Skocz do zawartości

Boston Celtics 2016/17


Regis

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym dłużej pomyśleć i uzgodnić koncepcję budowy drużyny, nie wiem czy inni zawodnicy z top20 ligi także by nie zostali pominięci. 

 

Odnoszę wrażenie, że uważasz Thomasa za TOP 20 ligi, ale gdybyś był GM-em w NBA to nie wybrałbyś go w drafcie w TOP 30. Nie oparłbyś drużyny na nim, jako na pierwszej opcji, chociaż to jeden z najlepszych scorerów ever. To też wiele mówi o jego pozycji w rankingu.

 

Porównałbym to do Jamesa. O MVP walczą Harden z Westbrookiem, ale od ładnych paru lat nikt nie ma wątpliwości, że najlepszym koszykarzem w lidze jest James. Jakbyśmy mieli wybierać MVP sezonu, to Thomas byłby na pewno w TOP 20 , ale gdybyś miał ustalić listę 20 najlepszych zawodników to byś go w niej nie umieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że uważasz Thomasa za TOP 20 ligi, ale gdybyś był GM-em w NBA to nie wybrałbyś go w drafcie w TOP 30. Nie oparłbyś drużyny na nim, jako na pierwszej opcji, chociaż to jeden z najlepszych scorerów ever. To też wiele mówi o jego pozycji w rankingu.

 

Porównałbym to do Jamesa. O MVP walczą Harden z Westbrookiem, ale od ładnych paru lat nikt nie ma wątpliwości, że najlepszym koszykarzem w lidze jest James. Jakbyśmy mieli wybierać MVP sezonu, to Thomas byłby na pewno w TOP 20 , ale gdybyś miał ustalić listę 20 najlepszych zawodników to byś go w niej nie umieścił.

Jakbym miał wybierać mvp sezonu, to by pewnie był w okolicach top5.

Gdybym miał wybierać top20 w drafcie to nie wiem czy IT byłby w top20 moich czy nie, jak mówiłem, musiałbym się głębiej zastanowić, zrobić jakieś listy graczy i potencjalne wybory w dalszych rundach, czego mi się nie chce robić na bieżącą rozmowę, a zrobiłbym w takim ATF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wybierać mvp sezonu, to by pewnie był w okolicach top5.

Gdybym miał wybierać top20 w drafcie to nie wiem czy IT byłby w top20 moich czy nie, jak mówiłem, musiałbym się głębiej zastanowić, zrobić jakieś listy graczy i potencjalne wybory w dalszych rundach, czego mi się nie chce robić na bieżącą rozmowę, a zrobiłbym w takim ATF. 

W TOP 10 na pewno, w TOP 5, chyba też by się znalazł.

 

To może inaczej. Załóżmy, że Irving jest połamany i możesz wstawić do Cavaliers w jego miejsce Walla, Lillard, Lowry'ego albo Thomasa. W jakiej kolejności byś ich ustawił, żeby Cavs mieli największe szanse na mistrzostwo?

 

I inne pytanie. Odrzuciłeś kilku graczy, których przedstawił barcalover, a kilku nawet wyśmiałeś, między innymi DeRozana. DeRozan rzuca od tego jednego z najlepszych scorerów w historii o 2 punkty na mecz mniej nie będąc nawet najlepszym graczem w swojej drużynie. Gdyby odjąć scoring, to w czym jest lepszy Thomas od DeRozana, że uznanie, że ten drugi jest lepszy od tego pierwszego zbywasz śmiechem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może inaczej. Załóżmy, że Irving jest połamany i możesz wstawić do Cavaliers w jego miejsce Walla, Lillard, Lowry'ego albo Thomasa. W jakiej kolejności byś ich ustawił, żeby Cavs mieli największe szanse na mistrzostwo?

Zły przykład. Akurat w tym przypadku IT bezkonkurencyjny jest. 

 

I inne pytanie. Odrzuciłeś kilku graczy, których przedstawił barcalover, a kilku nawet wyśmiałeś, między innymi DeRozana. DeRozan rzuca od tego jednego z najlepszych scorerów w historii o 2 punkty na mecz mniej nie będąc nawet najlepszym graczem w swojej drużynie. Gdyby odjąć scoring, to w czym jest lepszy Thomas od DeRozana, że uznanie, że ten drugi jest lepszy od tego pierwszego zbywasz śmiechem?

 

Szłyszałeś kiedyś o takiej mało popularnej statystyce, która się nazywa true shoting percentage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szłyszałeś kiedyś o takiej mało popularnej statystyce, która się nazywa true shoting percentage?

Słyszałem, choć obaj są w tym sezonie w niej bardzo dobrzy. Różnica w TS% na korzyść Thomasa nie jest nawet w przybliżeniu taka, jak różnica w obronie na korzyść DeRozana.

 

No i w takim razie, czemu odrzucasz Lillarda, który rzuca tylko 2PPG na mecz mniej od Thomasa, a w ostatnich play-offs miał lepsze TS% od niego, gdzie dwa play-offs z rzędu Thomas wypada w porównaniu do regular season bardzo blado?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, choć obaj są w tym sezonie w niej bardzo dobrzy. Różnica w TS% na korzyść Thomasa nie jest nawet w przybliżeniu taka, jak różnica w obronie na korzyść DeRozana.

A to DDR broni? I DDR jest w tym przeciętny, a IT zajebisty grając historyczny sezon. Nie wiem jak jako statystyk nie jesteś w stanie zobaczyć tego, to kosmiczna różnica, z matematycznego względu powiedziałeś kompletną bzdurę.

 

No i w takim razie, czemu odrzucasz Lillarda, który rzuca tylko 2PPG na mecz mniej od Thomasa, a w ostatnich play-offs miał lepsze TS% od niego, gdzie dwa play-offs z rzędu Thomas wypada w porównaniu do regular season bardzo blado?

Za poprzedni sezon bym wziął Lillarda, w tym IT ma kredyt zaufania za MIPa jakiego zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to DDR broni? I DDR jest w tym przeciętny, a IT zajebisty grając historyczny sezon. Nie wiem jak jako statystyk nie jesteś w stanie zobaczyć tego, to kosmiczna różnica, z matematycznego względu powiedziałeś kompletną bzdurę.

 

Za poprzedni sezon bym wziął Lillarda, w tym IT ma kredyt zaufania za MIPa jakiego zrobił.

Thomas jest najgorszym obrońcą w lidze i nikt nie jest nawet blisko. Gdyby Salah Mejri bronił, jak Rudy Gobert to nigdy byś go nie wstawił do TOP 20 zawodników ligi.

 

Ja nie mówię, że różnica w TS% jest duża, ja po prostu uważam, że różnica między obroną DeRozana, a Thomasa jest jeszcze większa. 

Żeby była jasność, nie uważam DeRozana za lepszego od Thomasa, ale nie uważam też, żeby różnica była na tyle duża, żeby była warta wyśmiania.

 

Thomas dwa lata z rzędu w play-offs staje się znacznie słabszy. Na to też warto zwrócić uwagę.

 

Z tym Lillardem też rozumiem, że można woleć Thomasa.

 

Ale nie mam zielonego pojęcia, jak możesz mieć Lowry'ego poniżej Thomasa. TS% po 62%, VORP, BPM RPM, praktycznie wszystkie zaawansowane statystyki Lowry lepszy. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że Lowry jest lepszy od Thomasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Thomas dwa lata z rzędu w play-offs staje się znacznie słabszy. Na to też warto zwrócić uwagę.

 

Może coś źle pamiętam, ale w zeszłym roku wcale nie było źle z nim. Po prostu Hawks sprytnie odcięli mu wjazdy, bo C's żalosnie rzucali za 3 i IT nie miał miejsca. 

 

Ale tak czy siak, nadchodzące PO to będzie czas próby dla IT i Celtics. Jak znowu odpadną w 1 rundzie, to będzie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam zielonego pojęcia, jak możesz mieć Lowry'ego poniżej Thomasa. TS% po 62%, VORP, BPM RPM, praktycznie wszystkie zaawansowane statystyki Lowry lepszy. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że Lowry jest lepszy od Thomasa.

Lowry rozczarowuje regularnie w PO. O ile IT ma kredyt zaufania za MIP i za to, ze dopiero zdobywał doświadczenie w PO mając na koncie 2 serie przeciwko bardzo dobrej obronie i przeciwko Cavs, więc wymagających przeciwników. 

Lowry jest już been there i to nie dla niego. Spadek BPM ponad dwukrotny jak chcesz z tego korzystać i wynik na poziomie IT, mimo że ten był wtedy dużo gorszym graczem.

Rzecz jasna jak IT zlowrywuje PO, to go wywalę z tego top20, ale to nie Kyle go zastąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej się nie da zrobić. W DRPM Thomas jest na 91 sklasyfikowanych PG na 91 pozycji. Na 467 sklasyfikowanych w tym sezonie zawodników jest oczywiście 467. To najgorszy obrońca w lidze i nikt nie jest nawet blisko. Thomas ma wskaźnik -4,21, następny w kolejce Clarkson -3,38, czyli o 0,83 lepiej. W 0,83 punktu różnicy w tym rankingu to się mieści czasem 150 zawodników.

 

Trzeba też oddać, że w ORPM Thomas wypada gorzej tylko od Westbrooka, Curry'ego i Hardena.

 

Ten cały RPM Wam oczy przysłania konkretnie. Stat wg. którego Jokic jest top-50 obrońcą w tym sezonie. EKHEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 20, nieźle. Wartość IT jest tak zawyżona, że mam nadzieję na Fulza (czy nawet tego Balla choć nadal nie mogę się do niego przekonać) w drafcie i jakiegoś GM-a, który ceni Isaiah równie wysoko jak część tego forum.

IT to produkt Stevens'a i Celtics, tak system jak i reszta składu jest skrojona pod niego.

Top 6-10 big man ligi to nie będzie jakaś wygórowana cena za top 20 ligi i top5 PG chyba? ☺ To za kogo ten IT mógłby pójść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 20, nieźle. Wartość IT jest tak zawyżona, że mam nadzieję na Fulza (czy nawet tego Balla choć nadal nie mogę się do niego przekonać) w drafcie i jakiegoś GM-a, który ceni Isaiah równie wysoko jak część tego forum.

IT to produkt Stevens'a i Celtics, tak system jak i reszta składu jest skrojona pod niego.

Top 6-10 big man ligi to nie będzie jakaś wygórowana cena za top 20 ligi i top5 PG chyba? ☺ To za kogo ten IT mógłby pójść?

Na miejscu Ainge pakowalbym IT Smarta i przyszłoroczny pick netsow za AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top 20, nieźle. Wartość IT jest tak zawyżona, że mam nadzieję na Fulza (czy nawet tego Balla choć nadal nie mogę się do niego przekonać) w drafcie i jakiegoś GM-a, który ceni Isaiah równie wysoko jak część tego forum.

IT to produkt Stevens'a i Celtics, tak system jak i reszta składu jest skrojona pod niego.

Top 6-10 big man ligi to nie będzie jakaś wygórowana cena za top 20 ligi i top5 PG chyba? ☺ To za kogo ten IT mógłby pójść?

 

nie to, że jakoś specjalnie mnie jara IT (chociaż w tym sezonie to jest eaaaaaaasy top-20*), ale jak reszta składu jest skrojona pod niego, skoro z ważnych graczy to chyba tylko Horford doszedł później :)

 

* i w sumie jakbym miał wybierać franchise playera z trójki Wall, Lillard, IT to chyba IT bym brał - tak samo nic specjalnego bym nie wygrał, a kolo ma chyba największy potencjał marketingowy (mikrusy w nba to zawsze fajna sprawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.