Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktoś jeszcze kto ma Isaaca przed Tatumem i Joshem jako lepszego prospekta? A jeśli nie lepszego to bardziej dopasowanego do nowoczesnej NBA?

 

Z Tatumem jest taki problem, że nie wiadomo co on umie dobrze poza ISO i midrange? Czy będzie wystarczająco szybki żeby bronić SF i jednocześnie silny na czwórkę? Sam nie wiem, ostatnio w ogóle słyszałem o nim porównanie "takie skrzyżowanie T.Harrisa i Jerebko" lol

 

A Josh rzucał wolne na poziomie 56% co jest dramatem. Trójka uniwersytecka nie ma w takich sytuacjach znaczenia, zwłaszcza przy 2,5 próbach na mecz. JJ to może być MKG drugie wcielenie. Nie mówię, że zły zawodnik, ale z top3 pickiem to bym nie brał. Ten rzut to jest poważny red flag i tu nie ma żartów.

 

Z kolei Isaac tez jest trochę boom or bust, ale bardzo prawdopodobny scenariusz u niego to taki zajebiście zbierający 3 and D guy i super role player - nie musisz wokół niego budować tylko jest plug and play. Dla wielu drużyn to może być bezpieczniejszy pick. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą wybory i poznamy kto gdzie trafi?

W czwartek 22 czerwca o 7PM ET na Brooklynie w Rusty Turtle (@ intersection of Atlantic&Flatbush Avenues),czyli u Was w piątek 23 czerwca o pierwszej w nocy., 

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tatumem jest taki problem, że nie wiadomo co on umie dobrze poza ISO i midrange? Czy będzie wystarczająco szybki żeby bronić SF i jednocześnie silny na czwórkę? Sam nie wiem, ostatnio w ogóle słyszałem o nim porównanie "takie skrzyżowanie T.Harrisa i Jerebko" lol

 

Harris po sześciu sezonach umie mniej, niż Tatum teraz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew Johnson z nylona takie ma wyliczenia na temat przełożenia się trójki i ft% z collage'u do NBA topowych prospectów draftu:

 

image-11.jpg


Te 40% przy 8 próbach Monka jednak jak by nie było robi wrażenie i kto wie, czy Sixers się nie skuszą ostatecznie.

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że autor tej statystyki najwidoczniej bierze w ocenie np. rzutu za trzy skuteczność osobistych. Jackson miał 36% za trzy (przez połowę sezonu >40% przy ~4próbach per40) przy większej liczbie prób niż Fox, ale rzucałby gorzej i mniej na poziomie NBA? No więc, albo ja czegoś nie zrozumiałem (ale znalazłem nawet ten artykuł wyjaśniający ten model i chyba jednak nie), albo to tylko czasochłonna statystyczna ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że autor tej statystyki najwidoczniej bierze w ocenie np. rzutu za trzy skuteczność osobistych. Jackson miał 36% za trzy (przez połowę sezonu >40% przy ~4próbach per40) przy większej liczbie prób niż Fox, ale rzucałby gorzej i mniej na poziomie NBA? No więc, albo ja czegoś nie zrozumiałem (ale znalazłem nawet ten artykuł wyjaśniający ten model i chyba jednak nie), albo to tylko czasochłonna statystyczna ciekawostka.

 

No pewnie, że ciekawostka + tabelę nadal warto czytać tak, by to kolumnom po lewej stronie dawać najwięcej "głosu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Skomentowałem, bo ktoś już na te wyliczenia się chyba powoływał. Np. Josh Jackson przez specyficzną technnikę rzutu ma problem z osobistymi i rzucaniem po koźle, ale w drugiej części sezonu miał 46% za trzy przy 3,6 rzutach/per40, bo bardzo dobrze rzucał po asystach, więc nie jest tak, że rzuca aż tak słabo. Fultz wg tego modelu rzuca gorzej niż Smith, please.
 
Jeszcze co do Jacksona i rzutu za 3:

​Listopad-grudzień: 27%, 3 rzutu/per40
Styczeń: 39%, 4,1 rzutu/per40
​Luty-marzec: 45%, 3,6rzutu/per40
 
Jackson to ogólnie dziwny przypadek, bo z jednej strony przez swoją mechanikę rzutu ma problem z osobistymi i rzucaniem off the dribble, z drugiej ma naprawdę dobre czucie i jak ma miejsce to jest skuteczny. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że poprawi mechanikę rzutu i będzie rzucać solidnie (wtedy to byłby być może najlepszy gracz tego draftu) i jestem sobie w stanie wyobrazić, że będzie rzucać przeciętnie, ale to potencjalnie dalej daje lepszego w ofensywie Iguodalę.
 
Pisałem już kilka miesięcy temu, ze jako prospekt Jackson jest raczej lepszy niż Wiggins, wiec chyba bym jednak zaryzykował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że autor tej statystyki najwidoczniej bierze w ocenie np. rzutu za trzy skuteczność osobistych. Jackson miał 36% za trzy (przez połowę sezonu >40% przy ~4próbach per40) przy większej liczbie prób niż Fox, ale rzucałby gorzej i mniej na poziomie NBA? No więc, albo ja czegoś nie zrozumiałem (ale znalazłem nawet ten artykuł wyjaśniający ten model i chyba jednak nie), albo to tylko czasochłonna statystyczna ciekawostka.

 

Bo osobiste są najlepszym wyznacznikiem rzucania trójki w NBA, tego jaką ma technikę, powtarzalność etc. Było już wielu takich co trafiali 1 trójkę na mecz w NCAA, a później w NBA choćby się zesrali, to nie mogli dorzucić z dalszej odległości. Dlatego Monk pod tym względem zapowiada się na killera, a Josh Jackson jest ogromnym znakiem zapytania.

 

A najlepszy scenariusz  dla Sixers to trade down z Suns albo Kings za jakiś drobny asset, jak Monka wezmą z 5 to już taki reach nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że Jackson trafiał, kiedy był wide open, natomiast w przypadku rzutów contestowanych skuteczność drastycznie mu spadała (nie żeby to było takie niezwykle, ale zrozumiałem, że był to większy spadek niż zwykle).

Jackson grał w Kansas z Masonem, Mikhaylukiem i Grahamem, a oni za 3 rzucają naprawdę srogo, więc tych wide open za 3 na pewno trochę musiał mieć.

 

Pisałem tez o problemach w ofensywie Jacksona opierając się troche na najprostszych statach, takich jak O Rating. Obrona była najlepsza z Jacksonem, ale ataku jego rating był niższy od Masona o 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron ma najgorszy sezon w karierze pod względem rzucania osobistych i drugi, najlepszy rzucania za 3.

Czytałem gdzieś, że Jackson trafiał, kiedy był wide open, natomiast w przypadku rzutów contestowanych skuteczność drastycznie mu spadała (nie żeby to było takie niezwykle, ale zrozumiałem, że był to większy spadek niż zwykle).

 

I chyba nawet to napisałem, a przynajmniej o to mi chodziło, Jackson ze swoją mechaniką rzutu potrzebuje miejsca i więcej czasu przez co ma problemy w rzutach contestowanych i/lub off the dribble. Pozytywem jest to, że był bardzo skuteczny z open looków, co byłoby pewnie jeszcze bardziej widoczne gdyby nie smallball Kansas. W każdym razie, Jackson pokazuje dobre ''czucie'' przy rzucie, więc jestem umiarkowanym optymistą jeżeli chodzi o jego progres rzutowy, a nawet jak skończy się na trafianiu open looków i poprawy osobistych to i tak będzie to poziom rzutu prime Iguodali czy obecnego Wigginsa. Ogólnie Jackson ma chyba większy potencjał (zakładając progres rzutowy) i mniejszy bust potencjał niż Tatum czy Smith Jr, trochę ciężko z niego zrezygnować z top3.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Jackson ma chyba większy potencjał (zakładając progres rzutowy) i mniejszy bust potencjał niż Tatum czy Smith Jr, trochę ciężko z niego zrezygnować z top 3.

Jeśli Smith jest w 100% zdrowy, nie ma prawa okazać się bustem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justin Jackson może być lekko przehypowany turniejem, ale dla mnie idealny pick od razu za loterią jako potencjalny shooter/scorer z ławki. Myślę, że odnajdzie swoją rolę w NBA, jeśli ten jego rzut to nie jest jednosezonowy wygłup, a wygląda na to, że nie jest. Tylko pytanie czy Kennard w tej roli nie rokuje lepiej? Mam problem z tymi dwoma prospektami, bo nie mogę się zdecydować, który mi się bardziej podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo masz na myśli? Bo jest dwóch Justinów Jacksonów, a z Duke jest Frank Jackson :nevreness:

nie mądrz się :P

tego z Pólnocnej Karoliny

 

Justin Jackson może być lekko przehypowany turniejem, ale dla mnie idealny pick od razu za loterią jako potencjalny shooter/scorer z ławki. Myślę, że odnajdzie swoją rolę w NBA, jeśli ten jego rzut to nie jest jednosezonowy wygłup, a wygląda na to, że nie jest. Tylko pytanie czy Kennard w tej roli nie rokuje lepiej? Mam problem z tymi dwoma prospektami, bo nie mogę się zdecydować, który mi się bardziej podoba...

Ameryki nie odkryje ale ogólnie to dzieli ich pozycja, zależy gdzie masz braki

 

 

ktoś tutaj wrzucał Ojejee (czy jakoś tak) highlity ma spoko, coś więcej bedzie z niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.