Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat 76ers są moim zdaniem w komfortowej sytuacji. Brałbym tego, który najlepiej wypadnie na testach, a później się martwił. Jackson byłby dobrym wyborem, podobnie oceniam Tatuma i widziałbym go grającego z Simmonsem wymiennie 3-4. Najlepszy dostępny, bez spoglądania na fit. Mają spokój, bo każdy z czołówki powinien im w końcu jakoś pasować. 

 

Na FA ich pierwszym celem powinien być G.Hill za maksa, już pierwszego dnia. Kasy mają full, dużo talentu na debiutanckich umowach. Taki kontrakt ich nie zaboli, a będą mieli miejsce na jeszcze jakiegoś weterana lub dwóch, może powrót Iguodali na krótką (ale w miarę tłustą) umowę, gdyby GSW nie chcieli mu podsypać odpowiednio? Taj pod kosz? Pole do popisu jest, na bank poszedłbym po drafcie w wartościowych weteranów z FA. Z takim Hillem można byłoby mocno angażować Simmonsa w grę z piłką, o co przy np. Lowrym byłoby ciężko. Bardziej powinni martwić się przyszłością Embiida i Okafora, niż tym draftem, bo coś dobrego powinno im i tak się trafić. 

76ers powinni brać Smitha w drafcie, dawanie maxa Hillowi to czysta głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max dla Hilla to umowa w stylu Barnesa. Niby gracz jest ok, ale kazdy wie ze zarabia za duzo. Co przemawia za Hillem to fakt ze w tak młodej druzynie ktoś kto ogarnie rozegranie, popracuje nad tempem akcji jest na wage złota. Nie zapominałbym o dobrej obronie. Hill to bezpieczna opcja, głupotą bym nie nazwał

 

Co przemawia za smithem to to ze on moze być kompletnym graczem. Obrona, rzut, pass. Sufit ma na pewno wyzej niż Hill. Z drugiej strony tyle razy 76 wybierali ludzi z czerwonymi flagami... U Smitha moze nie jest to takie ewidentne, ale ma coś tam z kolanem, potrafi sie zagotować na boisku. No jakby coś znowu nie pykło to bedzie wstyd i hanba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ballowi brakuje rzutu, a jego styl gry dość mocno ogranicza możliwości obudowania go. Nie wiem jak dobrze będzie wyglądał w dzisiejszej NBA i ile syfu medialnego przyniesie mu jego tatuś i na ile mu to zaszkodzi. Chyba najbardziej intrygujący gracz tej klasy i w tej chwili najbardziej pewny przyszłego zespołu (Lakers)

 

Smith wydaje się być obok Fultza najlepiej dopsaowanym do dzisiejszej NBA graczem, ale jego dużym problemem wydaje się być w tym momencie kolano, z powodu którego spadł w mockach poniżej pierwszej piątki. Moim zdaniem spokojnie poszedłby w TOP 3, gdyby nie kontuzja, ale czy w tak napakowanym talentem drafcie opłaca się ryzykować wybór takiego zawodnika?

 

fajny post, ja NCAA nie ogladalem i sie nie znam dlatego doceniam taki dluzszy inside

 

z powodu loterii oczywiscie w sieci sporo teraz w ogole informacji i troche poczytalem, sluchalem tez podcastu ringerowego Kevina O'Connora z Jonathanem Tjarksem (ten 2 zwlaszcza bardzo lebski gosc ogolnie, taki biedniejszy Zach Lowe) i tak tylko o tym mowie co do tej czesci zacytowanej z Smithem ze tam wlasnie mowili ze na poczatku sezonu to Fultz czul oddech Smitha na plecach i stawiano ich na podobnej polce, ale przez ta kontuzje to wg nich bedzie kolo 10 wybrany, albo Knicks, albo jesli oni jednak wezma kogos innego to troche nizej.

takze wyglada na to ze moze byc fajnym stealem dla kogos, ja osobiscie trzymam kciuki zeby trafil do Mavs

 

a co do Balla i jego rzutu to hmmm, jak pisalem nie ogladalem go wiec opieram sie w tym momencie na statystykach, ale czy opinia ze nie ma rzutu nie jest troche przez to ze ma dziwna forme tego rzutu? bo jak patrze na srednie to on ma 55% z gry i 40% za trzy, to nie wyglada nawet srednio, a po prostu bardzo dobrze.

 

 

 

 

Max dla Hilla to umowa w stylu Barnesa. Niby gracz jest ok, ale kazdy wie ze zarabia za duzo. Co przemawia za Hillem to fakt ze w tak młodej druzynie ktoś kto ogarnie rozegranie, popracuje nad tempem akcji jest na wage złota. Nie zapominałbym o dobrej obronie. Hill to bezpieczna opcja, głupotą bym nie nazwał

 

Roznica miedzy nimi jednak tez jest taka ze Barnes ma 24 lata, a Hill 31. 

Dajac Hillowi nawet 4 lata (chociaz to jest jego ostatni duzy kontrakt na pewno chcialby 5, ale nawet zakladajac ze 4) to jednak ta 2 polowka to bedzie 34 i 35 lat na karku, mimo wszystko nie jestem pewny czy chcesz gosciowi w takim wieku placic 30 mln rocznie.

 

Jasne, to jest fajny bardzo zawodnik ktory bedzie umial poprowadzic atak, grozi rzutem i do tego jest dobrym obroncą, na pewno jest sensowniejszy niz jakis Jeff Teague, ktory w teorii tez jest niezly, ale jest tez totalnie nijaki i niezauwazalny (dalem go jako przyklad bo poszedl w wymianie za Hilla). 

 

Do tego dochodza jednak problemy zdrowotne w tym roku zagral 49 spotkan RS, 2 lata temu 43. Niby tez te kontuzje nie byly super powazne, ale jak wypadal na dluzszy okres niz 1-2 spotkania to zawsze mial problemy z pachwiną (3 razy)

 

No i tak jak mowie jest bardzo solidny, idealny wrecz byl do Jazz w tym sezonie, ktory mieli mix mlodosci, talentu i doswiadczenia. Nie jestem pewny czy 76ers powinni sie pakowac w kogos takiego, z drugiej strony rozgrywajkow w FA za bardzo nie ma i jesli chcieliby wykladac hajs na ta pozycje to maja wybor miedzy Hillem, Teaguem czy Lowrym (nie ma opcji zeby CP3 tam poszedl, bo jak bedzie chcial wygrywac to nie w 76ers, a hajs moze dostac u siebie i to wiekszy)

 

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank Ntilikina jak dobry może być ten chłopek, ktoś coś wie więcej?

 

Bardzo dobry w odpowiednim systemie, nie jest super dynamiczny ale ma długie łapska, wysokie IQ i dobrze rokujący rzut. Idealny moim zdaniem jako secondary ballhandler obok takiego Giannisa albo Bena Simmonsa. No i do tego wymarzony prospekt do trójkątów dlatego stawiam, że wyląduje w Knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mowili chlopaki z The Ringer, ze gosc jest idealny do trojkatow a zatem Knicks i jesli chodzi o skale talentu to te okolice mniej wiecej, gdzie Knicks maja pick.

 

wiec jesli Phil nadal chce probowac grac te trojkaty to powinni go brac, z tym ze taka ofensywa w obecnym NBA to po prostu zly pomysl, a juz na pewno nie dla tak malo stabilnej organizacji gdzie roster zmienia sie jak w kalejdoskopie co 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo mowili chlopaki z The Ringer, ze gosc jest idealny do trojkatow a zatem Knicks i jesli chodzi o skale talentu to te okolice mniej wiecej, gdzie Knicks maja pick.

 

wiec jesli Phil nadal chce probowac grac te trojkaty to powinni go brac, z tym ze taka ofensywa w obecnym NBA to po prostu zly pomysl, a juz na pewno nie dla tak malo stabilnej organizacji gdzie roster zmienia sie jak w kalejdoskopie co 2 lata

 

Trójkąty są dobre jako jeden z elementów ataku, ale nie jako jedyna słuszna racja. Większość drużyn np. Warriors gra elementy trójkątów często modyfikowane i unowocześniane. A niektórzy za bardzo zapatrzyli się w Moreyball i niesłusznie deprecjonują rzut z półdystansu. Bo czysta pozycja midrange jest lepsza niż kontestowana trójka imo. No ale inna sprawa, że Jackson przesadza, a do trójkątów trzeba mieć personel - to że próbował to wciskać Melo i Rose'owi to były jakieś jaja.

 

Btw jeśli chodzi o draftowe audycje to jest taka fajna rzecz jak Ode to Oden - genialny podkast wyspecjalizowany pod draft, goście z DXa scoutingu etc. Robili pół godzinne profile wszystkich najlepszych prospektów, super sprawa.

 

https://itunes.apple.com/us/podcast/ode-to-oden-the-nba-draft-show/id1054741810?mt=2

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij. I Smitha, i głupotę z Hillem. 

1) Hill. Koledzy niżej już to niejako za mnie zrobili. Od siebie dodam tyle, żeby się nie powtarzać - do przepłaconego Conleya Hillowi dużo brakuje. Poza tym rozgrywający, który na parkietach NBA przez całą karierę zanotował "oszałamiającą" średnią 3.3 as./mecz nie jest dobrym dodatkiem do 76ers, a przynajmniej nie za takie pieniądze. Embiid już jest bestią, a jak doda się do tej układanki zawodnika, który dobrze asystuje, aż strach pomyśleć, co Joel może przy takiej pomocy osiągnąć. I tu przejdę do :

2) Smith. Czuję wielki talent w tym zawodniku. Dla mnie jedynym problemem są jego kontuzje. Jeśli z jego zdrowiem będzie ok, to będzie niesamowity zawodnik. Mój absolutny faworyt z tej klasy draftu. Zawodnik świetnie wjeżdżający pod kosz - to będzie miód dla Embiida, nawet jak Smith nie skończy akcji przy obręczy, to Joel będzie miał łatwe piłki z dobitek. Do tego może funkcjonować jako combo-guard, jeśli Simmons uprze się na rozgrywanie, to nie będzie jakąś zapchajdziurą na dwójce momentami, dzięki swojemu potencjałowi ofensywnemu.

3) Jeszcze odniosę się do Horforda - gość ma bardzo dobry kontrakt, a nie daje jakości. Jak piszę te słowa kończy się druga kwarta z Cavs, a Horford ma 0-6 z gry. Zawodnik, który nie robi różnicy, o wiele lepszy jest Millsap. Cavs niszczą Celtics, nudne te play-offy z tymi superdrużynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cbssports.com/nba/news/2017-nba-mock-draft-after-winning-top-pick-celtics-go-with-dukes-jayson-tatum/

 

Chyba ich pogięło

 

Tatum do Bostonu???? Fox do suns? Markanen do MAgic

 

Jedyne co niestety dobrze wyceniają to Kennarda  --- bo w wielu innych jest ok 20

Od dawna jestem zwolennikiem teorii, że Boston ruszy po SF, co prawda obstawiałem JJ ale Tatum też jest prawdopodobny. Miejsce Kennarda mnie niepokoi, bo jednak po ciuchu liczę na cud i wybór z #16.  :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Hill. Koledzy niżej już to niejako za mnie zrobili. Od siebie dodam tyle, żeby się nie powtarzać - do przepłaconego Conleya Hillowi dużo brakuje. Poza tym rozgrywający, który na parkietach NBA przez całą karierę zanotował "oszałamiającą" średnią 3.3 as./mecz nie jest dobrym dodatkiem do 76ers, a przynajmniej nie za takie pieniądze. Embiid już jest bestią, a jak doda się do tej układanki zawodnika, który dobrze asystuje, aż strach pomyśleć, co Joel może przy takiej pomocy osiągnąć. I tu przejdę do :

 

 

76ers mają już rozgrywającego i nazwya się on Simmons. Wiem, że nie zagrał jeszcze minuty w NBA, nie wiadomo co pokaże i czy nie zrobi kupy na wielkiej scenie, ale to on ma być w zamyśle playmakerem tego zespołu.

 

Zatem Hill, który nie potrzebuje piłki w rękach, wybroni, coś rzuci i wniesie trochę doświadczenia do młodego zespołu jest tu idealnym uzupełnieniem bestii Embiida oraz Simmonsa. Więc teoretycznie jedyne dwa czynniki które przekreślają Hilla jako cel Sixers w lecie to jego wiek i zdrowie, bo jak wspomniałem styl gry przy Hansie i Benie ma idealny, a Phila ma kasę żeby dobrze mu podsypać.

 

Oby tylko nie skończyli z Lowrym :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

76ers mają już rozgrywającego i nazwya się on Simmons. Wiem, że nie zagrał jeszcze minuty w NBA, nie wiadomo co pokaże i czy nie zrobi kupy na wielkiej scenie, ale to on ma być w zamyśle playmakerem tego zespołu.

 

Zatem Hill, który nie potrzebuje piłki w rękach, wybroni, coś rzuci i wniesie trochę doświadczenia do młodego zespołu jest tu idealnym uzupełnieniem bestii Embiida oraz Simmonsa. Więc teoretycznie jedyne dwa czynniki które przekreślają Hilla jako cel Sixers w lecie to jego wiek i zdrowie, bo jak wspomniałem styl gry przy Hansie i Benie ma idealny, a Phila ma kasę żeby dobrze mu podsypać.

 

Oby tylko nie skończyli z Lowrym :smile:

Simmons rozgrywającym? :highly_amused:  Przestań powtarzać bzdurną tezę, którą ktoś "mądry" kiedyś podsunął... Te same głupoty opowiadano o Giannisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Hill jest fantastycznym fitem dla 76ers jest jasne jak słońce, nie wiem jak można mieć w ogóle wątpliwości. Co do maxa wiadomo że 76ers kogoś będą musieli przepłacić, by w ogóle rozważał ktoś tam sensowny granie.

 

Ntilikina? Cośczuję że to Beaubois second commin, oby jak najdalej od Mavs. Zresztą mieli brać Szredera swego czasu, to roztrwonili wtedy ten pick za Larkina. Gdyby wtedy wzięli Szredera, to o wiele mniej by bolało niewydratowanie Giannisa, którego Mavs mocno scoutowali i chcieli go brać ale Cuban powiedział nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był Sixers to najwięcej ile bym dał Hillowi to 70/3, ten koleś za dwa lata to mogą być zwłoki, kiedy on się w ogóle o all star game otarł gdy taki Conley jest blisko co roku. Fajny fit dla Philly ale nie za wszelką cenę.

 

Lepiej niech idą po Jrue, bo może będzie chciał uciekać z NO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na miejscu Philly lepiej byłoby pójśc po pick #1 jak było wcześniej pisane oddając np Okafora plus #3. Wtedy masz Simmonsa, Embiida, Fultza bierzesz kilku tanich weteranów i ogrywasz to towarzystwo. Za jakies 2 lata majac tak ograny trzon idziesz po topowego FA i masz realnego contendera.

Płacenie teraz PG typu Hill, Jrue czy Lowry grubej kasy wg mnie jest bez sensu.

Embiid zagral 30 meczow w NBA, Simmons zadnego nawet dodajac dwoch all starow to nie jest team na win now ich trzeba obudowywac i rozwijac duzo lepszy jest super prospect z draftu ktory jest tak pg heavy ze chyba bardziej sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na miejscu Philly lepiej byłoby pójśc po pick #1 jak było wcześniej pisane oddając np Okafora plus #3. Wtedy masz Simmonsa, Embiida, Fultza bierzesz kilku tanich weteranów i ogrywasz to towarzystwo. Za jakies 2 lata majac tak ograny trzon idziesz po topowego FA i masz realnego contendera.

Płacenie teraz PG typu Hill, Jrue czy Lowry grubej kasy wg mnie jest bez sensu.

Embiid zagral 30 meczow w NBA, Simmons zadnego nawet dodajac dwoch all starow to nie jest team na win now ich trzeba obudowywac i rozwijac duzo lepszy jest super prospect z draftu ktory jest tak pg heavy ze chyba bardziej sie nie da.

 

żaden normalny GM nie odda Fultza za Okafora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultza i ta wymiane wpisałem troche zyczeniowo bo pojawiło sie to zarówno na forum jak i gdzies na twiterze. Z tego co mowi DA wyglada ze bedzie chcial tym pickiem handlowac wiec uwazam ze warto sprobowac. Propozycji bedzie pewnie sporo a czy jakies lepsze who knows.

Co do samego konceptu to nawet przy #3 szedlbym w wybor PG i ogrywanie go z reszta mlodych niz placenie takiemu Hillowi bo wg mnie co to moze dac Philly. 1 runde playoffs i gruby kontrakt na kilka lat goscia ktory bedzie szedl w dol jesli wczesniej sie nie rozlozy przez kontuzje?

Z mlodym PG nawet jak nie wyjdzie to wole zaplacic jakiemus dobremu FA za 2 lata jak bede mial ograny trzon niz teraz.

W bycie Pg przez Simmonsa nie wierze, tzn wierze ze moze byc point forward ale uwazam ze klasyczny Pg i tak bedzie tej druzynie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.