Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację Spabloo, ale mogli się z nim potargować a nie odrazu walić taką kwotę.

Nie ma jeszcze oficjalnego info o jego zarobkach wiec wypada miec nadzieje ze cos jednak wynegocjowalismy Biorac pod uwage fakt ze Magic potrzebuja kasy na podpisanie Darka taki argument mogl byc przez Otisa uzyty podczas nagocjacji Troche to naiwne ale kto wie :wink: A moze kogos wyslemy do Seattle? Wtedy fundusze by sie znalazly

 

Lewis to fajny grajek, ale miękki nie typ lidera. Pozatym nie wiadomo czy się zgra z Howardem i resztą. Czy to zawodnik z którym Howard będzie walczył o nawyzsze laury, raczej nie.

Lewis jest w najlepszym dla koszykarza wieku wiec o kwestie zgrania bym sie nie martwil 25 punktow na mecz sa jak najbardziej w jego zasiegu Jeszcze troche drogi przed Orlando w tym offseason zostalo ale jezeli udaloby sie pozostawic Milicica i Hilla to nie widze przeszkod zebysmy sprawili pare niespodzianek w nadchodzacym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ladnie Magic sobie poczynaja, zdecydowanie wolalbym Lewisa od Cartera i jego obciazen, 15 baniek ciut za duzo ale jak ladnie spabloo to napisal ciezko przebic oferty innych klubow nie przeplacajac paru mln, a jakos trzeba sie wzmocnic.

W jednej z nowojorskich stacji radiowych pojawilo sie info ze NYK nie skonczyli jeszcze trejdow w tym offsezonie (to akurat mnie nie dziwi, mamy 17 graczy pod kontraktami) i oferuja Nate Robinsona, J Jeffriesa i Randolpha Morrisa (to w sumie jeszcze rookie jest) za Rona Artesta. Nie ja to jednak slyszalem, to info podane przez kogos na forum NYK, wiec podchodzilbym do tego z ogromnym dystansem. Oczywiscie plotki o checi sciagniecia RA przez Knicks to ja czytam od jakiegos czasu ale pierwszy raz slysze o takim pakiecie.

 

edit:

Wlasnie pojawila sie ta plotka na realgm, podkreslam PLOTKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realgm.com/src_wiretap_archi ... for_trade/

 

Mister chińczyk (czy z jakiej on tam nacji :P ) za szybko czuje się gwiazdą ligi :) Już po wyborze zaczął marudzić, że mu miasto i klub nie pasują (ilu rookasów wybrzydało na grę w jakimkolwiek klubie NBA? :shock: ) ... Jak dla mnie to jest chore poprostu :) Widać od razu, że facet ma nieco nasrane we łbie i jakoś poza tym, że być może potencjał ma, to nie wróżę mu wielkiej przyszłości - z takim podejściem do zawodostwa daleko nie zajdzie ;)

 

No i brawo Orlando :) Jeśli tylko Lewis będzie grał na swoim poziomie - a być może będzie grał jeszce lepiej, bo wiadomo kto grał w SSS pierwsze skrzypce w ataku - teraz z Howardem będą się dzielili tą rolą - to pieniądze na niego wydane jakoś tam się zwrócą :) Fakt - nieco za dużo, ale ten offseason ogólnie obfituje w przepłacone kontrakty, więc przy zawodniku tej klasy co Lewis nie ma co się specjalnie czepiać ;) Ciutke za dużo, ale nie można mówić o przepłaceniu tak jak np. w sprawie Kapono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wyborze zaczął marudzić, że mu miasto i klub nie pasują (ilu rookasów wybrzydało na grę w jakimkolwiek klubie NBA? :shock: )

coby daleko nie szukać to proszę bardzo - nijaki Steve Francis wybrany przez Vancouver oświadczył że nie będzie tam absolutnie grał i został oddany do Houston praktycznie za nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobry ruch Orlando, wydaję się że Lewis będzie tam pasował. W Seattle zawsze był co najwyżej drugą opcją a teraz będzie mógł rozwinąć skrzydła, jako że Howard jako ofensywna broń do końca ukształtowany nie jest. Na pewno w Orladno zostało dużo do zrobienia, ale ta główna potrzeba została zaspokojona a Lewis pewnie troche też pomoże Magikom poprawić ich mizerne wyniki w 3jkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie decyzja Rasharda ani ziąbi, ani grzeje. Jak nie jest w Miami, to kij z tym. Orlando będzie mocniejsze, ale to, czy stanie się zalążkiem potęgi, zależeć będzie IMO bardziej od tego, kim zostanie obudowana para Howard-Lewis. A budować trzeba albo przynajmniej rozwinąć. Bo póki co Turkoglu, podstarzały Hill czy zawodzący Nelson średnio się prezentują. No, ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Rozwaliło mnie, jak się dowiedziałem, ile kasy Raptors dali Jasonowi Kapono. Mile zaskakującym zawodnikom Heat (tzn. drużyny, w której gra Shaq, żeby być konkretnym) jestem w stanie nieba przychylić :wink: , ale 24 bańki za 4 lata? To jakiś żart? Kontrakt dla Damona Jonesa wygląda przy tym bardzo znośnie. Joseph miał swego czasu rację w ocenie tego, jak się DJ oportunistycznie wykreował, a teraz dokładnie to samo dzieje się z Kapono. Z tą różnicą, że on jednak wygrał konkurs trójek. Ale poza tym on kompletnie niczym nie błysnął. Słaba motoryka, kiepska obrona, typowe wypełnienie niszy. Ani nie zbierze, ani nie poda... Ale trudno mu się dziwić. To największa kasa, jaką ujrzy w karierze, więc niech facet korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora szansa, że James Posey, 'wolny strzelec', zostanie oddany na zasadzie S&T. W ostatnim roku dostał 6 baniek, trudno się spodziewać, że Miami dadzą mu podobną kasę... tym bardziej, że kilka drużyn jest nim zainteresowanych (m.in Cavs czy Lakers).

 

Stanie się prawodpobnie tak jak Riley zapowiedział - Posey i Kapono pożegnają się z Miami (właściwie Jason już jest w Toronto). W sumie to dobrze... liczę, że za półdarmo podpiszemy na jeszcze jeden rok EJ, który może spokojnie grać na SF. Poza tym mamy jeszcze D. Cooka, niezłego specjalistę od trójek. Ten rok to chyba najlepszy moment aby sprzedać J. Willa. Za rok kończy mu się dosyć wysoki kontrakt, co napewno jest plusem dla drużyny przyjmującej go. Nawet jeśli Williams zostanie potrzebujemy jakiegoś PG (na celowniku Blake, Atkins). Mimo sporych braków w Miami jestem spokojny o przyszłość Żarów:) Riles nie raz już pokazał, że potrafi kapitalnie wytrejdować duże kontrakty (upchnięcie B. Granta do LAL, oddanie EJ do Memphis) i sprowadzić dobrych rollsów. Poza tym Dorell Wright i W. Simien MUSZĄ wejść do normalej rotacji, zawodnicy z potenacjałem, którzy w ostatnim sezonie grali nic (Simien z powodu salmonelli) lub bardzo mało (podobno Dorell nie wytrzymywał kondycjnie w drugiej części sezonu). Oby Wade 'zrobił' full recovery, nawet gdyby to miało trwać do grudnia-stycznia. Jeśli on dojdzie do formy to nie powinno być źle z Miami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewis dużo dostał pewnie Magic daliby radę stargować te kilka milionów, ale jak nie chcieli ryzykować, ze go stracą to zapłacili. Jak kogoś się chce to najczęściej trzeba przepłacić.

 

Podpisanie Kapono na takich warunkach to delikatnie mówiąc dość zaskakujący pomysł zwłaszcza jak na Colangelo. Do jednowymiarowego shootera, który dodatkowo grał z Shaqiem i tym drugim podchodziłbym zdecydowanie ostrożnie a nie z 6 milionami na sezon.

 

Lakers są podobno zainteresowani Poseyem jakoś nie bardzo to widzę za MLE chyba, że Heat chcą za niego w s&t Radmana to proszę bardzo nie mam nic przeciwko, bo inna opcja nie wchodzi w drogę mają Radmana, podpisali właśnie na nowo Waltona, jest jeszcze Evans, Lamar mogący grać jako SF więc jak nie za Radmana to ja podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers są podobno zainteresowani Poseyem jakoś nie bardzo to widzę za MLE chyba, że Heat chcą za niego w s&t Radmana to proszę bardzo nie mam nic przeciwko, bo inna opcja nie wchodzi w drogę mają Radmana, podpisali właśnie na nowo Waltona, jest jeszcze Evans, Lamar mogący grać jako SF więc jak nie za Radmana to ja podziękuję.

Po co nam Radman? :P Owszem, lepszy od Walkera ale ma troche przydługi kontrakt. Co do Kapono, zgadzam się z Tobą - tym bardziej, że jego staty ZNACZNIE poszły w dół (szczególnie skuteczność) kiedy grał bez Shaqa i Wade'a. 6 baniek za rok - no cóż, był to jego ostatni sezon w Heat - musiał się jakoś pokazać i widocznie udało mu się to. Powinien jakiś list z podziękowaniami dla Wade'a i Shaqa napisać, bo te jego 50% za 3 w 50% zawdzięcza właśnie nim:) Nie powiem - lubiłem Jasona i szanuję go za to co zrobił dla Heat w tym sezonie. Mógł wykręcić jeszcze lepszy statsy gdyby Wade był zdrowe i Pat zdecydował się grać więcej zasłon na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie szybki ruch Magików, ale wyglada na to, ze w perspektywie opłacalny. Zespół z Florydy ciagle jest w stadium kreowania swojego wizerunku i ogrywania lidera, czyli Howarda. W nadchodzacym sezonie własciciele zapewne nie liczxa na wiele poza awansem do PO i bardzo dobrze- nie ma sie co spieszyć, a siłe zespołu nalezy budowac powoli. Lewis daje im wieksze mozliwosci w ataku, rozciaganie defensywy i tym samym wiecej miejsca dla Howarda do rozwoju, a i dodatkowy atut czyli lepsza pozycje wyjsciowa przed kolejnym offserason, kiedy to para Howard-Lewis staniue się bardzo atrakcu\yjna dla innych FA. O to czy ta dwójka się zgra jakos sie nie martwię- obaj mają poukładane we łbach, Lewis nigdy niue miał kłopotów z role drugiego, lub współlidera, a Howard też rozwija się w taki sposob, ze sodówka rtaczej mu do głowy nie uderzy. Brawa dla magic, pozyskali najlepszego FA tego lata, a że przepłacili kilka baniek. który zespół ostatnio nie przepłacił? Bulls rok temu ostro przepłacili, ale zrobili ten wazny krok na przód. Fajnie bedzie się oglądało OM w nadchodzącym sezonie- to pewne.

 

Podpisanie Kapono to kpina, Colangelo cos się pomieszało, ale moze tego Rapsi potrzebuja (nie wiem- nie ogladałem, bo graja paskudny basket :wink:). 24 melony dla jakiegos trójkarz, który kompletnie nic poza tym nie potrafi :lol: Tak samo fani Raps beda mieli z niego porzytek, jak fani Cavs z DJa. Wiec nie cieszyłbym sie za bardzo na miejscu fanów Rapsów, bo historia pokazała, ze miałem racje :P

 

Darko i 9 baniek :lol:

Posey to kawał drania, idealny, zeby go Phil przygarnął i okiełznał, a radman w Heat mógłby naprawde odżyc. Ale czy Riles naprawde chciałby oddawać cos tam wartego Posey'a za bezwartosciowe badziewie z dziwnym wyrazem twarzy :P

Noah jeszcze nie zagrał minuty a juz ma przymusową odsiadke na ławce w czasie SL... :? A tak chciałem go zobaczyćw akcji

 

A i jeszcze plota o Artescie pod Thomasem- chciałbym to zopbaczyć. Wprawdzie juz troche tego widzieliśmy w pacers, ale teraz Ron wszedł na zdecydowanie wyższy poziom niż wtedy, a Thomas zdecydowanie bardziej niekontroluje tego co dzieje sie w jego ekipie. Crawford, Curry, Marbs, Nate, Zach i Artest razem. Oj brzmi interesujaco!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nam Radman? :P Owszem, lepszy od Walkera ale ma troche przydługi kontrakt.

bo Radman w ataku Heat może być bardziej wszechstronną wersją Kapono.

Ja tego gością nie skreślam jeszcze niezależnie od tego czy zostanie w Lakers czy nie, teraz jego wartość jest cholernie niska bo zagrał beznadziejny sezon, ale głównym tego powodem były kontuzje jakich się nabawił. Kiedy po kontuzji Lamara i Waltona grywał więcej jako starter miał całkiem niezłe statsy potem zachciało mu się jazdy na desce i sezon miał już z głowy.

 

Zdrowego Radmana wsadziłbyś na SF obok Wade'a i Shaqa nie kazał mu myśleć o trójkątach tak jak Phil tylko rzucać jak dostanie podanie i mam przeczucie, że mielibyśmy później pełno tekstów idiotów rozpływających się nad tym jak się Radman rozwinął uwolniony od tego strasznego Bryanta teraz kiedy gra z boskim Dwajnem. Ten koleś jeszcze zaskoczy jestem tego powien, mnie zdziwiła jego wszechstronność i to, że jak nie mógł rzucać robił wiele innych pożytecznych rzeczy na parkiecie, nie mając problemów z tą dłonią i barkiem za rok nikt nie będzie narzekał na to jaki ma kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że Radman to słaby zawodnik. Powiem szczerze, że imponował mi momentami (miał świetne wejścia w SSS i z tego co pamiętam zagrał niezłą serię przeciwko Suns gdy był w LAC).

 

No i nie wiem Van co jest dziwnego w tym, że Wade kreuje partnerów... mija obrońcę, wchodzi pod kosz, czasami odgrywa bo jest podwojony i taki Kapono punktuje. Nie powiesz mi, że tak nie jest - DJ i Jason wypromowali się i dostali dobre kontrakty przy pomocy Wade'a. A to, że Radman nie odnalazał się do tej pory w Lakers to wina kontuzji no i tej fryzury (jak on wygląda, co on ze sobą zrobił w ostatnim sezonie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiac to Kapono czy Damon"P.I.M.P"Jones wykreowali sie nie przy DW a przede wszystkim przy Shaqu. Nie od dzis wiadomo, ze SO#32 to najlepszy partner dla takich shooterów. Nie jakis tam Wade, Bryant, James (a nie mówiłem, ze przy nim DJ nie będzie już miał tyle luzu, gdzie Ci przemadrzalcy :wink). Po prostu Shaq najskuteczniej ze wszystkich graczy NBA przykuwa uwage defensywy, fakt z każdym sezonem jest obronie łatwiej, ale ten błysk u niego, ten idealny moment do odegrania piłki partnerowi pozostał, bardzo podobną cechę ma Duncan, co w tych PO, a zwłaszcza Finałach pokazał pare razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph, piszesz glupoty az ciezko sie czyta. Pokaz mi shootera w Cavs, ktory 4 na 5 rzutow przy LeBronie nie bedzie mial z czystych pozycji. James jest prozespolowy, jak widzi wolnego partnera to na 80% poda do niego pilke. Gadanie takie, ze przy Shaqu Damon mial wiecej miejsca niz przy LeBronie to gadanie lekko naciagane. Zarowno jeden jak i drugi sciaga na siebie MASE uwagi obroncow, wiec miejsca mieli porownywalnie duzo, ale jednak jeszcze sprostuje pare rzeczy. Po pierwsze Kapono najwiecej wypromowal sie w tym sezonie u boku Wade'a, czyli w pierwszej czesci sezonu kiedy ciskal trojki sporo powyzej 50%, a po drugie to jednego jak i Jonesa laczy to, ze zrobili to w 'Contract Year'. DJ po tym jak dostal niezly kontrakt to wrocil do srednich jakie ciskal przez cala dlugosc kariery. Inny shooter w Cavs do ktorego m.in. nalezy rekord w ilosci trafionych trojek w ciagu jednego meczu ostatnio z otwartych pozycji wali regularnie airballe (patrz sig). Marshall wlasciwie zajal sie tylko rodzina, minut nie dostaje wiele, ma ze 12 mln do odebrania przez kolejne 2 nastepne lata i siedzi z dupa obzerajac sie. Przyczyny spadku srednich np DJ i Marshalla nie szukalbym w ogole w ilosci wolnego miejsca przy rzutach, bo na to nie powinni w ogole narzekac jesli by sie ich o to spytalo, przyczyny nalezy szukac w ich samych. Mike James tez niby przy KG powinnien miec 2x tyle wolnego miejsca co w Raptors i wynik tego mamy taki, ze Jamesowi spadly statsy w kazdej statystyce dwukrotnie conajmniej. Przyczyny tego nalezy szukac w przypadku takich zawodnikow w ich samych, contract year potrafi zdzialac czasem cuda i nie przecenialbym tutaj gry pod skrzydlami jednej gwiazdy czy drugiej.

Jak oni sami nie maja motywacji do pracy nad soba to beda grac po prostu slabo pudlujac nawet najprostsze teoretycznie rzuty. Dlatego bledem jest przeplacanie takich graczy co robia jednorazowy wyskok. W przypadku Kapono mamy doczynienia z przeplaceniem, ale to nie moj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heronim napisz jeszcze raz, że głupoty pisze a Ci na zlocie zrobie to co Bowen robi regularnie w meczach :twisted:

 

Jasne, że James to prozespołowy gracz (nawet za bardzo), ale cholera to jest proste jak konstrukcja cepa. Shaq jako środkowy sciaga na siebie podwojenia w pomalowane i tym samym tacy Jones, Kapono, Horry, Fisher i jeszcze paru innych zarówno w Magic, Lakers jak i w Heat miało po prostu zdecydowanie luzniej na obwodzie. Moge zrozumieć, że Bronek to Twój idol, ale chłopie jak tej prostej różnicy nie widzisz to sorry, ale ja nie mam czasu Ci tego dogłębnie tłumaczyc, bo ide do pracy.

 

To, ze taki Marsh nie trafia to już inna sprawa, Prawda jest taka, ze Shaq czy Duncan swoim stylem gry zdecydowanie skuteczniej robi miejsce shooterom za łukiem i mysle kazdy przy zdrowych zmysłach sie z tym zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph - z tym, że DJa wypromował Shaq to w sumie mogę się zgodzić, bo 2 lata temu grał lepiej i ściągał na siebie o wiele więcej podwojeń. Ale Kapono? Nawet ogladając higlighty z nba.com można się dowiedzieć jak Jason zdobywał punkty. Penetracja Dwyane, odegranie i trójka. Dzięki takim akcjom Wade miał ponad 8 asyst na mecz (niestety po kontuzji już w ogóle nie asystował) a Pono mając czyściutkie pozycje trafiał na ponad 50%. I nie było w tym zbyt dużej zasługi Shaqa. Jeśli już o nim gadamy to warto zauważyć, że Diesel w tym sezonie nie przemęczał się zbytnio - rozegrał max 15 spotkań na poziomie (kiedy drużynie groziło nie dostanie się do PO). Jeśli znowu będzie się obijał to mam nadzieję, że zwróci włodarzom połowe kontraktu (tak jak to Riles powiedział 8) ).

 

Co do nowych plotek: agent Billupsa przyznał, że są daleko od podpisania umowy z Detroit, którzy podobno zaoferowali 60 baniek za 5 lat gry. Hmm jeśli Big Shot liczy na coś więcej to hmm... oby nie skończył tak jak Wells. Myślę, że 12 baniek za sezon to dla niego świetna opcja, tym bardziej, że nie ma 25 lat tylko ponad 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie Joseph raz stanę w obronie mojego ulubieńca Wade'a i się z Tobą nie zgodzę w sprawie Kapono :)

 

Shaqa tu wiele zasług nie było bo Kapono zdaje się najlepiej grał w zimie kiedy Shaqa nie było potem nie wiem czy brak Wade'a czy po prostu rywale już nie zostawiali mu tyle miejsca i zaczął być jego rzut jakoś respektowany zwłaszcza po tym jak wygrał trójki co by to nie było to wielu dobrych meczu Kapono nie zagrał kiedy był Shaq.

 

 

"The Lakers are obviously close to his heart," Fisher's agent, Mark Bartelstein, said Tuesday.

 

But Fisher will seek the full mid-level exception of five years and about $30 million, Bartelstein said, which might be too much for the Lakers, who must spend their main free-agent tool wisely.

dużo, ale i tak nie wykluczałbym tego, że mu je dadzą w końcu mają dwóch młodych a kto lepiej ich wprowadzi w grę na tej pozycji u Phila jak nie Fish. Chociaz to by oznaczało, że dalej obrony na rozegraniu jak nie mieliśmy tak mieć nie będziemy :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN -

Chauncey Billups' agent refuted media reports that his client had agreed to a five-year, $60 million contract.

No i teraz popatrzmy na kontrakt Lewisa. Billupsa jest liderem, top5 rozgrywajków i dostaje mniejszy kontrakt. Śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.