Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, żeby pokazać, jak ten program może powiększyć oszczędności Polaków, które na tle innych krajów regionu są szokująco niskie.

 

 

 

Rozumiem, że ten program nie jest programem Twoich marzeń, ale chociaż powiedz, czy to Twoim zdaniem polepszy polski system emerytalny, czy też pogorszy? :smile:

 

Nie chcę wracać do rozmowy o ZUSie, bo to temat o polityce, a nie o fantastyce:) 20 złotych miesięcznie przez 40 lat daje 10 tysięcy złotych, jeżeli tylko zdecydujesz się oszczędzać, plus pracodawca podwoi Twoje oszczędności, a państwo mu to odpisze od podatku, więc wkład państwa raczej będzie większy niż 20 złotych miesięcznie:)

 

Poza tym tę kasę będziesz mógł wypłacić dopiero jak przejdziesz na emeryturę ( w całości, wtedy z 19% podatkiem Belki) lub w 10 rocznych ratach, więc po 40 latach pracy uskłada się na 500 flaszek, będziesz mógł pić przez półtora roku codziennie:)

 

 

Czy to jest naprawdę takie ważne? :smile: Nie będziesz musiał iść się zapisywać, zaoszczędzisz czas, same plusy:)

 

PiS jest partią populistyczną, więc jedyne co mnie dziwi to to, że nie opatrzono tego jeszcze hasztagiem #NarodoweOszczędzanie czy innym tego typu.

 

Nie wiem czy polepszy czy pogorszy to polski system emerytalny, nie jestem ekspertem od malowania trupów :smile: wiem za to, że nie znalazła się jeszcze firma ubezpieczająca od głupoty rządu w danym kraju, a cholera wie do czego posunie się PiS jeżeli wygra wybory w 2019 i nagle w 2021 po 2 latach działania NArodowego Funduszu Odkładania na Emeryturę okaże się, że na kolejny pomysł mający zaprowadzić sprawiedliwość społeczną będzie im brakować akurat te 40mld odłożone w tym Narodowym Funduszu Odkładania na Emeryturę :smile: Może jestem naiwny, ale bank ciężej zreformować niż takiego dziwoląga.

 

No i wciąż wracam do cytatu, że te pieniądze będą całkowicie prywatne, ale Poza tym tę kasę będziesz mógł wypłacić dopiero jak przejdziesz na emeryturę.

 

No to nie będą prywatne, tylko tego dziwoląga państwowego, lokaty w banku łatwiej zerwać i wyciągnąć kasę do skarpety jak poczujemy, że rząd dostaje pierdolca i może położyć łapy na naszym hajsie :smile:

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS leży i kwiczy.

 

wczorajsze popisy lizusów na TVP Info przejdą do historii zidiocenia polskich mediów.

pomijając już zwyczajowe obsobaczanie "totalnej opozycji", posądzanie wszystkich dookoła o spisek i zdradę narodową

oraz uprawianie głupawki pod tytułem : Polska jest graczem rangi światowej,  takim silnym, że Niemcy robią w portki i aby

osłabić polską potęgę uknuli intrygę z innymi wystraszonymi zawistnymi karłami. 

 

 

lepsza od tego jest tylko wykładnia postrzegania prawa przez tych patriotów.

 

wyciąga PISowski oszołom egzamplarz Konstytucji [o ironio !] i mówi do kamery : wg Konstytucji "suweren sprawuje władzę

nadrzędną" za pomocą swoich przedstawicieli. suweren wybrał PIS, suweren chce reformy sądów, wiec dlaczego Unia ma

pretensje i coś się jej nie podoba, skoro PIS tylko realizuje wolę suwerena ?

 

 

to naprawdę jest inteligencja.

 

małego Kazia.

 

suweren moze i wybiera władzę, ale suweren - choćby się zes... - nie ma mocy zwalniania swoich przedstawicieli z konieczości przestrzegania prawa, a już zwłaszcza Konstytucji.  nie ma czegoś takiego jak licencja na łamanie prawa, nawet od PISowskiego suwenira.

 

 

suweren chce reform ?

 

GDZIE ? w sondażach ? wg PISowskich bohaterów : jak suweren w sondazu czegoś chce, to ma to rangę konstytucyjną. powiedzieć, z e PISowscy bohaterowie są inteligentni jak mały Kazio, to prosić się o pozew sądowy ze strony wściekłych rodziców małego Kazia.

 

a nawet gdyby w sondażach suweren chciał reformy sądów, to JAKIEJ ?

 

w ostatnim sondażu, na pytanie : czy reforma sądów jest skokiem na sądy PIS : "tak" powiedziało 48 % suwerena, 34 % nadal cierpi na niedotlenienie mózgu albo zatrucie smogiem.

 

 

tak PIS tłumaczy swój bandytyzm : suweren tego chce, a wola suwerena stanowi konstytucję, więc my mamy prawo łamać tę konstytucję, łamać prawo, iść po trupach.

 

 

ciekawe, czy jak pojawi się sondaż, w którym suweren większością głosów domagać się będzie zbiorowego samobójstwa członków PISu, to oni spełnią tę wolę ?

 

mam nadzieję.

 

 

rządzą tym krajem ludzie, którzy albo nie rozumieją najprostszych zapisów prawa albo celowo je wykoślawiają i nimi manipuluja.

 

o tym właśnie mówiła sędzia Gersdorfd mając na myśli, ze konstytucja stoi ponad suwerenem : suweren nie może zwolnić z przestrzegania Konstytucji i przepisów prawa. w tym znaczeniu !, Konstytucja stoi ponad suwerenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISiek dostał w miętkie, ale próbuje trzymać pion, bluzgając albo udając luzik.

 

ten luzik, to się chyba bierze z niezachwianej wiary, że jak co do czego przyjdzie, to Madziar pomoze, reki

nie pożałuje.

 

38 mln kraj, z ponoć wysokimi aspiracjami, z rzekomo dobrą gospodarką, pchający się do zdjęcia z Ameryką 

ustawia całą swoją polityke unijną na postawie zakładnika jakichś mało istotnych Węgier - przecież to nie luzik,

tylko wstyd i zejście do poziomu małego leszcza.

 

nie pasowało wam, że Platfus nosił teczkę za Niemcem ? to teraz wy nosicie teczkę za Madziarem, ergo : godzicie

się na to, ze jesteście na łasce dobrego ziomala Ruska.

 

 

to upadek jest, k... daleko od luzik, cytując klasyka.

 

no i jaka smutna jest PISowska bezradność - a jak Węgier, nasladując sytuację z 28-1 - powie, ze nie poprze, to co ?

PIS obrazi się na Węgra ?

 

no przecież nie moze się obrazić, nawet jak mu Węgier w twarz napluje, bo NIE MA innych sojuszników, więc musi

liczyć na to, ze Węgier łaskawie będzie poparcia udzielał i nie będzie zbyt chciwy w domaganiu się korzyści z tego

tytułu.

 

Węgier zawsze mozę spasować i radośnie dołączyć  do całej reszty, która PISśka ma powyzej uszu i traktuje jak 

awanturniczego dresa towarzystwo w markowym lokalu.

 

Węgier nie jest taki głupi, żeby popierać awantury zbyt grubego kalibru, a ta jest diabelnie gruba. PISiek się przejedzie i dodatkowo skompromituje do reszty, chociaż już dziś jest dostatecznie ośmieszony.

 

jak Niemiec, Francuz i Holender zaczną integrować UE wokół strefy euro, wywra presję na mniejszych grajków, to Węgier będzie szedł za nimi jak grzeczny piesek i nawet nie obejrzy się na PISka.

 

co wtdy PISiek zrobi ?

albo się cofnie, ukorzy i klęknie na oba kolana albo pójdzie w zaparte i zawiśnie na własnoręcznie zmontowanym szafocie.

 

tak wygląda polityka w wykonaniu dyplomatołków.

 

to musi rypnąć, szkoda tylko smrodu, zmarnowanego czasu i szkód, które długo Polska będzie nadrabiać.

 

 

 

 

"taki człek porywal za soba ludzi"

 

 

no bo, kruca, Kaczor to jest bohater.

całe życie na utrzymaniu podatnika, milion rocznie na ochronę, bo się boi wyjsc z domu, nawet zakupów w sklepie zrobić nie potrafi, jak jedzie na wakacje z kolegami, to go ubierają w pelerynkę oczoyebną, zeby się nie zgubił wśród łopianu.

 

zresztą, szczyt komizmu, to i tak już Polska ma za soba, bo zrobić jednego bliźniaka prezydentem,a drugfiego premierem, to beka była na cały świat i okolice.

 

jesli na Marsie istnieje życie, to dlatego nie przylecieli na Ziemię, bo poumierali ze śmiechu, keidy się dowiedzieli, ze zamieszkują ją ludzie gotowi do takich wyczynów.

 

 

poza tym, wole drobnego złodziejaszka od bolszewika pasącego się na moich podatkach : złodziejaszek zajęty złodziejstwem nie ma czasu i ochoty zmieniać liberalnej demokracji w autorytaryzm i bolszewię, a bolszewik z napchanym kałdunem bez ambicji ekonomicznych zaczyna majstrować przy systemie i szukać spełnienia w psuciu innym dobrej zabawy.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jego filozofia, że za mniej niż 8500 nie będzie pracował, to jest mistrzostwo świata jeśli chodzi o poziom manipulacji. Gdyby Kijowski był w USA, to już dawno założyłby jakąś sektę i płodził dziesiątki potomków z zapatrzonymi w niego kobietami. To jest zmarnowany talent, przez to, że urodził się w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasquie dobra forma.

 

mocne 7/10

 

To nawet ja już przestałem to czytać, żeby nie nasilać ataków, a Ty jeszcze dajesz radę?:)

 

Różnica w podejściu do korupcji w PO i PIS:

https://twitter.com/300polityka/status/943830531212500993

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-stanislaw-kogut-zawieszony-w-prawach-czlonka-partii-pis/vryfzsl

 

Tyle lat i nic się nie zmieniło, nic nie rozumieją:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Maxa, jako że Max mówi, że jest lojalny do swoich widzów, a widzowie lojalni w stosunku do niego, to nie będzie większych spoilerów. :D

 

Ale Max ma zupełnie inny pogląd niż reszta pismaków znad Wisły. Nie wiem czy to dlatego, że nikt mu nie podpłaca, czy dlatego że widzi to z odległości, czy dlatego że jest lepszy w dziennikarstwo niż oni.

 

Dobrze ulokowany dolar/miesiąc, w sumie to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Maxa, jako że Max mówi, że jest lojalny do swoich widzów, a widzowie lojalni w stosunku do niego, to nie będzie większych spoilerów. :grin:

 

Ale Max ma zupełnie inny pogląd niż reszta pismaków znad Wisły. Nie wiem czy to dlatego, że nikt mu nie podpłaca, czy dlatego że widzi to z odległości, czy dlatego że jest lepszy w dziennikarstwo niż oni.

 

Dobrze ulokowany dolar/miesiąc, w sumie to polecam :smile:

Słuchałem go parę razy i generalnie po przesłuchaniu go parę razów wie się wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go parę razy i generalnie po przesłuchaniu go parę razów wie się wszystko. 

 

To zdanie to chyba jakaś wyższa konstrukcja literacka, bo ni c*** nie wiem o co chodzi :grin:

 

25550530_1996758363929664_87306714309825

 

Syyenka wayszawska już wychodzi z nayyacji, że to tylko 17% głosowało na PiS, teraz to się nazywa większość :)

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Maxa, jako że Max mówi, że jest lojalny do swoich widzów, a widzowie lojalni w stosunku do niego, to nie będzie większych spoilerów. :grin:

 

Ale Max ma zupełnie inny pogląd niż reszta pismaków znad Wisły. Nie wiem czy to dlatego, że nikt mu nie podpłaca, czy dlatego że widzi to z odległości, czy dlatego że jest lepszy w dziennikarstwo niż oni.

 

Dobrze ulokowany dolar/miesiąc, w sumie to polecam :smile:

Mam podobne odczucia, jak RappaR, jak się parę razy posłucha Maxa, to już nie trzeba słuchać dłużej, bo już się rozumie logikę, jaką się Max posługuje.

 

 

Z innej beczki, w prasie niemieckiej krytyka działań KE w sprawie Polski. Oczywiście nikt tam nie uważa, że nasza reforma sądów jest super praworządna, ale zastosowanie opcji atomowej, po raz pierwszy w historii ( niewspółmiernie do winy, bo to jest wdrożenie artykułu z powodu nierównego wieku emerytalnego, błazenada), z góry wiedząc, że nie ma żadnych szans na przepchnięcie sankcji sprawia, że KE się ośmiesza. Zachodnie media postulują uzależnienie wysokości dotacji od poziomu praworządności, śmierdzi to na kilometr jakimiś manipulacjami, zaraz się okaże, że Niemcy będą pobierać największą dotację w UE w parze z Francją, a my będziemy na nich płacić. Podsumowując, zachodnie media spodziewają się, że decyzja KE nie zrobi żadnego wrażenia na polskim rządzie, bo i tak sankcji nie będzie i UE może nam naskoczyć, a tylko zwiększy to poparcie PIS, bo KE właściwie dokładnie wpisuje się w ich narrację. Czy to się sprawdzi, nie wiem, ale wczoraj miałem podobne odczucia, co prasa niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękna i patriotyczna akcja. :-)

 

https://www.wykop.pl/link/4074339/polska-numer-1-na-reddicie/

 

Zwracam uwagę jak pisowskie trolle są ciśnięte w komentarzach. Aż serce rośnie, bo od czytania ludzi pokroju Rappara, eryko czy MoheraCamby można tylko raka dostać. :onthego:

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękna i patriotyczna akcja. :-)

 

https://www.wykop.pl/link/4074339/polska-numer-1-na-reddicie/

 

Zwracam uwagę jak pisowskie trolle są ciśnięte w komentarzach. Aż serce rośnie, bo od czytania ludzi pokroju Rappara, eryko czy MoheraCamby można tylko raka dostać. :onthego:

Pomijając oczywisty fakt, że tvp to aktualnie telewizja rządowa a nie polska, to skala radości jaka towarzyszy tobie i tobie podobnym w momencie kiedy za granica cisna po polsce swiadczy tylko o tym jak ty i twoje srodowisko nislo upadliście. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.