Skocz do zawartości

Konsole


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktos Skyrima juz meczy? Jakie wrazenia? Filmiki i opisy sa wypasione, a jaka rzeczywistosc?

Jeżeli ogólnie poprzednie TESy Ci się podobały, to łykaj śmiało. Nie ma drugiego tak rozbudowanego RPGa z tyloma możliwościami i wielkim światem. To jest jedna z tych gier, gdzie możesz nabić 150h gameplay'u i dalej Ci się nie znudzi. Poprawili chyba wszystko to, co irytowało w Oblivionie. Fabuła ciekawsza, świat mniej cukierkowy. Klimat niesamowity, więc z czystym sumieniem polecam. Moim zdaniem gra roku.

 

Btw - na jaką platforme chcesz kupić? Sam gram na Xboxie i żadnych problemów technicznych nie uświadczyłem, ale słyszałem sporo opini o problemach w wersji na PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamowilem Fifke. Platforma PS3. Swoja droga slyszalem (nie wiem czy to prawda) ze ogolnie konsole obecnej generacji zaczynaja byc za slabe (chocby do tego typu gier) i wersja na PC juz niszczy ta na PS3 czy 360. Oczywiscie malo kto wspomina ze trzeba miec mega wypasiony i drogi sprzet zeby wszystko poszlo ladnie na mega szczegolach, kto by tam sie jednak przejmowal szczegolami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch do Skyrim wychodzi na dniach, ma wyeliminować spadki animacji na PS3.

 

Ja osobiście jeszcze nie grałem, poczekam chyba na wersję GOTY z wszystkimi dodatkami (bo zapewne niedługo zaczną się pojawiać). Na razie masteruję najnowszego Batmana i Uncharted 3 - obie gry zacne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamowilem Fifke. Platforma PS3. Swoja droga slyszalem (nie wiem czy to prawda) ze ogolnie konsole obecnej generacji zaczynaja byc za slabe (chocby do tego typu gier) i wersja na PC juz niszczy ta na PS3 czy 360. Oczywiscie malo kto wspomina ze trzeba miec mega wypasiony i drogi sprzet zeby wszystko poszlo ladnie na mega szczegolach, kto by tam sie jednak przejmowal szczegolami :)

Graficznie wersja na PC prezentuje się zdecydowanie lepiej (tekstury). ALE - nic nie zastąpi wygodnego rozwalenia dupska na kanapie i grania na ogromnej plaźmie ;) PC tego nie da. Poza tym, gra jest zrobiona zdecydowanie pod konsole. Na padzie w menu poruszasz sie błyskawicznie i bardzo intuicyjnie. Kiedy zobaczyłem jak kumpel męczył sie na klawiaturze i dziwacznie wyginał palce, to aż mi się go szkoda zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karczuś: Pisanie, że PC jest kiepski bo nie można grać na plazmie to żart... Mam (poza PS3 i X360) PC, podpiętego pod 50-calowego PDP Panasonica, gram na padzie od Microsoftu (taki sam jak w X360), gry są tańsze i lepiej wyglądają... Każdy multiplatform kupuję na PC, na konsole tylko exclusive... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry są tańsze, ale za to musisz kupic kompa za 3 tys. żeby zagrać na takich detalach jakie sa na ps3 ;) i za 3 lata znowu zmieniac sprzęt ;) Więc ja przez te 3 lata kupując PS3 nie wydam pewnie na niego tyle co na kompa wydałbym jednorazowo.

Dlatego więc myślę o kupnie PS3 i tutaj pytanko: slim 160 gb jest wystarczający? Oprócz pojemnością dysku te modele slimów się niczym od siebie nie różnią right?

A i orientuje się ktoś czy będzie w najbliszym czasie jakiś zestaw w sklepach typu media markt w sensie ps3+uncharted3, żeby miec jedną dobrą grę z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karczuś: Pisanie, że PC jest kiepski bo nie można grać na plazmie to żart... Mam (poza PS3 i X360) PC, podpiętego pod 50-calowego PDP Panasonica, gram na padzie od Microsoftu (taki sam jak w X360), gry są tańsze i lepiej wyglądają... Każdy multiplatform kupuję na PC, na konsole tylko exclusive... ;-)

W sumię racja, nie pomyślałem ;] A tak z czystej ciekawości (pytanie dla osoby "multiplatformowej") - GT5 czy Forza 4? Tak szczerze? ;] Przy Gran Turismo w grę wchodzi chyba tylko kierownica (nie wyobrażam sobie jak dorosły facet może komfortowo grać na tym padziku od Sony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry są tańsze, ale za to musisz kupic kompa za 3 tys. żeby zagrać na takich detalach jakie sa na ps3 ;)

Aby zagrać w rozdzielczości 1280x720 z wyłączonym antyaliasingiem wystarczy większość kupionych w ciągu ostatnich 3 lat komputerów z jakąkolwiek zewnętrzną kartą graficzną kosztującą ponad 150 zł... ;-) Nie przesadzaj, w takiego CoD MW3 czy Battlefield 3 na prawdę wystarczy leciwy komputer aby graficznie zrównać się z konsolami...

 

Więc ja przez te 3 lata kupując PS3 nie wydam pewnie na niego tyle co na kompa wydałbym jednorazowo.

Kupując jedną nowość co 2 miesiące (przy dzisiejszych tytułach, które się w kilka godzin przechodzi nic nadzwyczajnego) masz ok 1800 zł w ciągu 3 lat różnicy na grach na korzyść PC... ;-)

 

I wcale nie pimpuję za graniem na PC, bo konsole miażdżą swoimi ekskluzywnymi tytułami (ostatnio katowałem Uncharted 3 -> miodzio)... Ale i tak każdy ma PC, więc dorzucenie 200 zł więcej do procesora i 400 zł do karty graficznej aby móc sobie to odbić w cenie 6 tytułów, które będą tańsze na PC nie jest jakimś szaleństwem... Wiadomo, że nie każdego stać (znam osoby co wzięły PS3 w umowie komórkowej z Play, gry kupują używki za 30-40 zł z allegro - a po przejściu odsprzedają), ale jak ktoś sobie kupuje od ręki PS3 i co chwilę jaką nowość do grania to serio polecam się szarpnąć na doładowanie swojego PC... Ekonomicznie różnica się szybko zwróci, a graficznie sporo lepiej...

 

@Karczuś: Obie zajebiste, ale jednak GT5 to GT5... Głównie za klimat, bo system jazdy jest tak wyrównany, że ciężko ferować wyniki... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując jedną nowość co 2 miesiące (przy dzisiejszych tytułach, które się w kilka godzin przechodzi nic nadzwyczajnego) masz ok 1800 zł w ciągu 3 lat różnicy na grach na korzyść PC... ;-)

Narazie to ja miałbym do nadrobienia starsze tytułu, które chodzą po 50-80zł, a nowsze po przejściu pewnie bym sprzedawał.

A karta graficzna za 400zł i procek za 200 nie sądze, żeby pociągneły mi gry na najwyzszych detalach przez więcej niż pół roku o ile w ogóle. Chyba, że mówisz o sprzedaniu starych podzespołów i dołożeniu tej kasy do kupna nowych, tylko że jak ktoś ma 3,4 letniego kompa to są to grosze.

Do tego jeszcze dochodza słabiutkie tytuły na PC w porównaniu do PS3.

Ja nawet jakbym miał w tej chwili mocny sprzęt to nie widze gier, do których miałbym jakiś zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.