Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kompromituj się. W nadzorze nad podwładnymi nie chodzi o szczegółowe kontrolowanie każdej sprawy, to jest sprowadzanie kwestii nadzoru do absurdu. Nikt nie dymisjonuje komendanta policji, bo jego podwładny popełnił błąd w dochodzeniu dotyczącym kradzieży rowerów.

 

Jednak w sprawach ważnych nadzór ,,góry" musi być skrupulatny, tak jest w każdej państwowej instytucji na całym świecie. I to ta ,,góra" odpowiada za błędy popełniane w tych ważnych sprawach.

 

W dodatku mamy pewność, że Piotrowicz osobiście znał tą sprawę skoro występował na konferencji i bronił podwładnego.Czyli widział akta, rozmawiał z podwładnym itp. Po co  zatem te twoje kuriozalne wyliczenia, że jego podwładni mieli tysiące innych spraw w tym czasie?

 

Jest czterech świadków, że Kurski tak powiedział.

Czyli nie pracowałeś w żadnej państwowej instytucji. Tak, Piotrowicz miał do szczególnego nadzoru z pewnością ważne sprawy. Szacując na podstawie raportów policji z tamtego okresu nadzorował rocznie 150 zabójstw, 240 zgwałceń, 150 pobić i 5000 rozbojów. 

 

Piotrowicz dostał papiery od swojego podwładnego, poszedł na konferencję, przeczytał, co miał napisane i wyszedł. Jak ty opierasz swoją wizję funkcjonowania państwowych instytucji o filmy sensacyjne, to nic dziwnego, że masz pretensje do Piotrowicza, że nie znał szczegółów 40 tysięcy spraw rocznie.

 

Jest 4 świadków związanych z Tuskiem, że Kurski powiedział, że to z dziadkiem Tuska w Wehrmachcie to lipa i że ciemny lud to kupi, po czym okazało się, że dziadek Tuska był w Wehrmachcie:) Z pewnością wiarygodność tych świadków w świetle przeszłości Józefa Tuska jest niezwykle wiarygodna:) Ja się też z trzema kolegami mogę umówić na wymyślenie twoich różnych cytatów:) 

 

Dla Ciebie to może nic nowego, ale dla mnie to jest szokujące. Brak słów, żeby to skomentować.

 

Ci goście od ukrytej kamery mają wielkie cojones trzeba przyznać.

 

Czy ta Duma i Nowoczesność to jakaś duża organizacja? Dopiero przy okazji tego materiału usłyszałem o czymś takim. Mam nadzieję, że to jakiś totalny margines.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pracowałeś w żadnej państwowej instytucji. Tak, Piotrowicz miał do szczególnego nadzoru z pewnością ważne sprawy. Szacując na podstawie raportów policji z tamtego okresu nadzorował rocznie 150 zabójstw, 240 zgwałceń, 150 pobić i 5000 rozbojów. 

 

Piotrowicz dostał papiery od swojego podwładnego, poszedł na konferencję, przeczytał, co miał napisane i wyszedł. Jak ty opierasz swoją wizję funkcjonowania państwowych instytucji o filmy sensacyjne, to nic dziwnego, że masz pretensje do Piotrowicza, że nie znał szczegółów 40 tysięcy spraw rocznie.

 

Przecież taki Ziobro ma na głowie dużo obowiązków, ale i tak osobiście angażuje się w te najgłośniejsze. Tak samo inni ministrowie, dowódcy wojskowi, szefowie różnych instytucji.

 

Twoim zdaniem Duda nie znał założeń pisowskich ustaw o sądownictwie, bo przecież ma na głowie mnóstwo innych spraw?

 

Jest 4 świadków związanych z Tuskiem, że Kurski powiedział, że to z dziadkiem Tuska w Wehrmachcie to lipa i że ciemny lud to kupi, po czym okazało się, że dziadek Tuska był w Wehrmachcie:) Z pewnością wiarygodność tych świadków w świetle przeszłości Józefa Tuska jest niezwykle wiarygodna:) Ja się też z trzema kolegami mogę umówić na wymyślenie twoich różnych cytatów:)

 

 

Lipą było stwierdzenie o dobrowolnym wstąpieniu do Wermachtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki Ziobro ma na głowie dużo obowiązków, ale i tak osobiście angażuje się w te najgłośniejsze. Tak samo inni ministrowie, dowódcy wojskowi, szefowie różnych instytucji.

 

Twoim zdaniem Duda nie znał założeń pisowskich ustaw o sądownictwie, bo przecież ma na głowie mnóstwo innych spraw?

 

 

Lipą było stwierdzenie o dobrowolnym wstąpieniu do Wermachtu.

 

A kto słyszał o tej sprawie z tej pipidówy, dopóki ktoś nie postanowił jej wyciągnąć, jak Piotrowicz zaczął coś robić w pis? Ta sprawa jest głośna teraz, wtedy nie była.

 

Wiesz ilu Duda ma pracowników od ogarniania takich rzeczy? Co to za porównanie?

 

Ale nie to było w cytacie podawanym przez tę czwórkę. Ja im nie wierzę bo pierwsza część cytatu okazała się ewidentną bzdurą, więc zakładam, że druga też, ty im wierzysz, więc po co dalej dyskutować?:)

 

 

mają. na orlim gnieździe by ich zajebali żywcem

W sumie to jak już tamci wiedzą, kto ich nagrał, to też im nie zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto słyszał o tej sprawie z tej pipidówy, dopóki ktoś nie postanowił jej wyciągnąć, jak Piotrowicz zaczął coś robić w pis? Ta sprawa jest głośna teraz, wtedy nie była.

 

Była głośna na szczeblu lokalnym. Ile tego typu spraw miał Piotrowicz w ciągu roku? 10, 15, 20? Przecież głośne zabójstwa czy pedofilia na takich zadupiach to są rzadkie przypadki. I w tych właśnie najgłośniejszych sprawach nadzór przełożonych powinien być szczególnie wnikliwy. To są sprawy priorytetowe dla organów ścigania i nie można tego porównywać do tysięcy spraw typu drobne kradzieże czy pobicia. 

 

Wiesz ilu Duda ma pracowników od ogarniania takich rzeczy? Co to za porównanie?

Przecież Duda osobiście ogarniał główne założenia ustaw o sądownictwie, współpracownicy byli głównie od kwestii szczegółowych, ,,technicznych" i biurokratycznych.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była głośna na szczeblu lokalnym. Ile tego typu spraw miał Piotrowicz w ciągu roku? 10, 15, 20? Przecież głośne zabójstwa czy pedofilia na takich zadupiach to są rzadkie przypadki. I w tych właśnie najgłośniejszych sprawach nadzór przełożonych powinien być szczególnie wnikliwy. To są sprawy priorytetowe dla organów ścigania i nie można tego porównywać do tysięcy spraw typu drobne kradzieże czy pobicia. 

 

Przecież Duda osobiście ogarniał główne założenia ustaw o sądownictwie, współpracownicy byli głównie od kwestii szczegółowych, ,,technicznych" i biurokratycznych.

 

No w Tylawie na pewno była głośna, ale Piotrowicz siedział w prokuraturze wojewódzkiej, więc takich spraw miał od groma. Rocznie jest 4000 takich spraw, a nie dotyczy to nawet spraw, które są umarzane, jak ta z Tylawy. Piotrowicz miał 5 z 45 prokuratur rejonowych pod sobą, to rocznie miał takich spraw 400-500. O samą pedofilię. Czepiasz się Piotrowicza, bo jest z PIS, nawet nie wiesz, kto był tym prokuratorem umarzającym sprawę, tylko zwalasz winę na Piotrowicza, żeby powiązać PIS z pedofilią. Tusk może nie ogarniać, co robi jego własny dziadek i jest ok, a Piotrowicz ma wyłapywać wszystkie usterki w 40000 spraw rocznie, bo tak jest napisane w ustawie. 

 

To mówisz o pisowskiej ustawie, którą Duda zawetował, czy o ustawie Dudy, którą sam napisał?

 

Co roku do sądów wpływa 15 milionów spraw. Wyciąganie wniosków z jednej sprawy sprzed 15 lat, gdzie Piotrowicz i tak się nią nie zajmował, to żart.

ba, za czasów Antka miała spore szanse na broń z MON. teraz to nie wiadomo co z tymi pomysłami

Podejrzewam, że broń to oni mogą mieć bez pomocy Antka. No ale mam nadzieję, że jak najszybciej ich zdelegalizują.

Tak w ogóle to znalazłem informacje na stronie policji, która grupa zawodowa ( nie obejmujemy bezrobotnych, emerytów, rencistów, studentów i uczniów) ma najwięcej wyroków za pedofilię rocznie. Ktoś spróbuje zgadnąć?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 co zresztą od razu zauważyli internauci w komentarzach pod twoim linkiem.

Pierwszy komentarz:

Kaczyści najpierw pracowicie przez lata siali a teraz wyją bo im wyrosło... Prawdziwe żniwa dopiero przed wami, załgane sukinsyny i bądźcie pewni, że dostaniecie to na co zasługujecie...

 

Drugi:

Nie pochwalam, ale rozumiem.

 

Trzeci:

A co z KLAUZULĄ SUMIENIA? 

 

Jeżeli lekarzowi sumienie nie pozwala leczyć kolaborantów pisowskich, to czemu nie może postąpić zgodnie ze swoim sumieniem?

 

Czwarty:

Zabiegi medyczne, wykraczające poza włożeniem do pieca na trzy zdrowaśki, to akt pychy wobec tego, na którego pisowcy bezustannie się powołują.

Popieram i rozumiem.

 

 

 

A co do tego lekarza to przecież już wyszło, że sobie trollował i parodiował klauzulę sumienia

To "wyszło" po tym jak go zwolnili z pracy i założyli sprawę. Wcześniej tylko pisał na fb, że PiS i NFZ go mogą pocałować w dupę, dopiero po rozmowie z prawnikiem zaczął krzyczeć "it's a prank bro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Tylawie na pewno była głośna, ale Piotrowicz siedział w prokuraturze wojewódzkiej, więc takich spraw miał od groma. Rocznie jest 4000 takich spraw, a nie dotyczy to nawet spraw, które są umarzane, jak ta z Tylawy. Piotrowicz miał 5 z 45 prokuratur rejonowych pod sobą, to rocznie miał takich spraw 400-500. O samą pedofilię. Czepiasz się Piotrowicza, bo jest z PIS, nawet nie wiesz, kto był tym prokuratorem umarzającym sprawę, tylko zwalasz winę na Piotrowicza, żeby powiązać PIS z pedofilią. Tusk może nie ogarniać, co robi jego własny dziadek i jest ok, a Piotrowicz ma wyłapywać wszystkie usterki w 40000 spraw rocznie, bo tak jest napisane w ustawie.

 

Mieszkasz poza Warszawą, Krakowem, Trójmiastem i Poznaniem? Jeżeli tak to przypomnij sobie ile w 2017 roku było w twoim województwie spraw typu głośne zabójstwo czy pedofilia dotycząca kilkunastu dzieci. O ilu takich sprawach przeczytałeś np. na lokalnych portalach? O 15, 20?

 

Nikt przecież nie wymaga od wysoko postawionych policjantów czy prokuratorów szczególnego nadzoru nad kradzieżami czy zabójstwami w pijackich melinach. W sprawach ważniejszych taki nadzór jest jednak ich psim obowiązkiem.

 

To mówisz o pisowskiej ustawie, którą Duda zawetował, czy o ustawie Dudy, którą sam napisał?

W sumie i o tym i o tym. Duda te sprawy traktuje priorytetowo i tego samego wymagałbym od innych wysoko postawionych urzędników.

Nie wymagam natomiast by szczególnie się pochylał nad jakimiś pierdołami, od tego ma współpracowników. Jeżeli jednak podpisze jakąś wyjątkowo debilną i jednocześnie ważną ustawę to nie można przyjąć tłumaczenia ,,oj tam, oj tam, mam przecież tyle na głowie".

 

Co roku do sądów wpływa 15 milionów spraw. Wyciąganie wniosków z jednej sprawy sprzed 15 lat, gdzie Piotrowicz i tak się nią nie zajmował, to żart.

 

Przecież to wy wyciągacie z tych 15 milionów spraw jakieś pojedyncze sugerując skorumpowanie całego wymiaru sprawiedliwości. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komentarz:

Kaczyści najpierw pracowicie przez lata siali a teraz wyją bo im wyrosło... Prawdziwe żniwa dopiero przed wami, załgane sukinsyny i bądźcie pewni, że dostaniecie to na co zasługujecie...

 

Drugi:

Nie pochwalam, ale rozumiem.

 

Trzeci:

A co z KLAUZULĄ SUMIENIA? 

 

Jeżeli lekarzowi sumienie nie pozwala leczyć kolaborantów pisowskich, to czemu nie może postąpić zgodnie ze swoim sumieniem?

 

Czwarty:

Zabiegi medyczne, wykraczające poza włożeniem do pieca na trzy zdrowaśki, to akt pychy wobec tego, na którego pisowcy bezustannie się powołują.

Popieram i rozumiem.

 

Pierwszy debilny. Taki trochę na poziomie czytelników Niezaleznej, więc powinieneś być przyzwyczajony.

 

Drugi to przecież kopia słynnego cytatu Beaty Mazurek.

 

Trzeci i czwarty to trolling idei klauzuli sumienia tak lubianej przez PiS.

 

To "wyszło" po tym jak go zwolnili z pracy i założyli sprawę. Wcześniej tylko pisał na fb, że PiS i NFZ go mogą pocałować w dupę, dopiero po rozmowie z prawnikiem zaczął krzyczeć "it's a prank bro".

Przecież sprzęt WOŚP nie trafia do prywatnych gabinetów, zatem pisowscy urzędnicy powinni załapać, że to był tylko żart. :panda:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz poza Warszawą, Krakowem, Trójmiastem i Poznaniem? Jeżeli tak to przypomnij sobie ile w 2017 roku było w twoim województwie spraw typu głośne zabójstwo czy pedofilia dotycząca kilkunastu dzieci. O ilu takich sprawach przeczytałeś np. na lokalnych portalach? O 15, 20?

 

Nikt przecież nie wymaga od wysoko postawionych policjantów czy prokuratorów szczególnego nadzoru nad kradzieżami czy zabójstwami w pijackich melinach. W sprawach ważniejszych taki nadzór jest jednak ich psim obowiązkiem.

 

W sumie i o tym i o tym. Duda te sprawy traktuje priorytetowo i tego samego wymagałbym od innych wysoko postawionych urzędników.

Nie wymagam natomiast by szczególnie się pochylał nad jakimiś pierdołami, od tego ma współpracowników. Jeżeli jednak podpisze jakąś wyjątkowo debilną i jednocześnie ważną ustawę to nie można przyjąć tłumaczenia ,,oj tam, oj tam, mam przecież tyle na głowie".

 

 

Przecież to wy wyciągacie z tych 15 milionów spraw jakieś pojedyncze sugerując skorumpowanie całego wymiaru sprawiedliwości. xD

To ty przejrzyj lokalna prase z jednego tygodnia z jednego wojewodztwa bo chyba sobie nie zdajesz efektu ze skali zjawiska. W mojej gminie opisano juz w tym roku w prasie dwa przypadki pedofilii a mamy 20 styczen. Nie bylo swiadkow winy tego ksiedza to co mial piotrowicz zrobic? Pokrzywdzeni znalezli swiadkow, odwolali sie i sledztwo ruszylo. Prokuratura zadzialala jak nalezy. A jeszcze popatrz ile wspolnego z prawda ma to co napisales na poczatku tej dyskusji o piotrowiczu. Bo jedyne co mu mozna zarzucic to brak odpowiedniej dociekliwosci a nawet to bardzo na sile.

 

Oczywiscie podejrzenie ze ksiadz molestuje ma priorytet nad zabojstwem:)

 

Ale ustawa o sadownictwie jest jedna wiec wymaganie badz oczekiwanie z twojej strony zeby ktos ogarnial 40k spraw rocznie to jest jakis zart. Duda zajal sie ta sprawa bo byly protesty spoleczne przez co uznal ze jest wazna dla spoleczenstwa.

 

Jacy znowu wy? Dlaczego dolaczasz mnie do grupy w ktorej nie jestem? Ja tylko oczekiwalwm zeby nadzor nad sedziami mieli w jakims stopniu obywatele. A sprawy o ktorych pisalem to nie sa wycinki z gazet czy raporty z internetu tylko fakty ktorych bylem swiadkiem i co do ktorych nie nam zadnych watpliwosci co nastapilo. Znam mechanizm i wiem ba czym polega. Ale nie oskarzam sedziow zbiorowo o korupcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty przejrzyj lokalna prase z jednego tygodnia z jednego wojewodztwa bo chyba sobie nie zdajesz efektu ze skali zjawiska. W mojej gminie opisano juz w tym roku w prasie dwa przypadki pedofilii a mamy 20 styczen. Nie bylo swiadkow winy tego ksiedza to co mial piotrowicz zrobic? Pokrzywdzeni znalezli swiadkow, odwolali sie i sledztwo ruszylo. Prokuratura zadzialala jak nalezy. A jeszcze popatrz ile wspolnego z prawda ma to co napisales na poczatku tej dyskusji o piotrowiczu. Bo jedyne co mu mozna zarzucic to brak odpowiedniej dociekliwosci a nawet to bardzo na sile.

 

Podejrzewam, że w tej twojej gminie PiS ma 90% poparcia, skoro jest tam taka patola. :nevreness:

A ile z tych twoich przypadków dotyczyło osoby publicznej/wpływowej podejrzanej o pedofilię wobec kilkunastu dzieci?

 

Nie było świadków? Przecież Piotrowicz tłumaczył, że cytował zeznania świadków na konferencji. Problem w tym, że zeznania o ,,zdolnościach terapeutycznych" Staszek zinterpretował najwyraźniej na korzyść księdza.  :nevreness: 

 

Ostatnie dwa zdania to kpina. Ja konsekwentnie twierdzę, że Piotrowicz jest współodpowiedzialny za uwalenie tej sprawy, to ty wyskakujesz z absurdalnymi argumentami o tym, że przecież miał na głowie tysiące kradzieży, alimenciarzy i wypadków drogowych. 

 

Ale ustawa o sadownictwie jest jedna wiec wymaganie badz oczekiwanie z twojej strony zeby ktos ogarnial 40k spraw rocznie to jest jakis zart. Duda zajal sie ta sprawa bo byly protesty spoleczne przez co uznal ze jest wazna dla spoleczenstwa.

 

Skończ już z tymi 40K. Zrównujesz kradzieże samochodów i bójki Sebixów ze sprawą księdza pedofila. To jest po prostu niesmaczne.

 

Jacy znowu wy? Dlaczego dolaczasz mnie do grupy w ktorej nie jestem? Ja tylko oczekiwalwm zeby nadzor nad sedziami mieli w jakims stopniu obywatele. A sprawy o ktorych pisalem to nie sa wycinki z gazet czy raporty z internetu tylko fakty ktorych bylem swiadkiem i co do ktorych nie nam zadnych watpliwosci co nastapilo. Znam mechanizm i wiem ba czym polega. Ale nie oskarzam sedziow zbiorowo o korupcje.

 

Byłeś świadkiem jednego nagannego zachowania i na tej podstawie popierasz głupie ustawy, które nawet w żaden sposób nie pomogą tego typu przypadkom przeciwdziałać. Logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi to, że nie każdy musi wiedzieć co robił w przeszłości jego dziadek i dlatego podałem przykład Cenckiewicza. Skoro Cenckiewicz nie wiedział to również Tusk mógł nie wiedzieć. A skoro Tusk mógł nie wiedzieć to sugerowanie, że na pewno kłamał jest typowym przykładem pisowskiego szczucia.

 

Sorry.

 

Porównałeś typa, który się nie wypierał z typem który się wypierał (świadomie czy nieświadomie to inna kwestia) i podałeś, że to analogiczna sytuacja.

 

Nie pisz o szczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy debilny. Taki trochę na poziomie czytelników Niezaleznej, więc powinieneś być przyzwyczajony.

Nie, ale za to jestem przyzwyczajony do postów zwolenników PO i Nowoczesnej, ponieważ zazwyczaj reprezentują taki poziom, będąc pisany przez osoby głupie i przepełnione pogardą i nienawiścią.

 

Drugi to przecież kopia słynnego cytatu Beaty Mazurek.

I co z tego?

 

Trzeci i czwarty to trolling idei klauzuli sumienia tak lubianej przez PiS.

Nieprawda, po prostu głupota ze strony piszących to.

 

Przecież sprzęt WOŚP nie trafia do prywatnych gabinetów, zatem pisowscy urzędnicy powinni załapać, że to był tylko żart. :panda:

Nie, żartem to było po dwóch dniach, jako próba uniknięcia kary. 

Dobrze wiedzieć, że każdy kierownik przychodni(którym jest lekarz) oraz członkowie Naczelnej Izby Lekarskiej to pisowscy urzędnicy :) Pokazujesz co raz wyższy poziom z każdym kolejnym postem :) 

I klauzule sumienia się nie stosuje, by komuś nie pomóc, tylko by komuś nie zaszkodzić :)

Ale to chyba za trudne dla Ciebie i dla komentujących na portalu Gazety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najidiotyczniejsze polityczno-poprawne chwile 2017 roku

1) Jeżeli biała kobieta nosi kolczyki kolka to wg. Pitzer College jest to "kulturowym przywłaszczeniem"

2) Grupa studentów w Berkley, California zażądała żeby ich zwolniono z obowiązku zdawania egzaminów. Ich uzasadnieniem było to, że oni nie mogą emocjonalnie wytrzymać napięcia z powodu tego, że nie są wystarczająco uprzywilejowani.

3) Evergreen State College nakazało profesorom przy ocenie uczniów wziąć też pod uwagę ich uczucia

4) Student w artykule w studenckiej gazetce z Luisiana State University uznał że jak ktoś zagęszcza brwi to jest to przykład kulturowego przywłaszczenia

5) Wielkość krzeseł została uznana za mikroagresję

6) Radny w Seattle martwił się że zmywanie ulic za pomocą węża gumowego może być kulturalnie niestosowne, bo przywodzi na myśl używanie wody przeciwko działaczom na rzecz praw obywatelskich.

7) Uniwersytet w Arizonie zatrudnił studentów, by nawzajem na siebie skarżyli. 

8) Brytyjskie zrzeszenie studentów chciało zbanować klaskanie i wiwatowanie ponieważ takie zachowanie nie jest "włączające" dla głuchych studentów.

9) Oczekiwanie że studenci przybędą na czas zostało uznane w Clemson University za "kulturowo niewrażliwe"

10) Autorzy zatrudniają "sensitivity readers" by skorygowali ich twórczość pod względem politycznej poprawności

11) Stworzono zajęcia dla nauczycieli matematyki uczące ich tego, jak matematyka była wykorzystywana jako narzędzie opresji

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.