Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

klasyka moralności katolika [polskiego] odc. kolejny

 

p. Kaja Godek, jedna z autorek projektu zaostrzającego przepis aborcyjne : "Urodziłam dziecko z zespołem Downa, ani  przez chwilę nie brałam pod uwagę aborcji"

 

czyli, jak zwykle :  skoro ja chodzę w dziurawych butach, to wszyscy obowiązkowo nie mają prawa nosić innych niż dziurawe.

 

moja moralnośc - moralnością obowiązkową dla wszystkich.

to zwykły, przaśny, prymitywny... egoizm :]

 

 

 

minister Jaki : "jakby była dozwolona aborcja, to dzieci z zespołem Downa nie mogłyby się rodzić !".

 

skoro nawet minister Jaki, gruntownie przecież wykształcony pod blokiem, nie wie że zezwolenie na aborcję nie rodzi przymusu jej dokonywania, a jedynie daje wybór kobietom, które mogą sobie rodzić, co im się żywnie podoba, to jak oczekiwać ze lud PISowski zrozumie, ze nie chodzi o "zabijanie dzieci" ?

 

z kolei [bez cudzysłowu] zabijanie matek nie ma większego znaczenia. Grunt, zeby potworek przyszedł na świat, a matka na śmietnik.

 

nota bene, pan Jaki też - ponoć - jest tatą dziecka z Downem.

on miał wybór.

 

inni za moment tego wyboru mieć nie będą. Oto wolnośc wg PISowca.

 

 

 

 

"[aktor Pieczynski] jest najpewniej opętany" @fluber

 

już nawet Kościół kat. unika takich epitetów wobec najostrzejszych nawet krytyków, bo doszedł do wniosku, że go to kompromituje w oczach społeczeństwa żyjącego w XXI wieku, ale jak widać zawsze może liczyć na swoich członków, ambitnie dążących do bycia bardziej papieskimi niż sam papież :]

 

chociaz, to Polska jest, więc może "papieża" należy zastapić jakimś "Rydzkiem" albo "MIędlarem" czy "Głodziem" pseudo Flaszka. No ale wtedy, to będzie jednak bluźnierstwo, z pokutą w postaci zafundowania Radiu Maryja dwóch mercedesów.

 

O ile jest bezdomny, bo jak nie, to wystarczy połowa renty co drugi miesiąc.

 

 

genetyczny Polak Richard Henry Blackwood nadal nie chce przeprosić posłanki Thun za porównanie jej do "szmalcowników z okresu II wojny światowej".

 

Richard najprawdopodobniej zostanie za to pozbawiony funkcji w PE, ale to za trafi do PISowskich podręczników szkolnych, w jednym zdaniu z Inką i Ogniem, a do podręczników dla całej reszty Polaków : w jednym zdaniu z Kabaretem Skeczów Męczących i Łowcami Kropka B.

 

Blackwood uważa, ze jego sprawa jest symboliczna, bo nad nim UE znęca się tak jak nad całą Polską - za niewinnośc i prawdę. Henry jest symbolem oporu bohaterskiej Polski przeciw gestapoidalnej Unii.

 

 

Węgry przyjeły uchodźców. Cichaczem, wbrew oficjalnej propagandzie. Co na to PIS ? Bo wygląda, że Madziar postraszony art.7 gotów zdradzić Polskę celem zdobycia odpowiedniej kasy w nowym budżecie jej kosztem.

 

W "Lalce" Wokulski pyta dr Szumana o to, dlaczego się nie ożenił, na co pada odpowiedź ; "Bo mi narzeczona zmarła. Zrobiłem więc, co mogłem : otrułem się chloroformem. Uratował mnie kolega, wyważając drzwi. Najgorszy rodzaj miłosierdzia. Ja musiałem zapłacić za zepsute drzwi, a on przejął moją praktykę ogłaszając przedtem, ze jestem wariatem"

 

Polska zostanie przez Węgry potraktowana jak Szuman przed kolegę, tyle że bez fatygi nazywania jej wariatką - to już wszyscy wiedzą i bez specjalnych oznaczeń :]

 

 

PIS "wstaje z kolan" i "guzika nie odda", a jednocześnie media PISowskie aż się grzeją od sprawozdań ze spotkań szefa MSZ i premiera z urzędnikami KE, na codzień przez te media niemiłosiernie upokarzanymi na wszystkie sposoby.

 

Unia ma narzędzia, zeby z PISowskim  nierządem skończyć, więc na jedno, ale zawsze, kolano PIS przyklęka.

 

A teraz jeszcze faszyści zlokalizowani... I to zaraz niedługo po Marszu, gdzie 60 tys ludzi szło za hasłami rodem z propagandy III Rzeszy, po informacjach o coraz liczniejszych pobiciach na tle nienawiści kulturowo-etniczno-narodowościowej.

 

dziwią się zausznicy PISowscy, że takie wydarzenia tworzą fatalny wizerunek Polski na Zachodzie.

 

a z drugiej strony, sami tworzą wizerunek uchodźcy na podstawie terrorystycznych ataków jakie miały miejsce we Francji czy w Niemczech.

 

jeszzce ten uchodźca jest na łódce płynącej do Europy, a już zdązył kogoś zabić.

 

tak traktowano Polaków w Niemczech na początku lat 90-tych, jak genetycznie uwarunkowanych złodziei. a teraz jak neofaszystów nienawidzących za ciemniejszy odcień skóry. To PISowców oburza, ze Polacy są naznaczani. To że sami PISowcy naznaczają, to PISowców nie oburza.

 

 

"Bic lewaków !" - z takimi hasłami banda chuliganów napadła na bogu ducha winnych kilkoro młodych ludzi. Pobili ich pałkami teleskopowymi i kijami.

 

 

"lewak", to każdy kto nie pasuje do wizerunku neofaszystowskiego Polaka. wzorowy prawdziwy neofaszi Polak jest wysoki jak Kaczyński, piękny jak Czarnecki i mądry jak Błaszczak.

 

resztę czekają operacje plastyczne u doktora Chazana, po konsultacjach u księdza Oko i eks-Radziwiła.

 

 

jednego pana z TVP Info po 9 latach wyrzucono, bo był gejem.

 

 

inny pan z TVP info chodził kiedyś po ulicy dla niepoznaki w stroju Penisa i pracuje tam nadal. Wnioski są dośc

jednoznaczne : żeby pracowac w Info trzeba być ch..em. Obowiązkowo : na kaczych łapach, bo to teraz trendy.

 

zabawne, ze kiedyś takimi zbitkami obelg dzieciaki się nawzajem wyzywały i obrażały na śmierć, a dzisiaj jest to ikona narodowego piękna :]

 

 

w serialu "Ojciec Mateusz" pojawia sie wątek uchodcy podkładającego bombę na podwórku, gdzie bawią się dzieci.

 

 

lewacy się oburzają, a ja nie rozumiem po co i dlaczego ? Przecież on tę bombę podkłada, zeby odstraszyć księdzów pedofilów. twórcy Ojca Mateusza nie są więc ksenofobami na pasku... tych na kaczych łapach :]

 

Oni są bohatersko "opętani" !

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek

To nie był lincz a kolezenski sąd w obronie nekanego nauczyciela

Może u ciebie w szkole na porządku dziennym było pokazywanie fiuta nauczycielowi bo w tych pojebanych gimbazach różne rzeczy się działy, u nas na coś takiego nie było przyzwolenia

Co do gimbazy to jestem ostatnim normalnym rocznikiem (85) - wiec pudlo.

 

Majac do wyboru oficjalne narzedzie (czyli doprowadzenie do wyslania kolegi na sorbone np) wybraliscie przemoc (nie oceniam czy to dobrze czy zle).

 

Tak samo wybral Walus i (glownie) ten co zlecal - mogl uzywac narzedzi politycznych/demokratycznych a wybral przemoc.

 

Ofc jest roznica miedzy grupowym pobiciem a zabojstwem, ale jest tez roznica miedzy zagrozeniem zwiazanym z pokazywaniem paly na lekcji a zagrozeniem zwiazanym z przeprowadzaniem harkorowej rewolucji komunistycznej.

 

 

 

o! vasquie odkryl w 2018, ze w PL jest podziemie neonazistowskie. Brawo!

 

Zdradze Ci jeszcze sekret: takie podziemie jest w kazdym europejskim (i nie tylko) kraju od dawna! Szok co nie?

 

Jeszcze wiekszy bedzie jak odkryjesz, ze w porownaniu z takimi pieknymi krajami jak Niemcy czy Szwecja to u nas to podziemie jest na prawde male!

 

Jeny!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber jak zwykle zwinnie przerzucasz się wyrwanymi uryeanymi zdaniami i niedopowiedzeniami

 

Wg mnie koleś powinien stracić życie bo jestem za karą śmierci za najcięższe zbrodnie

Tak po prostu

 

 

Ale to że większość ludzi za karą śmiercią nie jest i że większość ludzi uważa, że jeżeli ktoś jest chory to się powinno go leczyć to chyba nie jest kontrowersyjne nawet jeżeli osobą chorą jest więzień skazany na dożywocie. Więc zrozum, że jeżeli coś nie zgadza się z twoim światopoglądem, to nie znaczy, że jest kontrowersyjne.

 

Gdyby twój kolega po waszej interwencji zmarł, rozumiem że byłbyś pierwszym, który zgłosiłby się na ochotnika do celi śmierci?

 

 

A o mojego syna się nie martw, słuchać ultrakatoli, rasistow i antify go nie uczę

 

A co się tyczy czarnoskorego karka- żenująca prowokacja

 

Wcale nie żenująca, bo zwróć uwagę, że Waluś nie zabił swojej ofiary dlatego, że była czarna, więc analogia jest jak najbardziej trafna. 

 

 

Julek

To nie był lincz a kolezenski sąd w obronie nekanego nauczyciela

Może u ciebie w szkole na porządku dziennym było pokazywanie fiuta nauczycielowi bo w tych pojebanych gimbazach różne rzeczy się działy, u nas na coś takiego nie było przyzwolenia

 

Sąd koleżeński? :smile: To był samosąd. Skrzyknęliście się w grupie i uznaliście, że wpieprzycie kolesiowi, który jest dziwny. Analogia julka do tego, co zrobił Waluś jest jak najbardziej trafna, ten sam mechanizm.

 

Twój kolega miał prawdopodobnie problemy psychologiczne, które na etapie dojrzewania są czymś normalnym. Prawdopodobnie miał też problemy z własną seksualnością. Takie problemy zgłasza się szkolnemu pedagogowi, albo psychologowi, a nie spuszcza kolesiowi łomot. Jego problemy najprawdopodobniej się od tego czasu pogłębiły, nastąpiło wzmocnienie negatywne, koleś mógł sobie nawet coś zrobić. W podstawówce chodziłem do klasy z kolesiem, który też lubił pomachać fiutem przed nauczycielem. Był z domu dziecka. Potem dowiedziałem się, że w dzieciństwie zgwałcił go ojciec, dlatego tam trafił. Mogę ci tylko pogratulować i twoim kolegom również. Na pewno czuliście się znakomicie tłukąc w kilkanaście osób chłopaka z problemami, moglibyście mieć chociaż tyle oleju w głowie, żeby się tym nie chwalić w internecie i nie być z tego dumnym. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie był dziwny tylko zachował się jak debil i swinia za co dostal parę kopow i zrozumiał że nikogo tovnie rozsmieszylo.

 

To mie kwestia światopoglądu tylko podejścia w stylu

Kara za winę

U nas się nie donosilo, technikum elektryczne gdzie byli sami faceci!

 

I od razu napiszę

Nie walus to nie to samo

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie był dziwny tylko zachował się jak debil i swinia za co dostal parę kopow i zrozumiał że nikogo tovnie rozsmieszylo.

 

Nie znasz powodów, nie wiesz dlaczego się tak zachowywał. To nie był sąd koleżeński, to był samosąd grupy nastolatków, którzy nie mieli na tyle honoru i jaj, by męskie sprawy załatwić inaczej niż piętnastu na jednego.

Poza tym kolega, o którym pisałem wyżej również zachowywał się, jak debil i świnia. Każde patologiczne zachowanie ma jakąś przyczynę.

 

 

To mie kwestia światopoglądu tylko podejścia w stylu

Kara za winę

U nas się nie donosilo, technikum elektryczne gdzie byli sami faceci!

 

 

Technikum elektryczne, sami faceci, fiut na wierzchu, rozumiem że musieliście grupowo skopać kolegę, żeby żaden z innych nie pomyślał sobie, że któremuś z was to się spodobało, albo kogoś rozśmieszyło, bo jeszcze ktoś by pomyślał, że lubicie tego, co wystawia fiuta na widok publiczny.

 

Fajnie, że już prawie 4000 lat temu ogarnięto kodeks, który ogarnęliście, gratuluję. 

 

"U nas się nie donosiło" made my day:)

 

 

I od razu napiszę

Nie walus to nie to samo

To prawda, żeby zabić czarnego przywódcę komunistów w afrykańskim kraju potrzeba trochę leju w głowie i jaj. Żeby się skrzyknąć z ziomeczkami w piętnastu, żeby pobić kogoś kogo nie lubicie zdecydowanie nie potrzeba. Widzę, że niewiele straciłem, nie zadając się w młodzieńczych latach z ludźmi twojego pokroju:)

 

Zero jakiejkolwiek odpowiedzialności, zero myślenia o jakichkolwiek konsekwencjach, spuszczanie łomotu w kilkunastu na jednego i próba wybielania moralnego i nazywanie tego sądem. Bo "U nas się nie donosiło" u was kopało się ludzi, bo w waszych móżdżkach był to czyn bardziej chwalebny niż zgłoszenie odpowiednim osobom, że kolega ma problem, ręce opadają. Dorosły człowiek na poziomie, a pieprzy jak banda dresów spod monopolowego. U nich obowiązuje ten sam kodeks honorowy, doborowe towarzystwo.

 

Wracając do Walusia, w tym momencie jego czyn nie jest już jednoznaczny historycznie, co więcej, prawdopodobnie historia RPA potoczyłaby się znacznie gorzej, gdyby nie dokonał swojego czynu.

 

Za który oczywiście całkiem słusznie został skazany na dożywocie. Ale to nie powód, by zabraniać zbierania pieniędzy na leki dla niego, skoro jest ciężko chory i tam go nie leczą. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innych nieleczonych więźniów też zbierają? Czy tylko na białego rasistę?

Z tego co widzę na ich stronie zbierają nie tylko na Walusia, bo na głównej mają zbiórkę dla jakiejś niepełnosprawnej "Magdy z Rybnika" chorą na jakąś ziarniniakowatość. Niestety, ona także jest biała, choć nie rozumiem, dlaczego podkreśliłeś w swoim pytaniu kolor skóry osoby, na którą chcieli zbierać fundusze. To rasistowskie.

 

Nie istnieje organizacja, która zbierałaby jednocześnie datki na wszystkich potrzebujących. Duma i nowoczesność zbiera na Walusia, bo dla nich jest bohaterem, który właściwie poświęcił swoje życie ratując RPA przed komunizmem i byciem Zimbabwe bis. Chociaż ich logika jest mi obca, to nie wiem, czemu ktoś miałby zabronić zbiórki na leki dla chorego człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innych nieleczonych więźniów też zbierają? Czy tylko na białego rasistę?

Widzisz, ty byś na takiego nie dał, więc oni się skupili na nim, a ty możesz się wykazać swoją hojnością wobec innych, nieleczonych więźniów.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber jak bohaterem może być koleś z drugiego końca świata, który po za wyjazdem do RPA nic pożytecznego dla Polski nie zrobił. Chociaż ich bohaterem jest Adolf H, więc niewiele mnie może zdziwić.

Najwięcej lewaków zabił Stalin z Dzierżyńskim. Postawmy pomnik tym bohaterom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluber jak bohaterem może być koleś z drugiego końca świata, który po za wyjazdem do RPA nic pożytecznego dla Polski nie zrobił. Chociaż ich bohaterem jest Adolf H, więc niewiele mnie może zdziwić.

Najwięcej lewaków zabił Stalin z Dzierżyńskim. Postawmy pomnik tym bohaterom.

Ja nie wiem, jak Waluś może być dla kogoś bohaterem, bo dla mnie nim nie jest, ale nie stawiaj zbiórki pieniędzy na leki dla chorego człowieka na równi ze stawianiem pomnika. Na to drugie nikt nigdy nie powinien wyrazić zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Walus. Gdyby spotkal prawilnych chlopakow z elektryka to pewnie by byl na wolnosci :(

 

btw - zajaczek?

ekstra z lewaka awansowalem na prawilnego

 

Tylko w kółku wzajemnej adoracji z topicku o "polityce" jest to możliwe!

 

 

Fluber my tego kolesia lubilismy, był jednym z najlepszych koszykarzy i najbardziej lubianych w klasie

Ale przesadził, wiec dostal po łbie i już nigdy nie zachował się tak głupio, powodów jakie nim kierowały kiedy wyjmowal fiuta (jakże odważne zachowanie) nie poznałem i mslo mnie interesowały

A czy w tej sytuacji samosad to donre określenie

Słowo jak słowo, on się nie skarżył.

Oczywiście widać po tobie od razu te "troskę" o jego seksualność i problemy psychiczne, widać jemu potrzebny był wpierdol bo ma rodzinę i pracuje w SM.

Jakiś ty elastyczny, jakoś wobec pojebanych feministek czy obywateli RP taki troskliwy nie bywales

Weź się ogarnij trochę bo czym dłużej piszesz tym bardziej się pogrążasz.

 

 

Ja rozumiem że u was potomków ubekow i innych "swiatlych Polaków" donoszenie było na porządku dziennym

 

Odwracaj uwagę od twojego posta o walusiu ile chcesz, mnie nie zaskoczyłes, od dłuższego czasu podejzewalem jakie masz poglądy i jak jesteś obiektywny

 

Eot

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra z lewaka awansowalem na prawilnego

 

Tylko w kółku wzajemnej adoracji z topicku o "polityce" jest to możliwe!

Ty sobie lepiej sprawdź w słowniku, co oznacza słówko prawilny:) Pocisnąłeś ostro po lewakach w tym poście:)

 

 

Fluber my tego kolesia lubilismy, był jednym z najlepszych koszykarzy i najbardziej lubianych w klasie

Ale przesadził, woec dosyal po łbie i już nigdy nie zachował się tak głupio

 

 

Jakbyśmy wpadli z Rapparem i julkiem do ciebie na chatę z kilkunastoma kolegami i cię skopali, to z pewnością spełniłbyś wszystkie nasze życzenia, co nie zmienia faktu, że to co zrobiłeś to zwykły bandytyzm i powinieneś się tego wstydzić.

 

 

Odwracaj uwagę od twojego posta o walusiu ile chcesz, mnie nie zaskoczyłes, od dłuższego czasu podejzewalem jakie masz poglądy i jak jesteś obiektywny

 

Eot

 

Piszesz eot, a potem coś dopisujesz, gratuluję konsekwencji:) 

Nie dalej jak tydzień temu Koelner stwierdził, że jestem komunistą, teraz ty mnie zdiagnozowałeś, dzięki chłopaki:)

 

 

A czy w tej sytuacji samosad to donre określenie

Słowo jak słowo, on się nie skarżył.

Ja rozumiem że u was potomków ubekow i innych "swiatlych Polaków" donoszenie było na porządku dziennym

 

 

Samosąd to jak najbardziej idealne sformułowanie, sam napisałeś, że skopanie kolesia było karą, a definicja samosądu brzmi następująco:

wymierzenie lub wykonanie kary przez osobę nieuprawnioną,

W waszym przypadku było jedno i drugie.

 

Nie rozumiesz, że gościu miał ze sobą jakiś problem i "donoszeniem" mógłbyś mu tylko pomóc? Nie mówiąc o tym, że trudno mówić o donoszeniu w sytuacji, kiedy nauczyciel raczej nie przegapił fiuta twojego "kolegi" i nie było waszą słodką tajemnicą, to co zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekstra z lewaka awansowalem na prawilnego

 

aha

 

Ja rozumiem że u was potomków ubekow i innych "swiatlych Polaków" donoszenie było na porządku dziennym

 

Hmm u czyich potomków bicie w kilku jednego jest oznaką heroizmu (którą zrównuje się z obroną słabszego przed koksem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel nie zareagował bo się pewnie bal, to był starszy człowiek i niezależnie od tego czy dostał ode mnie tylko czy od całej klasy efekt był ten sam- wina i kara

 

 

Tobie i julkowi byłm odpuścił, Julka lubię, a stsrtch dziadow nie biję, chyba że w ringu, ale ten trzeci już dawno zasłużył sobie na porządny wpierdol i zapewne do niego przyjechało by więcej osób niż tylko trzy. Mnie by tam nie było, nie lubię bić ludzi bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel nie zareagował bo się pewnie bal, to był starszy człowiek i niezależnie od tego czy dostał ode mnie tylko czy od całej klasy efekt był ten sam- wina i kara

 

To jest clue - mi jest po latach wstyd uczestniczenia w jakichś dokuczankach "grupa vs jednostka" (niezależnie od "winy") i ciężko mi zrozumieć jak komuś może nie być wstyd po grupowym pobiciu typa (niezależnie od "winy").

I nie wiem jak można to zrównywać z sytuacją wstawienia się za słabszym (czyli wystąpienia przeciwko grupie, komuś wyraźnie silniejszemu).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście widać po tobie od razu te "troskę" o jego seksualność i problemy psychiczne, widać jemu potrzebny był wpierdol bo ma rodzinę i pracuje w SM.

Jakiś ty elastyczny, jakoś wobec pojebanych feministek czy obywateli RP taki troskliwy nie bywales

Weź się ogarnij trochę bo czym dłużej piszesz tym bardziej się pogrążasz.

 

 

Wiem, że julek nie lubi psychologii, ale to właśnie w tej nauce opisane są postawy widoczne na powyższym obrazku. Brak przyjęcia do wiadomości, że jest się zwykłym bandytą i usprawiedliwiania "jemu to było potrzebne" , albo nazywanie go "świnią" ( bo agresję wobec zwierzęcia łatwiej zaakceptować niż wobec człowieka itp.

 

Jak kiedyś zaparkujesz na zakazie, to okaże się, czy kolega podziela twoją opinię na temat tego, czy było mu to potrzebne.

 

Nie rozumiem o co ci chodzi z elastycznością wobec femistek, czy obywateli RP? Gdyby któreś z nich zachorowało nie miałbym nic przeciwko temu, żeby ktoś zorganizował zbiórkę pieniędzy na lekarstwa dla nich. A feministki nie są pojebane, tylko w większości po prostu zagubiony. Wierzę, że mają dobre zamiary, tylko zniekształcony obraz.

 

 

Nauczyciel nie zareagował bo się pewnie bal, to był starszy człowiek i niezależnie od tego czy dostał ode mnie tylko czy od całej klasy efekt był ten sam- wina i kara

 

 

Efekt był ten sam - samosąd.

 

 

Tobie i julkowi byłm odpuścił, Julka lubię, a stsrtch dziadow nie biję, chyba że w ringu, 

 

Starych dziadów?:) Przecież nie wiesz, ile mam lat, to czemu od razu starych?:) Może jestem młodszy od Ciebie?:) Tak z ciekawości kogo tłuczesz? Koledzy syna z piaskownicy to odpowiednia kategoria wiekowa?:)

 

 

, ale ten trzeci już dawno zasłużył sobie na porządny wpierdol i zapewne do niego przyjechało by więcej osób niż tylko trzy. Mnie by tam nie było, nie lubię bić ludzi bez powodu.

Logika wciąż nie jest twoją mocną stroną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.