Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że w tej twojej gminie PiS ma 90% poparcia, skoro jest tam taka patola. :nevreness:

A ile z tych twoich przypadków dotyczyło osoby publicznej/wpływowej podejrzanej o pedofilię wobec kilkunastu dzieci?

 

Nie było świadków? Przecież Piotrowicz tłumaczył, że cytował zeznania świadków na konferencji. Problem w tym, że zeznania o ,,zdolnościach terapeutycznych" Staszek zinterpretował najwyraźniej na korzyść księdza.  :nevreness:

 

 

Rozumiem, że znasz jakieś opracowania opisujące zależność pomiędzy poparciem dla PIS, a poziomem patologii na danym terenie i twoje słowa wcale nie są bezmyślnym hejtem, żeby nie powiedzieć patologią?:) A może skoro ja popieram PIS to jestem patologią?:) Ale mi teraz dojechałeś:) Cóż za inteligentny pojazd:)

 

Na poziomie wojewódzkim? Żadnej. Nie sądzę też, by ksiądz z 300-osobowej wioski był jakąkolwiek znacząco osobą w województwie podkarpackim.

 

Piotrowicz niczego nie interpretował, znowu wciskasz coś, czego nie było. Piotrowicz nie zajmował się tą sprawą.

 

 

 

 

Ostatnie dwa zdania to kpina. Ja konsekwentnie twierdzę, że Piotrowicz jest współodpowiedzialny za uwalenie tej sprawy, to ty wyskakujesz z absurdalnymi argumentami o tym, że przecież miał na głowie tysiące kradzieży, alimenciarzy i wypadków drogowych. 

 

 

Kpiną jest posądzanie o współodpowiedzialność w uwaleniu sprawy kogoś, kto się nią nie zajmował, a zeznania świadków były na korzyść oskarżonego i decyzja prokuratora prowadzącego sprawę również. Żeby podważyć czyjąś pracę, trzeba mieć czegoś więcej. A wtedy sprawa księdza z jakiejś wioski nie była niczym szczególnym. Nawet nie była głośna, została nagłośniona dopiero po odwołaniu się matki pokrzywdzonego dziecka i zgłoszeniu sprawy do wyborczej.

 

 

 

Skończ już z tymi 40K. Zrównujesz kradzieże samochodów i bójki Sebixów ze sprawą księdza pedofila. To jest po prostu niesmaczne.

 

Ponieważ, kiedy podejrzanym jest ksiądz to sprawa otrzymuje najwyższy priorytet i 20-osobowe zespoły komandosów powinny przesłuchać całą wioskę i trzy sąsiednie, żeby znalexc chociaż ślad winy księdza. Przynajmniej rozumiem twoją logikę teraz, ksiądz jest winny z automatu i trzeba zrobić wszystko, żeby udowodnić mu winę, bo na pewno jest winny:)

 

 

 

Byłeś świadkiem jednego nagannego zachowania i na tej podstawie popierasz głupie ustawy, które nawet w żaden sposób nie pomogą tego typu przypadkom przeciwdziałać. Logiczne.

Byłem świadkiem całego procederu, to nie była jedna sprawa. Ponadto nowa ustawa będzie w oczywisty sposób zapobiegać przydzielaniu spraw na zamówienie, więc dwa razy kłamstwo. Nic nowego z twojej strony.

Stroiciele pianin i fortepianów.

Najwięcej przypadków pedofilii spośród wszystkich grup zawodowych w Polsce jest wśród rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś czytałem chyba, że na wsi ogólnie najwięcej tego jest, ale często gęsto są to jazdy typu 16/18-latek z 14-latką. Czyli takie coś na styku.

Uczniowie byli liczeni osobno w tej statystyce. Tu chodzi o rolnikow z wyksztalcenia a nie o mieszkancow wsi.

 

80% przypadków pedofilii wśród księży to 13-14 latki. W całym społeczeństwie chyba także jest to podobny stosunek.

Podejrzewam, że w tej twojej gminie PiS ma 90% poparcia, skoro jest tam taka patola. :nevreness:

 

 

Na szczęście są jeszcze w tym kraju miejsca na poziomie, gdzie patola nie występuje:

https://www.wprost.pl/116286/Wybory-w-wiezieniach-PO-762-proc-PiS-28-proc

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczniowie byli liczeni osobno w tej statystyce. Tu chodzi o rolnikow z wyksztalcenia a nie o mieszkancow wsi.

 

80% przypadków pedofilii wśród księży to 13-14 latki. W całym społeczeństwie chyba także jest to podobny stosunek.

 

 

Nie wiem skąd bierzesz takie dane? Według badan John Jay College ofiary księży to dzieci w wieku od 1 do 7 roku 6.8%, od 8 do 10 roku 16% ,od 11 do 14 roku 50.9% i od 15 do 17 roku 27.3%. W tym 80.9% przypadków to chłopcy,a 19.1% to dziewczynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzesz takie dane? Według badan John Jay College ofiary księży to dzieci w wieku od 1 do 7 roku 6.8%, od 8 do 10 roku 16% ,od 11 do 14 roku 50.9% i od 15 do 17 roku 27.3%. W tym 80.9% przypadków to chłopcy,a 19.1% to dziewczynki.

To było w tym raporcie co linkowałem kilkanaście/kilkadziesiąt stron wcześniej, tylko badanie było robione trochę inaczej i dotyczyło tego, że wśród 80% księży pedofilów ofiarami były osoby w wieku 13-14 ( możliwe też, że 12-14, teraz ręki sobie nie dam obciąć). 

 

Różnice między naszymi wynikami ( zaraz się przekonasz, że nie takie duże ) wynikają z faktu, że w przypadku najmłodszych dzieci, niestety, dłużej trwa dojście do pedofila niż w przypadku osoby, która ma stosunki seksualne i molestuje osoby w wieku 13-14 lat, bo te zwykle dość szybko o tym powiedzą. Taki 5, czy 8-latek się raczej takimi rzeczami nie chwali. Po drugie w badaniu John Jay College są doliczone przypadki w wieku 15-17, które nie podchodzą pod pedofilię ( u mnie nie są liczeni, co automatycznie podnosi procent u Ciebie w grupie 11-14 do ponad 70%). No i oczywiście pisząc 13-14 latki nie miałem na myśli tylko dziewczynek, ale osoby w wieku 13-14 lat.  Średni wiek ofiar księży pedofilów to według John Jay College prawie 13 lat. 

 W tym 80.9% przypadków to chłopcy,a 19.1% to dziewczynki.

Tak, dokładnie 8499 ofiar płci męskiej, 2004 płci żeńskiej oraz 2 ofiary transseksualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w tym raporcie co linkowałem kilkanaście/kilkadziesiąt stron wcześniej, tylko badanie było robione trochę inaczej i dotyczyło tego, że wśród 80% księży pedofilów ofiarami były osoby w wieku 13-14 ( możliwe też, że 12-14, teraz ręki sobie nie dam obciąć). 

 

Różnice między naszymi wynikami ( zaraz się przekonasz, że nie takie duże ) wynikają z faktu, że w przypadku najmłodszych dzieci, niestety, dłużej trwa dojście do pedofila niż w przypadku osoby, która ma stosunki seksualne i molestuje osoby w wieku 13-14 lat, bo te zwykle dość szybko o tym powiedzą. Taki 5, czy 8-latek się raczej takimi rzeczami nie chwali. Po drugie w badaniu John Jay College są doliczone przypadki w wieku 15-17, które nie podchodzą pod pedofilię ( u mnie nie są liczeni, co automatycznie podnosi procent u Ciebie w grupie 11-14 do ponad 70%). No i oczywiście pisząc 13-14 latki nie miałem na myśli tylko dziewczynek, ale osoby w wieku 13-14 lat.  Średni wiek ofiar księży pedofilów to według John Jay College prawie 13 lat. 

Tak, dokładnie 8499 ofiar płci męskiej, 2004 płci żeńskiej oraz 2 ofiary transseksualne.

Moim zdaniem raport John Jay College to najbardziej wiarygodne źródło jeżeli chodzi o molestowanie nieletnich przez księży.Przede wszystkim raport został wykonany na zlecenie i za pieniądze US Coference of Catholic Bishops (pieniądze niemałe ok $2mln).W badaniach wzięło udział 97% diecezji ( tylko 7 diecezji odmówiło),zbadano około 10500 przypadków popełnionych przez niemal 4400 księży w latach 1950-2002.Pod pedofilie podchodzą w Stanach przypadki molestowania dzieci w wieku do 11 lat,starsze są traktowane jako "minor sexual abuse".Wykrywalność tego rodzaju przestępstw jest niska,gdyż tylko ok 30% przypadków jest raportowane więc można przyjąć ,że na każdego ujawnionego księdza pedofila przypada dwóch nieujawnionych,a przeciętnie miedzy incydentem a zgłoszeniem przestępstwa upływa ponad 30 lat.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem raport John Jay College to najbardziej wiarygodne źródło jeżeli chodzi o molestowanie nieletnich przez księży.Przede wszystkim raport został wykonany na zlecenie i za pieniądze US Coference of Catholic Bishops (pieniądze niemałe ok $2mln).W badaniach wzięło udział 97% diecezji ( tylko 7 diecezji odmówiło),zbadano około 10500 przypadków popełnionych przez niemal 4400 księży w latach 1950-2002.Pod pedofilie podchodzą w Stanach przypadki molestowania dzieci w wieku do 11 lat,starsze są traktowane jako "minor sexual abuse".Wykrywalność tego rodzaju przestępstw jest niska,gdyż tylko ok 30% przypadków jest raportowane więc można przyjąć ,że na każdego ujawnionego księdza pedofila przypada dwóch nieujawnionych,a przeciętnie miedzy incydentem a zgłoszeniem przestępstwa upływa ponad 30 lat.   

Nawet niewykluczone, że dane pochodzą z tego samego raportu, tylko po prostu podawałem inną wartość, która była mierzona.

 

Ten raport jakich konkretnie duchownych obejmuje, bo rzuciła mi się w oczy tabelka, która podawała ilu z tych duchownych było żonatych, a ilu nie, więc to jest rozumiem, jakieś szersze zestawienie? Obejmuje również tzw. świeckich duchownych? 

 

Czyli formalnie za pedofilię odpowiadało jakieś 20-25% księży z tego zestawienia?  To za co ścigają Polańskiego w takim razie? Nie do końca rozumiem, mieszasz w USA, czy mógłbyś wytłumaczyć różnicę między jednym a drugim ( <11 i >11)?

 

Nawet jeżeli 30% przypadków jest raportowane, a 70% nie, to przecież nie oznacza, że za te 70% nieraportowanych odpowiadają wyłącznie pedofile, którzy nie zostali złapani, prawda?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niewykluczone, że dane pochodzą z tego samego raportu, tylko po prostu podawałem inną wartość, która była mierzona.

 

Ten raport jakich konkretnie duchownych obejmuje, bo rzuciła mi się w oczy tabelka, która podawała ilu z tych duchownych było żonatych, a ilu nie, więc to jest rozumiem, jakieś szersze zestawienie? Obejmuje również tzw. świeckich duchownych? 

 

Czyli formalnie za pedofilię odpowiadało jakieś 20-25% księży z tego zestawienia?  To za co ścigają Polańskiego w takim razie? Nie do końca rozumiem, mieszasz w USA, czy mógłbyś wytłumaczyć różnicę między jednym a drugim ( <11 i >11)?

 

Nawet jeżeli 30% przypadków jest raportowane, a 70% nie, to przecież nie oznacza, że za te 70% nieraportowanych odpowiadają wyłącznie pedofile, którzy nie zostali złapani, prawda?

W zestawieniu rzeczywiście jest 51 księży żonatych i nie chodzi o świeckich duchownych,tylko o księży żonatych w czasie przedstawienia im zarzutów ,czyli księży którzy jako kapłani dopuścili się molestowania nieletnich,a później "zrzucili sutannę" i się ożenili. Polańskiego ścigają nie za pedofilie tylko za "unlawful sex with minor",a głównie za "fugitive disentitlement" ,czyli za to ,że się nie stawił przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tvn24.pl/narada-szefa-mswia-z-policja-i-prokuratura-po-reportazu-superwizjera,808204,s.html

 

 

Uwaga tego się nie da odzobaczyć!

 

Za Hitlera i naszą Ojczyznę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestem pod wrażeniem

TVN wciąż w formie

 

ilu tam było tych pajaców ? z 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy 10. Takie Orle Gniazdo to z 500. Spędy na Dolnym Śląsku dla nazioli z Niemiec, Czech i na waszych rodzimych to też minimum 100. To swietna lokalizacja bo blisko i możesz w Karkonoszach na zadupiu wynająć ośrodek i zero obcych. W Polsce drukuje się ulotki dla nazioli z całej Europy, robi się gadżety, wydaje płyty. Tylko władzy to nie przeszkadza, a czerwone flagi już tak

W Białymstoku prokurator stwierdził, że swastyka nie ma nic wspólnego z nazistami, to starohinduski symbol bez żadnych negatywnych skojarzeń. Wyciągnięta ręka to albo zamawianie piwa albo rzymski salut.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy 10. Takie Orle Gniazdo to z 500. Spędy na Dolnym Śląsku dla nazioli z Niemiec, Czech i na waszych rodzimych to też minimum 100. To swietna lokalizacja bo blisko i możesz w Karkonoszach na zadupiu wynająć ośrodek i zero obcych. W Polsce drukuje się ulotki dla nazioli z całej Europy, robi się gadżety, wydaje płyty. Tylko władzy to nie przeszkadza, a czerwone flagi już tak

Masz rację. Władza w pełni popiera i pochwala nazistów, dlatego Ci się kitrają na zadupiu w zamkniętym gronie, nikomu się nie pokazując, podczas gdy komuniści z powodu tak silnych prześladowań muszą maszerować pod flagami w centrum Warszawy i pisząc wiersze poparcia z pierwszych list partyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kitrają? Wieszają posłów PO w centrum Katowic a sprawa jest umorzona. Ten ołtarzyk w Wodzisławiu był w takim miejscu, że każdy tam trafi. Oficjalnie robi się koncerty z nazistowskimi kapelami, polskie MSZ broni kolesia aresztowanego przed meczem w Danii (Śledziu) zjeby od Kukiza zapraszają do polskiego sejmu włoskich faszystów. No mają pod górkę i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kitrają? Wieszają posłów PO w centrum Katowic a sprawa jest umorzona. Ten ołtarzyk w Wodzisławiu był w takim miejscu, że każdy tam trafi. Oficjalnie robi się koncerty z nazistowskimi kapelami, polskie MSZ broni kolesia aresztowanego przed meczem w Danii (Śledziu) zjeby od Kukiza zapraszają do polskiego sejmu włoskich faszystów. No mają pod górkę i to bardzo.

Kitrają się pokazywać swoje poglądy publicznie, w przeciwieństwie do komunistów. Cały problem w tym, że zakazane jest pokazywanie swoich poglądów publicznie ( jeżeli dotyczy to zakazanych zbrodniczych systemów ) , a faszyści robią to na zamkniętych imprezach. Natomiast na publicznych happeningach nie pokazują powiązań z faszyzmem. Natomiast marsz przez centrum Warszawy to jak najbardziej manifestowanie swoich poglądów publicznie.

 

 

 Spędy na Dolnym Śląsku dla nazioli z Niemiec, Czech i na waszych rodzimych to też minimum 100. To swietna lokalizacja bo blisko i możesz w Karkonoszach na zadupiu wynająć ośrodek i zero obcych. 

Z tego co mi wiadomo, spędy na Dolnym Śląsku po tej akcji przestały być organizowane:

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/18-lat-temu-zamordowano-studentow-w-gorach-stolowych,568946.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.