Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Nie - poszedl dlatego ze ma byc point forwardem i athletic freakiem naraz. A na starcie umie wiecej niż alfabet jak wchodzil do ligi. To pokazuje jego sufit

 

po 1 wiele gosci na starcie umialo wiecej niz alfabet i nigdy sie nawet nie otra o to, co Giannis grateraz

 

po 2 Simmons nic w NBA jeszcze nie pokazal, na razie to mial kontuzje i jest na etapie "będzie"

 

po 3 nie ma rzutu, a w dzisiejszym NBA, gdzie rozciaganie obrony i grozenie zza łuku jest chyba najwazniejszym skillem jakby sie mialo wybrac tylko jeden, wiec oby okazal sie chociaz w polowie tak dobry na jakiego byl kreowany, bo inaczej bedzie ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons będzie kozakiem. W ogóle Philly ma super sytuację. Byłoby wcześniej lepiej, ale wiadomo jak się sprawy potoczyły z Noelem i Okaforem. Powinni wziąć teraz Smitha i ogrywać zespół, bo jak go odpuszczą to takie Orlando, czy Sacramento wezmą go na biegu dziękując po stokroć, że ktoś wcześniej go nie wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons będzie kozakiem. W ogóle Philly ma super sytuację. Byłoby wcześniej lepiej, ale wiadomo jak się sprawy potoczyły z Noelem i Okaforem. Powinni wziąć teraz Smitha i ogrywać zespół, bo jak go odpuszczą to takie Orlando, czy Sacramento wezmą go na biegu dziękując po stokroć, że ktoś wcześniej go nie wybrał.

Nie żebym wątpił ale facet nie zdominował nawet ligi letniej rok temu i miał duże problemy ze zdobywaniem punktów. Żeby się nie okazało za chwilę ,ze to taki wyższy Rondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw jeśli chodzi o draftowe audycje to jest taka fajna rzecz jak Ode to Oden - genialny podkast wyspecjalizowany pod draft, goście z DXa scoutingu etc. Robili pół godzinne profile wszystkich najlepszych prospektów, super sprawa.

 

https://itunes.apple.com/us/podcast/ode-to-oden-the-nba-draft-show/id1054741810?mt=2

szkoda że na iTunes bo bym posłuchał w pracy, nie ma gdzie na soundcloudzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że na iTunes bo bym posłuchał w pracy, nie ma gdzie na soundcloudzie?

 

na apkach podcastowych np. Stitcher albo Audioboom powinno też być, ja akurat korzystam z Player FM i niestety przestali parę odcinków temu aktualizować, dlatego się na iTunesa przerzuciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://szostygracz.pl/2017/05/18/pikle-mock2017/ dopiero zaczynam, ale jak coś to Pikle z mockiem Hetmana, bardzo cenię jego opinie o młodych graczach wchodzących do ligi.t

też go lubię słuchać ale te jego przewidywania o srednio-topowych prospektach naprawdę rzadko kiedy się sprawdzają

 z jednej strony pokazuje jakie to jest cięzkie by dobrze wydraftować z drugiej jak już robisz podcasty i bierzesz za to hajs to trzeba ogarniać

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

3. Sixers : bo JJ czy Tatum są tu fatalnym fitem, a na Monka czy Smitha nie wiem czy im nie będzie szkoda picku. Trade down?

Zapewne nie oglądałem NCAA tak często jak Ty, ale trochę widziałem, trochę więcej poczytałem i uważam, że przesadzasz z JJ.

 

Tatum to rzeczywiście bardzo słaby fit, ale Josh Jackson może być przecież pożytecznym graczem także bez piły w rękach a już na pewno nie potrzebuje jej bardzo często.

 

Piły potrzebować będzie za to Simmons i Embiid, który przecież nie jest klockiem do wykańczania pod obręczą.

 

Poza tym nie jest też tak, że Sixers brakuje tylko PG i rzutów za trzy. Na pozycjach obwodowych wciąż potrzeba im przede wszystkim talentu, taki uniwersalny talent jak JJ to nie jest moim zdaniem fatalny fit, może średni, ale to jak dla mnie prospekt z najwyższej półki tego draftu, szkoda go odpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy założeniu, ze Saric to 6man

brak spacingu, bo 3 (w najlepszym przypadku) shooterem w ekipie jest Embiid.

 

Dla mnie JJ to nie jest brak spacingu, a już na pewno nie ma przepaści między nim a resztą dostępnych graczy z 3. pickiem.

 

Upside + wg mnie spokojnie znośny fit, bo Jackson może nawet na SG grać czasami w odpowiednich lineupach w NBA, więc dla mnie nie ma tematu, jeśli będzie dostępny z trójką.

P.S. A dla Ciebie Sarić to nie jest 6th man?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszemy o Philly... Mają tak obsadzone pozycje:

1-?

2-?

3-?

4- Simmons/ Saric

5- Embiid

Jeśli uprą się na rozegranie Simmonsa, to Saric będzie na czwórce. Z mojej perspektywy jest to średnia opcja, mogą mieć w takim ustawieniu problem z bronieniem graczy obwodowych. Z kolei Saric grający z ławki - ta opcja chyba też nie przejdzie. Sixers powinni wybrać w drafcie gracza na pozycję 1-3. Nie ma dobrych wysokich w tej klasie, więc problem z głowy. Wybór numer trzeci byłby zmarnowaniem wyboru na Monka. Tatum, Jackson na trójkę? Isaac raczej odpada. Fox jest bez rzutu za trzy, więc również odpada. Ntilikina to nie ten rozmiar kapelusza. Ja bym poszedł w Smitha, ale w Philly może będą chcieli pójść w solidną defensywną filozofię drużyny i postawią na Jacksona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszemy o Philly... Mają tak obsadzone pozycje:

1-?

2-?

3-?

4- Simmons/ Saric

5- Embiid

Jeśli uprą się na rozegranie Simmonsa, to Saric będzie na czwórce. 

Jak zrobienie Simmonsa głównym playmakerem zwalnia miejsce na czwórce Sariciowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saric to 3 najlepszy gracz Sixers, no mogą próbować bawić się w Odom-case, ich sprawa.

 

Tak czy siak nie powinni rzucać od razu z miejsca dużych minut Embiidowi i tym bardziej Simmonsowi, więc nie widzę problemu braku minut dla Sarica. Myślę, że mentalnie to żadna ujma grać jako 6th man frontcourtu JJ-Simmons-Embiid.

 

 

JJ umie jedynie rzucać uncontested 3, jego technika oraz wskaźniki (ważne w ncaa ft%) wskazują na konieczność zmiany (powolnego składania się do rzutu) lub bycia problemem przy spacingu.

 

Ingram rzucał na 62% osobiste, a trójkę miał nieporównywalnie gorszą.

 

Wg mnie masz nieco wypaczone spojrzenie na JJ z jakiegoś powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobienie Simmonsa głównym playmakerem zwalnia miejsce na czwórce Sariciowi?

To pytanie do władz 76ers. To nie mój pomysł, by Simmons był na rozegraniu, a Saric na ławce raczej nie będzie siedział, więc Chorwat z Simmonsem będą musieli znaleźć dla siebie miejsce na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do władz 76ers. To nie mój pomysł, by Simmons był na rozegraniu, a Saric na ławce raczej nie będzie siedział, więc Chorwat z Simmonsem będą musieli znaleźć dla siebie miejsce na parkiecie.

 

Ale Simmons będzie rozgrywał z pozycji numer 4, po prostu będzie miał często piłę w łapach. Nie będzie grał na jedynce.

 

No i ja podobnie jak barcalover uważam, że Saric spokojnie może/powinien być 6th Manem.

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie zdanie to LOL. ale pierwsze właśnie trochę sam argumentujesz za mnie, bo BI miał w college lepszą trójkę (41%) i FT (68%), więc takie porównania działają na niekorzyść JJ, bo według nich powinien rzucać jeszcze znacznie gorzej niż BI w RY.

 

Masz rację, spojrzałem na rookie year w NBA Ingrama.

 

Cóż, zobaczymy, czy Twoje przewidywania się potwierdzą. Ja mam zdecydowanie mniejsze obawy o rzut JJ i jego fit w Sixers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do władz 76ers. To nie mój pomysł, by Simmons był na rozegraniu, a Saric na ławce raczej nie będzie siedział, więc Chorwat z Simmonsem będą musieli znaleźć dla siebie miejsce na parkiecie.

Czy rozgrywanie = granie na jedynce? Już kolejny raz czytam podobną głupotę w ostatnich dniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.