Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak a propos tego "biegania na skargę do Unii" bo mnie to zawsze u was bawi

 

Przypominam że w czasach rządów PO opozycja biegala na skargę w sprawie:obrony tv trwam (inaczej wolnych mediow- znacie to?), czy obrony wolnych wyborów, konkretnie ich fałszowania. Już przez grzecznosc mie wspomnę o placzach szalonego Antka ws Smolenska, coś tam chybacbylo jeszcze o Legii, ale dokładnie nie pamiętam

 

Zapomniał wół jak celeciem był?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał wół jak celeciem był?

 

Skargi w w/w sprawach nie skutkowały sankcji dla CAŁEGO kraju, to chyba jednak różnica.

 

Poza tym po raz setny powtórzę, nie twierdzę że PiS jest lepszy od PO, w 80% są sobie równi, w 10% jedni przeginają, w 10% przeginają drudzy, czego jak widzę niektórzy nie potrafią tutaj pojąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skargi w w/w sprawach nie skutkowały sankcji dla CAŁEGO kraju, to chyba jednak różnica.

 

Poza tym po raz setny powtórzę, nie twierdzę że PiS jest lepszy od PO, w 80% są sobie równi, w 10% jedni przeginają, w 10% przeginają drudzy, czego jak widzę niektórzy nie potrafią tutaj pojąć :)

a to szydlo skarżyła się na sankcje czy na to że ktoś "donosi"

Kaczyński zdrajcami nazywał tych co urichomili art 7 czy na tych którzy skarżyli?

 

Ja też w wielu kwestiach dostrzegam podobieństwo, przyznaję też że jak na razie PiS dobrze sobie w kilki kwestiach radzi

Ale ta nagonka na po i nowoczesna w wykonaniu flubera i innych "jedynie sprawiedliwych " jest śmieszna w obliczu przeszłości.

Gdyby Fluber czy inni wciąż nie wypominali opozycji skarg nawet bym się nie przejmował, ale co się dziwić jak panF pamoeta tylko to co złe w PO albo "podaję żartobliwie " info o postach PiS...

 

 

Sprawdziłem te legie

Płaszczak się skarżył w ue na wysokość czynszu jaki płaci ITI za stadion co podobno obniżalo wpływy do kasy miasta

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szydlo skarżyła się na sankcje czy na to że ktoś "donosi"

Kaczyński zdrajcami nazywał tych co urichomili art 7 czy na tych którzy skarżyli?

 

Tych którzy donosili do UE po to, by UE uruchomiła artykuł 7, co jest dla mnie szczególnie niezrozumiałe, biorąc pod uwagę, że i tak sankcje nie zostaną przegłosowane, bo do tego potrzeba jednomyślności.

 

 

Ja też w wielu kwestiach dostrzegam podobieństwo, przyznaję też że jak na razie PiS dobrze sobie w kilki kwestiach radzi

Ale ta nagonka na po i nowoczesna w wykonaniu flubera i innych "jedynie sprawiedliwych " jest śmieszna w obliczu przeszłości.

Gdyby Fluber czy inni wciąż nie wypominali opozycji skarg nawet bym się nie przejmował, ale co się dziwić jak panF pamoeta tylko to co złe w PO albo "podaję żartobliwie " info o postach PiS...

 

 

Gdzie ja w tym wątku wypominałem opozycji skargi?:) Być może mi się zdarzyło raz, ale że ciągle?:) Śmieję się tu raczej z innych rzeczy w opozycji i inne rzeczy jej wytykam. Chyba trochę przereagowujesz, albo po prostu chciałeś się personalnie przypierdzielić, bo się z żoną pokłóciłeś, nie wiem:)

 

 

Sprawdziłem te legie

Płaszczak się skarżył w ue na wysokość czynszu jaki płaci ITI za stadion co podobno obniżalo wpływy do kasy miasta

Mi i nie tylko mi przeszkadza w całej sprawie nie "skarżenie", ale domaganie się sankcji, które zaszkodzą całej Polsce. PIS domagał się interwencji w konkretnych sprawach. To są dwie różne rzeczy. Choć przyznaję, że latanie PIS do UE, kiedy PIS był w opozycji też mi się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szydlo skarżyła się na sankcje czy na to że ktoś "donosi"

Kaczyński zdrajcami nazywał tych co urichomili art 7 czy na tych którzy skarżyli?

 

Ja też w wielu kwestiach dostrzegam podobieństwo, przyznaję też że jak na razie PiS dobrze sobie w kilki kwestiach radzi

Ale ta nagonka na po i nowoczesna w wykonaniu flubera i innych "jedynie sprawiedliwych " jest śmieszna w obliczu przeszłości.

Gdyby Fluber czy inni wciąż nie wypominali opozycji skarg nawet bym się nie przejmował, ale co się dziwić jak panF pamoeta tylko to co złe w PO albo "podaję żartobliwie " info o postach PiS...

 

 

Sprawdziłem te legie

Płaszczak się skarżył w ue na wysokość czynszu jaki płaci ITI za stadion co podobno obniżalo wpływy do kasy miasta

 

 

To ja ciągle im cisnę za donoszenie i cisnął będę, gdy rządziło PO to te skargi PiSu gdzieś mi umknęły, może dlatego że skala złodziejstwa i służebnej postawy w stosunku do UE przyćmiła wszystko. 

 

Całą istotą moich przepychanek słownych tutaj NIE JEST wybielanie PiSu, celem jest pokazanie fanatykowi vasquezowi, że był ślepy przez 8 lat a od 2 lat jest umiejętnie sterowany przez zachodnioeuropejską agenturę działającą w Polsce, która po 8 latach dobrobytu została wyparta przez strukturę amerykańsko-żydowską i ośmiesza się nieudolnie próbując wrócić do koryta.

 

Opozycja fatalna dąży do Majdanu w Polsce i jest przekonana, że po nim władzę przejmie jedyna właściwa opcja i kraj będzie mlekiem i miodem płynący, problem w tym, że czy rządzi PiS czy (będzie) rządziła PO to i tak lwia część jest taka sama. PO lubiła SBeków i postPRL na stanowiskach w sądownictwie, samorządach, PiS ich nie lubi. PO nie chodzi do kościoła, PiS owszem. PO nie lubi polskiej historii i się od niej odcina, PiS ją lubi i często do niej wraca.

 

A podatki lubią jedni i drudzy, jedni podnoszą istniejące i podnoszą wiek emerytalny, inni wprowadzają nowe i obniżają wiek emerytalny, jedni kradną bo umieją, inni kradną mniej bo nie umieją. Itd. itp. Używanie górnolotnych haseł jest narracją wprowadzoną z góry, co widać gdy pyta.pl czy inni ludzie z jutuba z mikrofonem wejdą w tłum manifestantów, kiedy ci ostatni nie potrafią uargumentować dlaczego protestują, jedynie używają w/w sloganów.

 

Wyjebać PiS, wyjebać PO, PSL, SLD, oni już rządzili, oni już kradli. Wpuścić do sejmu nie wiem Korwina jako prawicę, Kukizów jako ruch oddolny, obywatelski, Zandbergów jako alternatywę dla SLD, Nowoczesną, która sobie ujada jak Platforma, tylko udają że mają jakiś pomysł i zobaczymy co się stanie.

 

To na pewno lepsze niż być jak bite żony "oni tacy nie są, no tak, zrobili to i tamto, ale na pewno się zmienili". Gorzej być raczej nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie personalnie

Po prostu Ciebie kojarzę jako lidera, co choćby w przypadku vaskeza potwiedzasz.

Ja czasem się z żoną kłóce, jak każdy. Ty że swoją natomiast chyba wcale nie gadasz zważywszy ile czasu na forum spędzasz ;)

Ale ja nie jechałem po opozycji, jako po jakichś kapusiach, więc właściwie to nie wiem, o czym piszesz i czemu kojarzysz tę postawę ze mną:) Zwracałem natomiast uwagę, że taka postawa, jak Boniego, czy Thun z całą ich przeszłością (Boni) i nazwiskiem (Thun), może wywołać u wyborców bardzo negatywne uczucia i odbić się negatywnie na słupkach sondażowych. Nieprzypadkowo Schetyna kazał swoim europosłom nie głosować za sankcjami, a oni go nie posłuchali.

 

Nie trzeba popierać PIS, żeby nie zgadzać się z vasquezem przecież:)

 Używanie górnolotnych haseł jest narracją wprowadzoną z góry, co widać gdy pyta.pl czy inni ludzie z jutuba z mikrofonem wejdą w tłum manifestantów, kiedy ci ostatni nie potrafią uargumentować dlaczego protestują, jedynie używają w/w sloganów.

 

Wyjebać PiS, wyjebać PO, PSL, SLD, oni już rządzili, oni już kradli. 

 

Nie żebym się czepiał, ale ten drugi akapit to jest TOP 3 slogan powtarzany przez środowisko, którego poglądy polityczne popierasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale ten drugi akapit to jest TOP 3 slogan powtarzany przez środowisko, którego poglądy polityczne popierasz:)

 

Slogan czy nie, jakby mnie 28 lat dymali raz jedni raz drudzy, raz znów ci pierwsi pod innym szyldem, potem znów ci drudzy pod nowym szyldem, to szukałbym zmiany. No chyba że ktoś woli napierdalać w tę samą ścianę pod tym samym kątem przez 28 lat i liczyć że tym razem na pewno się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardi pisanie że PiS nie lubi sbkow kiedy sądy rozlicza Piotrowicz a orlenem steruje Jasiński to jakiś dowcip którego nie rozumiem?

 

Każdy ma swoich SBków, oni po 89 się nie rozpłynęli w powietrzu, tylko PiS ma mniej "naszych sukinsynów" niż PO, stąd to sformułowanie. Ale masz rację, to nie jest zero-jedynkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slogan czy nie, jakby mnie 28 lat dymali raz jedni raz drudzy, raz znów ci pierwsi pod innym szyldem, potem znów ci drudzy pod nowym szyldem, to szukałbym zmiany. No chyba że ktoś woli napierdalać w tę samą ścianę pod tym samym kątem przez 28 lat i liczyć że tym razem na pewno się uda.

 

Z jednej strony czujesz się dymany, z powodu swoich poglądów politycznych, więc dla Ciebie podatki = dymanie.

 

Po drugie argument o zmienianiu szyldów też jest troszeczkę nietrafiony, bo w trakcie tej kadencji od tej nowej siły, czyli Kukiza odeszło już 14 posłów, z 30, którzy aktualnie należą do Kukiz 15, aż 6 należało wcześniej do innych partii, czterech do PIS oraz dwóch do Polski Razem, więc ten eksperyment pod kątem, o jakim piszesz, również nie budzi zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony czujesz się dymany, z powodu swoich poglądów politycznych, więc dla Ciebie podatki = dymanie.

 

Po drugie argument o zmienianiu szyldów też jest troszeczkę nietrafiony, bo w trakcie tej kadencji od tej nowej siły, czyli Kukiza odeszło już 14 posłów, z 30, którzy aktualnie należą do Kukiz 15, aż 6 należało wcześniej do innych partii, czterech do PIS oraz dwóch do Polski Razem, więc ten eksperyment pod kątem, o jakim piszesz, również nie budzi zaufania.

 

Kukiz nie jest spójny poglądowo i nigdy taki nie było, co zawsze mu zarzucano, w obecnej sytuacji cele partii wyborczych są dwa:

 

1) "na PO, na PiS" - przejąć władzę samodzielnie, zdobyć wystarczające procenty, żeby rządzić samodzielnie i nie narażać się na sytuację PiS z Lepperem i Giertychem

2) "na PSL" - zająć 3 miejsce i liczyć, że top1 będzie potrzebowało koalicjanta to zawiązania rządu - wtedy forsować swoje pomysły i zobowiązania wyborcze w zamian za głosy w tych "mniej szkodliwych" ustawach.

 

Kukiz na żadną z opcji nie miał szans, do opcji nr 1 nie mieli szans doszusować, do opcji nr 2 nawet gdyby PiS potrzebował głosów do większości nikt normalny by go nie rozważał właśnie przez ten brak spójności, prostym językiem - zawiązanie koalicji nie gwarantowało tych głosów potrzebnych do spokojnego rządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiz nie jest spójny poglądowo i nigdy taki nie było, co zawsze mu zarzucano, w obecnej sytuacji cele partii wyborczych są dwa:

 

Tym bardziej, jaki jest sens głosować na ruch, który nawet gdyby wygrał, to nie byłby w stanie rządzić, bo w ramach tego ruchu ludzie mają różne poglądy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molochy typu po czy PiS to też nie są spójne poglądowo partie, ale są kierowane twardą ręką i mają pewne obowiązki i odgórnie w wielu kwestiach muszą głosować żeby się przy korycie utrzymać

 

Średnio mnie interesuje, jakie poglądy mają prywatnie, interesuje mnie jak głosują, a czy głosują zgodnie ze swoimi poglądami, czy nie, to mnie mało obchodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako zwolennik jowow się tym interesuje

Nie kupuje gadek Piotrowicza że był dobrym komuchem

Nie kupuje gadek Jarka że mu było ciężko bo go nie internowali

Nie kupuje wielu bajek poslow tylko dlatego że należą do opcji na którą głosuje

 

Nie do końca wiem, co ma piernik do wiatraka. Zrozumiałbym zainteresowanie w przypadku kandydatów bezpartyjnych, ale w politycznym systemie partyjnym to naprawdę nie ma znaczenia. Gdyby każdy z 460 posłów w sejmie głosował według własnych poglądów, to albo mielibyśmy totalny paraliż legislacyjny, albo każdy artykuł musieliby głosować osobno, żeby cokolwiek uchwalić.

 

Ja też nie kupuję gadek Piotrowicza, że był dobrym komuchem.

 

Do gadki Jarka nie mam żadnego stosunku, to nie ma dla mnie znaczenia, czy był internowany, czy nie.

 

Ja też nie, mnie tylko interesuje, która partia realizuje politykę najbardziej zbieżną z moimi poglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, może po to żeby podjąć dyskusję w sejmie? Chyba od tego jest? :smile:

Sejm jest od stanowienia prawa, dyskusję można prowadzić na przykład tutaj:)

 

 

A ja jako zwolennik jowow się tym interesuje

 

Zdajesz sobie sprawę, że PIS wygrało w poprzednich wyborach w 2092 z 2498 gmin, co oznaczałoby w dużym uproszczeniu, że gdyby w wyborach do sejmu obowiązywały JOW-y, to PIS miałby 385 posłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.