Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

I mam postulat dla PIS.

 

zaproponujcie deal Niemcom : chcecie od nich kasy - zaproponujecie sprzedaż Dolnego Ślaska.

 

niemieckiego nie umiem, ale z radością będę codziennie mówił wszystkim napotkanym : guten morgen, meine dammen und herren !

 

wy będziecie mieli kasę, a my wreszcie będziemy mieli was w d...

 

https://www.flixbus.pl/polaczenia-autobusowe/wroclaw-berlin/?

 

Paps!

 

P.S: jak się ogarniesz (wierzę!) to będziesz miał i kasę i nas w dupie! 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd zdecydował, że prokuratura ponownie będzie musiała się zająć śledztwem w sprawie nielegalnego głosowania w Sali Kolumnowej. Wcześniej prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

 

Wyrok w tej sprawie wydał sędzia Igor Tuleya, tak, ten sam Igor Tuleya, po którym PIS ciśnie od wielu lat, zarzucając mu błędne wyroki w sprawie doktora Mirosław G. i w sprawie odszkodowania dla Ryszarda Boguckiego. Jako, że Rzepliński już nie orzeka, można śmiało powiedzieć, że Tuleya jest aktualnie najbardziej znienawidzonym przez PIS sędzią w Polsce. Nie czepiam się, czy wyrok jest słuszny, czy nie, bo się na tym nie znam, ale jakie jest prawdopodobieństwo, żeby spośród 10 tysięcy sędziów w Polsce na orzekającego wyznaczyć zupełnie przypadkowo sędziego Tuleyę? Podobno sprawy są dobierane alfabetycznie, ktoś tu pisał... Przecież to śmierdzi na kilometr jakimś przekrętem, powinno się wyznaczyć sędziego, który tak jasno i otwarcie nie deklaruje się jako przeciwnik PIS, bo być może wyrok jest słuszny, a z powodu sędziego, który orzekał, w opinii publicznej będzie dominować przeświadczenie o przekręcie.


 

I mam postulat dla PIS.

 

zaproponujcie deal Niemcom : chcecie od nich kasy - zaproponujecie sprzedaż Dolnego Ślaska.

 

niemieckiego nie umiem, ale z radością będę codziennie mówił wszystkim napotkanym : guten morgen, meine dammen und herren !

 

wy będziecie mieli kasę, a my wreszcie będziemy mieli was w d...

 

Nie "dammen", tylko "Damen" i przy okazji "Herren", bo to się po niemiecku pisze wielką literą. Wyobraź sobie, jaką karierę zrobiłbyś w Niemczech, biorąc pod uwagę fakt, że jedyne co potrafisz, to pisać w języku polskim, bogate w formie i zerowe w treści teksty, a w Niemczech byłbyś analfabetą. Także możesz już ćwiczyć: "Meine Damen und Herren, zwei Euro, bitte":)

 

Przy okazji przyswój sobie regulamin forum, nie piszmy tutaj trzech postów z rzędu w wątku, obowiązują tu jakieś zasady i kultura. Pennerów tutaj nie potrzebujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KRRiT powinna istniec ?"

 

 

na pewno  nie jako komórka partyjna.

 

 

"po niemiecku pisze sie wielka litera"

 

a ja mówiłem, ze będę pisal, czy ze będę mówił ?

 

wiesz pan co : naucz się pan... czytać :]

 

 

"bogate w forme i zerowe w tresci"

 

no to rózni nas tylko moje bogactwo formy.

 

 

 

"nie piszmy tutaj trzech postow z rzedu"

 

 

popieram  - nie piszcie tutaj trzech postów z rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto słyszał, że dzień po zaprzysiężeniu Maowieckiego na premiera Senat USA przyjął akt dotyczący żydowskich roszczeń majątkowych na obecnych ziemiach polskich?

Pewnie nikt.

 

Akt leci teraz zgodnie z procesem ustawodawczym do Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, a w razie pozytywnej decyzji ląduje na biurku prezydenta D. Trumpa. Przewiduje on, że Departament Stanu ma oficjalnie wspierać organizacje międzynarodowe zrzeszające ofiary Holokaustu i kanałami dyplomatycznymi będzie pomagał w odzyskaniu pozostawionych bezpotomnie nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"po niemiecku pisze sie wielka litera"

 

a ja mówiłem, ze będę pisal, czy ze będę mówił ?

 

wiesz pan co : naucz się pan... czytać :]

 

Nie mówiłeś, tylko pisałeś. My tu piszemy, a nie mówimy:) A skoro marzy ci się wyjazd do Niemiec, to z dobrego serca chciałem ci tylko zwrócić uwagę, że popełniłeś 3 błędy w zdaniu, które właściwie znaczy tyle co "dzień dobry", co powinno skłonić cię do refleksji nad twoimi zdolnościami do komunikacji w języku obcym. To znaczy w języku niemieckim, bo rosyjski pewnie znasz:)

 

Chyba, że to była transkrypcja fonetyczna, ale to wtedy też źle:) Ani pisane, ani mówione:)

 

 

 

"bogate w forme i zerowe w tresci"

 

no to rózni nas tylko moje bogactwo formy.

 

 

I moje bogactwo treści:)

 

 

 

"nie piszmy tutaj trzech postow z rzedu"

 

 

popieram  - nie piszcie tutaj trzech postów z rzędu.

Regulamin dotyczy nas wszystkich i my go rozumiemy i nie piszemy trzech postów z rzędu:)

 

 

 

na pewno  nie jako komórka partyjna.

 

 

Kons ty tu cja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto słyszał, że dzień po zaprzysiężeniu Maowieckiego na premiera Senat USA przyjął akt dotyczący żydowskich roszczeń majątkowych na obecnych ziemiach polskich?

Pewnie nikt.

 

Akt leci teraz zgodnie z procesem ustawodawczym do Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów, a w razie pozytywnej decyzji ląduje na biurku prezydenta D. Trumpa. Przewiduje on, że Departament Stanu ma oficjalnie wspierać organizacje międzynarodowe zrzeszające ofiary Holokaustu i kanałami dyplomatycznymi będzie pomagał w odzyskaniu pozostawionych bezpotomnie nieruchomości.

Nie słyszałem, ale jaką moc prawną ma ten akt poza tymi oficjalnymi działaniami kanałami dyplomatycznymi? Czy to ma w ogóle jakiekolwiek znaczenie dla nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, ale jaką moc prawną ma ten akt poza tymi oficjalnymi działaniami kanałami dyplomatycznymi? Czy to ma w ogóle jakiekolwiek znaczenie dla nas?

 

Akt działa na terenie USA, ale podobnie zrobili ze Szwajcarią, gdzie szantażem wymusili rozliczenie się Helwetów z żydami.

Szantaż polegał na tym, że zagrozili zamrożeniem szwajcarskich aktywów na terenie USA, więc skoro Szwajcarzy nie chcieli się kopać z koniem to my cieniutcy w uszach sami w zębach zaniesiemy te kamienice. Akt dotyczy tzw. mienia bezspadkowego, czyli tego co było w rękach żydowskich, ale na skutek braku zgłoszenia się przez spadkobierców po wojnie przeszło na własność skarbu państwa.

 

Zobaczymy jak mocny jest nasz sojusz z naszym najważniejszym sojusznikiem, bo o siłę lobby żydowskiego w USA można być spokojnym, przez Komisję akt przejdzie, ale co Donald zrobi... Na 90% podpisze :) Będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobaczymy jak mocny jest nasz sojusz z naszym najważniejszym sojusznikiem, bo o siłę lobby żydowskiego w USA można być spokojnym, przez Komisję akt przejdzie, ale co Donald zrobi... Na 90% podpisze :smile: Będzie ciekawie.

Ale ten akt, jak rozumiem nie dotyczy tylko Polski, tylko wszystkich krajów?

 

Parę lat temu interesowałem się tym tematem i z tego co pamiętam Stanisław Michalkiewicz w Radiu Maryja, w którymś ze swoich felietonów mówił, że za PRL wywiązaliśmy się z roszczeń wobec Amerykańskich Żydów.

 

Z drugiej strony, to w przypadku tych durnych odszkodowań od Niemiec chyba powołujemy się na to, że PRL to nie Polska, bo na tej samej zasadzie to Niemcy rozliczyli się z nami, może być ciekawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z drugiej strony, to w przypadku tych durnych odszkodowań od Niemiec chyba powołujemy się na to, że PRL to nie Polska, bo na tej samej zasadzie to Niemcy rozliczyli się z nami, może być ciekawie:)

 

o ile dobrze kojarze,chodzi o to,ze prl,zwyczajnie,nigdy o reparacje wojenne sie nie upomnial. swoja droga,niemcy tematu ew. reparacji wcale nie sa pewni [ze nie beda musieli zaplacic]. pare dni temu na politico [lewackim,nb., portalu] spekulowano o przehandlowaniu nordstream 2 za reparacje [my odstapimy,jesli wy odstapicie]... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnym swiecie [czyli raczej nie w naszym nieszczesliwym kraju] prawo wlasnosci jest swiete. jak sie komus cos zajumalo,to trza oddac...

Szczerze, to nie ma w normalnym świecie czy kraju prawa, że bezpotomne mienie przechodzi na własność państwa, które rości sobie prawo do jego narodowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie ma w normalnym świecie czy kraju prawa, że bezpotomne mienie przechodzi na własność państwa, które rości sobie prawo do jego narodowości. 

 

to,ze kiedys tam nie zglosili sie spadkobiercy,nie oznacza,ze takowi [spadkobiercy] nie istnieja... 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.