Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie draft przegra ten co weźmie Justina Jacksona w loterii, będę miał ubaw po pachy.

 

to samo Markannen w top10 jest idiotycznym ruchem, to nie jest zawodnik wokół którego się da budować, porównania do Dirka są z dupy zupełnie, koniec loterii albo nawet 15-17 to jego zakres, Collins jest dużo lepszy bo może być kiedyś top15 starting centrem, a lauri to raczej w najlepszym wypadku opcja na 20-25 minut z ławki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Markkanena, to ja z jednej strony nie jestem fanem takich zawodników, ale bez przesady - koleś chyba rzuca lepiej niż Ryan Anderson, ma lepszy ballhandling, zagra przodem do kosza i skończy nad obręczą, lepszy size i atletyzm. Więc nawet jeżeli nie poprawi obrony i reboundingu, to dalej ma duże szanse żeby być o półkę lepszym Ryanem Andersonem, a to daje już >20ppg efektywnego scorera słabego w obronie w 3pt-oriented lidze gdzie wysocy robiący spacing to skarb.

 

Wciąż niby nie ma szału, ale jakbym miał z ~10. pickiem wziąć lepszego Ryana Andersona z potencjałem na allstara to raczej bym nie narzekał, biorąc pod uwagę, że rok wcześniej z 4. numerem poszedł Bender od którego Fin jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Markkanena, to ja z jednej strony nie jestem fanem takich zawodników, ale bez przesady - koleś chyba rzuca lepiej niż Ryan Anderson, ma lepszy ballhandling, zagra przodem do kosza i skończy nad obręczą, lepszy size i atletyzm. Więc nawet jeżeli nie poprawi obrony i reboundingu, to dalej ma duże szanse żeby być o półkę lepszym Ryanem Andersonem, a to daje już >20ppg efektywnego scorera słabego w obronie w 3pt-oriented lidze gdzie wysocy robiący spacing to skarb.

 

Wciąż niby nie ma szału, ale jakbym miał z ~10. pickiem wziąć lepszego Ryana Andersona z potencjałem na allstara to raczej bym nie narzekał, biorąc pod uwagę, że rok wcześniej z 4. numerem poszedł Bender od którego Fin jest dużo lepszy.

 

A w czym to Markanen jest dużo lepszy od Bendera poza rzucaniem? Bender jak wrzuci trochę kilogramów to może być dużo bardziej wszechstronnym graczem, Markanen wygląda na razie jak specjalista od jednej czynności. 

 

Ntilikina i Z.Collins mają dla mnie znacznie wyższy upside i to ich bym raczej brał w top 10 zamiast Fina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale ponad 70% rzutów Bendera w rookie sezonie to daleki półdystans i rzuty za 3, więc to, że Markkanen rzuca znacznie lepiej niż Bender to cholernie duża przewaga.

 

Collinsa także mam wyżej, Ntilikinę zależnie od fitu, ale w każdym razie Fin to top10 prospekt.

 

No ale Bendera sufit w obronie jest znacznie wyższy, wydaje mi się, że ma też lepsze iq i podawanie choć tu pewnie można dyskutować. Dla mnie Bender ma potencjał być kiedyś starterem w dobrej drużynie, co do Lauriego ma tu więcej wątpliwości i bardziej widzę takiego 6-7th mana ładującego trójki z ławki. Ogólnie po tym jednym sezonie to Bendera ciężko ocenić bo za dużo nie pograł, no zobaczymy bo to na razie wróżenie z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze czepianie się obrony Markkanena jest trochę szukaniem dziury w całym. Może nie jest to jego wizytówka, ale np. perimeter defense ma calkiem ok. jak na takie warunki fizyczne jest szybki " na nogach" , świetnie się przemieszcza. Boiskowe IQ , dojrzałość dają realne perspektywy na rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Dragan Bender ma 20 lat ale w swoim debiutanckim sezonie był jak dla mnie totalnym dnem.Wrzucanie masy itp to wcale nie taka prosta sprawa.To idealny chłopiec do gwałcenia na desce dla kazdego średnio ogarniętego podkoszowego w tej lidze.

 

Raz że miał kontuzję, dwa że było wiadomo że nie jest NBA ready. Gabaryty ma obiecujące i patykiem totalnym jak Ingram nie jest, ja tam jestem raczej optymistyczny, ale z nim i Laurim to jest loteria, nikt poważny nie jest w stanie przewidzieć kto będzie z tej dwójki miał lepszą karierę, ale też nie można mówić, że Markanen jest "dużo" lepszy od Bendera bo tego nie wiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, Bender praktycznie nie grał w Eurolidze i zanotował rookie season na poziomie Anthony Bennetta, nie mówię, że z kolesia nic nie będzie, ale on w tym roku jakby się zgłosił do draftu poszedłby pod koniec pierwszej rundy. sam broniłem Chorwata, ale on nie ma pół NBA skilla, trochę stypa w przypadku białego, wychudzonego wysokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysokich z poprzedniego draftu to jak na moje to ma szanse wybuchnąć Papagiannis, a nie Chorwat.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja liczę na Makera, że zrobi ładny progres. Trzeba przyznać, że drafty 2016 i prawdopodobnie 2017 na ten moment wyglądają na strasznie biedne, jeśli chodzi o talent wśród podkoszowych.  Najwyżej wybranym centrem w tych draftach i to z dziewiątką będzie Poltl.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bender przegral rywalizacje z Chrisem, ktory byl chyba najgorszym starterem w lidze w tamtym sezonie, jeszcze w Washingtonie byl zielony i gdyby nie trafil na EarlGeniusza Watsona pewnie by sie mowilo ze za wczesnie poszedl do NBA. TOP10 na rolsa szkoda marnowac.

 

Lauri wydaje sie, ze moze byc najlepiej rzucajacym wysokim w lidze, i to nie jest zbyt optymistyczny wariant, nie wyglada jak z obozu koncentracyjnego i mozna liczyc ze bedzie chociaz cos zbierac. Do takiego Noela jak znalazl.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle Rabb chyba podjął najgorszą decyzję w życiu zostając na uczelni rok temu.

 

Zapowiada się, że tak. Wysoko był mockowany w zeszłym roku, pierwsza runda była pewna, prawdopodobnie loteria. Zobaczymy, jak w tym roku wyjdą na tym Bridges i Diallo. Mam wrażenie, że częściej jest tak, że jeżeli zawodnik jest mockowany w pierwszej rundzie i decyduje się zostać, to na tym traci, głównie finansowo. Ostatnio chyba Marcus Smart nie poleciał za dużo w mockach, po tym jak się zdecydował zostać. Na miejscu zawodników wolałbym iść od razu do ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powoli rozglądam się kogo do wygarnięcia ma OKC z 21 pickiem i się tak zastanawiam co bardziej by się opłacało: ryzykować Gilesa czy może jakiegoś PG poszukiwać aby było komu klepać gałę i prowadzić atak gdy kochany jeździec bez głowy odpoczywa ? Jawun Evans wygląda porządnie.Jakieś alternatywy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.