Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co myślicie o Pracowniczych Planach Kapitałowych? PIS w porę ogarnął się, czym się skończy obniżenie wieku emerytalnego i przedstawia właściwi plagiat opisywanego już tutaj wcześniej programu z Nowej Zelandii. PIS liczy na to, że 70-75% Polaków będzie oszczędzać w 3 filarze. Jak się na to zapatrujecie, no i czy planujecie oszczędzać w tym systemie, czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozdrowieniami dla Cichego (a propos prawaki vs lewaki a kwestia przemocy)

 

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/catalonia-man-killed-spain-flag-colours-braces-beaten-victor-lainez-pro-independence-protesters-a8112186.html?amp

 

kol. Lanza wyglada iscie antifowo (nawet nosi taka c***owa chuste) - ale to pewnie przypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

związek amerykańskich prawników wezwal polskiego prezydenta do zawetowania ustaw sądowniczych, bo

"naruszają zasady praworządności i demokracji".

 

 

znów ta wredna totalna opozycja ! żeby tak bolszewickiemu reżimowi przeszkadzac ! przecież "POLACY" tego chcą,

reżim nie chce, on się broni, on doznaje konfuzji, ale musi, bo POLACY chcą, wręcz wymuszają na nim, wciskają mu

w brzuch tę kontrolę partyjną nad sądami, pragnąc by PISowscy nominaci byczyli się na stołkach i tępili wszystko, co

niePOLSKIE i warcholskie.

 

 

a ta totalna opozycja już otumaniła Europe, teraz zrobiła wodę z mózgu Ameryce, boże jedyny - co dalej ? broni się

jeszcze Gabon, ale jak długo się utrzyma, rany boskie !, jak długo ?! 

 

na szczęście jest jeszcze Rosja. Rosja, ostatni bastion poparcia, dobrego słowa i porozumiewawczego mrugnięcia

okiem w pończoszce.

 

jak dobrze, że istnieje Rosja, w przeciwnym razie rezim Polski dla Polaków byłby zgubiony, żegnaj Gabonie, kij ci w czarne ucho

zdradziecki murzynie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie, że UE uruchomiła Artykuł 7 wobec Polski za łamanie rządów prawa w związku z ustawą o sądach powszechnych. Czyli jak rozumiem, procedura nie dotyczy w ogóle ustaw o SN i o KRS, co do których są największe zarzuty, tylko tej, która już funkcjonuje od kilku miesięcy???

 

 

(Za Rzeczpospolitą) Głównym zarzutem KE wobec ustawy o Sądach Powszechnych jest... dyskryminacja ze względu na płeć z powodu wprowadzenie odmiennego wieku przejścia w stan spoczynku dla kobiet i mężczyzn...

 

Jak ja mam wierzyć w jakąkolwiek kompetencje tego ciała, do orzekania o czymkolwiek? Skrócenie kadencji pierwszej prezes SN jest jawnie niezgodne z konstytucją i wprowadzenie tej ustawy daje solidne podstawy do wprowadzenia artykułu 7 wobec Polski. Są podstawy merytoryczne, ale uruchamianie tzw. "opcji atomowej" z powodu ustalenia różnego wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn ośmiesza tę durną komisję po całości. Nawet jak będzie się działo coś poważnego i KE będzie wyrażać zaniepokojenie, to i tak ja tej komisji nie uwierzę, z powodu stosowania tak głupich narzędzi zupełnie bez powodu. I może wtedy, kiedy naprawdę będzie potrzebny jej głos, nikt już jej nie będzie słuchał.

 

Być może ktoś w KE wpadł na taki pomysł, żeby uruchomić ten artykuł zanim Duda podpisze dwie kolejne ustawy i potraktować, to jako narzędzie szantażu, ale moim zdaniem trochę się z tym wygłupili, zwłaszcza, że żadnych sankcji nie będzie, bo nie będzie jednomyślności w tej sprawie. Polska to najwięksi euroentuzjaści w całej Europie i nie wiem, czy swoimi działaniami KE nie spowoduje fali eurosceptycyzmu w Polsce.

 

Jak sądzicie? Czy to będzie chwilowy bądź długotrwały odwrót w stosunku do PIS, taki jak zaobserwowano po 27-1 i głosowaniu w sprawie Tuska, czy w Polakach po raz kolejny odezwie się chęć bycia na przekór i jak im mądrale z zachodu zaczną grozić, to się na nich wypną i zrobią im na złość wzmacniając poparcie dla PIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Pracowniczych Planach Kapitałowych? PIS w porę ogarnął się, czym się skończy obniżenie wieku emerytalnego i przedstawia właściwi plagiat opisywanego już tutaj wcześniej programu z Nowej Zelandii. PIS liczy na to, że 70-75% Polaków będzie oszczędzać w 3 filarze. Jak się na to zapatrujecie, no i czy planujecie oszczędzać w tym systemie, czy tez nie?

 

Nie znam tematu, jakieś szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś w KE wpadł na taki pomysł, żeby uruchomić ten artykuł zanim Duda podpisze dwie kolejne ustawy i potraktować, to jako narzędzie szantażu, ale moim zdaniem trochę się z tym wygłupili, zwłaszcza, że żadnych sankcji nie będzie, bo nie będzie jednomyślności w tej sprawie. Polska to najwięksi euroentuzjaści w całej Europie i nie wiem, czy swoimi działaniami KE nie spowoduje fali eurosceptycyzmu w Polsce.

 

Jak sądzicie? Czy to będzie chwilowy bądź długotrwały odwrót w stosunku do PIS, taki jak zaobserwowano po 27-1 i głosowaniu w sprawie Tuska, czy w Polakach po raz kolejny odezwie się chęć bycia na przekór i jak im mądrale z zachodu zaczną grozić, to się na nich wypną i zrobią im na złość wzmacniając poparcie dla PIS?

 

Eurosceptycyzmu nie, Uniosceptycyzmu jak najbardziej.

 

PiS rządzi, Kaczyńscy negocjowali traktat lizboński, Lech Kaczyński go podpisał, PiS głosował za ratyfikacją, to niech się z Unią użerają, a Unia jak ma kogoś atakować to niech atakuje rząd, a nie kraj.

 

Gdyby Polacy wiedzieli co oznaczało podpisanie TL przez Kaczyńskiego to poparcie dla PiS spadłoby dawno poniżej progu wyborczego, ale media głównego nurtu o tym milczały gdy temat był aktualny więc i teraz go nie poruszą, a ciemny lud dalej będzie myślał, że jesteśmy w Unii to Unia musi się do nas wtrącać (rano  RMF FM 4 głosy zrozumienia dla wtrącania się do polityki wewn. Polski, jeden głos sprzeciwu w jakiejś minisondzie ulicznej).

Zaznaczył, że przede wszystkim głównym celem wicepremiera Mateusza Morawieckiego w ramach tego planu jest to, żeby upowszechnić w Polsce system oszczędzania i budować lokalny kapitał długoterminowy, wzmacniając tym samym fundamenty gospodarcze. "Ludzie będą mogli mieć jakiś realny bufor na emeryturę" - powiedział.

 

Jak mówił, zaoszczędzone w ten sposób pieniądze są absolutnie prywatne, podlegają dziedziczeniu, wspólnocie majątkowej.

 

Coś mi tu nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaznaczył, że przede wszystkim głównym celem wicepremiera Mateusza Morawieckiego w ramach tego planu jest to, żeby upowszechnić w Polsce system oszczędzania i budować lokalny kapitał długoterminowy, wzmacniając tym samym fundamenty gospodarcze. "Ludzie będą mogli mieć jakiś realny bufor na emeryturę" - powiedział.

 

Jak mówił, zaoszczędzone w ten sposób pieniądze są absolutnie prywatne, podlegają dziedziczeniu, wspólnocie majątkowej.

 

Coś mi tu nie gra...

Węszysz jakąś pułapkę?:) 

 

Te pieniądze nie są absolutnie prywatne ( bo możesz je wypłacić dopiero, jak przejdziesz na emeryturę ), ale podlegają dziedziczeniu i wspólnocie majątkowej. Będziesz odkładał w PPK, czy niekoniecznie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węszysz jakąś pułapkę? :smile:

 

Te pieniądze nie są absolutnie prywatne ( bo możesz je wypłacić dopiero, jak przejdziesz na emeryturę ), ale podlegają dziedziczeniu i wspólnocie majątkowej. Będziesz odkładał w PPK, czy niekoniecznie? :smile:

 

Jeżeli coś jest wprowadzane przez rząd, to nie jest prywatne, jeżeli nie jest prywatne to może być w dowolnym momencie przez rząd zajebane.

 

Jeżeli coś ma być prywatne, to nie jest postulowane/planowane przez rząd, tylko przez prywatną instytucję. A tu już widzę, że istnieje Polski Fundusz Rozwoju, który lobbuje za odkładaniem tam hajsu. Gdzie tu prywatny aspekt tego przedsięwzięcia?

 

 

Dodał, że szacunkowe wpływy dodatkowych oszczędności z tego tytułu wynosiłyby między 15 a 20 mld zł rocznie.

 

Wpływy dokąd?

 

 

"w ten sposób uniezależnilibyśmy się od inwestorów zagranicznych, jeśli chodzi o rynek obligacji skarbowych, jak i rynek akcji."

 

To też śmierdzi...

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś jest wprowadzane przez rząd, to nie jest prywatne, jeżeli nie jest prywatne to może być w dowolnym momencie przez rząd zajebane.

 

Jeżeli coś ma być prywatne, to nie jest postulowane/planowane przez rząd, tylko przez prywatną instytucję. A tu już widzę, że istnieje Polski Fundusz Rozwoju, który lobbuje za odkładaniem tam hajsu. Gdzie tu prywatny aspekt tego przedsięwzięcia?

 

Czyli nie będziesz oszczędzał w PPK?:)

 

 

 

Wpływy dokąd?

 

 

To też śmierdzi...

Wpływy do PPK oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będziesz oszczędzał w PPK? :smile:

 

 

Wpływy do PPK oczywiście. 

 

Po co ktoś podlicza całość kwoty, która wpłynie do tego PPK? 20mld przy 63mld deficytu ZUS w tym roku jest łakomym kąskiem dla (nie)rządu.

 

Nie wiem, mam do dyspozycji jeden artykuł i to w zasadzie tyle, zbyt mała liczba informacji by odpowiedzieć, ale skoro tak się domagasz tej odpowiedzi to domyślam się, że będziesz chiciał do niej uszczypliwie nawiązać.

 

 

Programem mają być automatycznie objęci tylko pracownicy w wieku 19-55 lat.

 

Ten fragment tez mi się podoba :) Skoro coś jest dobrowolne, to dlaczego zapisują lwią część osób z automatu?

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ktoś podlicza całość kwoty, która wpłynie do tego PPK? 20mld przy 63mld deficytu ZUS w tym roku jest łakomym kąskiem dla (nie)rządu.

 

Żeby pokazać skalę finansową tego rozwiązania??? żeby było się czym pochwalić???

 

 

 

Nie wiem, mam do dyspozycji jeden artykuł i to w zasadzie tyle, zbyt mała liczba informacji by odpowiedzieć, ale skoro tak się domagasz tej odpowiedzi to domyślam się, że będziesz chiciał do niej uszczypliwie nawiązać.

 

 

Jestem ciekawy tego programu, żeby się przekonać, czy Twoja teza o tym, że Polacy będą odkładać na emeryturę jest prawdziwa:) Tutaj nie tylko Ty odkładasz, ale też pracodawca i państwo, więc program jest więcej niż atrakcyjny, bo w normalnym wypadku musiałbyś odkładać sam. Jak powinien wyglądać program, któremu mógłbyś zaufać? Rozumiem, że prywatny, ale wtedy do Twoich oszczędności nikt nie dopłaca.

 

 

 

Ten fragment tez mi się podoba :smile: Skoro coś jest dobrowolne, to dlaczego zapisują lwią część osób z automatu?

Bo identycznie robią w systemach anglosaskich, z których to PIS prawie w całości zerżnął rozwiązanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a jak mówiłem, ze po wyborach w Niemczech lokomotywa niemiecko-francuska weźmie za twarz PISowskiego

żulika, to tutejszy towarzysz zacieszał, że nie ma mowy.

 

no i kto miał rację ?

 

"Niech KE pocałuje nas w d..." - to głos PISowskiego lizusa towarzysza Janeckiego, liżącego zazwczaj w godzinach

nocnych w TVP Info.

 

towarzysz Janecki domaga się całowanie w d..., co dowodzi chyba, ze jest niewyżyty i spragniony czułości, ale obawiam się,  że koło historii tak się dowcipnie zatoczy, że to towarzysz Janecki będzie całować w d... rosyjskiego niedźwiadka.

 

powinien zgolić te kłaki spod nosa, bo misiek nie lubi z wąsami i moze dać w pysk może dać.

 

 

"to nie jest smutny dzień dla PIS ani dla Kaczyńskiego, ale dla całej Polski, nikt nie powinien się cieszyć" , to jęki wyraźnie niedysponowanego towarzysza  satyrycznego pisemka "Od rzeczy".

 

 

towarzyszy Od Rzeczy : ja się bardzo cieszę !

 

 

powiem więcej , cieszą się także towarzysze PISowscy ! dlaczego ? ktoś spyta : a dlatego, ze oni wreszcie mają swoją martyrologie.

 

na Powstanie Warszawskie się nie załapali, na walkę z komunizmem też słabo, bo jeden tak jakiś klej wąchał, inny mazał po murach, a inny spał do południa - co to za walka ? oni mają kompleks tego braku waleczności w czasach ponurych; no i wielu nie miało szczęścia wsiąśc w Tupolewa.

 

 

znękani faktem, że historia o nich zapomniała, teraz mają swoje PW, Smoleńsk i walkę z komuną - walczą z sędzią który ukradł spodnie, walczą z polską Konstytucją, walczą z jeleniami, bażantami i drzewami w Puszczy, walczą z całą potęgą zakonu krzyżackiego, który tym się tylko różni od Grunwaldzkiej potęgi,że nie nosi płaszczy z krzyżami, a tylko pasy z "got mit uns" pod drogimi garniturami.

 

 

bohaterski przelewa kolejne drinki poseł Tarczyński, heroicznie stoi na straży PISowskiego interesu członek Czarnecki, z narażeniem zdrowia i życia tłuszcz kapie z niskiego czoła rzeczniczki Mazurek - oni walczą !

 

są w upragnionej pozycji : sami przeciw światu, nawet Ameryka i Gabon ich zdradzili, sami, skazani na pożarcie, tylko towarzysz Janecki w dramatycznym geście wystawia d... do całowania, które przecież nie nastąpi ! Boze kochany, nie nastąpi ! d... towarzysza Janeckiego na zimnym grudniowym powietrzu ponurym pionowym groteskowym uśmiechem bezowocnie i w niemym geście dumnej rozpaczy zwrócona w stronę Brukseli i Berlina jednoczesnie, niczym zdruzgotane spojrzenia Stokrotki i Koraba zza żelazne kraty w stronę zdradzieckiego pasywnej armii radzieckiej !

 

Boże, jak jest pięknie !

 

słyszycie to murmurando, słyszycie, bracia ? to wszystkie wystawione do całowania śpiewają pieśń bohaterską, dla Polski, dla historii, dla świata, aby znów usłyszał i wzruszył się. To my, my Brzozy, nadajemy, czy nas słychać, czy słychać nas, stoimy trzymając się za pośladki wzajemnie, niczym reprzentacja Francji przed piłkarskim meczem podczas Marsylianki.

 

 

naprzeciw nam wrogie hufce, brutalne, krwiożercze, chcą nam zabrać to co nam się należy, chcą nas zniszczyć nie pozwalając nam niszczyć, chcą nas zgwałcić nie pozwalając gwałcić, chcą nam ofajdać nie pozwalając nam ofajdać. Zgroza, zgroza ! Pułkowniku, ty się nie zrywasz, szabli nie chwytasz ? pułkowniku, wzywam cię !

 

jak pięknie, całe życie czekaliśmy na taki moment, teraz k... my ! - w zbrojach, trzepocąc skrzydłami husarskimi, aby przerazić niemiecką nawalę, zgnieśc ją psychiatrycznie, w zabobonnym lęku przed siłą świętych obrazów i zaklęć. 

 

JUż podąza na białym ośle premier Rechrystianizator za 2 miliony nowych polskich złotych w 2 lata uczestnictwa w rządzie. On nas uratuje, bo nawet jak ucieka i chowa głowę między kolanami Jarosława, to tylko taktycznie, on w minutę francuskiego żabojada rozniósł jak obornik po polu. Nikt nie podskoczy.

 

wódy, wódy dajcie, towarzysze. Podrzucić trzeba Timmermansowi i Junkersowi, tak ich wykończy, jak szewc Dratewska smoka wawelskiego, ewentualnie bajki mi się pomyliły !

 

Boże, jak jest pięknie, jak cudownie, jesteśmy bohaterami, jak ci spod Lenino, jak ci spod Smoleńska, jak ci spod budki z Platformerskiego piwa !

 

niech żyje Polska !

 

dooo hymnu ! :

 

Kalinka, kalinka, kalinka maja, a kalinka, kalinka, malinka maja ! 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pokazać skalę finansową tego rozwiązania??? żeby było się czym pochwalić???

 

 

 

Jestem ciekawy tego programu, żeby się przekonać, czy Twoja teza o tym, że Polacy będą odkładać na emeryturę jest prawdziwa:) Tutaj nie tylko Ty odkładasz, ale też pracodawca i państwo, więc program jest więcej niż atrakcyjny, bo w normalnym wypadku musiałbyś odkładać sam. Jak powinien wyglądać program, któremu mógłbyś zaufać? Rozumiem, że prywatny, ale wtedy do Twoich oszczędności nikt nie dopłaca.

 

 

Bo identycznie robią w systemach anglosaskich, z których to PIS prawie w całości zerżnął rozwiązanie:)

 

Ale po co pokazywać skalę? Żeby wiedzieć ile w razie czego można ludziom zapi*****ić? :)

 

Moja teza zakłada likwidację ZUS :) Więc raczej ciężko Ci będzie się przekonać czy jest prawdziwa. Program nie jest bardziej atrakcyjny, bo to co odkłada pracodawca dostawałbym do ręki, gdyby ZUS nie istniał. A państwo :D 20zł miesięcznie to chyba na flaszkę? :)

 

Strasznie mnie to pierdoli, że jest zerżnięte skądś tam, skoro jest dobrowolny to powinno się składać wniosek o dołączenie, a nie o wystąpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co pokazywać skalę? Żeby wiedzieć ile w razie czego można ludziom zapi*****ić? :smile:

 

 

Nie, żeby pokazać, jak ten program może powiększyć oszczędności Polaków, które na tle innych krajów regionu są szokująco niskie.

 

 

 

Moja teza zakłada likwidację ZUS :smile: Więc raczej ciężko Ci będzie się przekonać czy jest prawdziwa. Program nie jest bardziej atrakcyjny, bo to co odkłada pracodawca dostawałbym do ręki, gdyby ZUS nie istniał. A państwo :grin: 20zł miesięcznie to chyba na flaszkę? :smile:

 

 

Rozumiem, że ten program nie jest programem Twoich marzeń, ale chociaż powiedz, czy to Twoim zdaniem polepszy polski system emerytalny, czy też pogorszy?:)

 

Nie chcę wracać do rozmowy o ZUSie, bo to temat o polityce, a nie o fantastyce:) 20 złotych miesięcznie przez 40 lat daje 10 tysięcy złotych, jeżeli tylko zdecydujesz się oszczędzać, plus pracodawca podwoi Twoje oszczędności, a państwo mu to odpisze od podatku, więc wkład państwa raczej będzie większy niż 20 złotych miesięcznie:)

 

Poza tym tę kasę będziesz mógł wypłacić dopiero jak przejdziesz na emeryturę ( w całości, wtedy z 19% podatkiem Belki) lub w 10 rocznych ratach, więc po 40 latach pracy uskłada się na 500 flaszek, będziesz mógł pić przez półtora roku codziennie:)

 

 

 

Strasznie mnie to pierdoli, że jest zerżnięte skądś tam, skoro jest dobrowolny to powinno się składać wniosek o dołączenie, a nie o wystąpienie.

Czy to jest naprawdę takie ważne?:) Nie będziesz musiał iść się zapisywać, zaoszczędzisz czas, same plusy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.