Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

nie mądrz się :tongue:

tego z Pólnocnej Karoliny

 

Ameryki nie odkryje ale ogólnie to dzieli ich pozycja, zależy gdzie masz braki

 

 

ktoś tutaj wrzucał Ojejee (czy jakoś tak) highlity ma spoko, coś więcej bedzie z niego?

 

Kennard i Jackson to szeroko rozumiani "shootng wings", jasne różni gracze, ale rola na boisku podobna, jeden i drugi ma niezły passing i wątpliwą obronę i atletycyzm. 

 

Ojeleye jak dla mnie jest zajebisty, ja tam jestem fanem 250 funtowych PF/SF a la Draymond/Barkley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Smith jest w 100% zdrowy, nie ma prawa okazać się bustem

A jest? Są jakieś ploty?

Kennard i Jackson to szeroko rozumiani "shootng wings", jasne różni gracze, ale rola na boisku podobna, jeden i drugi ma niezły passing i wątpliwą obronę i atletycyzm.

 

Ojeleye jak dla mnie jest zajebisty, ja tam jestem fanem 250 funtowych PF/SF a la Draymond/Barkley

CZyli bierzesz w loterii w Be Gm? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 9-tką to by był reach, ale za loterią why not? Nie wiem, jeszcze tego francuskiego Goberta/Makera 2.0 trzeba wyłowić tymi pickami, dużo fajnych grajków w tym drafcie

to fakt że dużo, ja wolę mojego sprawdzonego Noela niż jakies tam ryzyko z żabojadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt że dużo, ja wolę mojego sprawdzonego Noela niż jakies tam ryzyko z żabojadami

 

no Jeanne to totalna tyczka, cholera wie co z niego będzie, potrzebuje lekko 2 lata w d-league, ale Gobert poszedł z 27 i jak widać ci co go nie wzięli mogą żałować, coś czuję, że znajdzie się jakaś drużyna, która uwerzy w upside i go weźmie między 15 a 20. A dla mnie obiektywnie to jest taki prospekt na koniec 1 / początek 2 rundy, choć są też tacy co go nie mają nawet w 60tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mądrz się :tongue:

tego z Pólnocnej Karoliny

 

Ameryki nie odkryje ale ogólnie to dzieli ich pozycja, zależy gdzie masz braki

 

 

ktoś tutaj wrzucał Ojejee (czy jakoś tak) highlity ma spoko, coś więcej bedzie z niego?

Justin Jackson jest jednym z lepszych graczy w tym drafcie, ale tutaj wszyscy mają czerwoną lampkę z powodu wieku. Mało kto będzie brał w drafcie juniora, który jest o 2-3 lata starszy od całej reszty dostępnych w loterii zawodników, w tak obfitującym w talent drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justin Jackson jest jednym z lepszych graczy w tym drafcie, ale tutaj wszyscy mają czerwoną lampkę z powodu wieku. Mało kto będzie brał w drafcie juniora, który jest o 2-3 lata starszy od całej reszty dostępnych w loterii zawodników, w tak obfitującym w talent drafcie.

pod koniec loterii powinien pójsć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec loterii powinien pójsć

Myślę, że tak, aczkolwiek w mockach ma bardzo duży rozstrzał. Na bleacherreport mają go z dwunastką ( Pistons), na DX z czternastką ( Heat), na nbadraft z dziewiętnastką ( Hawks), a na tankthonie dali mu numer 27 ( Lakers). Na ten moment uważam, że to niemożliwe, żeby wypadł z 20-stki. To, że pójdzie do Heat wydaje się całkiem prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tatum będzie dzikiem, zupełnie inny styl Harris miał w NCAA notabene (gigantyczne róznice w sposobie zdobywania punktów). Dla mnie podłoga Tatuma jest wyżej niż obecny T.Harris. Floor - H.Barnes z sezonu 16/17? 

 

 

dzika to jest raczej jego mechanika rzutu ;)

 

https://streamable.com/4da7i

 

ciekawe czy z przyklejonym obrońcą też będzie mu tak ładnie siedział ten rzut jak na pusty kosz

 

bo rzut nie tylko brzydki, ale release wolny i wyskok dość niski, do tego leci metr za linię do przodu - moim zdaniem za wcześnie żeby robić z niego następcę melo i pierce'a

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wingspan w końcu mu 6'9 3/4 wyszedł - jakoś mniej widziałem. W takim przypadku dla mnie powinien jako potencjalna stretch4 iść wyżej niż jest w mockach.

 

W niektórych mockach chyba się już przebił do 1szej rundy, dużo zależy od workoutów moim zdaniem. Ale dobry rzut i bycie takim bydlackim koksem powinno mu pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ogólnie FT% również się liczy przy ocenianiu potencjalnej  trójki w NBA (mówię o scoutach profesjonalnych).

No, tylko to miało chyba bardziej być próbą przełożenia tego kto jak tam rzucałby z college'u w realiach NBA, aniżeli tego, jak wyglądają ich potencjalne perspektywy kiedyś tam, już abstrahując od tego czy można tak zindywidualizowane kwestie w ogóle typować. Na ten moment Fox miał gorsze statystyki na midrange i gorsze na dystansie niż Jackson przy podobnie małej liczbie prób.

 

Jackson ma większy potencjał w obronie, jest lepszym ballhandlerem i kreatorem, lepszy off the ball, świetnie pasuje do szybkiej koszykówki, tak jak o tym myślę nie wiem czy Tatum jest lepszym fitem. Zakładając, że na 1-2 + na ławce będą dobrzy shooterzy. Oczywiście w kontekście Sixers, abstrahując od oceny ich obu jako prospektów.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BigManFan

http://espn.go.com/nba/draft2015/insider/story/_/id/13003659/nba-draft-michael-frazier-dangelo-russell-top-shooters-draft

 

 

So if we take the full sample of players with at least 250 career 3-point and free throw attempts in the Sports-Reference.com NCAA database and at least 500 career 3s attempted in the NBA, college free throw percentage actually correlates slightly better (.443) to NBA 3-point percentage than college 3-point percentage (.429). Neither is a particularly good predictor of 3-point shooting in the NBA, but together they're stronger than either stat individually, explaining about a quarter of the variation in what players shoot.

 

http://fansided.com/2015/05/25/projecting-draft-prospects-three-point-percentages/

In the models I run last yearI found that free-throw percentage and three-point attempt frequency were at least equally predictive as the player’s three-point percentage. The models are only modestly successful at predicting, but are still a significant improvement over just looking at three-point percentage.

 

Tu jest ten omawiany model: http://counting-the-baskets.typepad.com/my-blog/2014/09/prediction-are-hard-especially-about-three-point-shooting.html

 

Można porównać jak ten model przewidywał 3pt shooting prospektów z draftu 2014 z tym co jest dzisiaj. Jakaś korelacja mniejsza lub większa jest. 

 

Ostatnia rzecz to artykuł, który omawia przewidywany 3pt shooting prospektów z tegorocznego draftu, tabela już była wcześniej wklejana: https://fansided.com/2017/05/19/nylon-calculus-projecting-3-point-shooting-2017-nba-draft-prospects/

Edytowane przez heronim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teams considering Kentucky’s @Hamidou Diallo via source: Nets, Bulls, Bucks, Heat, Pacers, Jazz.

Adam Zagoria równieź twierdzi, że Bulls rozważają wybranie jego. Mówiąc serio to chciałbym aby Bulls wybrali 18latka który jest projektem na pare lat niż 22 latka który będzie kolejnym Dougiem. Ten Diallo może dać nam wszystko czego my potrzebujemy jeśli dobrze się rozwinie - atletyzm i rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Zagoria równieź twierdzi, że Bulls rozważają wybranie jego. Mówiąc serio to chciałbym aby Bulls wybrali 18latka który jest projektem na pare lat niż 22 latka który będzie kolejnym Dougiem. Ten Diallo może dać nam wszystko czego my potrzebujemy jeśli dobrze się rozwinie - atletyzm i rzut.

Wszystko się zgadza oprócz tego, że On na tę chwilę nie ma rzutu i nie wiadomo co z nim będzie. Na razie jest młodość, atletyzm i dobra obrona a przynajmniej potencjał na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson jest lepszym ballhandlerem i kreatorem

 

Jackson więcej podaje, ale na ISO wiele nie zdziała, podczas gdy Tatum potrafi wykreować sobie rzut praktycznie z każdej pozycji.

 

Co do tego ballhandlingu, to również mam wątpliwości. Poza prostym crossem nic u Jacksona nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ojeleye jak dla mnie jest zajebisty, ja tam jestem fanem 250 funtowych PF/SF a la Draymond/Barkley

on ma iść do jazz...3/4 mockow go tam daje

 

jestem fanem tego

Lonzo oficjalnie odmówił Celtom workoutu, dość niespotykana sytuacja.

KAT też nie byl na wokoutach chyba nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma iść do jazz...3/4 mockow go tam daje

 

jestem fanem tego

 

KAT też nie byl na wokoutach chyba nigdzie

 3/4? tak? przeglądając te bardziej popularne zestawienia, nie widziałem Semiego w parze z Utah, z Bykami owszem :)

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.