Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

zwrocilem uwage na pobor mocy i wychodzi, ze PS3 pobiera 250W, a X-Box 360 jedyne 135

Grając dzień w dzień po 2 godz zyskasz na tym ~2 zł w miesiącu gdybyś kupił X360... :lol:

 

Na dodatek to są pobory maksymalne... PS3 jest mocniejszym sprzętem i rzadziej wykorzystuje w 100% wszystkie 8 rdzeni w procesorze... Realnie różnica jest jeszcze mniejsza niż te 2 zł... ;-)

 

Do tego zenada, ze na PS3 nie ma mozna grac w gry z PS1/PS2

W gry z PS1 można grać, w gry z PS2 można było grać na pierwszej wersji konsoli (montowany był fizyczny dodatkowy układ odpowiedzialny za to)... Poleciał jako pierwszy podczas cięcia kosztów (co by konsola mniej kosztowała)...

 

X1 i X360 to w środku zwykłe pecety (w przeciwieństwie do PS2 i PS3, które mają całkiem inną architekturę i jedynym wyjściem był fizyczny mini-PS2 w środku, ewentualnie emulacja programowa... ale jak ktoś próbował grać na jakimś pecetowym emulatorze w gry z PS2 to wie jaka to kaszana), więc działanie starych gier na nowszej konsoli wymagało napisania niewielkiej ilości kodu w sofcie... ;-) Swoją drogą ze starego X'a i tak tylko część działa na X360...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na pobór mocy nie patrz, to mało istotna rzecz, jest więcej ważniejszych :)

A co do odpalania gier z PS2 na PS3, to po co ci to? Też kiedyś myślałem, że to kaszana (tj. brak takiej możliwości), ale po czasie zrozumiałem, że to bez znaczenia. Po cholerę grać w stare gry na nowoczesnym sprzęcie? Jeśli masz jakieś gry na PS2, to pewnie same PS2 też posiadasz. Bo inaczej po co ci gry... A na PS3 jest już kupa gier wydanych w ostatnich latach, sporo jest tanio na Allegro, da się wyżyć spokojnie. Chyba, że chcesz hardkorowo jechać, ale nie wiem, czy aż tak hardkorowo, żeby się cofać do poprzednich generacji :wink: Ale to moje zdanie, plany każdy ma swoje. Ja planowałem używać linuxa na konsoli i coś tam się pobawiłem, ale szybko przestałem. W praniu wyszło, że to i tak traktowałem jako wyjście całkiem awaryjne, które nigdy nie okazało się potrzebne i już się nie okaże. Co nie zmienia faktu, że świńsko zrobili usuwając tę opcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając dzień w dzień po 2 godz zyskasz na tym ~2 zł w miesiącu gdybyś kupił X360...

 

Na dodatek to są pobory maksymalne... PS3 jest mocniejszym sprzętem i rzadziej wykorzystuje w 100% wszystkie 8 rdzeni w procesorze... Realnie różnica jest jeszcze mniejsza niż te 2 zł...

Myslalem, ze te roznice sa zdecydowanie wieksze :)

 

A co do odpalania gier z PS2 na PS3, to po co ci to?

Chcialbym sobie pograc w MGS'a 3, bo to moja ulubiona gra, a PS2 mialem, ale sie popsulo.

 

Dodam jeszcze, że część największych hitów z PS2 ma być (albo już jest - vide GoW 1 i 2) poprawiona (lepsze tekstury, rozdzielczość HD) i wypuszczona dla PS3...

Mam nadzieje, ze do tego dojdzie MGS 2 i 3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szalu nie ma ale to tez zalezy w jakiej odleglosci od tv grasz. przy 42 calach to pewnie jakies 5-7 metrow

O panie - to się tylko tak wydaje z tą odległością :P Ja mam 42 cale i siedzę jakieś max 2 metry od ekranu, a zdarza się, że pod samym TV operuje. Zależy od gry, jak się wciągniesz i ile skilla/koncentracji wymaga.

 

Edit:

Czy ten telewizor jest dobry do konsoli? http://allegro.pl/telewizor-42-lcd-lg-4 ... 47286.html

Ja mam chyba właśnie dokładnie ten model - nie mogę narzekać, wszystko pięknie wygląda, trzeba się tylko troszkę w ustawieniach obrazu pobawić (jaśniej do gier, ciemniej do filmów w skrócie).

 

Shit, jakie to teraz tanie jest, jak ja kupowałem dałem 2 razy więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co tu wstawiasz jakies farmazony w stylu -typowo polskie podejscie-

to chyba oczywiste ze szuka sie kompromisu miedzy wielkoscia-jakoscia-gruboscia portfela

 

roznica w graniu na ekranie 42 w porownianiu do 32 jest diametralna i zupelnie niewspolmierna do utraty jakosci pomiedzy tv zwlaszcza ze za 2 tys mozna kupic przyzwoity lcd badz plazme i niekoniecznie musi to byc full hd gdyz wiekszosc (zdecydowana? ) gier na ps3 ma 720p , a tv fullhd to jeszcze dosyc odlegle czasy, fullhd jest wlasciwe tylko przydatne przy ogladaniu filmow na blue-ray u

 

brawo maxec witamy na ladzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica w graniu na ekranie 42 w porownianiu do 32 jest diametralna i zupelnie niewspolmierna do utraty jakosci

Zgadza się, sam mogę potwierdzić, bo przesiadłem się 32" na 42", różnica jest ogromna i przy dzisiejszych cenach jak najbardziej opłaca się wziąć coś większego. Jest taka stara zasada, że po jakimś czasie TV się kurczy - to co w sklepie wydaje się ogromne, po jakimś czasie powszednieje i człowiek się zaczyna zastanawiać "a może trzeba było brać większy?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co tu wstawiasz jakies farmazony w stylu -typowo polskie podejscie-

roznica w graniu na ekranie 42 w porownianiu do 32 jest diametralna i zupelnie niewspolmierna do utraty jakosci pomiedzy tv zwlaszcza ze za 2 tys mozna kupic przyzwoity lcd badz plazme i niekoniecznie musi to byc full hd gdyz wiekszosc (zdecydowana? ) gier na ps3 ma 720p , a tv fullhd to jeszcze dosyc odlegle czasy, fullhd jest wlasciwe tylko przydatne przy ogladaniu filmow na blue-ray u

 

brawo maxec witamy na ladzie :D

Większość plazm nie fullhd ma rozdzielczość 1024x768 (ewentualnie 1024x720)... Gry na PS3 w 720p mają rozdzielczość 1280x720... W żadnym wypadku nie uda Ci się wyświetlić natywnie tego na takim telewizorze (będzie obraz skalowany - ergo w gorszej jakości jeszcze bardziej niż skalowanie w górę do pełnego fullhd)... W ogóle nie przypominam sobie by kiedykolwiek oferowali telewizory o rozdzielczości 1280x720 - czyli umożliwiające nieskalowane natywne wyświetlenie 720p (plazmy miały 1024x720 lub 1024x768, lcd 1366x768) Po drugie za 2 tys nie kupisz przyzwoitego telewizora 42 cale... Koniec kropka... Chyba, że jesteś ślepym daltonistom i dla Ciebie czarny może być szarym, czerwony różowym, itd... Na dodatek 100Hz w LCD sporo daje w przypadku gier (PS3 wysyła nominalnie sygnał z odświeżaniem 60Hz, tanie LCD mają 50Hz)...

 

to chyba oczywiste ze szuka sie kompromisu miedzy wielkoscia-jakoscia-gruboscia portfela

Szuka się kompromisu między jakością i grubością portfela...

 

Zgadza się, sam mogę potwierdzić, bo przesiadłem się 32" na 42", różnica jest ogromna i przy dzisiejszych cenach jak najbardziej opłaca się wziąć coś większego.

Jak się ma te 3200 zł i można sobie pozwolić np. na 42-calowego Panasonica TX-P42G20E to jak najbardziej, jak się ma 1900 zł i chce się kupić gołego z badziewną matrycą LG najniższej serii to w żadnym wypadku (o wiele lepiej dobre 32 cale)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba właśnie dokładnie ten model - nie mogę narzekać, wszystko pięknie wygląda, trzeba się tylko troszkę w ustawieniach obrazu pobawić (jaśniej do gier, ciemniej do filmów w skrócie).

A nie, poprawka, mam jednak wyższy model 42LH5000 (200Hz) - zmylił mnie wygląd :P Ten już kosztuje w granicach 2500zł. Jak dla mnie świetnie się sprawdza w połączeniu z PS3.

 

Uff, także na szczęście nie jest to TV "goły z badziewną matrycą LG najniższej serii" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem z tych, co dają pierwszeństwo rozmiarowi :) Wzrok mam dobry, ale widocznie nie tak wyczulony na delikatne różnice i niuanse. W życiu bym się nie zastanawiał nad tym, żeby brać, jak było wspomniane, lepsze jakościowo 32 zamiast średniego 40-42 (czy w ogóle dobre mniejsze przed średnim większym). Telewizory LCD obraz SD wyświetlają wszystkie słabawo na mój gust, a skrzydła rozwijają w HD. A jak HD to akurat dla mnie te różnice są trudno dostrzegalne przy porównywaniu sprzętu mniej więcej tej samej generacji. Dalej się nie wciągam w ten temat, bo te technikalia i szafowanie różnymi pojęciami przez producentów nigdy mnie nie przekonywało.

 

Ale tak czy owak, jeśli chodzi o gry, to czasami może być konieczne lekkie pogrzebanie w ustawieniach. Może to być grzebanie prawdziwe i jeżdżenie suwakami albo banalne zmienianie trybów. Ja w Fallout3 grywałem na ustawieniach fabrycznych trybu filmowego w telewizorze, pozostałe gry na trybie gra, a GTA3 wyglądało tak dziwacznie, że musiałem się bawić suwakami. To taki przykład, że w tych telewizorach można obecnie tyle poustawiać i włączać/wyłączać, że naprawdę w tym może tkwić istota, a nie w suchych porównaniach parametrów.

 

A co do odległości, to po to jest HD, żeby siedzieć blisko, napawać się szczegółami i nie widzieć pikseli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już mam wszystko w domu, co potrzebne do grania gdzieś od 20-25 dni. Pozostał mi teraz inny problem. Chciałbym podłączyć PS3 do internetu, ale neta mam w drugim pokoju, gdzie nie ma żadnego TV. Co muszę zrobić, żeby mieć neta w drugim pokoju? Są do tego jakieś specjalne kable, router? Może ktoś pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.