Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Znalazłem sobie tekst tego:

 

Krew naszą długo leją katy,

Wciąż płyną ludu gorzkie łzy,

Nadejdzie jednak dzień zapłaty,

Sędziami będziem wtedy my!

Sędziami będziem wtedy my!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

Nasz sztandar płynie ponad trony,

Niesie on zemsty grom, ludu gniew,

Przyszłości rzucając siew,

A kolor jego jest czerwony,

Bo na nim robotników krew!

Bo na nim robotników krew!

 

Choć stare łotry, nocy dzieci,

Nawiązać chcą starganą nić,

Co złe, to w gruzy się rozleci,

Co dobre, wiecznie będzie żyć!

Co dobre, wiecznie będzie żyć!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

i t. d. i t. d.

 

Porządek stary już się wali,

Żywotem dla nas jego zgon,

Będziemy wspólnie pracowali,

I wspólnym będzie pracy plon!

I wspólnym będzie pracy plon!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

i t. d. i t. d.

 

Hej... razem bracia do szeregu!

Z jednaką myślą, z dłonią w dłoń!

Któż zdoła wstrzymać strumień w biegu?

Czyż jest na świecie taka broń?

Czyż jest na Świecie taka broń?

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

i t. d. i t. d.

 

Precz z tyranami, precz z zdziercami!...

Niech zginie stary, podły świat!

My nowe życie stworzym sami

I nowy zaprowadzim ład!

I nowy zaprowadzim ład!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew

 

 

 

sądy, zemsta, krew, zniszczenie, śmierć

 

Zmień 3-4 słówka i masz gotowy tekst na nową piosenkę konkwisty czy innego honoru lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla tych którym nie chce się słuchać. to jest hymn PPS

fluber gdzie Ty widzisz komunistyczne flagi? bo ja widzę czerwone sztandary socjalistów

Błagam Cię, na tych zgromadzeniach były flagi PPS, tylko przez jakiegoś złośliwego chochlika nie było na nich napisu "PPS" przez co całkowitym przypadkiem zaczęły wyglądać, jak flagi komunistów?:) Litości. W tym kraju, jak przynosisz ze sobą czerwoną flagę na manifestację, to zostanie ona zinterpretowana tylko na jeden możliwy sposób. Musicie sobie znaleźć inne symbole, jak nie chcecie być kojarzeni z komunizmem.

 

Np mamy tak z globalnym ociepleniem, heliocentryzmem, ewolucja czlowieka, nieistnieniem reptalian i wieloma innymi rzeczami

 

O tym konsensusie naukowym nie słyszałem:)

 

 

 

co najwyżej piszą tylko o tym, że mają poglądy faszystowskie (choć po ostatnim weekendzie coraz trudniej znaleźć to na profilach społecznościowych bo było tam spore kasowanie;)

(od Bosaka z FB: https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/photos/a.10153109245749302.1073741826.141833139301/10155257966074302/?type=3&theater)

Możliwe, że niektórzy mają, ale sam fakt pojawienia się gdzieś osoby o poglądach faszystowskich nie sprawia, że to miejsce/spotkanie/cokolwiek staje się faszystowskie. 

Czemu w cześci punktów poucinałeś zdania i niedoczytałeś do końca uzasadnień, które pomagają zrozumieć, jeśli jest z tym problem, co autor miał na myśli?

niemniej...

 

Dlatego, że to co piszesz już jest w większości zapewnione i nie rozumiem, co autor ma na myśli. W Polsce obowiązuje Konstytucja, a w niej pojawiają się takie oto zapisy. 

Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego

Te zapisy określają świeckość państwa i w istocie oddają to, co się kryje pod tym pojęciem. Razem chce wprowadzić antyreligię, a nie świeckość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

istnieje cos takiego jak konsensus naukowy - kiedy zdecydowana wiekszosc naukowcow popiera, dowodzi, wyraza to samo stanowisko na dany temat, mozemy mowic o faktach naukowych, konsensusie

Np mamy tak z globalnym ociepleniem, heliocentryzmem, ewolucja czlowieka, nieistnieniem reptalian i wieloma innymi rzeczami

 

 

Aha, jeszcze jedno, Czy Ty serio myślisz, że da się dzieci w szkole uczyć konsensusów naukowych? Przecież gdyby tak było, to musielibyśmy właściwie w całości wyrzucić z programu nauczania fizykę, czy chemię, bo to co jest podawane w szkole, to w żaden sposób nie jest wynikiem żadnego konsensusu naukowego. Taka budowa atomu, o której uczymy się w szkole chociażby to nie jest prawda. Ale podaje się nieprawdę, bo gdyby się chciało naprawdę wyjaśnić budowę atomu, to trzeba byłoby zacząć od mechaniki kwantowej, więc normalną rzeczą w nauce są przekłamania, po to by dzieci rozumiały podstawowe prawa otaczającego nas świata. 

 

 

W jaki sposób organizujemy głosowania tych naukowców, co jaki czas, w jaki sposób organizujemy odpowiednie kategorie i w jaki sposób przyznajemy prawa wyborcze. 

 

Ja jestem bardziej ciekaw, w jaki sposób Razem usunęłoby teologię z listy nauk, bo jak rozumiem z jej programu, teologia nie jest nauką, chociaż od zawsze nią jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sobie tekst tego:

 

Krew naszą długo leją katy,

Wciąż płyną ludu gorzkie łzy,

Nadejdzie jednak dzień zapłaty,

Sędziami będziem wtedy my!

Sędziami będziem wtedy my!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

Nasz sztandar płynie ponad trony,

Niesie on zemsty grom, ludu gniew,

Przyszłości rzucając siew,

A kolor jego jest czerwony,

Bo na nim robotników krew!

Bo na nim robotników krew!

 

Choć stare łotry, nocy dzieci,

Nawiązać chcą starganą nić,

Co złe, to w gruzy się rozleci,

Co dobre, wiecznie będzie żyć!

Co dobre, wiecznie będzie żyć!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

i t. d. i t. d.

 

Porządek stary już się wali,

Żywotem dla nas jego zgon,

Będziemy wspólnie pracowali,

I wspólnym będzie pracy plon!

I wspólnym będzie pracy plon!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

i t. d. i t. d.

 

Hej... razem bracia do szeregu!

Z jednaką myślą, z dłonią w dłoń!

Któż zdoła wstrzymać strumień w biegu?

Czyż jest na świecie taka broń?

Czyż jest na Świecie taka broń?

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew,

i t. d. i t. d.

 

Precz z tyranami, precz z zdziercami!...

Niech zginie stary, podły świat!

My nowe życie stworzym sami

I nowy zaprowadzim ład!

I nowy zaprowadzim ład!

Dalej więc, dalej więc, wznieśmy śpiew

 

 

sądy, zemsta, krew, zniszczenie, śmierć

 

Zmień 3-4 słówka i masz gotowy tekst na nową piosenkę konkwisty czy innego honoru lol

jak na końcówkę XIX wieku to pacyfistyczne słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Cię, na tych zgromadzeniach były flagi PPS, tylko przez jakiegoś złośliwego chochlika nie było na nich napisu "PPS" przez co całkowitym przypadkiem zaczęły wyglądać, jak flagi komunistów? :smile: Litości. W tym kraju, jak przynosisz ze sobą czerwoną flagę na manifestację, to zostanie ona zinterpretowana tylko na jeden możliwy sposób. Musicie sobie znaleźć inne symbole, jak nie chcecie być kojarzeni z komunizmem.

O tym konsensusie naukowym nie słyszałem:)

 

 

Możliwe, że niektórzy mają, ale sam fakt pojawienia się gdzieś osoby o poglądach faszystowskich nie sprawia, że to miejsce/spotkanie/cokolwiek staje się faszystowskie. 

Dlatego, że to co piszesz już jest w większości zapewnione i nie rozumiem, co autor ma na myśli. W Polsce obowiązuje Konstytucja, a w niej pojawiają się takie oto zapisy. 

Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego

Te zapisy określają świeckość państwa i w istocie oddają to, co się kryje pod tym pojęciem. Razem chce wprowadzić antyreligię, a nie świeckość.

ale czy to mój problem, że ludziom coś się źle kojarzy? 

a tekst o bezstronności w kwestii religii jest naprawdę zabawny.

no taki zły ten PPS. już wiadomo dlaczego Piłsudski był dyktatorem, antydemokratą mającym krew polskich żołnierzy na rękach

moje barwy są czarno czerwone

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tekst o bezstronności w kwestii religii jest naprawdę zabawny.

 

Jeśli chcesz posłuchać czegoś zabawnego w kwestii religii, to polecam Pana Prezesa "Polski Laickiej", który jest czołowym przedstawicielem idei naprawdę świeckiego państwa w Polsce:

 

https://twitter.com/nazimno_/status/955455705955348480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz posłuchać czegoś zabawnego w kwestii religii, to polecam Pana Prezesa "Polski Laickiej", który jest czołowym przedstawicielem idei naprawdę świeckiego państwa w Polsce:

 

https://twitter.com/nazimno_/status/955455705955348480

Untitled.png

Inna kwestia to Gozdyra musiała ewoluować w kolejne stadium jako pokemon patrząc po tym jak wygląda teraz jej twarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inna kwestia to Gozdyra musiała ewoluować w kolejne stadium jako pokemon patrząc po tym jak wygląda teraz jej twarz. 

 

Jakbyś musiał słuchać tych wszystkich ludzi z programu Skandaliści, to też byś ewoluował:)

 

Koncepcja świeckiego państwa, ciąg dalszy:

 

Trybunał w Norymberdze (po II wojnie światowej sądził największych zbrodniarzy hitlerowskich - red.) to jedyne miejsce, które pasuje do rozmiarów zbrodni popełnionych przez Kościół - powiedział w programie "Skandaliści" Krzysztof Pieczyński. Zdaniem aktora, przed sądem powinien stanąć Franciszek, a konsekwencją powinno być "rozwiązanie sekty chrześcijańskiej, rozwiązanie Kościoła Katolickiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo pierdoli, ale wg mnie w innym sensie niż pewnie większość uważa. Bo ja się w sumie zgadzam, że w jakimkolwiek systemie moralnym musi istnieć przeciwwaga i w sumie wg KK nią jest szatan. A więc zło które jest warunkiem koniecznym istnienia dobra (i na odwrót).

 

Ale super bolesne jest jak ludzie zachłyśnięci sławą, którzy nigdy w życiu nic nie osiągnęli intelektualnie a wykształcenie mają, no powiedzmy, na poziomie nauczyciela podstawówki (jednak czytają te sztuki, mnej o nich myślą i interpretują, ale jednak czytają) chcą występować jako przełomowi filozofowie, mędrcy i autorytety dla plebsu. Gimme a break.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom zidiocenia dziennikarstwa i artlanowców sięgnął dna:

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-tadeusz-rydzyk-bezdomny-dal-nam-dwa-samochody/s90n1ty

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22930798,skad-sie-wziely-slynne-maybachy-rydzyk-ma-wyjasnienie-ale.html


Częściowo pierdoli, ale wg mnie w innym sensie niż pewnie większość uważa. Bo ja się w sumie zgadzam, że w jakimkolwiek systemie moralnym musi istnieć przeciwwaga i w sumie wg KK nią jest szatan. A więc zło które jest warunkiem koniecznym istnienia dobra (i na odwrót).

 

Ale super bolesne jest jak ludzie zachłyśnięci sławą, którzy nigdy w życiu nic nie osiągnęli intelektualnie a wykształcenie mają, no powiedzmy, na poziomie nauczyciela podstawówki (jednak czytają te sztuki, mnej o nich myślą i interpretują, ale jednak czytają) chcą występować jako przełomowi filozofowie, mędrcy i autorytety dla plebsu. Gimme a break.

Nawet w takim systemie, który z definicji przekracza granice ludzkiego pojmowania? :smile: No sorry, to jest bełkot w najlepszym wydaniu:)

 

Dla mnie to wygląda, jak opętanie, jakiś problem ze zdrowiem psychicznym zdecydowanie jest...

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/krzysztof-pieczynski-klade-na-szali-caly-moj-autorytet-i-stawiam-teze-atak-na-mnie/lq8x4lk

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś przykład czegoś straszliwego i mrożącego krew w żyłach z tego okresu?

 

ja znalazłem tylko takie coś - średnio mnie przestraszyło :(

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marsz_Soko%C5%82%C3%B3w

takie były czasy. normą było że mąż bił żonę , rodzice dzieci, pracodawca pracownika. są akta sądowe gdzie pod koniec XIX wieku ziemianin zatłukł chłopkę w ciąży na śmierć na terenie dzisiejszej Polski i dostał wyrok.... 3 miesiące aresztu domowego , nic dziwnego że chodzili wkurwieni i z robotnikami było podobnie

Pacyfistyczne, jak rewolucja październikowa, podczas której chętnie ją śpiewano i która kosztowała życie ledwie 15 milionów ludzi.

Amerykanie zrzucili bombe atomową a Brytyjczycy wymyślili obozy koncentracyjne dla murzynów a belgowie wymordowali mln murzynów z Konga, znieśmy demokrację i monarchie na świecie :D Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo pierdoli, ale wg mnie w innym sensie niż pewnie większość uważa. Bo ja się w sumie zgadzam, że w jakimkolwiek systemie moralnym musi istnieć przeciwwaga i w sumie wg KK nią jest szatan. A więc zło które jest warunkiem koniecznym istnienia dobra (i na odwrót).

 

Ale super bolesne jest jak ludzie zachłyśnięci sławą, którzy nigdy w życiu nic nie osiągnęli intelektualnie a wykształcenie mają, no powiedzmy, na poziomie nauczyciela podstawówki (jednak czytają te sztuki, mnej o nich myślą i interpretują, ale jednak czytają) chcą występować jako przełomowi filozofowie, mędrcy i autorytety dla plebsu. Gimme a break.

a to nie jest tak że w KK nie istnieje dobro i zło tylko dobro i brak dobra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie zrzucili bombe atomową a Brytyjczycy wymyślili obozy koncentracyjne dla murzynów a belgowie wymordowali mln murzynów z Konga, znieśmy demokrację i monarchie na świecie :grin:

Zgadzam się w pełni z twoim przekazem. Śpiewanie tej pieśni i popieranie tego ruchu jest równie z popieraniem polityki belgijskiej w Kongo i jej gloryfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z twoim przekazem. Śpiewanie tej pieśni i popieranie tego ruchu jest równie z popieraniem polityki belgijskiej w Kongo i jej gloryfikacją.

e tam pierdolisz , idź spać. ciesz się że takie ruchy powstały bo inaczej byś napierdalał od dziecka na tym Śląsku w kopalni po 14 - 18 h i dostawałbyś batem jakbyś marudził a teraz możesz nawet protestować że jako bez doświadczenia pracownik mało zarabiasz i możesz nawet wypowiadać się na forum Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że w KK nie istnieje dobro i zło tylko dobro i brak dobra?

Naturalnie, cała historia KK zaczyna się w raju przy drzewie dobra i braku dobra:)

 

 

e tam pierdolisz , idź spać. ciesz się że takie ruchy powstały bo inaczej byś napierdalał od dziecka na tym Śląsku w kopalni po 14 - 18 h i dostawałbyś batem jakbyś marudził a teraz możesz nawet protestować że jako bez doświadczenia pracownik mało zarabiasz i możesz nawet wypowiadać się na forum

Dlatego jako pierwsza na świecie ośmiogodzinny dzień pracy wprowadziła urugwajska prawica, a w 1914 znany amerykański komunista Henry Ford wprowadził praktycznie jako pierwszy w Stanach 8 godzinny dzień pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.