Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2015/16


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

kto  złożył  taką  obietnicę  ?  babcia  klozetowa ?  bo  nikt  o  zdrowych  zmysłach  nie  sądzi  aby  Cameron  spadł  tak  nisko

 

oczywiście  , że  nikt  z  fanów  bulls  nie  miałby  nic  przeciw  Cameronowi  w  koszulce  bulls  , ale to  s-f no  chyba  , ze niko lub dermott polecieli  by  z  pickiem 22  yo  może  udało  by  się  go  sięgnąć z 12,13 pickiem  gdyby  tam  był  , ale FO  Chicago  nic  takiego  nie  zrobi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portis kojarzy mi się z rozwodnionym porterem z Litwy zwanym Porterisem bodajże (o ile dobrze myślę, bo litewski język jest ciężki)....

 

Hmmmm potrzebny nam jest PF?? Nawet patrząc na to, że człek miał iść wcześniej, wiec niby steel, ale za dużo ludzi pod koszem mamy... Taj wylatuje, z kontuzją wątpię.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz  co go  ściągnąć  w  dół ?

 

ano  takie  wybory przed :

16-Rozier

17-Rashard

20- Delon

21- Anderson - choć  tu  koleś  kręcił  sie  ok 20-25 picku

 

oprócz  Andersona to ci kolesie  mieli  iść  w  3 dziesiątce draftu

+  chyba  jednak  niektóre  zespoły  brały  to  co  im  potrzebne  a  niekoniecznie  BPA 

 

wybór  jak  najbardziej  na  +  ,  gość  teraz  ma  209 wzrostu  a  jakiś  lekarz  wypowiadał  się  , że  jeszcze może  urosnąć  (  może  do do 211,213 )  czyli  na  centrze  też  można  go  wstawić   , wygląda  na  to  , iż  Taj  leci  bo POrtis  będzie  jego  naturalnym   zamiennikiem  , dodatkowo  potrafi  rzucić za  3  czyli  może  być  lepszą  w  ofensywie  wersją Taja  no  i  w  defensywie  go  podszkolą  i  będzie  git   oczywiście  w  najlepszym przypadku  w  gorszym   jako  roles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bede kibicował bulls ale nigdy nie zrozumiem ich myślenia.

Przyszedł trener który od momentu kiedy go nawet nie było mówił że będzie grać uptempo. Bulls przez kilka miesiecy scout'owali playmakerow i obwodowych, przychodzi drarft, oczywisty brak jakiejkolwiek reakcji na to co się dzieje (dołożenie dwóch future 2nd picków = skok o 3 pozycje patrz wizzards) i przychodzi moment wybierania i do wzięcia są thus jones i RHJ. Szczerze w tym momencie modliłem się żeby nie wzięli tego pierwszego ale też spodziewałem się że mając bogactwo pod koszem i problemy na obwodzie wezmą właśnie RHJ, może Harpera, może jakiegoś Martina. Bulls wzieli gościa którego w ogóle nie widzieli na treningach, gościa który miał iść w okolicach 15 picku, niby okazja ale teraz się tak porobiło że Bulls mają w składzie 12 gości z czego 6 ma +206cm i gramy uptempo...

 

To jest okazja i to pewnie będzie steal. Bobby Portis.

Jeszcze chyba nie było takiej sytuacji że gość który umie dosłownie wszystko idzie z +20 pickiem.

Atak:

-13% jego offensywy to transition gdzie zdobywa 1.2PPP (przy prawie 7 stopach wzrostu)

-Na post-up jest ruchliwy, zdobywa parkiet, ma się czym przepychać, sprawia wrażenie gościa który wręcz lubi walczyć pod obręczą.

-scorer, prawie 18ppg przy <30 minutach na parkiecie.

-szybki, zwinny, pierwszym krokiem bez problemu mija rywali.

-bardzo dobry rzut 30/69 z dalekiego midrange i 14/30 za 3.

-bardzo ciężki rzut do zablokowania, nawet mimo tego ze nie rzuca z wyskoku.

-mobilność nie tylko w obronie ale i w ataku, używa faków, potrafi zgubić obrońce + siły i techniki żeby dostać się pod kosz.

-podstawowe post moves.

-kończy pnr - 10/15 w poprzednim sezonie.

-świetna offensywna zbiórka.

-energia zarówno w D jaki i O.

-nie traci piłek (najmniejsze %TOV wsrod wysokich)

-wysokie bbiq

-potrafi podawać

 

Obrona:

-Może bronić ludzi z obwodu, jaki i przepychać się pod koszem - a przepchnie się, ma 20lat i 245Ibs wagi, jest waleczny, nie boi się kontaktu.

-Moze switch'ować na pnr, sprawia wrażenie że obroni każdy centymetr parkietu, oczywiście nie ustanie przy jakimś wall'u ale i tak nie sprawia mu wielkiego problemu bronienie pozycji od 1-5.

-Bardzo mobilny obrońca, powyżej 1 przechwytu i 1 bloku w każdym meczu, ma instynkt.

-może bronić na całym parkiecie.

-topowe hustle.

 

Problem zaczyna się i chyba kończy na tym że nie jest hmm "długi".  Co prawda ma prawie 7 stóp ale taki sobie zasięg i atletyzm co powoduje problemy. Nigdy nie bedzie swietnym finisherem kiedy bedzie grał na kontakcie, nigdy nie bedzie rim protectorem chociaż na pewno nie będzie od tak oddawał obręczy. Musi poprawić zbiórkę, bo o ile w O jest swietny pod tym względem to w D słaby. Ma problem z szeroko pojętym "explosivness" max vert to 31.5 - bardzo słaby wynik.

 

Jest co poprawiać ale z drugiej strony juz pokazano w NBA ze nie trzeba miec zasiegu rudego goberta zeby byc dobry w danych elementach gry.

 

Ze spraw "poza parkietowych":

Jest agresywny, pewny siebie i oczywiście .... miał problemy w dzieciństwie. Lubi podpalać się przed meczem:

Chicago Bulls Bobby Portis pregame ritual: "I sit in the locker room and envision the other player on the team slapped my mom" (Source: CSN)

 

 

Nie lubi(ł) Bulls: :)

https://twitter.com/chicagobullsbot/status/614276549446135808

 

Koszykarz. Bulls pierwszy raz od dawna (poza mcd) biorą chłopa który umie grać w kosza a nie jest tylko kimś kto może się rozwinie. To jest typowy prospect z dużym potencjałem i teraz sprawa tego jak Bulls to wykorzystają. To jest temat na osobną dyskusję ale roster teraz wyglada tak:

 

rose-kirk-moore

butler-snell

mcd

taj-niko-portis

gasol-noah-braitsow

 

W zeszłym sezonie był problem z minutami dla Niko. Teraz dochodzi kolejny wysoki a hoiberg chce grać small-ball. Jeśli nie byłbym fanem Bulls to dla mnie byłaby to jasna sytuacja - tradowanie noah'a i taj'a ale jak widać nic się nie dzieje i jeśli okaże się że nie tylko potencjał portisa pójdzie się jebać ale także mirotica a regularne minuty bedzie grac kirk hinrich to mnie jasny c*** na miejscu strzeli.

 

Bulls mają:

MMLE - powyżej 3mln.

Player option kirka - no ale oczywiscie wykorzysta.

prawa birda do mdj - wiec można go zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiki są pokazane wszystkie wady/zalety:

http://www.draftexpress.com/video/11731/

Wygląda dosyć interesująco, ale ten dziwny, wolny rzut może się nie sprawdzić w NBA. Dodatkowo, nie jestem przekonany do jego obrony pomalowanego - na powyższym filmie faktycznie pracuje ciałem, ale wydaje się, że ciężsi przeciwnicy będą go łatwo przepychać.

Hustluje, biega, umie coś z p/r, trzeba za nim biegać na obwód, więc chyba faktycznie Byki bardziej postawią w tym sezonie bardziej na atak niż na obronę. Trochę też przypomina mi młodszego Nicolę - kto wie, może to on będzie grał większe minuty na pf (chociaż raczej nie w tym sezonie).

Miła schodzić 4-5 picków wcześniej, ale jakoś uchował się do 22, co daje nadzieje na steal.

 

Słabo widzę te jego tweety, raczej nie będzie miał ciepłego przyjęcia w szatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda - tweety Bobby'ego są datowane kilka lat wstecz, więc miał wtedy pewnie z 15,16 lat. Zapewne od tego czasu się rozwinął trochę także mentalnie. Ja go nie skreślam, ale nie jestem pewien czy znajdzie zrozumienie u Rose albo Gasola.

To jedyny (przynajmniej na razie) nowy zawodnik w Bullsach, więc nie ma wyjścia, trzeba się "jarać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że Taj jest po operacji

 

Zastanawiam sie ile winy w grze Noah ponosi sam Noah

Nie ukrywam że uwielbiał tego kudlacza z krzywym zgryzem, bo to serce tego tworu. Ludze sie i liczę bardzo że dobrze przepracowane lato, w pełnym wymiarze i na pełnej intensywnosci przywróci Jo do elity defensorow

Ile w tym szans a ile moich pobożnych życzeń? Nie wiem, ale Joakim wydaje się idealnym graczem do grania Hioberga.

Lepszym niż Pau...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku sam szukałem wymian i kombinowałem, to uważam, że Byki są ready to "winitallrighthererightnow", jeśl tylko trener nie okaże się pipą... Ostatnie finały pokazały ile znaczą dostosowania w czasie meczu... TT potrzebował tygodnia, aby przeczytać czyjś życiorys, prześledzić drzewo genealogiczne, poglądy polityczne i stan cywilny i dopiero wtedy decydował się na jakieś addżastments...

Jeśli nowy treneiro będzie reagował na wydarzenia na boisku imidjetly, to wróżę mu świetlaną przyszłość z tym klubem.

 

Z innych kwestii, to mimo wszystko lubię wybór w drafcie - sportowiec koszykarz, zamiast atlety...

 

Nie lubię tego, że w Chicago nie widzą, że w undrafted plejas drzemie spory potencjał...

Patrz ruch Houston: Wood może być równie dobrze brandniu Garnettem, lub starym dobrym Cedrickiem Simmonsem, ale ryzyko jest żadne, więc właśnie idąc w ślady Rafała Juća zaraz wysyłam CV, bo nie mogę patrzeć na marnowanie okazji, a lista undrafted w tym roku jest niczym loteria draftowa w jakimś megac***owym drafcie... Wiem... Ofkors przesadzam, ale wybaczcie, taki mój urok...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Bulls wzieli gościa którego w ogóle nie widzieli na treningach, gościa który miał iść w okolicach 15 picku, niby okazja ale teraz się tak porobiło że Bulls mają w składzie 12 gości z czego 6 ma +206cm i gramy uptempo...

Chicago Bulls Scottie Pippen spent 3 days straight scouting Arkansas Razorbacks Bobby Portis during the SEC Tournament between March 13-15.

 

 

Jednak coś tam widzieli i w ciemno strzał nie był.

Kontuzja Taja pokomplikował sprawę i teraz to chyba wypada kombinować w trakcie sezonu niż puszczać go teraz za worek ziemniaków.

Noah by zostawił, bedzie w contract year, więc albo pokaże czy ma jeszcze zdrowie i moc albo niech odcina kupony w Knicks za rok u Phila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do  tradów   to  przemilczę  bo  co  prawda   ten z Hou  jak  najbardziej  z  naszego  punktu  widzenia   super o  tyle  druga  strona  musiała  by  upaść  na głowę i nawet dorzucenie  picków  od  nas   nic  by  nie  pomogło  poza  tym Marey  to  szczwany  lis  i  nie  da  się  zrobić  w  bambuko  (  np  jego  majstersztyk :  oddanie  2 kontraktów  asika  i  lina  po 14,8  mln )  ............my  jak  zwykle 

 

nie  mamy  kasy  , ale  interesujemy  się  niemal  każdym FA  i  modlimy  , aby  zagrał  u  nas  za  minimum

z  drugiej  strony jak  słyszę  o zainteresowaniu Butlerem ( nie jimmy ) to  pytam  się  po  co ?

gość  jest  stary  i  potrzebował  by  czasu  na  poznanie  naszych  schematów  i otoczenia   to  już  wole  MDJ  , który  grał  u  nas  i  wie  co  i  jak

nawet  przewija  się  Ben Gordon !  gość  , który  po odejściu z  bulls  jest  cieniem  siebie   co  prawda  za  min    mógłby  być  on  chyba  nadal  rzuca  3  na  40 %  więc w  nowym  systemie jak  znalazł   , ale  tylko  jako  strzelec  bo  jak  widziałem  jakieś  urywki  z  tego  sezonu  i jego  potykanie  się  o  własne  nogi  to  mnie  lekko  zarzucało   , pomyślałem  ;   w  tej  materii  nic  się  u  niego  nie  zmieniło , ale  powtórze  za  min  ok  na  pewno  lepszy  niż  bairstow  , który  jest  niańką  dla  snella  no  chyba , że łączy  ich  coś  więcej A  MIEJSCE  BLOKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.