Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że jeśli takie kwoty partie wydają na tak głupie cele (w sensie wysokości opłat) to znaczy że można im te subwencje obciąć i pieniądze przeznaczyć na pomoc i ochronę domów samotnych matek np

 

 

Oczywiście, taki postulat to zupełnie inna sprawa. No ale dopóki partie dostają legalne subwencje, to czepianie się tego jest bez sensu. PO w 2011 roku wydała 120 tysięcy złotych na wino z subwencji, jako wydatki reprezentatywne i moim zdaniem jak najbardziej mieli prawo. Od tego jest ta subwencja, jak będą ją głupio wydawać, to sami sobie zaszkodzą, bo nie będą mogli wydawać pieniędzy na działania związane z kampanią wyborczą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko o to że śmieszy mnie wydawanie aż tak dużych pieniędzy. Za te kwotę można ochraniac kilku, kilkunastu posłów.

Inaczej to zwykłe marnotrawstwo publicznych (bo to wciąż publiczne) pieniądze

Nie da się udowodnić tezy, że to marnotrawstwo publicznych pieniędzy, zwłaszcza, że idą na ochronę prawdopodobnie najbardziej znienawidzonej osoby w tym kraju.

 

Uważasz, że Kaczyński byłby zupełnie bezpieczny swobodnie poruszając się po Warszawie, chodząc na zakupy i takie tam?:) Zaraz któryś młody komunista lub narodowiec spuściłby mu  łomot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze gorszy przejaw marnotrawienia pieniędzy, a w dodatku czasu osób, które mają w teorii dużo ważniejsze zadania.

Choć przytaczając retorykę Flubera można by powiedzieć, że gdyby nie pojechali po te pizze to by siedzieli i nic nie robili, a i tak mieli płacone. 

 

Dalej uważam, że płacenie po 2 mln złotych (takie "wyniki" potrafił osiągnąć JK w latach wcześniejszych) to gruba przesada i chyba lekka paranoja. Bo o ile przy wystąpieniach, uroczystościach oficjalnych itp. naturalne jest to, że taka ochrona jest wskazana, to już chadzanie z grupą ochroniarzy po bułki czy do kościoła już nie. 

 

I o ile rozumiem Twój punkt widzenia i w dużej mierze się zgadzam, że każdemu zagrożonemu należy się ochrona, to reakcja flubera już podchodzi trochę pod vasqueza, z którego się nabija tu non stop. Wszyscy wiedzą, że ta ochrona Kaczyńskiego to jest coś, co funkcjonuje od blisko dekady. A kim ważnym był w 2013r. gdy na jego ochronę wydano 1,8 mln zł? Był zwykłym szeregowym posłem w partii, która nic nie znaczyła i wszyscy mieli ją głęboko w d. 

Była wciąż drugą siłą w sejmie i podstawą opozycji. Odwrócę pytanie - wiesz, że grozi Ci niebezpieczeństwo i dysponujesz pieniędzmi na obronę - czy wydajesz na nią, czy jednak ryzykujesz?

I drugie dodatkowe pytanie - czym się różni zostanie zabitym podczas przemówienia, a czym podczas wizyty w kościele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był Jarosławem Kaczyńskim poszedłbyś wieczorem na spacer Krakowskim Przedmieściem?:) Sam?:)

szybciej poszedlbym sm niż z setka wiernych na miesiecznice

 

Moeszkam w stolicy od lat i spotykałem wielu aktorów, celebrytow czy choćby polityków i jakoś nikt do nich nie strzela

 

Jarek jest sobie sam winny że ludzie, pomimo rekordowego poparcia dla PiS, go nie lubią. Nie bez powodu postanowił zejść dopodziemia w czasie wyborów

Pracował na to przez lata

Kto sieje wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybciej poszedlbym sm niż z setka wiernych na miesiecznice

 

Moeszkam w stolicy od lat i spotykałem wielu aktorów, celebrytow czy choćby polityków i jakoś nikt do nich nie strzela

 

Jarek jest sobie sam winny że ludzie, pomimo rekordowego poparcia dla PiS, go nie lubią. Nie bez powodu postanowił zejść dopodziemia w czasie wyborów

Pracował na to przez lata

Kto sieje wiatr...

To że sam odpowiada za to że ludzie spraliby mu pysk gdyby wyszedł na ulicę ( dla uproszczenia przyjmijmy takie zalozenie) to nie zmienia faktu ze jako prezes partii moze z pieniedzy tej partii finansowac swoja ochrone. Ba, bylby idiota i samobojca gdyby takowej ochrony nie posiadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"smutna wigilia..."

 

 

to tak sobie teraz komuszki uprzyjemniają świąteczne jajeczko ? czy oni umieją się bawić czymś innym

niż krzywdą Polski i Polaków ?

 

 

"jest wielu prymitywnych ludzi pokroju Vasqueza ktorzy mogli go skrzywdzic i nalezy go z tego powodu chronic"

 

 

misiu pysiu, ja ci powiem jak kombinują "prymitywni ludzie pokroju Vasqueza".

 

nam bardziej zależy na zdrowiu Kaczyńskiego niż jego sługusom.

modlimy sie, zeby mu nikt z głowy włosa nawet nie strącił.

 

wiesz czemu ?

bo w zdrowiu, to on sobie pokica, pokica i pójdzie do piachu.

bolszewicy wezmą się wtedy za pyski i wzajemnie wykończą.

 

a jakby by mu kto makówkę strącił z patyka ?

PIS miałby męczennika, który zapewniłby mu poparcie mas społecznych

na następne iks lat.

 

Kaczor jako ofiara politycznego morderstwa czy zamachu, to najgorszy scenariusz

dla każdego, kto chce by Polska wróciła do demokracji i poszanowania prawa.

 

no i Kaczor uparcie żywy, to nadzieja, że pod wpłwym demencji i alzhaimera, nie wiem.. odleje się

publicznie albo rozbierze do golasa w Sejmie i ostatecznie ośmieszy siebie i swoją bolszewkicką

bandę na wieki wieków.

 

 

jesli Kaczke trzeba chronić, to przed jego własnymi lizusami, którzy gotowi sfingować zamach, żeby

uzyskać korzyści z jego męczeńskiej śmierci.

 

symbole żyją o wiele dłuzęj niż ludzie.

na tym cała rzecz polega.

 

 

dlatego nikt normalny do dziś nie uwierzy, ze komusza centrala chciała zamordować Popiełuszkę, absolutnie

nie było im to na rekę. jego kazania miały 1/100 skali oddziaływania jego zabójstwa.

 

 

tak myślą "ludzie prymitywni pokroju Vasqueza".

 

 

 

a przeciwko ochronie Kaczora ja nic nie mam. wolałbym jednak, żeby chroniono go z pieniędzy zebranych w czapke, a nie z budżetowych dotacji dla partii politycznych.

 

Kijowski zebrał 32 koła.

mozna.

 

a jak nie można, to niech PISowscy towarzysze zaciągają przy nim wartę. 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towarzysz minister Błaszczak zarżał radośnie, że "W Polsce własnie skonczył się komunizm"

 

wg towarzysza ministra "końcem komunizmu" jest PISowska reforma kończąca z niezawisłymi sądami i podporządkowująca

je Partii PIS.

 

towarzysz minister ma szczegolny rodzaj poczucia humoru.

 

 

a przy okazji, witamy ONZ w gronie instytucji/państw piętnujących PISowskie chuligaństwo polityczno-bezprawne.

Ameryka, UE, ONZ, AI, RbG - na co czeka PIS ?

 

na sprzeciw Rosji i Białorusi ?

 

swoją drogą, jak towarzysze z PIS zdefiniowaliby ustroj, który w Polsce chcą zaprowadzić/zaprowadzają ?

skoro nie demokracja a'la UE czy Ameryka, skoro nie autorytarny reżim a'la Rosja, to CO to, kruca, jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

swoją drogą, jak towarzysze z PIS zdefiniowaliby ustroj, który w Polsce chcą zaprowadzić/zaprowadzają ?

skoro nie demokracja a'la UE czy Ameryka, skoro nie autorytarny reżim a'la Rosja, to CO to, kruca, jest ?

"Nowy wspaniały świat":)

 

Pozwoliłem sobie obejrzeć dzisiaj główne wydanie wiadomości, pierwszy raz od dłuższego czasu i jestem zaskoczony. Albo trafiłem na takie wyjątkowe wydanie, albo gadanie o tym, jak wyglądają wiadomości na podstawie pasków jest mocno przesadzone. 3 materiały ewidentnie antyrosyjskie w sprawie ustawionych wyborów prezydenckich, dalszego przetrzymywania ukraińskich żołnierzy po nielegalnym zajęciu Krymu i  kolejnych niebezpiecznych manewrach rosyjskich wojsk w okolicach jakichś światłowodów. Do tego jeden materiał o tym, jak m.in. wspólnie z Niemcami inwestujemy w rozwój połączeń w Europie Środkowo-Wschodniej i rejonie państw bałtyckich .

 

Żeby nie było tak dobrze nie zabrakło negatywnego materiału o opozycji, a konkretnie o Wigilii pod Pałacem Prezydenckim i oburzeniu Wyborczej, że nie uczestniczyli w niej posłowie opozycji. Ale trzeba pochwalić, że zostawili to na sam koniec:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.