Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2015/16


mycek

Rekomendowane odpowiedzi

fakt  , że  dobry  pg był  się  przydał  , ale  oprócz Camerona  to  reszta  już  mocniej  odstaje  talentem od  niego  i   boję  się  aby  nie  wtopić  jak  z  Teaque   co  prawda  taki Grant  ma/miał 2 dodatkowe   workauty z  bulls  , ale  zobaczymy   kogo  łykną  tym   bardziej , że  jak  piszesz  w  razie  kontuzji Rose  to  rookie  na  pg  przez  np  2,3 miesiące  to  już  mega  wyzwanie   w  ekipie  z  aspiracjami min do ECF konferencji wschodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiem ze stawiam sie na przegranej pozycji próbując bronić tego jak FO "negocjowal" kontrakt z Butlerem ... ALE ....

Co wiedzieliśmy rok temu o Jimmy'm ? Swietny obronca ale w cyferkach 12 ppg <40% z gry <30% za 3 ... per36. To jest właśnie słabość dzisiejszej NBA. W 2010 roku przed powstaniem Heat ludzie zastanawiali się czy Bosh powinien wtedy dostać maxa. Podejście sie zmieniło, dziś jeśli wyróżniasz się CZYMKOLWIEK to od strzała jesteś w gronie potencjalnych gości którzy rozbiją bank. Dawniej dawało się maxa franchise playerowi teraz daje się każdemu i jeszcze trzeba extra zachęcać żeby został w danym klubie. Jimmy Butler rok temu zapowiadał się na bardzo dobrego role-playera i wtedy nikt nawet nie pomyślał żeby dać mu maxa. Pamietam ze rozmawialiśmy wtedy o 7-8 mln za sezon. Potem przyszedł PS i Jimmy pokazał pazur, ale też ciężko się dziwić że Bulls nie chcieli przystać na jego warunki. Butler tak naprawde nic na tamten dzień nie pokazał, przystanie na jego warunki po miesiącu dobrej gry to byłaby głupota. Potem deadline jeśli chodzi o negocjacje kontraktu. Nastepnie dziwny sezon. Butler dominuje, na parkiecie jest liderem ale nie oszukujmy się, miał też mocny support a sezon rozczarowuje mimo genialnej gry Butlera, Rose ma swoje przygody, ale i tak każdy mówi że to jest drużyna Rose'a dopóki Rose w niej jest, Butler nie ma się o co obrażać. Teraz wiadomo że nawet skąpi Bulls spokojnie mogą mu dać maxymalny kontrakt czyli 90/5 i przepraszam ale jak dla mnie, na te czasy to jest PER-FEK-CYJ-NY kontrakt dla Butlera, a tutaj mnie dochodzą słuchy że chce coś kombinować żeby podpisać na rok i potem rozbić bank i zarabiać 40 baniek za sezon, serio?

 

Draymond Green, Jimmy Butler, Goran Dragic, Reggie Jackson, Kevin Love, DeAndre Jordan, Brook Lopez, Millsap. Przeniesmy sie w czasie do 2010 i powiedzmy "dajmy im maxa" - tamci użytkownicy forum nas wyśmieją. Ja wiem że nowa umowa TV, ze większy hajs itd ale postawcie tych panów w roli liderów swoich teamów i założe się że zaden z tych teamów nie osiągnie drugiej rundy PO.

 

Sam Butler powiedział że nikt mu nie chciał dać szansy, bulls to zrobili, wiadomo było że każdy spuszczał się nad marshonem brooksem w tamtym drafcie (ja też) a Bulls postawili na niego, może to przypadek i kwestia chorej rotacji Thibodo ze teraz Butler jest kim jest, ale na pewno nie jest (przynajmniej teraz) franchise playerem który odrzuca sobie maxymalny kontrakt bo czuje większy hajs i na pewno Bulls zapewnili mu otoczenie i warunki żeby stał się tym kim jest (allstar) - nawet jesli to stało się przez przypadek (kontuzje Lu).

 

Butler miał być role playerem, rose miał być alfą i omegą, każdy miał wbite to w swiadomosc, hater czy fan, wszyscy. Rok temu nikt nie stawiał butlera wyzej od Rose'a, wyszło inaczej, teraz Jimmy jest jaśniejszym punktem niz Rose, ale na dzien dzisiejszy Butler nie pokazał że nawet zasługuje na to 90/5 (bo musi się jeszcze rozwinąć pod pewnymi wzgledami) a on juz chce "czegoś więcej". I do tego w sumie pije. Niech Butler wezmie to co jest mu proponowane i to co odzwierciedla jego wartosc i niech udowodni ze może jescze wiecej, wtedy niech sobie nawet podpisuje kontrakty na 100baniek rocznie.

 

Co do tego co się dzieje teraz.
W sumie mało się dzieje. Slyszalem ze Bulls niezależnie co zrobi Kirk raczej juz sobie go odpuscili i dlatego tak bardzo szukaja wsparcia na 1. W klubie pomiedzy zarzadem a coaching staffem jest teraz miłosc do tego stopnia że nawet:

 

Chicago Bulls Fred Hoiberg his knowledge has been deeply involved in this draft process - (Source: K.C. Johnson)

 

 

Tak naprawde cala nadzieja w Hoibergu. Przed osotanim sezonem w Iowa bardzo chciał mieć u siebie Vaughn'a ktory teraz moze byc dostepny w okolicach picku Bulls. Generalnie jesli wierzyć jako takim źródłom to:

payne, oubre, grant, wright, hollis-jefferson, rozier, jones, looney, vaughn.

 

Tak jak mowilem boje się kazdego jednego z grupy jones, rozier, grant, wright - bo nie widze tutaj rzutu tak jak nie widziałem u teague'a. Gdybym ja miał wybierać bez wahania postawiłbym na vaughn'a. Oubre bedzie niedostepny, payne tez. Jesli udałoby się tradować taja to hollis-jerfferson/looney byłby oczywistym wyborem - tak się nie stanie. PG to nie jest az taki wielki problem, od biedy brooks może zostać, a jeśli nie to bedzie dostepny watson ktory nie jest tak ułomy w obronie i potrafi grac uptempo (gsw u nelsona). Tylko to sa Bulls i oni juz chyba wiedza ze nie beda tradowac, wiec bardzo napalają się na wlasnie 1. Ich marzeniem jest podobno payne, ostatnio coś sobie lekko złamał i jego pozycja może się obniżyć, ale nie oszukujmy się, bankowo pojdzie w 15. Pozostaja grant, wright i oczywisty, bezapelacyjny bust - jones, ale jest swatelko w tym tunelu:

http://www.draftexpress.com/article/Ranking-the-2015-Drafts-Top-Shot-Creators-5108/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem mycek jest jeden... nie przestawiłeś się jeszcze na czasy gdzie 15 baniek będzie "średnim kontraktem" (jakkolwiek dziwne to brzmi) a nie maxem. Bo max w tym sezonie, a max za sezon, dwa sezony to są całkiem dwie inne sprawy, diametralnie inne... To, że dziś koleś nie jest wart maxymalnego kontraktu, nie znaczy, że ten kontrakt za 1-2 sezony nie będzie już dobrym dealem, nawet jak grajek nic już nie poprawi, bo będą inne warunki.

 

W CHI spieprzyli z kontraktem Jimmiego i tyle, powinni się spodziewać tego, że nowa umowa z TV może zmienić sytuacje na rynku oraz nie bić się o 1-2 melony za sezon...

 

Aha i jeszcze jedno, jeżeli jest temat, że Jimmy nie lubi się z Derrickiem, to sorry, coś z tym trzeba zrobić... "opchnąć" jednego albo drugiego...

 

ps. z tego co pamiętam to ja, oraz kilka innych osób nie pisało o 7-8, a 10-12, tylko oportuniści myśleli w kategoriach kilku milionów a nie kilkunastu dla Butlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem NBA polega na tym ze dochodzi do tego że zawodnicy do niej należący nie dostają wynagrodzenia proporcjonalnego do tego jaki poziom prezentują, bo wg Ciebie odrzucenie przez butlera maxa i na przykład wzięcie maxa z nowego CBA jest ok i nagle okazuje się ze lebron zarabia 50 baniek za sezon, durant zarabia 50 za sezon ale i brook lopez czy jakis hassan whiteside zarabia 50 za sezon i wszystko jest w jak najlepszym porządku. A najlepsze jest to że nawet nie wiadomo jak oni sobie podzielą tą wielką kasę, a tak patrząc chłodnym okiem zapowiada się że szykuje się mega długi lockout bo obie strony jak widać są pazerne na kase - ale to inny temat.

 

Ale wracając do tematu, według mnie jeśli jesteś 30nr draftu, zbyt dużo teamów nie chciało dać ci szansy a klub który jednak cie wzial pomógł ci się rozwinac i teraz daje Ci maxymalna ilosc pieniedzy jaka mozesz na dzien dzisiejszy dostac to przyjmujesz ta kase i ladnie dziekujesz. Ale w sumie racja, moze za jakis czas mathew dellavadowa bedzie bral 50baniek za sezon bo fajne dźwignie na nogi zakłada, ehhh.

 

Zaraz po sezonie 2013/14 była mowa o "kontrakcie taki jak taj".

 

Ale dlaczego rose i butler sie nie lubią ? To ze wymienili kilka zdan w czasie gdy przegrywali serie z cavs wcale nie oznacza ze sie "nie lubia". Damn, to przeciez sa faceci a nie jakies pizdy a wiadomo jak wygladal ostatni mecz z cavs i tak jak juz byla mowa odpowiedzialnosc za ten cyrk raczej ponosi Thibodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest ok, że Lopez ma zarabiać 50 melonów i myślę, że do tego nie dojdzie... ale Bulter nawet po sezonie 13/14 był wart tych 11-12 melonów (pisałem o tym), szczególnie wiedząc o tym, że będzie nowa umowa z TV i każdy wiedział, że nie będzie ona niższa tylko wyższa. Wiec tutaj zawalono sprawę i tyle, a i pewnie teraz ciąży ta sprawa na stosunkach Jimmy-Bulls.

 

Teraz to jest całkiem inna kwestia, grajkowie którzy widzą, że podpisując teraz wieloletnie kontrakty są w plecy od następnego sezonu po kilka melonów (jak nie kilkanaście) rocznie w porównaniu z tym żeby podpisali kontrakty za rok, dwa, myślą o krótszych umowach... tutaj Jimmy i jego agent pokazują, że mają łeb na karku.

 

Nie wyskakuj z draftem, więcej Bulter pomógł przez te lata CHI niż te jemu, koleś zapracował sobie na kasę... śmieszy mnie jakaś tam "honorowość" w stosunku do barw klubowych w NBA, może w piłce nie, jak ktoś jest wychowaniem itd., ale nie w sportach zawodowych w USA. Nie ma sentymentów, szczególnie po tym jak potraktowano go podczas poprzednich negocjacji oraz patrząc przez pryzmat tego, że chyba nie wszystko ok jest na linii Bulter-Rose, Butler-zarząd, bo Tiba już przecież nie ma...

 

Taki "lajf".

Edytowane przez Barsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest maxa bultera ale powyżej 15 baniek to jest ostre przepłacenie. Cap wzrosnie ale bytler jak dołożył atak to stracił imo mocno na obronie. To dalej nie jest pierwsza opcja więc dawanie mu maxa jest pomyłką

 15 baniek dla Butlera to ostra promocja, szczególnie jakby podpisał kontrakt na 4-5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest maxa bultera ale powyżej 15 baniek to jest ostre przepłacenie. Cap wzrosnie ale bytler jak dołożył atak to stracił imo mocno na obronie. To dalej nie jest pierwsza opcja więc dawanie mu maxa jest pomyłką

 

Rynek wyznacza jaką dany "towar" ma wartość... w tym przypadku też tak się stanie. Nie robią tego "forumowi mędrcy", choćby nawet to oni byli bliżej prawdy to nie tak działa ten biznes.

 

Żeby nie było, powtarzam po raz kolejny, gracze którzy podpisują na 1-2 lata dużo ryzykują, czasem lepiej mieć po 15 melonów przez 5 lat w kieszeni niż, 2x15 i potem poważna kontuzja... ale rozumiem też, że chcą ryzykować, bo jest powód, nie pamiętam już dywagacji o tym możliwym maxie za 1-2 lata, ale to były niebotyczne kwoty w porównaniu do teraźniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek decyduje też że caly czas mamy pelno zespolow udupionych przez idiotyczne kontrakty i przeplaconych przez gm graczy wiec nie jest to dla mnie wykladnia.

15 baniek to nie jest promocja dla kolesia ktory rok temu byl rolsem a teraz daje atak ale nie na poziomie pierwszej opcji a jego obrona wymaga posiadanie dobrych obroncow na innych pozycjach. Butler to idealna 2 opcja na obwod a biorac pod uwage ze za pierwsza opcje i kogos pod kosz trzeba zaplacic wiecej niz 15 baniek to rozumiem ze pozostalych graczy w liczbie 9 chcesz za ok 20 baniek miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek decyduje też że caly czas mamy pelno zespolow udupionych przez idiotyczne kontrakty i przeplaconych przez gm graczy wiec nie jest to dla mnie wykladnia.

15 baniek to nie jest promocja dla kolesia ktory rok temu byl rolsem a teraz daje atak ale nie na poziomie pierwszej opcji a jego obrona wymaga posiadanie dobrych obroncow na innych pozycjach. Butler to idealna 2 opcja na obwod a biorac pod uwage ze za pierwsza opcje i kogos pod kosz trzeba zaplacic wiecej niz 15 baniek to rozumiem ze pozostalych graczy w liczbie 9 chcesz za ok 20 baniek miec?

 

1. Twoje wyliczenia obowiązują przy obecnym salary, a kontrakt Butlera, poza tym jednym sezonem będzie obowiązywał w nowych warunkach, gdzie za 15 baniek będą grać dużo słabsi zawodnicy 

2. Jak chcesz zbudować contendera, w którym Twoją trzecią opcją jest zawodnik pokroju Butlera, to raczej musisz się liczyć z przekroczeniem salary cap. 

 

Większość przepłaconych gości to gracze, którzy a) dostali gruby kontrakt po jednym dobrym sezonie, B) zaliczyli ostry spadek po zmianie ekipy c) zaliczyli ostry spadek po kontuzji d) są wyjątkami potwierdzającymi regułę. 

 

Butler z każdym rokiem zaliczał progres i już po poprzednim sezonie powinien dostać to, co żądał od Bulls. Przy wzroście salary i po ostatnim sezonie maxa da mu chyba każdy kto będzie miał taką możliwość, więc Bulls zostaje tylko im to wyrównać, ew. szukać jak najlepszej opcji w snt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moge tylko podpisać się pod poprzednikiem i dodać jeszcze raz, że naprawdę ciężko przestawić się niektórym na "nowe zasady"....

 

ps. Rynek był i jest najlepszą wykładnia, ale, że za wszystkim i tak stoją ludzie, wiec i pojawiają się błędy, bo to rzecz ludzka ;)...

Edytowane przez Barsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wg was bedzie wynosil nowy cap a ile max dla takiego duranta?

 

Starting in the 2016-17 – when the league's new lucrative multi-billion TV deal kicks in – the cap will increase to $89 million and the luxury tax threshold to $108 million and it will spike again to $108 million for the cap and $127 million for the luxury tax in 2017-18, two people familiar with the projected estimates told USA TODAY Sports.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pisał, że to jest mało? Ja pisałem zupełnie coś innego.... ano tyle, że za 1-2 lata Jimmy może wziąć większą kasę z rynku jak utrzyma zbliżony poziom. Wiec patrząc na to i to, że na pozycji SG nie ma zbyt wielu fajnych grajków cena 15 melonów x5 to jest bardzo fajny kontrakt, a jakby to było 12x4 co można było podpisać na jesieni tamtego roku to już byłoby naprawdę "sweet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma rozmowy

Bulls są zdeterminowani na te chwile żeby Butler grał w Chi. Gadka o konflikcie z roseem daje do myspenia, ale Jimmy na razie nie zażądał transferu. Oficjalnie przynajmniej

Jest nowy HC u którego piłki wystarczyć powinno dla każdego, Butler, ten dotychczasowy, zawsze mówił że kocha to miasto i kibiców (wiem że każdy to mówi), więc czekamy

 

 

BTW

Dlaczego Butler trzecią opcją? Kto jest drugą? Bo chyba nie Pau!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph ja nie pisalem bezposrednio o sytuacji w bulls tylko jakbym budowal contendera to butler bylby 3 opcja. Pierwsza ocpja musi byc obwodowy tworzacy elitarna ofensywe. Druga wysoki zapewniajacy obrone. A 3 taki butler nedacy jakas opcja w ataku ale nie pierwsza i dodaje cos w obronie. Imo nawet w nowym salary koles jie jest wart 15 mln czyli 1/6 budzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.