Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

To po co czytanie ustaw w programie obrad? :smile:

Mam pewne podejrzenia, ale już od kilku kadencji sejmu z pewnością nie po to, by dyskutować o zapisach czytanych ustaw:)

 

No ale przyznaję, że ciekawe jest Twoje podejście:) Natomiast osobiści uważam, że nie głosuje się na posłów po to, żeby sobie w sejmie dyskutowali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne podejrzenia, ale już od kilku kadencji sejmu z pewnością nie po to, by dyskutować o zapisach czytanych ustaw:)

 

No ale przyznaję, że ciekawe jest Twoje podejście:) Natomiast osobiści uważam, że nie głosuje się na posłów po to, żeby sobie w sejmie dyskutowali:)

 

No właśnie, w sumie po cholerę ich tam 460, skoro wystarczy dać 5ciu szefów, każdy ze swoimi procentami jak w zarządzie firmy i niech sobie głosują, podnieść im pensje nawet o 300% i tak będzie oszczędność.

 

I nie mów mi tutaj o pracach w komisjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że PIS wygrało w poprzednich wyborach w 2092 z 2498 gmin, co oznaczałoby w dużym uproszczeniu, że gdyby w wyborach do sejmu obowiązywały JOW-y, to PIS miałby 385 posłów?

zdajesz sobie sprawę że gdyby tak było wówczas pis dzisiaj prawdopodobnie miałby poparcie na poziomie 15% :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w sumie po cholerę ich tam 460, skoro wystarczy dać 5ciu szefów, każdy ze swoimi procentami jak w zarządzie firmy i niech sobie głosują, podnieść im pensje nawet o 300% i tak będzie oszczędność.

 

I nie mów mi tutaj o pracach w komisjach :)

Moze i to niegłupi pomysł, ale dobre są biura poselskie gdzie możesz sie poskarzyc co cie boli ale w istocie ja traktuje poslow jak maszynki do glosowania za pomyslami partii ktora reprezentuja.

zdajesz sobie sprawę że gdyby tak było wówczas pis dzisiaj prawdopodobnie miałby poparcie na poziomie 15% :)

Ciekawe, z jakiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę sprawy

 

Większość mandatów rozdana między dwie czołowe partie 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ce/2017UKElectionMap.svg/1248px-2017UKElectionMap.svg.png

 

318 niebiescy, 262 czerwoni z 650 możliwych, co daje 89,2%. 

Moze i to niegłupi pomysł, ale dobre są biura poselskie gdzie możesz sie poskarzyc co cie boli ale w istocie ja traktuje poslow jak maszynki do glosowania za pomyslami partii ktora reprezentuja.

 

To co? System do zmiany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber

Gdyby sami rządzili dziś mielibyśmy choćby metropolie warszawska a jak pamiętasz 89% ludzi było przeciwko

Mieli jeszcze kilka samobójczych pomysłów z których pod naporem opinii publicznej zrezygnowali

 

Gdyby mieli większość dużo spraw mogłoby się potoczyc inaczej, może nawet tak źle że sam byś wyszedł na ulicę protestować

 

Sam wiesz ze zbyt dużą władza korumpuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber

Gdyby sami rządzili dziś mielibyśmy choćby metropolie warszawska a jak pamiętasz 89% ludzi było przeciwko

Mieli jeszcze kilka samobójczych pomysłów z których pod naporem opinii publicznej zrezygnowali

 

Gdyby mieli większość dużo spraw mogłoby się potoczyc inaczej, może nawet tak źle że sam byś wyszedł na ulicę protestować

 

Sam wiesz ze zbyt dużą władza korumpuje

Wycofali sie pod wplywem opinii publicznej wiec jaki wplyw na to ze sie wycofali miala liczba posiadanych przez nich poslow?

 

Pis ma najwieksza wladze po 1989. Nie widze korupcji na niespotykana dotad skale.

 

Przeciez pis teraz ma wiekszosc a piszesz tak jakby jej nie mieli.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze majac dobrze ponad 50% mogliby sie poczuć zbyt pewni siebie. Sam zauważasz, że czasami maja takie odpały

 

moze się myle, ale wg mnie każdy kto rządziłby samodzielnie przy tak duzej przewadze nie uniknąłby błędów , które doprowadziłyby do spadku popularności

w sumie jestem ciekawy co by z tego wyniknęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze majac dobrze ponad 50% mogliby sie poczuć zbyt pewni siebie. Sam zauważasz, że czasami maja takie odpały

 

moze się myle, ale wg mnie każdy kto rządziłby samodzielnie przy tak duzej przewadze nie uniknąłby błędów , które doprowadziłyby do spadku popularności

w sumie jestem ciekawy co by z tego wyniknęło

 

To samo co za poprzedniej ekipy rządzącej, gdy bierzesz do koalicji PSL i oddasz im rolnictwo i gospodarkę, ewentualnie jakąś politykę społeczną to spuszczają spodnie i musiałbyś potrącić zakonnicę na pasach, żeby nie zagłosowali jak chcesz.

 

Dlatego w zasadzie koalicję z PSLem można uznać za rządzenie samodzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flubi, już niedługo na Twojej uczelni!

 

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22706543,stop-faszyzmowi-studenci-uw-powolali-komitet-antyfaszystowski.html?disableRedirects=true

 

hihi

 

stronka na FB też ciekawa:

 

https://www.facebook.com/studenckikomitetantyfaszystowski/

 

polecam!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"belkot byl twoj"

 

bynajmniej.

 

jesli ktoś sugeruje, że wykluczanie faszystów jest faszyzmem, bo faszyzm posługuje się wykluczaniem, jest głupcem.

albo głupcami są wszyscy twórcy prawa na świecie, którzy faszyzmu zakazują. Nie słyszałem, zeby prawo zakazywało

wykluczania faszystów. lol.

 

 

"kozak w necie..."

 

skad wiesz ?

a tak,, zapomniałem - wiara czyni cuda, a nawet cudaka :]

czego nie wiesz, to se dopowiesz i już wiesz.

 

 

"wazne ze protestowal"

 

otóż to. 

tematów zastępczych szukaj w TVP Info albo w Radio Maryja.

 

 

"czy narzucanie kwot uchodźców to nie jest faszyzm"

 

nie.

 

 

"KOD jedyne co ma do powiedzenia to : kon sty tu cja"

 

 

I dobrze mówi.

nic dodać, nic ująć.

 

 

"wybral poboznych socjalistow"

 

nie socjalistów, tylko bolszewików.

i nie pobożnych tylko pajacowatych pogan.

 

 

w kościele kat nikt w Boga nie wierzy. w polityce tym bardziej.

 

 

"jak ktos nie lubi waszych harcow to od razu musi popierac PIS"

 

 

PIS nie pozostawia wyboru w tej materii.

albo jesteś za demokracją, konstytucją, Polską w UE i reszta dziś nie ma znaczenia, albo na odwrót.

nie ma środka.

 

to czas radykalnych deklaracji.

 

 

"tacy jak ty wielbia media o kapitale niemieckim"

 

 

ja nawet nie wiem, które to są te media o niemieckim kapitale.

dla mnie media albo mówią mądrze albo mówią głupio.

 

 

"zarzucanie bycia komuchem przez osobe ktora popiera praktyki UE"

 

 

Polska sama się do UE zgłosiła, nie zgłasza póki co chęci wyjścia, więc musi akceptować zasady i decyzje instytucji

unijnych.

 

to nie jest kwestia komunizmu, tylko odpowiedzialności i dojrzałości.

 

 

"dostajesz argument na pysk"

 

 

pysk ?

i jaki argument ?

szwajcarskie banki, norweskie gaz i ropa, i polski węgiel ? 40 mln ludzi ma zyć z węgla ? 

w jaki sposob, skoro dla Polaków jest on już dziś za drogi i palą śmieciami produkując smog

w ilościach kuriozalnych, a sprzedawać nie ma komu, bo gros woli kupować taniej od Ruska,

Kangura albo z innego RPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mnie interesuje ktora partia realizuje polityke zgodna z moimi pogladami"

 

 

oto głos PISowskeigo suwerena.

 

w sumie, popiera PIS, mimo że PIS rozp... demokrację, bo w gruncie rzeczy realizuje on jednak w największym

stopniu jego poglądy.

 

to tak, jakby heteroseksualista wziął sobie za żonę faceta, bo poza tym, ze ma wacka, a nie ma cycków, to generalnie fajna z niego d...

 

to są jakieś kurioza, dowodzącego kompletnego oderwania od rzeczywistości.

 

 

swoją drogą, jest już jasne, dlaczego premier Morawiecki przyjał był funkcję rządową, mimo że miał świetnie

płatną posadę w banku.

 

otóż, w ciągu 2 lat pobytu w rządzie jego zyski finansowe bankowe z nieco ponad 3,5 mln poszybowały do ponad 5 mln. tyle dziś kosztuje bohaterstwo i poświęcenie dla kraju, które wyciska łzy wzruszenia z oczu suwerena.

 

 

I mam postulat dla PIS.

 

zaproponujcie deal Niemcom : chcecie od nich kasy - zaproponujecie sprzedaż Dolnego Ślaska.

 

niemieckiego nie umiem, ale z radością będę codziennie mówił wszystkim napotkanym : guten morgen, meine dammen und herren !

 

wy będziecie mieli kasę, a my wreszcie będziemy mieli was w d...

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, no i są kłamliwe kulisy tych rzekomych "50 % PISu".

 

okazało się, albo bezczelna manipulacja albo kompletna indolencja i kompromitacja na polu profesjonalizmu :

 

 

http://wiadomosci.wp.pl/sondaz-ktory-wywolal-poruszenie-w-calej-polsce-to-dopuszczalna-metoda-6199650604112001a

 

 

warto też odnotowac, ze marszałek Senatu ofuknał Kraj. Rad. za karę nałożoną na TVN.

nieźle grają : murzyni zrobili swoje, karę się jakoś tam anuluje/obniży i kolegów jankesów udobrucha, ale

strach pozostanie, inne media nie są amerykańskie, nie będzie miał ich kto bronic, a i rejwach będzie

mniejszy.

 

czemu wybrali TVN na pokazuchę ?

własnie dlatego : żeby był max szum i do wszystkich dotarło, ze jak podskoczą za wysoko, to dostaną pp\o

łbie od PISowskich Szmaciaków.

 

cel osiagnięty, a tłumaczenie dla ciemniaków i Ameryków, to co zawsze : to nie my, to oni, my so dobre ludzie.

 

 

I słucham PISowskich przyd...ów którzy tłumaczą, ze MOZE coś zrobią z tymi nowymi, kretyńskimi, przepisami o

zasadach głosowania dla niepełnosprawnych.

 

 

albo nie umieją przygotować ustawy w sposób właściwy i popełniają błędy wprost niewyobrażalne albo wcale nie

były to błędy, lecz próba cichaczem przeforsowanie takich przepisów jakie sa im na rękę. tyle że zrobił się raban,

ktoś jednak zauważył i trzeba zjadać żabę.

 

 

no ale nikt im nie zarzuci, ze nie próbowali, dzielne chłopaki i podobno dziewczyny też.

 

 

dobrze, ze są Oko Press czy Archiwum Osiatyńskiego, bo jeden człowiek by tych wszystkich PISowskich

idotyzmów, bandytyzmów i zwykłej żulery nie dał rady zanotować. 

 

kiedyś wyjda w formie ksiązkowej, PISowscy dygnitarze dostaną do więzienia po jednym egzemplarzu, żeby

nigdy nie zapomnieli za co garują.

 

 

jak będą mieli trochę honoru, to się nimi osobiście zatłuką albo w wersji lajt : uduszą.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przenosisz już połowy

myśli od nowej linijki ale za to zamiast

 

 

 

 

 

 

podwójnych enterów pojawiły się potrójne, ale spokojnie i

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nad tym popracujemy.

 

edit: a tak w temacie, vasquez KRRiT powinna istnieć? Jeżeli nie to dlaczego, jeżeli tak to dlaczego?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.