Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors - offseason 2007


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie pare dnia a oczywiście wiele się działo...mnie, podobnie jak was zszokował ten kontrakt Lewisa :shock: , byłem pewny że to jakaś pomyłka...niesamowita rzecz. Lewis jest dobry, nawet bardzo dobry rasowy strzelec, nie ma co z niego robić jakiegoś leszcza ale taki kontrakt? Jakiś żart

Przy tym kontrakt G-Froce'a już tak ładnie nie wygląda heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAS VEGAS -- Dribbling around the NBA Summer League for the latest free-agent and trade rumblings:

 

Sorry to disappoint, but there has been very little Kevin Garnett chatter circulating in Vegas. Almost none, really.

 

If there's a frontrunner to finally pry Garnett away from the Wolves -- or if there's even a clear picture of what the Wolves want now that the highly anticipated 2007 draft is a memory -- this wasn't the place to hear it.

 

The most definitive declaration we can pass along is the view of one rival executive who says he knows "for a fact" that Minnesota remains intent on making a KG trade before the season starts.

 

Eighty days and counting ....

http://sports.espn.go.com/nba/columns/story?columnist=stein_marc&id=2935125

 

MoPet w NOH.. Przy CP3 moze ciekawe wygladać..

 

Free agent Morris Peterson of the Toronto Raptors, whom the Hornets' targeted as their top priority to sign in free agency, agreed to a four-year, $23 million contract with the Hornets on Friday.

 

Peterson will become the team's starting shooting guard and Peja Stojakvoic will be moved to small forward, his natural position. In 2004, the Hornets signed Peterson to an offer sheet but the Raptors matched it.

 

"Morris feels blessed for this opportunity to play for Coach Byron Scott with a great style of play,'' Peterson's agent, Rob Pelinka said. "To play with one of the top point guards in the NBA in Chris Paul and to play for an organization in a city where so much has happened that's just a part of Morris because he has family there.''

 

Negotiations between Pelinka and Hornets General Manager Jeff Bower moved at a brisk pace late Thursday night before the agreement was reached Friday afternooon. Peterson narrowed his choice between the Hornets and the Utah Jazz, whom he visited with earlier this week.

 

Peterson, 6 feet 7, is a seven-year veteran who has played his entire career with the Raptors. He is a career 37.1 percent shooter on 3-point attempts, but last season he averaged 8.9 points after losing his starting job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak.. wybrał NOH. No i podpisał 4-letni, a nie 5 kontrakt, który jest jeszcze na niższym poziomie niż ten przewidywany. Jak miała być 5-letnia umowa, to chociaż miałem dużo wątpliwości, zresztą jak każdy prawie fan Jazzu, że może być to trochę za dużo (5 lat i 32 mln). W końcu Mo Pete ma już 30 lat i nie wiem co byłoby z nim za 4-5 lat. Mimo wszystko byłem za pozyskaniem go, w końcu kogoś takiego właśnie szukaliśmy. Teraz odjął sobie rok, do tego minus 8 mln. Kurcze lepsza oferta i go straciliśmy...

 

Szkoda, bo chyba był (z możliwych free agents) najlepszym strzelcem za trzy, a kasuje go rywal zza miedzy. Tym bardziej, że straciliśmy wcześniej niespodziewanie Fishera. Peterson w dodatku, był w idealnym dla nas wieku. Rok, półtora pograłby w starting lineup, wtedy Almond przede wszystkim ma się od kogo uczyć (chodzi o umiejętności czysto koszykarskie :wink: ), a za 2 lata przejmuje pierwszeństwo i z pomagającym z ławki Mo sieją już na porządku dziennym postrach w rzutach z dystansu :twisted:

 

W takim razie pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i zobaczymy co KOC ze Sloanem razem wymyślą. Może już zostaniemy na SG z taką ekipą jaką jesteśmy, tj Almond, Giricek i po trochu Brewer. Bo Miles chyba już stracił szansę na grę w Utah. Ale ja tego nie chcę :?

 

A co to da NOH? Dużo, bo odciąży to od rzucania Paula, który będzie mógł się skupić na podawaniu. A Pete ze zdrowym Stojakiem będą z czystych pozycji grzmocić z dystansu. West i Chandler zaś to, co wysocy powinni robić :wink: Dobry ruch ze strony Szerszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ruch :) Ostatnio trochę do tyłu z rumorsami jestem i się cienko orientowałem w sprawach MoP'a no i to spore zaskoczenie dla mnie, bo nie brałem pod uwagę akurat tego klubu. Jako że kibicuje im od kiedy zobaczylem poraz pierwszy pilke do kosza, to cieszy mnie bardzo takie posuniecie, bo jak to przedmowce zauważył, pozwoli graczom z obwodu lepiej zajac sie swoimi rolami ;)

 

Z niecierpliwoscia w takim razie czekam na to co osiagnal NOK w play offach :D Bo w tym roku już powinni się załapać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale karl malone nie jest źle :wink:

Dziśhttp://www.realgm.com podał, że kontrakt z Jazz podpisał Jason Hart, koleś który grywał w Clippers, Kings i SAS :roll:

 

Facet ma być back-up'em dla D-Willa i wydaje się wyborem niezłym. W każdym razie średnie ma przyzwoite (6.9 pkt, 2.9 as., 2.7 zb., a więc będzie niezłym zmiennikiem i uzupełnieniem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnia się powoli (choć dla mnie szybko) sytuacja z Mo Williamsem. Najlepszy PG, który został na rynku, pewnie niedługo podpisze kontrakt. Rozważa między wyborem, który mu się podoba (Miami), a większymi pieniędzmi (Milwaukee). Ale ja już go przejrzałem. Jestem prawie pewny, że całe to "ważenie ofert", trwające już równo dwa tygodnie, ma (a właściwie IMO miało) na celu tylko wyciągnięcie większego szmalu od Bucks.

 

I to się właśnie stało. Miami mogło dać tylko 31mln/5 lat. Milwaukee dawało 42mln za taki sam okres. Ale Williams się wahał. Już wtedy podejrzewałem, że gdyby rzeczywiście tak poważnie rozważał możliwość gdy o tytuł, to by wybrał (wiadomo jak) i skończył nerwówkę. Ale teraz Bucks podnieśli ofertę do 51mln, tyle że za 6 lat. Moim zdaniem o to chodziło temu koszykarzowi i jego agentowi (który cały czas moim zdaniem ściemniał, że Miami ciągle jest wysoko w planach Mo Willa, który silnie rozważa dołączenie do Heat). Podejrzewam, że nic nie wyjdzie z potencjalnego s'n't i bardzo niedługo zobaczymy newsa, że Williams podpisał z Bucks. Kwestia czasu.

 

Wkurwia mnie tylko to, że agent i zawodnik tyle czasu zwodzili Heat, zawracali głowę tylko po to, żeby wyciągnąć więcej forsy od klubu, który faktycznie mógł podnieść ofertę. W międzyczasie rynek się powoli kurczy, inni goście podpisują uzgadniają kontrakty gdzie indziej :evil: Heat mocno chcieli Blake'a, ale jego już nie ma, bo zgodził się na ofertę Blazers. Teraz Max pisze, że Jason Hart poszedł do nich. Nawet Chucky'ego Atkinsa już nie ma, choć tego akurat mi nie żal. Zostali Francis i Brevin Knight. Ale można się domyślić, jak mogą wyglądać negocjacje z nimi w momencie, gdy Riley ciągle deklaruje, że pierwszą opcją jest Mo Will i dopiero jak on się zdecyduje, co do przyszłości, wytyczony zostanie kurs, kogo następnego werbować. Super, kurna. A i tak Francisa uważam za lepszego od Williamsa. Tylko, że idzie za nim smrodek. Zresztą jak znam życie, to i tak wybierze choćby Clippers, gdzie gra jego "chłopak" Mobley. Oby jeszcze wtedy był Knight do wyciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wkurwiłem się tą sytuacją z MO. Od kilku dni jego agent przekonuje, że ciągle Heat są w grze i nagle Bucks dają mu 8.5 bańki za sezon. Tak jak Szak już pisał, jest co raz mniej PG na rynku. Francis ze swoim kolanem absolutnie mnie nie przekonuje. Brevin Knight kręcił niezłe statsy ale jego rzut do najmocniejszych nie należy. Może czas pomyśleć o 'przerobieniu' Wade'a na PG (J Will w takim wypadku na ławce). D. Cook za 3 potrafi rzucić, myślę, że mógłby nawet wychodzić w S5, a jak nie to Dorell bez problemu powinien się na SG zadomowić. SF dla Walkera a PF i C bez zmian. Znając życie Corego nie dostaniemy, możliwe, że Posey odejdzie za darmo a Zo, wkurwiony całą sytuacją zakończy karierę :x

 

Cavs wznowili negocjacje odnośnie Bibbyego. Jeśli udałoby się go im pozyskać w zamian z Goodena, przy ewentualnej stracie Varejao zostają hmm... z Marshallem na PF :lol: Na miejscu Cleveland, nie puszczałbym nigdzie Drew'a. Bardzo dobrze zbiera, ma niezły rzut z półdyszki. A Bibby to typowy snajper, który jak dla mnie powinien grać na dwójce. Na dodatek niemało zarabia. Chociaż z drugiej strony trio na obwodzie Bibby, Hughes, James wygląda bardzo obiecująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z drugiej strony trio na obwodzie Bibby, Hughes, James wygląda bardzo obiecująco Smile

Wygladoaloby by bardzo pieknie i obecujacy w liscie plac. Cale salary dla trzech obwodowców, ładnie :roll:

 

Co do Mo Pete, to miałem takie przeczucie ze pojdzie do NOH. Juz bodajze trzy lata temu miał uzgodniony kontrakt z z Szerszeniamia (bodajze 15 baniek za 3 lata gry, ale byl wtedy RFA i w koncu Rapsi go zatrzymali). Jak mowi przyslowie co sie odwlecze, to nie uciecze. Pete w sam raz pasuje do taktyki NOH. Jest to duzo lepsza wersja Rasuala Butlera (nie sugerowac sie statsami z tego rs), do tego zawsze cenilem Pete'a za solidna obrone, walecznosc no i ten niesamowity clutch. Choc czasami w swoim szalenstwie przypomina nie co Jamala Crawforda, to liczba buzzerów i game winnerów, jest jak na sredniego strzelca z pozycji 2/3 bardzo duza.

 

Szerszeniom trzeba w tym momencie tylko duzo, duzo zdrowia. Gdyż cała(prawie :twisted: ) potencjalna piatka: Paul/Peterson/Stojakovic/West/Chandler jest niezwykle kontuzjogenna.

 

PS Kapono i Peterson dostali taki sam kontrakt, chyba Jason to pierwszy wyrazny bład Colangelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mamy od dzisiaj Jasona Harta. Szczerze to wątpiłem, że KOC coś znajdzie akurat na tę pozycję. Zaskoczył mnie, ale też denerwuje mówiąć, że może grać na dwóch pozycjach. :? Nie za bardzo go widzę w pierwszej piątce pogrywającego na SG. Jako zakup back -upa dla Derona uważam za dobry, ale jako ten, który ma służyć na dwójce to dziękuje bardzo. W ogóle kogo on chce postawić na tej dwójce? Drobnego Harta? Nie dzięki.

Takie gadki potrafią wkurzyć.

 

Rzeczywiście MO nieźle wykręcił z tym kontraktem. A Miami zostaje w tej sytuacji z palcem w.... Choć został Brevin Knight, do którego powinniście zapukać. Jest spokojny, ma świetne rozegranie, aż miło byłoby patrzeć na jego grę w Miami. Razem z Williamsem ładnie mogliby się uzupełniać. Ewentualnie postarajcie się o Bibbiego. Czemu nie do was miałby iść, a do Cavs. Z tego co czytałem to za Mike'a oferowali Andersona lub Goodena, ale jeśli jest już pewne że mają Moore'a to po co im kolejny wysoki? Chyba w ten sposób upadła możliwa transkacja pomiędzy Cavs i Kings. Dlatego warto się spytać o tego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bibby zarabia nieziemskie pieniądze, nie widzę możliwości opłacenia go. W grę musiałyby wejść kontrakty Walkera, Haslema (bo J Will za Bibbyego to lekki bezsens, i tak mamy mało PG). Ogólnie nie jest to dla mnie dobry kandydat, napewno lepszy byłby MO, który niestety prawdopobnie pójdzie za kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno lepszy byłby MO, który niestety prawdopobnie pójdzie za kasą.

To chyba logiczne ze zawodnik w rozkwicie kariery idzie za kasa Z waszych rachunkow wynika ze jest to roznica 20mln Sorry ale bylby idiota gdyby wybral oferte Miami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że kasa gra decydującą rolę ale w Miami mógłby naprawdę powalczyć o Misia. Dostałby kontrakt na 3 lata, wypromowałby się dobrze i wieku 27 lat podpisałby pewnie jakąś mega umowę. A tak będzie grał sobie u boku Redda, walcząc co najwyżej o miejsce w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że kasa gra decydującą rolę ale w Miami mógłby naprawdę powalczyć o Misia. Dostałby kontrakt na 3 lata, wypromowałby się dobrze i wieku 27 lat podpisałby pewnie jakąś mega umowę. A tak będzie grał sobie u boku Redda, walcząc co najwyżej o miejsce w PO.

i tutaj sie z Toba nie zgodze. podpisujac z miami wybiera lepsza druzyne ale czy walczaca o tytul?!?! (chyba tylko wschodu :twisted: )

po drugie takie promowanie nie zawsze wychodzi a kasa na reku jest nie do przebicia. poza tym zawsze moga przydazyc sie jakies kontuzje i po karierze (moze to inny sport ale mowi Ci cos nazwisko Citko?? - chlopak jeszcze sezon chcial zostac w widzewie a bylo do Wloch spierdzielac w podskokach :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kings pożałuja takiej kasy na Moora. 6 mln za sezon za efekt Kidda? Troszke duzo i przekonaja sie o tym gdy Mikki nie bedize jedynym podkoszowcem i nie bedzie mial dogranje piłeczki na talerzu. :) Odrzucił 10mln za 3 lata. I to był juz moim zdaniem jakis tam jego błąd, ale teraz mysle ze ta cena mogla by odpowiadac jego wartosci, ale jak widac był w stanie wypromować sie na wiecej.

Przy okazji szybka odpowiedz nEts i to o czym dyskutowalismy juz an forum cartera- najlepsza z mozliwych, trafna z ktora sie zgadzam. Wydaje mi sie ze wniesie wiecej niz Mikki a wyszło nawet taniej.

 

Mo Pete to koniec pewnej epoki w Raptors. Szkoda, bo to pewne legenda Raps mimo ze zawsze przecietniak.. Miało byc NOH wczesniej i w koncu jest, Antek ladnie to powiedzeniem podsumował. NIech idzie w swiat skoro w Torotno nie byl wykorzystywany, Mitchell nie przepadal za jego gra i sie po prostu marnował.

 

A co do MO Williamsa to nie mów VeGi ze sie bardziej w Heat wypromuje bo korzystniej zdecydowanie bedzie mu grac w słąbszym zespole, gdize dostanie pierwszy skłąd, robic cyferki i byc czasami nawet czołowa postacia. Dzieki temu dostaje sie kase, a w Heat zawsze byłby któryms tam ktoryms con nie wpywałoby na jego osiagniecia a przy tym atrakcyjnosc finansowa.

 

SOrry za wszelki chaos, ale tak na szybko pisane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko Citko mówi mi wiele, gdyż zaczynał w klubie kilkaset metrów od mojego domu :) Kontuzji przewidzieć się nie da, jest to wkalkulowane w sport. Aha, i nie jestem do końca przekonany czy Mo nadal będzie kręcił takie cyferki jak w ostatnim sezonie. Warto zauważyć, że sporo meczów opuścił Redd, Charlie no i Simmons więc pod ich nieobecność ktoś musiał rzucać. Uważam, że przy zdrowym Reddzie Mo nie będzie w stanie rzucać po 17 pts na mecz, podobnie jak to by było w Miami. Więc myślę, że możliwości wypromowania się w Bucks jak i w Heat byłyby podobne :) Dodam jeszcze, że w 06/07 Mo musiał się wykazać, żeby dostac dobry kontrakt. Każdy może mieć swoje zdanie ale dla mnie Heat są ciągle w stanie wygrać Misia (oby tylko zdrowie dopisało). Ile osób dawało im szansę z Dallas? Kto w ogóle myślał, że przy 0-2 i 13 punktach w plecy w ostatnich 6 minutach Heat wygrają 4 mecze pod rząd? Oczywiście, panowie z Dallas troche im w tym pomogli (wolne Nowika i Howarda, świetny TO Josha, in&out Terryego w końcowych sekundach G6). Mają trenera, który potrafi zmotywować i przy zdrowej parze Shaq-Wade wszystko jest możliwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nets lepiej wyszli z Magloire'm niż z Moorem. Kings przepłacili za kolesia z gatunku "energy guy", który w zamieszaniu potrafi trochę punktów oportunistycznie nastukać, ale np. slabo zbiera i w ogóle innych statystyk raczej nie dostarcza. Magloire to gość z gatunku tych, co jak nie są połamani i mają okazję się pokazać, to swoje zrobi i na dodatek można go wtedy nazywać "inside presence".

 

Niektórzy z was źle podchodzą do tematu Mo Williamsa. Nie chodzi o to, czy powinien iść za kasą czy walką o tytuł, tylko o to, że najnormalniej w świecie wspólnie z agentem ściemniają z tym, że mógłby wybrać Heat w celu naciągnięcia Bucks na większy kontrakt. A Heat łyknęli i paru wolnych agentów, o których mogli się starać, w międzyczasie wybrało inne kluby.

 

Jak jutro na Miami Herald znów przeczytam artykuł, że Williams dalej się waha i nie wie, czy brać teraz już 20 baniek więcej od Bucks, to się wpienię. Taka różnica to już bez najmniejszych wątpliwości powinna sprawić, że coś wybierze:

1) grę dla Bucks za duże pieniądze, bo różnica zrobiła się naprawdę duża

2) grę dla Miami, bo jeśli poważnie rozważałby odrzucenie dodatkowych 20 baniek w zamian za szansę gry o tytuł to znaczy, że rzeczywiście kasa nie jest najważniejsza i decyzja może być tylko jedna - Miami

 

Ale wybierze $$$. Niech tylko się uwinie albo niech Riley go oleje, bo ile można? Kolacyjki, wino, namowy, rekrutacja i kuszenie Shaqiem i Wade'm (nie wiem, czy nawet oni sami się z Mo nie spotkali albo telefonicznie nie pogadali), a ten wciska kit w żywe oczy, że ciągle się waha (albo za pośrednictwem agenta). Oczywiście mogę się mylić i jakimś cudem kolo naprawdę chce grać dla Miami, naprawdę się waha i może nawet wybierze Heat, ale obecne zdanie zmienię (i połknę tę żabę), gdy zobaczę to na własne oczy.

 

I nie wiem, dlaczego uważacie, że w Bucks można się lepiej wypromować? Jasne - jeśli znów się pół składu połamie. Ale chyba zapomnieliście jaki szmal dostali, po wypromowaniu się w Heat, Damon Jones i Jason Kapono. Williams mógłby za 3 lata też skorzystać. Tym bardziej, że rola pozostałych graczy (poza Dywanem) będzie spadać. Heat będzie trudno pozyskać gracza, który mógłby wskoczyć w perspektywie tych 2-3 lat na drugie miejsce - za Wade'm. Shaq będzie ciągle straszył i jechał na reputacji i show, ale podejrzewam, że najdalej za rok Williams byłby drugim strzelcem Miami. Tak więc IMO jest się nad czym zastanawiać. No ale znamy przysłowie o wróblu w garści i gołębiu na dachu... Ale nie wiemy, jak swoje szanse ocenia sam Williams i ile rzeczywiście potencjału w nim jest. Może za bardzo nie stać go na więcej niż to, co robił w tym sezonie dla nie najmocniejszej przecież drużyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.