Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

1. Chyba się nie zrozumieliśmy, to był jeden z powodów, dla których nie głosowałem na PO. To się nie dzieje teraz, to się działo za czasów drugiej kadencji parlamentarnej platformy. Zresztą po wprowadzeniu losowania robienie takich numerów, jak wtedy jest już niemożliwe

2. Mówimy o nieprzedłużeniu delegacji, co to jest za represja i dla kogo? Przecież jeżeli kto z tego powodu straci to na pewno to nie będzie ta sędzia. Myślę, że trzeba być naiwnym by łapać manipulacje tok fm, czy wyborczej na wiarę, ale co ja tam wiem:)

3. Zgodnie z obowiązującym prawem po szóstej policja ma prawo przyjść i cię przesłuchać, więc nie wiem do kogo masz pretensje. Przecież to nie policja sobie wymyśliła, że na chatę może wpaść od szóstej rano. Czymkolwiek to jest i jakiekolwiek są motywacje, to działanie zgodnie z prawem, trudno nazwać prześladowaniami i niezależnie od tego ile dokumentacji przejrzy prokuratura, jeżeli dokumentacja jest w porządku to zostaną uniewinnieni. Jeszcze kilka lat temu, interesowałem się tą sprawą i naprawdę były poważne wątpliwości, więc dopóki policja i prokuratura działa zgodnie z prawem, to nie ma się czego czepiać

4. Można podać jakieś argumenty, które świadczą na niekorzyść PIS ( o to nietrudno ) i które wskazują na precedens ( o co już dużo trudniej), natomiast 99% to insynuacje, a nie odnoszenie się do faktów.

5. Dokładnie, jak Jan Pietrzak, więc zastanów się następnym razem zanim z niego zakpisz:)

 

1. Dotychczas był chyba przydział spraw według listy alfabetycznej (czyli też w praktyce losowy), zatem wprowadzenie tego losowania to czysty populizm.

2. Delegacja do sądu wyższej instancji to większy hajs, więcej perspektyw na awans, pewnie też realizacja osobistych ambicji. TOK FM przywołało tylko kilka zastanawiających faktów, gdzie tam widzisz manipulację?

3. Przecież to wygląda na działanie w stylu ,,dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie". Nie dostrzegasz tutaj co najmniej skrajnej nadgorliwości? A jak mi osobiście jakiś konował coś spierdoli w szpitalu to też otrzymam podobną ,,pomoc" od organów państwa? Inna sprawa, że w sprawie ojca Ziobry wiele wskazuje na brak błędu w sztuce.

4. To kiedy krytyka PiS twoim zdaniem była merytoryczna? Chociaż dwa przykłady.

5. Ale ja nie uważam Szyca za najlepszego aktora opozycji. xD Za to władza Pietrzaka ostro promuje.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dotychczas był chyba przydział spraw według listy alfabetycznej (czyli też w praktyce losowy), zatem wprowadzenie tego losowania to czysty populizm.

2. Delegacja do sądu wyższej instancji to większy hajs, więcej perspektyw na awans, pewnie też realizacja osobistych ambicji. TOK FM przywołało tylko kilka zastanawiających faktów, gdzie tam widzisz manipulację?

3. Przecież to wygląda na działanie w stylu ,,dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie". Nie dostrzegasz tutaj co najmniej skrajnej nadgorliwości? A jak mi osobiście jakiś konował coś spierdoli w szpitalu to też otrzymam podobną ,,pomoc" od organów państwa? Inna sprawa, że w sprawie ojca Ziobry wiele wskazuje na brak błędu w sztuce.

4. To kiedy krytyka PiS twoim zdaniem była merytoryczna? Chociaż dwa przykłady.

5. Ale ja nie uważam Szyca za najlepszego aktora opozycji. xD Za to władza Pietrzaka ostro promuje.

1. Chyba nie, przynajmniej w Pcimiu sprawy nie były przydzielana alfabetycznie.

2. Niezlecenie komuś dodatkowej pracy za dodatkowe pieniądze to represja? Jak to gdzie widzę manipulację? Jest wyraźna sugestia wiążąca brak nowej delegacji ze sprawą Ziobry sprzed kilku ładnych lat.

3. Skrajnej nadgorliwości kogo? Bo to, że matka Zbyszka i jej synowie wykorzystują wszystkie możliwe prawne narzędzia, to jest fakt.. Natomiast w działaniach innych organów nie widzę nadgorliwości.

4. lipcowa ustawa o KRS i lipcowa ustawa o SN

5. A to Szyc jest aktorem opozycji? :smile: Przecież producent Kac Wawa ma/miał zostać szefem PISF:) Widzę tu wyraźne powiązania Szyca z Kaczyńskim:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ocieplić wizerunek TVPiS (bo ten pasek przynajmniej jest zabawny a nie tylko żenujący).

 

Za to tutaj są prawdziwe paski:

 

 

Tak, te paski są prawdziwe, PIS przejęło telewizję, co mi się nie podoba, ale nie zrobiło niczego, czego platforma nie zrobiła w poprzedniej kadencji, dlatego mnie to nie rusza. Nie podoba mi się to, ale zawsze parita, która rządziła manipulowała przekazem. Zobaczcie chociaż ten materiał i powiedzcie, czy to waszym zdaniem nie jest ten sam poziom, który teraz w tvp prezentuje pis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Niezlecenie komuś dodatkowej pracy za dodatkowe pieniądze to represja? Jak to gdzie widzę manipulację? Jest wyraźna sugestia wiążąca brak nowej delegacji ze sprawą Ziobry sprzed kilku ładnych lat.

3. Skrajnej nadgorliwości kogo? Bo to, że matka Zbyszka i jej synowie wykorzystują wszystkie możliwe prawne narzędzia, to jest fakt.. Natomiast w działaniach innych organów nie widzę nadgorliwości.

 

2. Skoro nie było przesłanek merytorycznych to jest to pewna forma zemsty.

 

3. Czyli tak twoim zdaniem wygląda ,,wykorzystywanie wszystkich możliwych prawnie narzędzi":

 

 

W sprawę śmierci Jerzego Ziobry aparat państwa wciągnął kilkadziesiąt osób. – To lekarze, technicy, pielęgniarki, biegli, pracownicy placówek medycznych... Wszyscy żyjący w permanentnym strachu. Przypomina, że w grudniu 2015 roku, zaraz po wyborach parlamentarnych, aparat państwa wziął pod lupę także żonę Dariusza Dudka, profesor psychiatrii. W domu, dla odmiany, zjawili się funkcjonariusze CBA. Służby podejrzewały ją o wystawianie fałszywych recept. – Ta sprawa wiele ją kosztowała. Czy także miała związek z szukaniem winnych śmierci pana Jerzego Ziobry? A to pan ma jeszcze jakieś wątpliwości? Chodziło o to, żeby dowalić oskarżonym. W taki czy inny sposób. Jak można dowalić żonie, to czemu nie.

 

Znajomy Dubiela: – Jacek wpadł w depresję. Jest cieniem siebie sprzed lat. Tego nie mogę darować ministrowi Ziobrze. Zniszczył człowieka, który tysiącom ludzi podarował dłuższe życie. Który podobnie jak pozostała trójka, nigdy nie zdradził pacjenta.

 

Prok. Marek Baca z wydziału Prokuratury Krajowej podległej ministrowi Ziobrze stwierdzi tuż przed wydaniem wyroku, że lekarze narażali pacjenta na niebezpieczeństwo "umyślnie, wskutek z góry powziętego zamiaru". Tak daleko idące oskarżenie to rzadkość w stosunku do lekarzy. Prokurator nie będzie miał jednak innego wyboru. Gdyby krakowskim kardiologom chciał zarzucić działanie nieumyślne, powołałby się na zarzut już przedawniony.

 

Wiele zarzutów kardiologom wydaje się całkiem niedorzecznych. Lekarze są oskarżeni m.in. o to, że w szpitalu brakowało odpowiedniej windy; że oni sami bezpodstawnie uspokajali rodzinę; że Jerzego Ziobrę na niebezpieczeństwo narażali nawet w chwilach, gdy znajdowali się poza kliniką.

 

Działania prokuratury stają się coraz bardziej zastanawiające. W październiku na stronie internetowej Prokuratury Krajowej pojawia się komunikat o postawieniu zarzutów prof. Jarosławowi W., jednemu z najwybitniejszych polskich kardiologów, wykładającemu m.in. w Japonii i USA. Zarzuty nie dotyczą jednak sprawy Jerzego Ziobry, lecz nielegalnie posiadanej broni.

Znajomy profesora W.: – Aparat państwa rzucił wielką sieć w nadziei, że uda się kogoś w nią złapać. A że nie ma to żadnego związku ze śmiercią pana Ziobry i z opiniami biegłych? A kogo to interesuje? A czy kogoś interesowało to, że broń znaleziona u profesora, była tak naprawdę bronią kolekcjonerską z okresu II wojny światowej? I że profesor zbierał ją hobbystycznie, a nie po to, by zabijać ludzi?

 

Prof. Dariusz Dudek: – Okres powrotu do władzy pana Zbigniewa Ziobry, to dla nas początek prawdziwego koszmaru.

 

Prokuratura przypomina sobie, że dekadę temu prof. Dudkowi udało się w ramach współpracy międzynarodowej doprowadzić do przekazania w formie darowizny dużej partii stentów dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Śledczy zaczynają sprawdzać, czy część z nich potajemnie odsprzedał prywatnym ośrodkom medycznym. Nad ranem profesora odwiedzają policjanci przysłani przez prokuraturę.

­– Zrozumieliśmy, że polowanie nigdy się nie skończy. Ja miałem zostać wskazany nie tylko jako zabójca ojca ministra, ale też jako członek zorganizowanej grupy przestępczej – mówi prof. Dudek.

– Czego policjanci szukali u pana w domu o 6 rano?

– Stentów, które dziesięć lat temu trafiły do kliniki.

– Była szansa, że znajdą je u pana w domu?

– Proszę pana, stenty to urządzenia poszerzające tętnice w zabiegach kardiologicznych. Przez lata były implantowane chorym. Nie, nie trzymałem ich w nocnej szafce.

 

Jednak prawdziwym celem ministra i jego rodziny staje się orzekająca w procesie sędzia Agnieszka Pilarczyk.

To o niej Zbigniew Ziobro, jeszcze przed wyborami, mówi na jednym ze spotkań w Katowicach: "musimy znaleźć sposób, by z niektórymi sędziami rozmawiać inaczej". Minister podaje kilka przykładów, wśród których pada nazwisko Agnieszki Pilarczyk.

 

Prok. Marek Baca w trakcie rozpraw bez skrępowania podważa decyzje podejmowane przez sędzię. W końcu Pilarczyk nie wytrzymuje. Na sali sądowej wyznaje, że po raz pierwszy w życiu jest poddawana takim naciskom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elita intelektualna naszego kraju (według Rapcia) krytycznie komentuje decyzje Prezesa. Konkretnie chodzi o ostatni trejd czyli przyjęcie do partii dwóch senatorów PO. Dostało się też nowemu premierowi. Może sami wezmą się za łby i depislamizacja nie będzie potrzebna?  :panda: 

 

 

Ja byłbym ostrożny z tymi transferami na miejscu Jarosława Kaczyńskiego - to tak, jakby w czasie II wojny światowej, Niemiec nagle chciał po polskiej stronie walczyć z Niemcami. Trochę to dziwne...

 

dwoch targowickich wieprzow!? PiS zwariowal!W duzym palacu zyd,w malym palacu zyd czyli co? Czy juz mamy POLIN? Polska dla Polakow a Izrael dla zydow! SKANDAL!!!
moderator na tym portalu jest żydem i utrudnia celowo pisanie prawdy ponieważ nie zna prawa polskiego i i Konstytucji , a tylko prawo knesetu - cham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Skoro nie było przesłanek merytorycznych to jest to pewna forma zemsty.

 

2. Tak samo, jak w zeszłym roku tej samej sędzi nie przedłużył delegacji ( a przynajmniej uważano, że nie przedłuży, więc napisano takie same artykuły, jak w tym roku)p, chociaż potem okazało się, że jednak przedłużył:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/odwolana-sedzia-justyna-koska-janusz-odpowiada-ministrowi-ziobro,681429.html

 

Przesłanki merytoryczne są takie, że pani sędzia dostała delegację na czas t, żeby wykonać pracę W, po czym nie wykonała tej pracy W w czasie t, w związku z czym ZIobro przedłużył jej czas na wykonanie zadania o kolejne t, a ta sędzia znowu tego nie zrobiła. Przesłanki merytoryczne są takie, że sędzina nie potrafi dokończyć roboty na delegacji i myśli, że będzie mogła tam siedzieć w nieskończoność. 

 

Ziobro był zaangażowany w dziesiątki procesów i w jego sprawach orzekał mnóstwo sędziów, wiązanie każdej decyzji ZIobry z zemstą jest nieuprawnionym nadużyciem i manipulacją. Albo wykażesz związek przyczynowo-skutkowy, albo przestań powtarzać manipulacje tok fm i innych stacji, bo jak się okazało już w zeszłym roku wyciągali tę samą sprawę zupełnie bez powodu.

 

 

 

3. Czyli tak twoim zdaniem wygląda ,,wykorzystywanie wszystkich możliwych prawnie narzędzi":

 

 

Czytałem artykuł, który wkleiłeś. Tak wygląda manipulacja na najwyższym poziomie, pozwolę sobie zacytować parę zdań z tego steku bzdur:

 

 

 

W sprawę śmierci Jerzego Ziobry aparat państwa wciągnął kilkadziesiąt osób. – To lekarze, technicy, pielęgniarki, biegli, pracownicy placówek medycznych... Wszyscy żyjący w permanentnym strachu.

 

Wszyscy żyjący w permanentnym strachu - zdanie mające nas wprowadzić w odpowiedni nastrój, szukania spisków i uznania ZIobry z samotnego mściciela, który chce wykończyć każdą osobę, która przechodziła obok sądu, w którym toczyła się sprawa. Typowy zabieg manipulacyjny.

 

 

 

Znajomy Dubiela: – Jacek wpadł w depresję. Jest cieniem siebie sprzed lat. Tego nie mogę darować ministrowi Ziobrze. 

 

Wpadł w depresję, dobre. Depresja to choroba psychiczna, więc albo ktoś pozwolił leczyć ludzi osobie o stwierdzonej chorobie psychicznej, albo to nie depresja, tylko Jackowi jest smutno, że toczy się przeciwko niemu postępowanie, kiedy on czuje się niewinny. Mnie też byłoby smutno, gdybym był niewinny, a ktoś chciał wykazać moją winę w jakiejś sprawie, ale na tej zasadzie powinniśmy w ogóle zrezygnować z prowadzenia spraw, żeby oskarżonym nie było smutno

 

Nie wspominając o tym, że statystycznie rzecz biorąc, to z tych kilkudziesięciu osób przez 11 lat któraś musiała wpaść w depresję, przy takiej skali choroby jaka jest.

 

 

 

Prok. Marek Baca z wydziału Prokuratury Krajowej podległej ministrowi Ziobrze stwierdzi tuż przed wydaniem wyroku, że lekarze narażali pacjenta na niebezpieczeństwo "umyślnie, wskutek z góry powziętego zamiaru". Tak daleko idące oskarżenie to rzadkość w stosunku do lekarzy. Prokurator nie będzie miał jednak innego wyboru. Gdyby krakowskim kardiologom chciał zarzucić działanie nieumyślne, powołałby się na zarzut już przedawniony.

 

Czyli zmieniono treść oskarżenia, bo nasze sądownictwo pracuje w takim tempie, że sprawa by się przedawniła, zanim skończyłby się proces. Co nie jest niczym zaskakującym.

 

 

 W domu, dla odmiany, zjawili się funkcjonariusze CBA. Służby podejrzewały ją o wystawianie fałszywych recept. – Ta sprawa wiele ją kosztowała. Czy także miała związek z szukaniem winnych śmierci pana Jerzego Ziobry? A to pan ma jeszcze jakieś wątpliwości? Chodziło o to, żeby dowalić oskarżonym. W taki czy inny sposób. Jak można dowalić żonie, to czemu nie.

 

Czyli przesłuchano żonę jednego z oskarżonych w zupełnie innej sprawie. Oczywiście od teraz cała rodzina i znajomych stoi ponad prawem, nie można ich przesłuchiwać, bo to represje. 

 

 

 

Działania prokuratury stają się coraz bardziej zastanawiające. W październiku na stronie internetowej Prokuratury Krajowej pojawia się komunikat o postawieniu zarzutów prof. Jarosławowi W., jednemu z najwybitniejszych polskich kardiologów, wykładającemu m.in. w Japonii i USA. Zarzuty nie dotyczą jednak sprawy Jerzego Ziobry, lecz nielegalnie posiadanej broni.

Znajomy profesora W.: – Aparat państwa rzucił wielką sieć w nadziei, że uda się kogoś w nią złapać. A że nie ma to żadnego związku ze śmiercią pana Ziobry i z opiniami biegłych? A kogo to interesuje? A czy kogoś interesowało to, że broń znaleziona u profesora, była tak naprawdę bronią kolekcjonerską z okresu II wojny światowej? I że profesor zbierał ją hobbystycznie, a nie po to, by zabijać ludzi?

 

No proszę, typowa lewacka logika. Profesor miał nielegalną broń, ale oczywiście nie może być ukarany, bo przecież profesor nie będzie zabijał ludzi. Typowe uznawanie, że są ludzie stojący ponad prawem. Co z tego, że złamał prawo? Co z tego, że trzymał w domu nielegalną broń? To przecież represje i zemsta.

 

 

Prok. Marek Baca w trakcie rozpraw bez skrępowania podważa decyzje podejmowane przez sędzię. 

 

Kiedyś był taki program "Anna Maria Wesołowska" i w nim ani prokurator ani obrońca ciągle nie zgadzali się z panią Anną Marią. I jeszcze to " bez skrępowania". Typowe propagandowe wstawki. Człowieku, ja rozumiem, że ten artykuł pasuje do ścieżki w mózgu, które już liberalne media dawno ci wydeptały, ale w tym artykule nie ma nic, co mogłoby świadczyć o represjach. 

 

Cały artykuł ma tylko na celu wywołaniu w czytelniku odczucia, że ten permanentny strach istnieje, że Ziobro ma w domu całą listę osób, które mu kiedyś podpadły, po czym osobiście dyryguje poczynaniami policji, prokuratury i biegłych, tak aby znęcali się psychicznie nad tymi wszystkimi ludźmi. Litości.

Elita intelektualna naszego kraju (według Rapcia) krytycznie komentuje decyzje Prezesa. Konkretnie chodzi o ostatni trejd czyli przyjęcie do partii dwóch senatorów PO. Dostało się też nowemu premierowi. Może sami wezmą się za łby i depislamizacja nie będzie potrzebna?  :panda:

 

Czy mógłbyś podać imiona i nazwiska tych autorytetów, które cytujesz? Czy wrzucasz tutaj do wątku jakiś anonimowy internetowy śmietnik próbując zasugerować, że jest to opinia ludzi popierających PIS? A może sam anonimowo wpisałeś te teksty w internecie, żeby je potem zacytować? Na razie to PIS-owi grożą te protestujące oszołomy, najpierw ta idiotka rzucająca w samochody (zero wyobraźni ) jest kreowana na kolejną bohaterkę, a wyborcza zaprasza ją na wywiady:

http://wyborcza.pl/10,155170,22783913,ta-wladza-doprowadza-nas-do-desperacji-klementyna-suchanow.html

 

Potem podpalono biuro poselskie posłanki PIS:

http://www.newsweek.pl/polska/atak-na-biuro-poselskie-beaty-kempy-w-sycowie-podpalenie,artykuly,420344,1.html

 

Co będzie dalej? Nie wiem, ale na pewno nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym myślisz, że zostali rozwiązani i poszli sobie grzecznie pielić grządki? :smile: Z uprawy pomidorów w miniszklarni za domem ciężko wyżyć :smile:

I to oni podpowiedzieli Kaczyńskiemu, żeby obniżył emerytury sb-kom, a prywatnie Dukaczewski steruje Kaczyńskim każąc mu zwolnić Szydło i zatrudnić Morawieckiego Mateusza, syna Kornela?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to oni podpowiedzieli Kaczyńskiemu, żeby obniżył emerytury sb-kom, a prywatnie Dukaczewski steruje Kaczyńskim każąc mu zwolnić Szydło i zatrudnić Morawieckiego Mateusza, syna Kornela? :smile:

 

Co do emerytur nie wiem, podejrzewam że zostały przehandlowane na coś innego. Jak wiadomo spółki skarbu państwa stanowią lwią część PKB, indeksów giełdowych itd. Jak wiadomo gospodarka jest bardzo ważna w procesie przejmowania kontroli nad państwem, więc skoro kontrolę nad nimi dostał Maowiecki możliwe, że coś zostało obiecane, ręce wyciągnęła Beatka i dostała odprawę na do widzenia. Teraz sobie będzie uchem na biedotę dla rządu, a Maowiecki nawet jeżeli jako premier przejmie kontrolę nad obsadzaniem ludzi w spółkach to tak po prawdzie osoba decyzyjna się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trochę przykładów tekstów kolegów Artlana:

"Ja tez nie lubie pis ale zeby Jezusa porownywac do Tej bandy razem z tym karakanem to jest bluznierstwo"
"A jest tylko niewyrośniętym ( o, przepraszam - wyjątkowo nienachalnego wzrostu) złośliwym, złym, obwiniającym wszystkich, tylko nie siebie samego o śmierć brata człowiekiem!!!"

" Trzymam kciuki za ten pomysł. Przy okazji bardzo przepraszam Opolan za to że Święta Ziemia Pomorska wydała na świat taką mende ,"

 

Najwyżej lajkowane komentarze. Chociaż pewnie powie, że wybrałem tych mało intelektualnych, bo Ci wysoko intelektualni według Artlana, to Ci co wspominają o łapaniu c***ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PIS jest przeciwny tej karze"

 

 

bujać to my, panowie szlachta.

 

 

 

"skala dewastacji prawa jest taka sama jak za poprzednich rzadow. nikt nie podporządkowal partii sadow"

 

 

sądy są wolne, media są wolne, ordynacja bez zarzutu, wiec o co ci chodziło, kiedy pisałeś, że "niepokoi cie

PISowski zapęd dyktatorski" ?

 

inni ten 'zapęd" definiują właśnie jako zamach na sądy, media i ordynację.

 

zakiwałeś się.

 

 

"bilans ostatniego protestu"

 

 

ja mówię o tym , że organizatorzy i uczestnicy czarnego protestu, manifestacji w obronie KRS, SN i TK, kontrmanifestancji

rocznicowi czy przeciw faszyzmowi z 11 listopada, ekolodzy w puszczy demonstrujący przeciw nieuzasadnionej wycince drzew, są

nękani przez policję, wzywani co i rusz na przesłuchania, zastraszani.

 

 

o to mi chodzi, a nie o to, ze można se pokrzyczeć na ulicy, bo nie o to chodzi, czy mozna krzyczeć na ulicy, ale o to jakie

się za to karanym.

 

mandat za "Lech Wałęsa !" przeszedł już do historii, jako symbol PISowskiej łobuzerii policyjnej. I nikt mi nie wmówi,że agresja 

policji za rządów PIS, to nie jest zasługa PISowskich rządów. policja świetnie niucha klimat polityczny i wie jak się ustawić.

 

cała nadzieja w upokarzanym i kompromitowanym przez obecny MON Wojsku Polskim.

pewnie dlatego kierownictwo MON pozbywa się co bardziej niewygodnych postaci, aby w momencie przegięcia pały wojsko

nie obaliło rządu i nie wzięło towarzystwa za mordę.

 

 

"jak sie nie ma racji to w erystyke tylko mozna uciec"

 

 

mam rację. sam mi ją przyznałeś "niepokojąc sie o dyktatorskie zapędy PISu".

 

 

 

"uzasadnilem ze porownanie jest nieuzasadnione"

 

gdybyś chciał uzasadnić, ze jest nieuzasadnione, to byś napisał o tym, a nie akceptował porównanie wskazując tylko

i wyłącznie na mniejsze możliwości nabijania się z władzy wtedy niż dziś.

 

 

jak w tym dowcipie :

- Pójdzie pani ze mną do łózka za milion ?

- Oczywiście !

- A za sto zł ?

- No wie pan !, za kogo mnie pan ma ?

- To juz ustaliliśmy, teraz negocjujemy cenę

 

 

toczka w toczkę identyko

 

 

"prezerwatyty drozeja bo sedzia zadecydowal"

 

 

I co to ma wspólnego z tym, co ja napisałem ? czy ja napisałem, ze PIS podwyższył ? czy może taki z ciebie obrońca

partii, której zapędy dyktatorskie cie "niepokoją", ze zaczynasz tłumaczyć ją nawet z grzechów niepopełnionych ?

 

 

"zmien kanal w tv"

 

 

jak ty zmienisz, to przestaniesz się tego domagać ode mnie.

 

 

"piszesz co ci slina na jezyk przyniesie ale mowisz ze nie ma wolnosci slowa"

 

 

wolnośc słowa, to nie to co paru kolegów mowi do siebie na imprezie.

wolnośc słowa to wolnośc mediów !

a jak tutaj mówić o wolności mediów, gdy PISowski organ wlepia im horrendalną karę kuriozalnie ją

uzasadniając ?

 

jak mówić o wolności słowa, skoro protestujace/cy z czarnego marszu, w obronie sądów, czy ekolodzy albo

antyfaszyści są ciągani po policjach za to tylko, ze stali, trzymali transparenty albo krzyczeli hasła tylko trochę

mniej nienawistne od "Lech Wałęsa !" ?

 

 

"obyczajem demokratycznym jest ze partia wybrana demokratycznie formuje rzad i reformuje kraj"

 

 

jesli łamie przy tym prawo i konstytucje, to jest to nierzad i deformacja co najwyzej.

 

 

"zabieram korki i ide na swoje boisko gdzie sedzia mi sie nie wp.dala"

 

 

a tam raz, ze nie masz z kim grać, to po chwili przychodzi paru dresów, spuszczaja ci łomot, zabierają korki i wieszaja za jaja na bramce.

 

 

"kradna wszyscy"

 

 

więc rozumiem, ze jak ciebie ktoś okradnie, to zbagatelizujesz sprawę i nie będziesz się domagal ani zwrotu ani

ukarania złodzieja.

 

więćej takich obywateli jak ty, a Polska szybciej zniknie z mapy świata, jak to ma w zwyczaju, głównie z powodu własnej

ciemnoty i warcholstwa.

 

 

 

"nie przypuszczalem ze zaczne bronic PISu"

 

 

PIS ma to do siebie, ze wyciąga z ludzi najgorsze instynkty.

 

popatrz na mnie.

uważam do dziś, ze w 89 dobrze się stało, ze komunistów nie rozliczono za pomoca więzienia czy szubienicy.

 

a dzisiaj uważam, że znalazłem zastosowanie dla tego drewna, co je PIS wycina w puszczy.

 

 

 

"sadza po skali protestow pod Sejmem"

 

 

szkoła manipulacji im. tow. Rydzyka.

 

wystarczy się zastanowić dlaczego PIS robi t swoje machloje z sądami i ordynacją TERAZ , czyli w grudniu i 2 tygodnie przed świętami.

Bo ? Bo wie, ze robi przekręt i łamie prawo, a moment wybiera taki, w ktorym jest zimno, ciemno i przedświątecznie, wiec skala protestów musi być mniejsza.

 

do tego wystrugał głupka z tymi konsultacjami, które miały dowodzić, ze "obrońca demokracji" Adrian w imieniu Narodu zatwierdził

zgodnośc z prawem ustaw podporządkowujących sądy PISowi.

 

 

dziecko się na to nabrać nie da, a wy łykacie te ściemy jak nienapchane kormorany.

 

 

poza tym, w ostatnich dniach demonstracje odbyły się w 70 miastach Polski. to jest ważne, a nie ile

osób było pod Sejmem.

 

 

poza tym, taki Castro zaczynając rewolucję miał tylko 80 ludzi. zawsze zaczyna się od małej grupy, ale 

na końcu jest sukces.

 

 

No i doświadczenie uczy, że decyduje pomoc z zewnątrz. 

jak to wyglada teraz : Unie miażdzy PISowski rzad za łamanie zasad praworządności, zaraz zacznie procedurę

sankcji, a Ameryka właśnie się wk...ła. 

 

tylko dzielna Rosja stawia na towarzyszy pomagających rozwalać Unię od środka, ale i tam szybko trendy 

mogą się odwrócić.

 

już nawet skompromitowana Ukraina pokazuje PISowskim gierojom środkowy palec, bo po im taki kumpel, który

własnych zabawek nie ma, a tych co mają do siebie zohydził ?

 

I ten nowy premier... będzie chrystianizował Europe. Już zaczał, w piątek nie zjadł pieroga z mięsem, tylko ciasto ogryzł.

wie co to poświęcenie.

 

 

I zna się na prawie. mówi że trzeba wyrzucić sędziów co w stanie wojennym skazywali opozycję. 

nie rozumie, ze jeśli opozycjonista łamał prawo, to sędzia skazywał go zgodnie z etyką zawodową i profesjonalnym

podejściem do rzeczy.

 

 

takich to mamy bohaterów w Polsce : pozbawionych cienia heroizmu płaczków i gamoni. 

 

 

cóż, wtedy była komuna narzucona z zewnątrz, dzisiaj Polak sam sobie komunę wybiera.

a niedawni wrogowie komunizmu dzisiaj się komunistami z krwi i kości.

jedno się tylko nie zmieniło : wtedy czy teraz - oni mają rację, a cała reszta to pucz, zdrada narodowa i 

żydowskie pieniądze.

 

 

co jest na końcu tej zabawy, jak już Unia ukarze, Ameryka sie odwróci, a połowa Polaków znienawidzi ?

 

czy można rządzić w takim otoczeniu i klimacie ?

 

kasy w końcu zabraknie, prześladowania przeciwników politycznych, strategia zatykania trąby, coraz większych

obostrzeń, nakazów i zakazów - bo tak działa władza autorytarna w dłuższym czaookresie, nie luzuje, a tylko dociska

śrubę, plus jakiś zjazd koniunkury gospodarczej i : co dalej ?

 

 

pały na ulicach.

 

 

decyzja będzie w rękach wojska : albo przejmuje władzę, wsadza do pierdla PISowską szczujnię i robi porządek albo

krew, jatka i płonący Belweder.

 

 

nierealne ?

 

a 2 lata temu myśleliście, ze Polska z prymusa demokracji osunie się na w czeluśc deptania prawa i konstytucji, czyli

wdepnie w placek wydawałoby się pogonionej w diabły komuchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"skala dewastacji prawa jest taka sama jak za poprzednich rzadow. nikt nie podporządkowal partii sadow"

 

 

sądy są wolne, media są wolne, ordynacja bez zarzutu, wiec o co ci chodziło, kiedy pisałeś, że "niepokoi cie

PISowski zapęd dyktatorski" ?

 

inni ten 'zapęd" definiują właśnie jako zamach na sądy, media i ordynację.

 

zakiwałeś się.

 

O to, że PIS przy pełnej władzy mógłby się posunąć o krok dalej w sakli dewastacji prawa niż poprzednie władze nas do tego przyzwyczaiły.

 

 

 

wolnośc słowa, to nie to co paru kolegów mowi do siebie na imprezie.

wolnośc słowa to wolnośc mediów !

a jak tutaj mówić o wolności mediów, gdy PISowski organ wlepia im horrendalną karę kuriozalnie ją

uzasadniając ?

 

jak mówić o wolności słowa, skoro protestujace/cy z czarnego marszu, w obronie sądów, czy ekolodzy albo

antyfaszyści są ciągani po policjach za to tylko, ze stali, trzymali transparenty albo krzyczeli hasła tylko trochę

mniej nienawistne od "Lech Wałęsa !" ?

 

Kłamiesz, nikt nie dostał mandatu za okrzyki "Lech Wałęsa" Mandaty otrzymano za blokowanie legalnej manifestacji i nie miały nic wspólnego z tym, co krzyczano podczas manifestacji. Z tego co pamiętam od 1989 roku położenie się na środku ulicy było nielegalne i za rządów PIS nic się nie zmieniło w tej kwestii.

 

 

 

wystarczy się zastanowić dlaczego PIS robi t swoje machloje z sądami i ordynacją TERAZ , czyli w grudniu i 2 tygodnie przed świętami.

Bo ? Bo wie, ze robi przekręt i łamie prawo, a moment wybiera taki, w ktorym jest zimno, ciemno i przedświątecznie, wiec skala protestów musi być mniejsza.

 

Wiosną nie, bo Wielkanoc, zimą nie bo Boże Narodzenie, jesienią nie, bo pada, latem nie, bo wakacje. I tak w kółko:) Co za kreatywność:) Przypominam uchwalanie budżetu w zeszłym roku i skalę protestów i zadymę pod sejmem. To było dokładnie rok temu i jakoś protestujących to nie zniechęciło, więc czemu miałoby zniechęcić teraz? Skale protestów rok do roku są znacząco mniejsze i nie dlatego, że ludzie są zastraszani, bo nie są, tylko dlatego że więcej ludzi popiera teraz PIS, a mniej popiera działania tych grup terrorystów, które rzucają przedmiotami w samochody, niszczą mienie publiczne i ranią funkcjonariuszy.

 

 

 prześladowania przeciwników politycznych

 

Cała platforma i nowoczesna siedzą w końcu na Syberii:) Skala prześladowań jest po prostu niesamowita:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"zmien kanal w tv"

 jak ty zmienisz, to przestaniesz się tego domagać ode mnie.

 

Problem w tym, że Ty i Tobie podbni myślicie, że jak ktoś najeżdża na c***nię jaką reprezentuje opozycja fatalna to popiera PiS, otóż nie, i ci co rządzą i ci co protestują są c***owi, zmieniam kanały w internecie często, żeby zobaczyć ten medal z dwóch stron, Ty tego nie potrafisz, jesteś fanatykiem i fanatycznym wrogiem drugiej strony, zero merytorycznej dyskusji, potrafisz tylko wylewać żale i pluć sloganami, bez jakichkolwiek argumentów. "TK, sądy, jebać PiS, dyktatura, faszyzm, kaczyzm, Rydzyk" i tak w kółko.

 

 

"piszesz co ci slina na jezyk przyniesie ale mowisz ze nie ma wolnosci slowa"

 

wolnośc słowa, to nie to co paru kolegów mowi do siebie na imprezie.

wolnośc słowa to wolnośc mediów !

a jak tutaj mówić o wolności mediów, gdy PISowski organ wlepia im horrendalną karę kuriozalnie ją

uzasadniając ?

 

Lis pisze swoje kurioza na tłiterze, Wielowiejska to samo, internet z nich wali, ale nikt ich tłitów nie usuwa. TVN dostał karę z konkretnego paragrafu, ale koncesji im nie zabrali i raczej tego nie planują.

 

 

jak mówić o wolności słowa, skoro protestujace/cy z czarnego marszu, w obronie sądów, czy ekolodzy albo

antyfaszyści są ciągani po policjach za to tylko, ze stali, trzymali transparenty albo krzyczeli hasła tylko trochę

mniej nienawistne od "Lech Wałęsa !" ?

 

Twoja opcja polityczna nazywa za to ludzi z biało-czerwonymi flagami jako faszystów i c*** wie kogo jeszcze, ludzi którzy niosą barwy, które od faszyzmu w wersji niemieckiej dostali najbardziej po dupie spośród wszystkich narodów na ziemi. Takiej wolności słowa chcesz?

Ciąganie po policjach, skor ktoś sobie planuje zablokować legalnie zarejestrowaną manifestację to łamie prawo dotyczące wolności zgromadzeń i odpowiada za to. To tak jakbyś bronił faceta nakurwiającego do SPAPu w Wisznii Małej i dziwił się, że dostał kulkę.

 

To chyba za poprzedniej władzy było wejście do redakcji pewnego tygodnika, czy to też PiS zrobił? Co to wtedy była za wolność słowa? No chyba że przyznajesz, że wtedy wolności słowa nie było?

 

 

"kradna wszyscy"

 

więc rozumiem, ze jak ciebie ktoś okradnie, to zbagatelizujesz sprawę i nie będziesz się domagal ani zwrotu ani

ukarania złodzieja.

 

Rozumiem, że równie żarliwie plujesz na tych, którzy wybudowali nam najdroższy narodowy na świecie lub najdroższe kilometry autostrad w tej części globu? Nie zauważyłem.

 

 

takich to mamy bohaterów w Polsce : pozbawionych cienia heroizmu płaczków i gamoni.

 

Dodajmy do tego mistrza polski w jeździe motorówką na czas, mistrza Polski w typowaniu numerów dużego lotka.

 

 

cóż, wtedy była komuna narzucona z zewnątrz, dzisiaj Polak sam sobie komunę wybiera.

a niedawni wrogowie komunizmu dzisiaj się komunistami z krwi i kości.

jedno się tylko nie zmieniło : wtedy czy teraz - oni mają rację, a cała reszta to pucz, zdrada narodowa i

żydowskie pieniądze.

 

Komuna mówisz, gdzie te trupy, internowanie. Ty i Tobie podobni macie tendencję do mylenia pojęć, typowy przykład duraczenia. Prezentowanie barw narodowych to faszyzm, a sprawowanie władzy przyznanej w demokratycznych wyborach to dyktatura i komuna. Jeszcze dodaj, że bieganie na skargę do Brukseli to przejaw partiotyzmu. Tak wielkiego patriotyzmu, że senatorowie PO opuszczają klub wstydząc się za kolegów konfidentów.

 

 

"zabieram korki i ide na swoje boisko gdzie sedzia mi sie nie wp.dala"

 

 a tam raz, ze nie masz z kim grać, to po chwili przychodzi paru dresów, spuszczaja ci łomot, zabierają korki i wieszaja za jaja na bramce.

 

Szwajcaria i Norwegia nie narzekają, a nawet nieźle sobie radzą.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.