Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Przytoczenie ciekawego artykułu z Le Figaro, polecam:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/le-figaro-niesprawiedliwosc-wobec-polski-zaprzeczenie-demokracji/gx5ec3k


Uważasz, że władza ogranicza się tylko do parlamentu?

 

Dawni komuniści są wszędzie, na prominentnych stanowiskach. W telewizji, sądach, policji, wojsku, spółkach, władzach lokalnych.

 

Szkoda, że konto Johna Binghama na twitterze jest już nieaktywne. Kawał dobrej lektury.

Ale to już są resztki, sami się wykruszą z powodu wieku za moment. 

 

Poza tym odpowiadałem Cardiemu, który poruszył istnienie byłych członków PZPR w Sejmie. A tylko przypomnę, że w latach 80-tych do PZPR należało ponad 3 miliony ludzi.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przestali wykonywać cokolwiek, chyba że masz ich za takich nieudaczników, że mimo ich usilnych starań PIS ma większość parlamentarną i obcina im emerytury...

 

 

Jest wielu chętnych do tak dobrze położonego na mapie kawałka tortu. 

 

 

O liczbie byłych posłów PZPR w tej i poprzedniej kadencji Sejmu

 

 

Posłowie z dawnego PZPR starszym i mądrzejszym mogą jedynie kablować, nigdzie nie pisałem że posłowie wywodzący się z PZPR robią cokolwiek innego. Piłeś coś? Bo czytanie ze zrozumieniem leży w chooy.

 

 

Tam nie ma wielkiej historii, starzy komuniści oddali władzę, żeby chronić własną dupę i w spokoju umrzeć ( jak Jaruzelski i Kiszczak ), a nie w więzieniu.

 

Oddali bo Gorbaczow uległ Reaganowi, a Gorbaczow uległ, bo kasa nie wytrzymała, a nie dlatego, że Leszke skoczył przez płot. Skok przez płot to był element teatrzyku, a nie przyczyna oddania władzy.

 

Poza tym odpowiadałem Cardiemu, który poruszył istnienie byłych członków PZPR w Sejmie. A tylko przypomnę, że w latach 80-tych do PZPR należało ponad 3 miliony ludzi.

 

Poruszyłem od góry, a Ty właściwie c*** wie z której strony. Ja powiedziałem, że była szansa w 91 wyjebać przepoczwarzony PZPR z sejmu na dobre, a tymczasem było ich sporo nawet w poprzedniej kadencji, ale widocznie 89-91 nie było takie fajne, że frekwencja spadła, a w 93 SLD doszło do władzy, a Ty wyjeżdżasz, że 6 posłów po PZPR jest w tej kadencji, dafuq?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, nie pasuje do istniejącego żadnego tematu więc dam do tematu o niczym

 

Czy jak bardziej ciekawi mnie reakcja na dany prezent niż to czy cokolwiek sam dostanę w święta to oznaka starzenia?

 

Nie, to nie oznaka starzenia.

 

Gratuluję, nie jesteś już dzieckiem:)

 

Starzenie jest wtedy, kiedy nie interesuje Cię, ani jedno ani drugie:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"starzy komunisci oddali wladze zeby chronic wlasna d... i zyc w spokoju"

 

 

żeby 'chronic wlasna d...", to oni nie musieli akurat władzy oddawac. Solidarnośc i Kościół mogli rozpędzić samymi teczkami, bo na każdego coś mieli. 

 

dlaczego nikt nie podejrzewa nawet tych ludzi o choćby szczyptę patriotyzmu ? władze oddali, bo przyszła pora, a moze i oddali by ją w 81, ale nie mogli, bo Sowiecki Sajuz zrobiłby Polsce jesien z d... średniowiecza. I to nie towarzysze by ucierpieli, ale ci którzy za stan wojenny chcą ich degradować pośmiertnie.

 

wszyscy byli wtedy zakładnikami historycznych decyzji podjętych poza Polską. aci, którzy dzisiaj trumny starych komuchów chcą pod płot eksmitować i generalskie stopnie odbierać, robią to tylko po to,  zeby własne wątłe zyciorysy polityczne podrasować : patrzcie z jakimi potworami myśmy walczyli ! I pokonali !

 

gdyby to były takie potwory, to nie miałby ich kto teraz rozliczac, bo trupy śmialkow leżałyby na dnie Bałtyku.

 

 

"to nie TVP placi za wystep szmirusów"

 

 

miałem inne informaacje.

 

 

"autorów najpopularniejszej piosenki na youtube"

 

 

mówiłem : szmirusy.

 

 

"Ziemkiewicz nie popiera PIS"

 

 

w takim razie wyjątkowo marnie się kamufluje, bo jego występy we "W tyle wizji" są aż nadto wymowne.

 

 

"Kijowski mial wiele ofert pracy ale nie ma czasu w ogole pracować"

 

 

no to się róznimy w podejściu do ludzi, bo mnie to akurat niespecjalnie zajmuje, pod warunkiem, ze Kijowski nie kradnie albo podbiera z budżetu państwowego.

 

swoją drogą, na czym polega PRACA Jarosława Kaczyńskiego ? 

 

jak dla mnie, jeslli piszesz, ze "Kijowski nie pracuje, bo walczy o demokracje", to wiele się to nie rózni od aktywności Kaczyńskiego, moze poza tym, ze on akurat walczy Z demokracją.

 

 

"chyba ze jestes anarchista i uwazasz ze zebractwo jest w 100 % legalne"

 

każdy ma prawo poprosić o wsparcie innych ludzi.

to sprawa między tym który kapelusz wyciąga, a tym który do kapelusza wrzuca.

 

cóż mnie do tego ?

 

ten Kijowski to przynajmniej szczery jest : nie chce mi się robić, dajcie w czapkę, rodacy.

nie powiem tego samego o gros posłów, radnych i innych wybieralnych urzędasów przejadających bezmyślnie

pieniądze budżetowe.

 

wolę dać na przysłowiowe "piwo" wesołemu nierobowi a'la Kiepski, niż tym czereśniakom, których cała poselska 

aktywnośc sprowadza się do mechanicznego podnoszenia łapki za czymś, czego nawet nie są w stanie uczciwie przemyśleć.

 

 

moze dlatego PIS nigdy nie popierał odejścia od finansowania partii z budżetu. wie dobrze, ze z datków swoich wyborców uzbierałby najwyżej na szampon do włosów dla Kempy, sałatkę dla Pawłowicz i pastę do butów dla prezesa.

 

 

"Kijowski nie musi pracowac i ma pieniadze"

 

 

ale to ty mu zazdrościsz, czy o co chodzi ? :]

 

 

"fundusz administracyjny jest placony z moich podatkow"

 

skoro zebrał 32 kafle, to teraz moze zapłaci. albo zabiorą mu na poczet zaleglości i będziesz mógł 

przerzucić swoje pretensje na tysiąc innych nieuczciwych alimenciarzy, których państwo nie moze

podliczyć, bo zwyczajnie nie mają z czego płacić, a nie każdy ma bogaty fan club.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, ze Kijowski nie kradnie 

 

Ziomek Ty nie dość, że nie masz żadnej wiedzy ogólnej to dodatkowo nic nie ogarniasz co się dzieje w kraju i na świecie :D

 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/onet-ujawnia-jak-mateusz-kijowski-wystawial-faktury-kod-owi/wjrnf73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"starzy komunisci oddali wladze zeby chronic wlasna d... i zyc w spokoju"

 

 

żeby 'chronic wlasna d...", to oni nie musieli akurat władzy oddawac. Solidarnośc i Kościół mogli rozpędzić samymi teczkami, bo na każdego coś mieli. 

 

 

Robotnicy by im dupska roznieśli, jakby się z Solidarnością nie dogadali, nieważne ile by haków nie mieli.

 

 

 

"to nie TVP placi za wystep szmirusów"

 

 

miałem inne informaacje.

 

 

"autorów najpopularniejszej piosenki na youtube"

 

 

mówiłem : szmirusy.

 

 

Niestety, Ałła Pugaczova odmówiła, przykro mi, że twój sylwester będzie nieudany:)

 

 

 

"Ziemkiewicz nie popiera PIS"

 

 

w takim razie wyjątkowo marnie się kamufluje, bo jego występy we "W tyle wizji" są aż nadto wymowne.

 

 

Między popieraniem PIS, a twoją jednostką chorobową jest jeszcze cała paleta różnych stanów.

 

 

 

"Kijowski mial wiele ofert pracy ale nie ma czasu w ogole pracować"

 

 

no to się róznimy w podejściu do ludzi, bo mnie to akurat niespecjalnie zajmuje, pod warunkiem, ze Kijowski nie kradnie albo podbiera z budżetu państwowego.

 

 

A skoro kradnie, to powinno cię to zajmować.

 

 

 

swoją drogą, na czym polega PRACA Jarosława Kaczyńskiego ? 

 

Jarosław Kaczyński wykonuje zawód posła. 

 

Przy okazji doprowadza cię też do białej gorączki, ale za to chyba nie pobiera dodatkowego wynagrodzenia:)

 

 

 

każdy ma prawo poprosić o wsparcie innych ludzi.

to sprawa między tym który kapelusz wyciąga, a tym który do kapelusza wrzuca.

 

cóż mnie do tego ?

 

To się w końcu odpierdol od tych, co wyciągnęli kapelusz po 16 złotych dziennie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki sam artykuł jak te, które były pisane przeciwko Polsce w zachodniej prasie, czyli na zamówienie. Tylko w tym przypadku zamawiał PiS, a nie PO. 

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie masz zadnej wiedzy ogolnej i nie ogarniasz"

 

dla ciebie wiedza ogólna, to jest to czego ja nie wiem albo czego mi się nie chciało wyguglować, czyli jakieś "zygota to, czy moze zarodek ? wszyscy wiemy o co chodzi, ale paru leszczy próbuje dociekać z dokładnością do 123 miejsc po przecinku, zeby wywalić do rowu cały wątek i przylepić łatke temu, z którym się nie zgadzają odnośnie meritum"

 

Jordan nie trafił paru wsadów sam na sam z koszem, Holmes nie wiedział, że Ziemia kręci się wokół Słońca, ja mogę nie wiedzieć, albo mogę mieć w d.. na tyle,. ze mi się nie chce sprawdzić, czy zarodek to zygota, a zygota to zarodek, skoro i tak wszyscy wiedzą o co chodzi w kontekście poruszanego temat.

 

z o fakturach KOdu słyszałem. 

pytanie, co to ma wspólnego ze zbiórką do czapki ?

 

 

"robotnicy by im d..ka rozniesli"

 

skoro już "by", no to "by".

 

dostali by w trąbę jak to drzewiej bywało i na tym finał. robotnicy mają to do siebie, ze jak daleko do konfrontacji, to

sa groźni jak cholera, a jak staną przeciwko kordonom uzbrojonego wojska i policji, to tylko płakać umieją, ze janek

Wiśniewski znów padł.

 

zresztą, jak by się dowiedzieli, że cała czołówka opozycji i kleru, to agentura albo geje, to by ich popędzili na cztery

wiatry.

 

a bez tej czołówki by byli jak dziecko we mgle.

 

 

"Ałła Pugaczowa odmowiła"

 

nawet dla niej PISowska komucha jest zbyt wstętna 

 

 

"miedzy popieraniem PIS, a twoja jednostka chorobowa, jest jeszcze cala paleta roznych stanow"

 

 

np polactwo 

 

 

"Skoro kradnie"

 

 

komu ?

 

 

"Jaroslaw Kaczynski wykonuje zawod posla"

 

 

poseł to nie zawód

 

 

 

"nie pobiera dodatkowego wynagrodzenia"

 

 

tak czy owak, jest na utrzymaniu innych ludzi, jak Kijowski.

tyle że Kijowski jak człowiek łapę wyciąga, a Kaczyński dostaje jak psią zupę.

 

 

 

"odp...ol  sie od tych co wyciagneli kapelusz po 16 zl dziennie"

 

zanim zaczniesz odp..., to pomyśl 2 razy.

 

na Kijowskiego dajesz z własnej kieszeni. to twoja dobrowolna decyzja.

na 500+ dają inni, z twoich pieniędzy, nie pytając cie o zdanie. Robią to dla własnych korzyści politycznych.

 

Kijowski moze i jest zebrakiem.

dlaczego jednak rząd PIS z moich pieniędzy finansuje prostytucję polityczną, a ja nie doznaję z tego powodu

najmniejszej przyjemności, a nawet wprost przeciwniem, sam się czuję wydymany ?

 

 

to dopiero jest tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo mi sie nie chcialo sprawdzic"

 

argumentacja na podstawowkowym poziomie "nie gralem na serio" - po kolejnym przegranym meczu. :D

 

Wesolych Swiat vasqueziaku! Zeby Pan Bog zeslal na Ciebie duzo lask! a PiS zeby i Tobie dal jakis zasilek! :*

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.