysłu na zespół Browna (pozycja Simmonsa) będzie mimo wszystko w koncu zabawa w FIT. Fox i Smith są PG więc naturalnie pasują , choć żaden z nich nie trafia trójek na dobrym poziomie.

Josh Jackson to Okafor tego draftu - generalnie gośc, który od początku jest pewniakiem do top3, raczej nie ma opcji, żeby był totalnie nietrafionym wyborem, bo choćby nie trafiał rzutów to atletym + obrona go będą trzymać na parkiecie. Mimo wszystko duży reward jest przy tym gościu, bo poza jumperem ma właściwie wszystko co trzeba, pasuje do grania kontr z Simmonsem, czy kończenia alleyów. 

 

Tatum... to w jakimś sensie fit nad potencjałem, bo jego umiejętności ofensywne przy Simmonsie i Embiidzie mają prawo się sprawdzić, ale wg mnie podłoge ma raczej niżej niż Jackson z przyzwoitym rzutem. RACZEJ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany bierze Fultza, dzwoni do Phily, Ci pakuja z 3ką Jacksona i Okafora @trade,

Boston ma w koncu ofensywny duet na juniorskich kontraktach i kase dla IT

Phila ma kozaka na PG do grania z Simmonsem i Embidem.

I wszyscy sa szczesliwi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lakers nie będą chcieli przyspieszyć spraw i spakować DLO+Randle (lub coś w ten deseń) za jakiegoś allstara to raczej w drafcie nie widzę innej opcji niż Ball. Z drugiej strony muszą oddawać picki, więc będą pewnie tak kombinowac, żeby już za rok grać o PO. 

 

BALL jest raczej BPA, nie gryzie się pozycją z Ingramem, a jeśli już to z Russellem, który jest na ciepłym stołku, ale wg mnie spoko mogą obok siebie grać. Jackson raczej odpada, ale who knows...

 

Jeśli Lakers będzie zależało na przyspieszeniu biegu spraw i pozyskaniu all-stara to chcę wierzyć, że oddadzą pick, a nie gracza, który już nba nieco liznął, dobrze rokuje i daje nadzieje, że wraz z np. takim George'em będzie w stanie już prowadzić zespół do przyzwoitego bilansu. Takie działanie podpowiadałaby logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dany bierze Fultza, dzwoni do Phily, Ci pakuja z 3ką Jacksona i Okafora @trade,

Boston ma w koncu ofensywny duet na juniorskich kontraktach i kase dla IT

Phila ma kozaka na PG do grania z Simmonsem i Embidem.

I wszyscy sa szczesliwi:)

 

tylko że wartość Okafora to drugorundowy pick

 

żeby robić trade upo Fultza Sixers musieliby dać nr 3 i dorzucić dwa dobre picki 2018 moim zdaniem, czyli swój i LAL

 

między Fultzem a graczami 2-9 na big boardach jest przepaść jeśli chodzi o wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś napisze ile mistrzostw w NBA ma Harden i Nash, bo wyleciało mi z głowy?

 

Dla mnie najważniejsza jest wartość gracza dodatnia na boisku. Jeśli zespół gra z nim lepiej, ma to odzwierciedlenie w statystykach, to na słaby D można przymknąć oko. No ale jeśli myślimy o poważnym graniu, a nie wesołej koszykówce... to wypadałoby się przynajmniej starać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak potrafi bronić, ale nie potrafi kozłować, podawać albo rzucać?

 

Bo zaraz wyjdzie na to, że na świecie jest tylko kilkunastu koszykarzy.

 

Ja umiem bronić, podawać, kozłować i nawet nieźle rzucać. Jedyne czego nie potrafię to dostać się do NBA :pride:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.