Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ten akt, jak rozumiem nie dotyczy tylko Polski, tylko wszystkich krajów?

 

Parę lat temu interesowałem się tym tematem i z tego co pamiętam Stanisław Michalkiewicz w Radiu Maryja, w którymś ze swoich felietonów mówił, że za PRL wywiązaliśmy się z roszczeń wobec Amerykańskich Żydów.

 

Z drugiej strony, to w przypadku tych durnych odszkodowań od Niemiec chyba powołujemy się na to, że PRL to nie Polska, bo na tej samej zasadzie to Niemcy rozliczyli się z nami, może być ciekawie:)

 

Nie wiem, nie wgłębiałem się dokładnie w treść, a mogę jedynie bazować na polskich tłumaczeniach, bo musiałbym przebrnąć przez język polityczny po angielsku, co już po polsku sprawia, że chcę sobie włożyć włączony mikser w oczodoły.

 

PRL zrzekł się reparacji, bo tak rzekł wujek Stalin.

 

o ile dobrze kojarze,chodzi o to,ze prl,zwyczajnie,nigdy o reparacje wojenne sie nie upomnial. swoja droga,niemcy tematu ew. reparacji wcale nie sa pewni [ze nie beda musieli zaplacic]. pare dni temu na politico [lewackim,nb., portalu] spekulowano o przehandlowaniu nordstream 2 za reparacje [my odstapimy,jesli wy odstapicie]... 

 

Reparacje się PRL'owi należały, ale wujek Stalin powiedział niet i ani one ani Plan Marshalla nas nie objął. Wszak komunizm był jedyną słuszną drogą ku świetności narodu braterskiego.

 

Przede wszystkim ekonomiczne. Skąd Polska weźmie nagle 60 mld?

 

Odda w naturze, czyli w kamienicach i tego typu "murowanej walucie".

Swoją drogą jak jakaś grupa na terytorium Polski wejdzie w posiadanie 60mld (USD?) to to będzie nic innego jak zwyczajna szlachta.

 

Chyba nie rozumiesz do końca na jakiej zasadzie działał Holocaust. 

 

Znajdą się, spokojnie, Szewach Weiss, były ambasador państwa położonego w Palestynie powiedział kiedyś, że ci co zginęli w Holocauście to jedno, ale ILU SIĘ PRZEZ TO NIE URODZIŁO? Idąc tym tokiem myślenia to Polskę można będzie doić do końca tego tysiąclecia. Problem w tym, że jeżeli USA stoi za żydami to my możemy jedynie groźnie kiwać palcem w bucie.

 

 

Swoją drogą polecam ostatni materiał Stanisława Michalkiewicza, w którym dowiadujemy się że z okazji obiadu dziwnie zbiegającego się Hanuką i zmianami w polskim rządzie miało miejsce spotkanie, w którym brali udział pan Maowiecki, Gliński, Bielan i paru innych, a gospodarzem był bliżej mi nieznany (jeszcze) pan w jarmułce. Dziwnym trafem nie było tam Beatki :smile:

 

 

 

edit: Jako że przed świętami mało się w pracy dzieje poszperałem trochę w internetach i widzę, że gospodarz owej kolacji, pan Jonny Daniels to nieźle zakotwiczona w polskim życiu publicznym szara eminencja. Posiada swoje biuro PR'owe, nienaganny życiorys, jest elokwentny i wymuskany, a przy tym pewnie ma przekręcony licznik, no jak nic produkt pewnej organizacji, uchodzącej za elitaną na świecie w swojej dziedzinie :) Jeżeli mam rację, to wszystko zaczyna się układać w logiczną całość:

 

czynnik nakłaniający do podjęcia jedynie słusznej decyzji

zmiana na stanowisku decyzyjnym (prawdopodobnie z powodu kręcenia nosem poprzedniej osoby na tym stanowisku)

konotacje pomiędzy punktem pierwszym i drugim

zbieg okoliczności ( :nevreness:) gdzie zarówno działania w Polsce, USA i kalendarzu państwa położonego w Palestynie odbyły się w odstępie kilku dni

 

Będzie zabwa, będzie się działo.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnym swiecie [czyli raczej nie w naszym nieszczesliwym kraju] prawo wlasnosci jest swiete. jak sie komus cos zajumalo,to trza oddac...

 

jestem całkowicie tego zdania, tylko możemy cofać się do średniowiecza , było też wielu polaków, którzy posiadali własność a po wojnie na siłę im przyznawano lokatorów, dzielono chałupę , ziemię i do dzisiaj to nie jest uregulowane.

 

był Poczdam , znaleziono winnych i na nich spadał ciężar odszkodowań i temat powinien być zamknięty

 

Chyba nie rozumiesz do końca na jakiej zasadzie działał Holocaust. 

 

jak to Weiss powiedział, przecież jeszcze byliby żydzi którzy z powodu holocaustu się nie narodzili ;]

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak czy nie ?"

 

 

nie męcz pan, powiedzialem już : jeśli ma to być komórka partyjna, to należy zlikwidować albo

zmienić zasady obsadzania stanowisk.

 

 

 

"my tu piszemy, a nie mowimy"

 

mowimy pisząc.

 

na zewnątrz możemy mówić mówiąc, chyba ze ty się ze światem porozumiewasz za pomocą kartki i flamastra,

co mogłoby tłumaczyć powody twojej sugestii, ze ja się z Niemcami nie dogadam, bo nie umiem po niemiecku

pisać.

 

lol :]

 

 

 

"popelniles 3 bledy w zdaniu"

 

nauczasz prawa, nauczasz ekonomii, nauczasz religii, nauczasz biologii, nauczasz kobiecości w stanie ciązy,

nauczasz polityki, a teraz jeszcze nauczasz niemieckiego.

 

pozazdrościć.

 

bez obaw, z Niemcem się dogadam, gorzej z polskim folksdojczem, który chce być bardziej szwabski niż Niemiec

potrafi to sobie wyobrazić.

 

 

"skoro marzy ci sie wyjazd do Niemiec"

 

to tobie powinien marzyć się mój wyjazd do Niemiec, Niemcom na złośc.

 

 

"rosyjski pewnie znasz"

 

nauczyłem się specjalnie po to, by czytać w oryginale dzieła zebrane Lenina, to wyjaśnia moją

zakamuflowaną miłośc do bolszewizmu, którą chytrze ukrywam chłoszcząc obwisłe d.. PISowskiego

suwerena.

 

 

"moje bogactwo tresci"

 

copyright Google [mostly]

 

a poza tym, bogactwem treści jakoś się nie wykazujesz po zdemaskowaniu fejkowych "50 %" PISu.

mimo że byłeś taki dumny, kiedy się pojawiły. 

 

 

"regulamin dotyczy nas wszystkich"

 

zgadzam się, regulamin dotyczy was wszystkich :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem całkowicie tego zdania, tylko możemy cofać się do średniowiecza , było też wielu polaków, którzy posiadali własność a po wojnie na siłę im przyznawano lokatorów, dzielono chałupę , ziemię i do dzisiaj to nie jest uregulowane.

 

 

 

 

ten argument pojaiwa sie 'zawesze' w sytuacjach rozliczen za 'krzywdy historii'. tylko czekac ;) ale jest to argument niemadry. to,ze ludzie grabia,morduja od wiekow,nie moze byc przyczynkiem do 'targowania sie',bo to nic innego,jak mentalnosc kalego ['zabralem ci lalke,bo ty mi wczesniej zajebales samochodzik']. swoja droga,odzyskanie dobr,gdy minely wieki,jest praktycznie niemozliwe,ale tutaj mamy do czynienia z sytuacja innego rodzaju,stad,nie wolno zwlekac! podsumowujac - niemcy nam reparacje wojenne,my zydom co ich itd. niech w koncu wroci jakas normalnosc do tego skurwialego,zlodziejskiego swiata... 

 

edit: byloby fajnie,gdybysmy nie byli najwiekszymi frajerami swiata. bo od nas to wszyscy sie czegos domagaja,kazdy stawia zadania,a my [czyt. nasza dyplomacja],karnie takie zadania wypelniamy,a w przypadku 'naszej krzywdy' siedzimy cicho! :( wystarczy juz tego dawania dupy wszystkim wokol. tak se mysle. czas zawalczyc o swoje!...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: byloby fajnie,gdybysmy nie byli najwiekszymi frajerami swiata. bo od nas to wszyscy sie czegos domagaja,kazdy stawia zadania,a my [czyt. nasza dyplomacja],karnie takie zadania wypelniamy,a w przypadku 'naszej krzywdy' siedzimy cicho! :( wystarczy juz tego dawania dupy wszystkim wokol. tak se mysle. czas zawalczyc o swoje!...

 

Może dlatego, że nie jesteśmy suwerennym państwem, a nasza dyplomacja tylko wypełnia polecenia starszych i mądrzejszych :smile:

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten argument pojaiwa sie 'zawesze' w sytuacjach rozliczen za 'krzywdy historii'. tylko czekac ;) ale jest to argument niemadry. to,ze ludzie grabia,morduja od wiekow,nie moze byc przyczynkiem do 'targowania sie',bo to nic innego,jak mentalnosc kalego ['zabralem ci lalke,bo ty mi wczesniej zajebales samochodzik']. swoja droga,odzyskanie dobr,gdy minely wieki,jest praktycznie niemozliwe,ale tutaj mamy do czynienia z sytuacja innego rodzaju,stad,nie wolno zwlekac! podsumowujac - niemcy nam reparacje wojenne,my zydom co ich itd. niech w koncu wroci jakas normalnosc do tego skurwialego,zlodziejskiego swiata

tylko w tym wypadku nie chodzi o indywidualne rozszczenia które żydzi jako obywatele II RP a następnie III na bieżąco odzyskują tylko chodzi tutaj o rekompensatę za jakieś zbiorowe krzywdy za które nie możemy odpowiadać i nawet są niezliczalne. to tak jakby polska żądała rekompensaty za rozbiory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym wypadku nie chodzi o indywidualne rozszczenia które żydzi jako obywatele II RP a następnie III na bieżąco odzyskują tylko chodzi tutaj o rekompensatę za jakieś zbiorowe krzywdy za które nie możemy odpowiadać i nawet są niezliczalne. to tak jakby polska żądała rekompensaty za rozbiory

 

Żydzi nie mają roszczeń do poniesionych szkód, tylko do posiadanych budynków i ziem na terenie II RP, które po narysowaniu granic utracili

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powinni udać się do tych rysujących, tak przynajmniej wynika z Twojego zdania

 

No niezbyt, mieszkali gdzieś przed wojną, chcą to odzyskać, problem w tym, że większość z tych właścicieli dokonała żywotu w latach 39-45 i teraz znajdują się jacyś spadkobiercy, którzy oczekują zwrotu. Co ma do tego rysujący Stalin i wyrażający aprobatę Churchill i Roosvelt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bez obaw, z Niemcem się dogadam

No z pewnością, skoro pierwsze co ci przychodzi do głowy, co powiedzieć do Niemca, to "Dzień dobry, mój Panie".

 

Pytanie tylko, czy w pozycji klęczącej twarzą do Niemca, czy też mniej szlachetną częścią ciała zwróconą ku Twojemu Panu:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezbyt, mieszkali gdzieś przed wojną, chcą to odzyskać, problem w tym, że większość z tych właścicieli dokonała żywotu w latach 39-45 i teraz znajdują się jacyś spadkobiercy, którzy oczekują zwrotu. Co ma do tego rysujący Stalin i wyrażający aprobatę Churchill i Roosvelt?

I cały sek właśnie w tym, że ci spadkobiercy są "jacyś"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezbyt, mieszkali gdzieś przed wojną, chcą to odzyskać, problem w tym, że większość z tych właścicieli dokonała żywotu w latach 39-45 i teraz znajdują się jacyś spadkobiercy, którzy oczekują zwrotu. Co ma do tego rysujący Stalin i wyrażający aprobatę Churchill i Roosvelt?

jacyś i dodatku co ma do tego Stalin i reszta? przedstawie Ci mój punkt widzenia. masz rower , zabiera Ci go sąsiad , odzyskuje go policjant i daje Twojemu bratu, ktoru go odnawia i ulepsza, od kogo chcesz rekompensatę? a bardziej Twoj syn niz Ty, ba nawet nie jakiś syn tylko jakiś polak Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! W sumie ciekawi mnie jakie zdanie nt Chazana ma flubi?

 

Neofici to straszna kupa.

 

Nie za dobre, nie tyle noefici, co skrajni ( tu wpisz cokolwiek).

 

Choć czasami neofici idą ostro po bandzie, profesor Chazan również, w sytuacji za którą jego szpital dostał grzywnę, całkowicie zasłużenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, ja wcale tych roszczeń nie popieram, bo chyba takie są do mnie zarzuty :) A Stalin ma do tego tyle, że to on zaproponował znacząco różniący się kształt Polski od kształtu proponowanego przez Jankesa i Brytola i znacząco różniący się od kształtu II RP. Dlatego zachodnie ziemie zostały zasiedlone przesiedleńcami ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, ja wcale tych roszczeń nie popieram, bo chyba takie są do mnie zarzuty :smile: A Stalin ma do tego tyle, że to on zaproponował znacząco różniący się kształt Polski od kształtu proponowanego przez Jankesa i Brytola i znacząco różniący się od kształtu II RP. Dlatego zachodnie ziemie zostały zasiedlone przesiedleńcami ze wschodu.

Z tym znaczącym to bym nie przesadzał, przynajmniej na wschodzie. Na zachodzie faktycznie już różnice pomiędzy nimi były spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.