Skocz do zawartości

New York Knicks 2015/2016


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

Zajebisty drafcik :)

 

Mam kogo chcialem w Knicks to raz, dwa Grant wyglada przynajmniej przyzwoicie a to ze dostalismy go za Hardwaya to juz jest bajka.

 

Poza tym wyborem Lotysza Phil skasowal no-trade Melo - mistrzostwo.

 

P.S. Ogolnie ciezko powiedziec kiedy ostatnio dalo sie stwierdzic ze Knicks maja udany draft (fakt faktem pickow bylo malo:p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft naprawdę udany dla NYKów.

 

Phil poszedł w potencjał biorąc Porzingisa - fajnie, będzie miał mentora w postaci Barnaniego (podobne warunki, skillset).

 

Dobra, bez złośliwości. 

 

Trochę jestem zaskoczony tym wyborem Łotysza. Nie wiem, czy WCS+Grant nie byłoby lepsze, albo trade tej #4 za kogoś gotowego... Z drugiej strony nigdzie nie jest powiedziane w jakim kierunku Phil będzie szedł - czy obudowanie Melo, czy opi****lenie Melo za jakiegoś młodego + pick.

 

Jeraina Granta Wam mega zazdroszczę - to był my man w tym drafcie. Bardzo liczyłem, że Hinkie połączy go z brejdakiem w Sixers. Zazdroszczę podwójnie, bo dostaliscie go za paczkę fajek. On z kolei jest fajnym fitem pod Melo - już ograny, powinien byc z miejsca upgrade'm nad Hardawayem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on nie ma trade kickera? Phil jest niewolnikiem Melo a Melo Phila?

 

Ma, ale jak tak dalej pójdzie i będzie dziamać i strzelać fochy to może lepiej by mu było gdzieś indziej. Może być wkurwiony bo odesłali Juniora oraz wybrali w drafcie wielką zagadkę, ale powinien robić dobrą minę do złej gry, pisać na twitterze, że dziękuje za wspólną grę i wita nowego kolegę. A potem może iść do biura Jaxa i za zamkniętymi drzwiami rzucać mięsem na prawo i lewo. 

 

Niech zacznie być liderem, a nie płaczącą królewną. 

 

Tylko jeżeli postanowiłby odejść czyli zgodzić się na wymianę, to co za niego można dostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogdybać sobie można. 

 

Obudować powiadasz? 

 

Coś jest na rzeczy z Davidem Westem. Ciekawe za ile i na ile? 

Ktoś z 3 Carroll, Green lub Matthews musi być.

99,9% że Monroe będzie

Harris już szuka kasy w Bostonie i Detroit z czego się cieszę.

DeAndre Jordan? Nie za taką kasę 

Millsap raczej nie przyjdzie. 

Gasol/Aldridge? raczej na 100% nie

Love? nie chce

Brook Lopez? boje się o jego zdrowie

Robin Lopez? lepszy on niż Smith/Bargnani + morderca maskotek 

Dragic? lol nie

Hibbert? czemu nie, ale on chyba wykorzystał opcję na ostatni rok?

Tyson Chandler? wątpię czy by chciał wrócić 

Rondo?  :highly_amused:

 

i ten Hiszpański center będzie grać w tym sezonie w NBA czy zostaje w europie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba wybór Porzingisa przez Knicks, mam przeczucie, że gość wypali i pochodzi z koszykarskiej rodziny. Co do Hernangomeza w tym roku nie przychodzi do NBA. Też pochwalę Jaxa za trade po Granta przyda się tym bardziej, że Calderon jest injury prone. Davida Westa mogą podpisać tylko za rozsądną cenę może być takim mentorem dla Łotysza. Czekam jeszcze na dalsze ruch Jacksona i Millsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January,

Green to priorytet, jeśli przyjdzie, bajka, ale to koleś po którego rzuci się każdy z dostępnym salary. Ciężko go będzie wyrwać, niby jest z NY, ale plotek nie ma żadnych. Jakbym miał wróżyć z fusów, 13 mln-4 lata od Cubana, leci tam.

O Carollu coś tam się mówiło, zainteresowanie nim powinno być mniejsze. Caroll Sf, ale na sg jakoś powinien dać radę na 10-15 min, nie traktowałbym przywiązania do pozycji zero-jedynkowo, Może równie dobrze wchodzić z ławy, a Galloway w s5. Melo na pewno będzie grał sporo na pf, wtedy Caroll przechodzi na sf itd. Bass, czy ktoś w tym stylu na pf ma o tyle sens, że nie będzie problemu z zabraniem mu minut.

 

Co do WCS masz oczywiście racje, ale to już kwestia wyborów. Porizingisa stawiam wyżej od WCS. Melo dwa lata temu na pf to było mistrzostwo. Team-d dalej bolesne, ale 1 na 1 to był naprawdę dobry poziom, dzięki czemu był neutralny względem defensywy całej drużyny.

Teraz, co mi przyszły do głowy, to Afflalo+West. Jest jakaś szansa, że się zmieszczą w salary obok Monroe, ale szansa, że uda się wszystko zaplanować tak, by ściągnąć ich razem raczej minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się ogólnie, czy Fieldsa za jakieś placki można z Toronto wyszarpać.

 

 

Fieldsowi skończyła się umowa w Toronto więc może bez oddawania np. picków by się obeszło. Pomijam już, że Landry nie jest w tej lidze aktualnie już nawet "plackiem" a Ty czasami klepiesz takie propozycje że aż kopara opada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ogólnie, czy Fieldsa za jakieś placki można z Toronto wyszarpać.

Fields jest w to lato FA, ale ogólnie nie wiem po co on miałby być tutaj potrzebny. Jego jedyną zaletą jest to, że fajnie śpiewa.

 

Landry nigdy nie był dobrym obrońcą, zagrał prawie 5! lat temu kilkanaście dobrych meczów i to tyle, wnosił trochę energii i póki trafiał trójki, to było ok. Potem ktoś wpadł na pomysł, żeby poprawić jego technikę rzutu i od tamtego czasu Fields trafił 34 trójki w 4 lata (a w ostatnich 3 latach - 3 trójki). Trochę to mało jak na NBA.

 

Ja tylko mam nadzieję, że tego lata modne będą krótsze umowy typu 1+1 albo 2+1 i w ten sposób uda się sklecić jakiś w miarę rozsądny zespół, który powalczy o playoffy, a jednocześnie nie pogrążyć się w przeciętności na kolejne 4-5 lat. Na LMA albo Gasola nie ma co liczyć, topowych FAs brakuje (łysego nie liczę), więc najważniejsze dla mnie pozostaje nie ujebać się na lata w jakieś Afflala czy inne Asiki.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucio jak Cię lubię to wyczuwam tu sabotaż z tym Landrym :D 

 

Jedyne co by wniósł do Knicks to jego plastikowa żona na trybunach  :rolleyes-new:

 

Dlatego pytałem się o Bismacka, bo na ławkę mógłby się nadać lepiej niż te Smithy/Amundosny i przyrodni brat Rocco razem wzięci. 

 

Amir Johnosn jeszcze brzmi sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicks jak są skopani to mają w sobie coś takiego, że jakieś z pozoru totalne pionki zaczynają u nich grać basket życia - Lin, Felton czy właśnie Fields na samym początku. Jeśli Landry miałby sobie przypomnieć jak się gra, to chyba już tylko w MSG i pod tym względem pomysł Kucia jak najbardziej ma sens. O ile pamiętam za czasów gry w Nix był bodajże najlepszym zbierającym na swojej pozycji, takie rzeczy nie biorą się z dupy. Raps paradoksalnie zrobili mu wielką krzywdę dając taki kontrakt. Presja oczekiwań w stosunku do niego była niewspółmierna do umiejętności o czym sam wspominał w wywiadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicks jak są skopani to mają w sobie coś takiego, że jakieś z pozoru totalne pionki zaczynają u nich grać basket życia - Lin, Felton czy właśnie Fields na samym początku. Jeśli Landry miałby sobie przypomnieć jak się gra, to chyba już tylko w MSG i pod tym względem pomysł Kucia jak najbardziej ma sens. O ile pamiętam za czasów gry w Nix był bodajże najlepszym zbierającym na swojej pozycji, takie rzeczy nie biorą się z dupy. Raps paradoksalnie zrobili mu wielką krzywdę dając taki kontrakt. Presja oczekiwań w stosunku do niego była niewspółmierna do umiejętności o czym sam wspominał w wywiadach.

 

Fields udany miał tylko pół pierwszego sezonu (do ASG) i to jak słusznie napisał Jendras, pod D'Antonim, który ma specyficzny system. Później po przejściu Melo, gdzie roster nie pasował do stylu MDA, Landry grał jak ostatnia łajza i tak mu zostało do dzisiaj. D-Leauge albo Chiny, to dla niego na dzień dzisiejszy najbardziej prawdopodobna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.