Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Profesorem belwederskim nie jest, ale przecież formalnie był przez kilka lat profesorem wizytującym w Monachium. Czyli to nazewnictwo ma jakieś tam uzasadnienie.

Profesor wizytujący to stanowisko, a nie tytuł naukowy, ponadto można nazywać się profesorem wizytującym tylko wtedy, jak się pełni to stanowisko, a nie kiedy już się przestało. Nazwanie byłego profesora wizytującego "profesorem" jest tak samo uprawnione, jak nazwanie kupy pieniędzy "kupą".

 

Już bardziej uprawnione jest nazywanie Lecha Wałęsy profesorem, choć nawet wśród liberałów mają jeszcze odrobinę przyzwoitości, by tego nie robić, aby nie dewaluować wartości i znaczenia ich niedorobionych profesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No np. takich, że to nie prezes rządzącej partii decyduje o konstytucyjności ustaw tylko właściwy organ.

 

 

Profesorem belwederskim nie jest, ale przecież formalnie był przez kilka lat profesorem wizytującym w Monachium. Czyli to nazewnictwo ma jakieś tam uzasadnienie.

 

Jakiś cytat, w którym Kaczyński o tym decyduje?

 

Za wikipedią profesor wizytujący to osoba z tytułem profesora lub dr hab., tymczasem Bartoszewski nie ma nawet mgr. :) Także Bawaria ten tytuł też z dupy mu przyznała.

 

Beata Szydło jest kimś na scenie wewnętrznej, polskiej, ale na scenie europejskiej jest nikim. Morawiecki na scenie wewnętrznej, polskiej, to nie jest gość który spodoba się twardemu elektoratowi, ale na scenie europejskiej ma już jakąś renomę i przede wszystkim jest proeuropejski i chętnie współpracuje z unią ( zobacz na profil premiera, na twitterze, na każdym jego zdjęciu jest flaga ue, pierwsza wizyta zagraniczna Bruksela, w expose wskazuje, że będzie respektował wyroki unijnych sądów). Co więcej, pozwala otworzyć się pisowi na elektorat, który ma już dość pajacowania totalnej opozycji, a może nie jest zdecydowany głosować na lewicę. W ten sposób może się przesunąć na lewo, jeśli chodzi o podbieranie wyborców, a z drugiej strony Kaczyński uważa, że jego twardy elektorat i tak nie ma gdzie uciec i to, czy on zakaże aborcji, czy nie, czy odwoła Szydło, czy nie, nie wpłynie w żaden sposób na głosy tej części społeczeństwa ( okaże się, czy będzie miał rację, czy nie ). Ponadto chodzi też prawdopodobnie o względy decyzyjne, bo z moich źródeł wynika, że to tak naprawdę Morawiecki decydował o tym, który resort dostanie ile pieniędzy i na co, a nie Beata Szydło, co powodowało znaczący konflikt kompetencyjny i w efekcie pewne niesnaski wewnątrz partii, które Kaczyński chciał zażegnać. Ponadto prawdopodobnie liczy też na pewien efekt odświeżenia, pewną nowoczesność, którą przyniesie za sobą Morawiecki.

 

Myślę że tu chodzi o decyzyjność w sprawie rozdawania stanowisk w spółkach skarbu państwa, którą to Beatka chciała sobie przejąć. Widocznie komuś było to nie na rękę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za wikipedią profesor wizytujący to osoba z tytułem profesora lub dr hab., tymczasem Bartoszewski nie ma nawet mgr. :smile: Także Bawaria ten tytuł też z dupy mu przyznała.

 

Mogą być od tej reguły wyjątki, jedną z nich był właśnie Bartoszewski.

 

 

 

Myślę że tu chodzi o decyzyjność w sprawie rozdawania stanowisk w spółkach skarbu państwa, którą to Beatka chciała sobie przejąć. Widocznie komuś było to nie na rękę :smile:

Nic mi o tym nie wiadomo, a źródła mam dobre:) Myślę, że Kaczyński zaufał też dobrym wynikom gospodarczym Morawieckiego i chciał mu dać trochę więcej niezależności. Być może uwiodła go Nowa Ekonomia Strukturalna, bo przyznam, że dla mnie brzmi ona bardzo kusząco i sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi o tym nie wiadomo, a źródła mam dobre:) Myślę, że Kaczyński zaufał też dobrym wynikom gospodarczym Morawieckiego i chciał mu dać trochę więcej niezależności. Być może uwiodła go Nowa Ekonomia Strukturalna, bo przyznam, że dla mnie brzmi ona bardzo kusząco i sensownie.

 

Nic Ci o tym nie wiadomo, że taki był plan Beatki, czy że to miało wpływ na odwołanie jej z funkcji?

 

Bądź co bądź zmiana premiera gdy PiSowi tak rosną słupki jest decyzją ryzykowną, a jednak miała miejsce co pozwala domniemywać, że ktoś z tylnego siedzenia pociągał za sznurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki spisek? Przecież to ty podałeś tezę, na którą brak dowodów, więc spisek to raczej ty wywęszyłeś, a nie ja

2. Dlaczego. Dlatego, że akurat są pod nadzorem Ziobry? Znowu spekulacje, przewidywania, zero faktów. Bo to Ziobro.

3. Jaka nagonkę? Przecież on tę sprawę toczy od 11 lat. Przez większość tego czasu nie był ministrem sprawiedliwości. Przez 8 lat rządów PO to też była nagonka? Czy ktoś skazał tych ludzi? Toczy się proces, to nic przyjemnego, zwłaszcza że Ziobro nie może się pogodzić z wyrokiem, ale wszystko odbywa się w ramach istniejącego systemu prawnego.

4. Uniwersalna, bo prawdziwa Wszystkie te organizacje z radością przyjęłyby odsunięcie PIS od władzy, chyba ciężko zaprzeczyć, co? :smile:

5. Przecież to jest rekordzista w liczbie statuetek i nominacji dla najgorszego aktora/występu itd. 5 statuetek węży, 4 nominacje. Koło Ogrodnika, czy Gierszała to on nawet nie przechodził.

 

1. Wróć do początku dyskusji. To ty napisałeś, że wiesz coś o jakiejś grubszej aferze u ciebie w Pcimiu.

2. Pierwszy z brzegu przykład:  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20786616,orzekala-w-procesie-w-ktorym-ziobro-przegral-teraz-minister.html    A teraz wyobraź sobie co by było gdyby Ziobro miał swoich ,,ławników" w procesach dyscyplinarnych.

3. Czytałeś ten link, który podrzuciłem? Wiem, że artykuł jest długi, ale naprawdę warto. To nie jest typowy proces Kowalski vs lekarz.  Poza tym nagonka zaczęła się na dobre gdy Zero został ponownie ministrem.

4. Takie podejście wyklucza przecież dopuszczalność jakiejkolwiek krytyki wobec PiS.

5. Bo wybiera ostatnio c***owe role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci o tym nie wiadomo, że taki był plan Beatki, czy że to miało wpływ na odwołanie jej z funkcji?

 

Bądź co bądź zmiana premiera gdy PiSowi tak rosną słupki jest decyzją ryzykowną, a jednak miała miejsce co pozwala domniemywać, że ktoś z tylnego siedzenia pociągał za sznurki.

Nie słyszałem o takich planach Beatki, ani nawet o takich plotkach, tutaj pierwszy raz zobaczyłem.

 

Decyzje personalne samodzielnie podejmuje Jarosław Kaczyński. To znaczy, to nie jest dyktatura w takim sensie, jak się powszechnie uważa. Po prostu PIS gromadzi ludzi, którzy naprawdę wierzą Kaczyńskiemu, nie dlatego, że ich do tego zmusza, albo dla kariery, tylko oni są przekonani o jego geniuszu politycznym, tak to mniej więcej wygląda. W PIS byli zadowolenie z pracy Szydło, jako premiera, ale gdy Kaczyński wpadł na inny pomysł, wszyscy uznali, że ten pomysł musi być dobry, bo jest Kaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takich planach Beatki, ani nawet o takich plotkach, tutaj pierwszy raz zobaczyłem.

 

Decyzje personalne samodzielnie podejmuje Jarosław Kaczyński. To znaczy, to nie jest dyktatura w takim sensie, jak się powszechnie uważa. Po prostu PIS gromadzi ludzi, którzy naprawdę wierzą Kaczyńskiemu, nie dlatego, że ich do tego zmusza, albo dla kariery, tylko oni są przekonani o jego geniuszu politycznym, tak to mniej więcej wygląda. W PIS byli zadowolenie z pracy Szydło, jako premiera, ale gdy Kaczyński wpadł na inny pomysł, wszyscy uznali, że ten pomysł musi być dobry, bo jest Kaczyńskiego.

 

Słabo ucho nadstawiasz

 

https://businessinsider.com.pl/finanse/spolki-skarbu-panstwa-trafia-pod-nadzor-beaty-szydlo/006l51s

http://www.rp.pl/Biznes/171019743-Szydlo-chce-kontrolowac-wszystkie-spolki-Skarbu-Panstwa.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/beata-szydlo-przejmie-kontrole-nad-spolkami-skarbu-panstwa/hk98gpf

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spolki-skarbu-panstwa,34,0,2375714.html

http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/szydlo-zabierze-morawieckiemu-nadzor-nad-spolkami-skarbu-panstwa_1022466.html

 

Ciekawe komu mogło zależeć na tym, żeby do tego nie doszło :) Dwa miesiące i Beatki nie ma. 

 

A Jarek może co najwyżej jednoosobowo komunikować co ktoś starszy i mądrzejszy przekazał mu, że ma nastąpić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wróć do początku dyskusji. To ty napisałeś, że wiesz coś o jakiejś grubszej aferze u ciebie w Pcimiu.

2. Pierwszy z brzegu przykład:  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20786616,orzekala-w-procesie-w-ktorym-ziobro-przegral-teraz-minister.html    A teraz wyobraź sobie co by było gdyby Ziobro miał swoich ,,ławników" w procesach dyscyplinarnych.

3. Czytałeś ten link, który podrzuciłem? Wiem, że artykuł jest długi, ale naprawdę warto. To nie jest typowy proces Kowalski vs lekarz.  Poza tym nagonka zaczęła się na dobre gdy Zero został ponownie ministrem.

4. Takie podejście wyklucza przecież dopuszczalność jakiejkolwiek krytyki wobec PiS.

5. Bo wybiera ostatnio c***owe role.

1. No to ci pisałem, że nie musisz wierzyć anonimowemu internaucie. I nie napisałem, że wiem o jakiejś aferze, tylko że w sądzie w Pcimiu burmistrz Pcimia zlecał wyroki ( w liczbie mnogiej) i nie "coś wiem", tylko to jest fakt, w który po prostu nie musisz wierzyć. Ja tylko przedstawiłem jeden z powodów dla których obecna reforma sądownictwa w ogóle mnie nie rusza.

2. Insynuacje, nie przedstawiono żadnego związku przyczynowo-skutkowego i to nawet nie jest odwołanie, tylko skończyła się delegacja, a Ziobro nie wypisał jej nowej, to co to za represje człowieku?

3. Czytałem i podtrzymuję swoje zdanie

4. Nie, nie wyklucza.

5. Które c***owo odgrywa. Zresztą ogarnia mnie pusty śmiech, kiedy najpierw jedziesz po ludziach którzy słuchają Martyniuka i zarzucasz im brak estetyki, a potem wrzucasz Szyca do "najlepszych polskich aktorów", potem do "TOP 5 polskich aktorów do 40-stki". Byłeś kiedyś w teatrze tak w ogóle? Nie wiem, jak możemy rozmawiać o Szycu w kontekście najlepszego aktorstwa, ja nawet nie wiem, jak mam tu dyskutować. Jak oglądałem bitwę warszawską i Szyca w akcji, to aż mnie oczy piekły, jak ktoś miał 1 super rolę, 1 bardzo dobrą, 1 dobrą i 10 c***owych to jest c***owym aktorem, po prostu.

Słabo ucho nadstawiasz

 

Ciekawe komu mogło zależeć na tym, żeby do tego nie doszło :smile: Dwa miesiące i Beatki nie ma. 

 

A Jarek może co najwyżej jednoosobowo komunikować co ktoś starszy i mądrzejszy przekazał mu, że ma nastąpić :smile:

 

Nadstawiam dobrze, tylko nie do internetu:)

 

Zapewniam, że powyżej Jarka nie ma już nikogo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu jej tak nie tytułujesz?

 

Nikogo tak nie tytułuje na co dzień. Np. Balcerowicza czy Religi też nie.

 

Ale nie mam nic przeciwko temu, że ktoś to robi.

 

Swoją drogą Krycha przyznała, że ta babka z KODu to faktycznie jej siostra. Po dwóch latach, ale zawsze. :moon: Już teraz w to wierzysz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz bardzo spaczony obraz tego, jak wygląda Polska:) Tam jest dużo więcej prowizorki niż jakiegoś planu, a tajni mocodawcy to tylko wymysły ludzi o bardzo bujnej wyobraźni:) 

 

Nie wiem kim jest Twoje źródło, ale wydaje mi się, że jest za cienkie w uszach żeby wiedzieć o starszych i mądrzejszych :) Przypomnij sobie dlaczego Kwaśniewski nie poszedł przed komisję śledczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No to ci pisałem, że nie musisz wierzyć anonimowemu internaucie. I nie napisałem, że wiem o jakiejś aferze, tylko że w sądzie w Pcimiu burmistrz Pcimia zlecał wyroki ( w liczbie mnogiej) i nie "coś wiem", tylko to jest fakt, w który po prostu nie musisz wierzyć. Ja tylko przedstawiłem jeden z powodów dla których obecna reforma sądownictwa w ogóle mnie nie rusza.

2. Insynuacje, nie przedstawiono żadnego związku przyczynowo-skutkowego i to nawet nie jest odwołanie, tylko skończyła się delegacja, a Ziobro nie wypisał jej nowej, to co to za represje człowieku?

3. Czytałem i podtrzymuję swoje zdanie

4. Nie, nie wyklucza.

5. Które c***owo odgrywa. Zresztą ogarnia mnie pusty śmiech, kiedy najpierw jedziesz po ludziach którzy słuchają Martyniuka i zarzucasz im brak estetyki, a potem wrzucasz Szyca do "najlepszych polskich aktorów", potem do "TOP 5 polskich aktorów do 40-stki". Byłeś kiedyś w teatrze tak w ogóle? Nie wiem, jak możemy rozmawiać o Szycu w kontekście najlepszego aktorstwa, ja nawet nie wiem, jak mam tu dyskutować. Jak oglądałem bitwę warszawską i Szyca w akcji, to aż mnie oczy piekły, jak ktoś miał 1 super rolę, 1 bardzo dobrą, 1 dobrą i 10 c***owych to jest c***owym aktorem, po prostu.

 

1. Sądom drugiej instancji też zlecał? To niezły mafioso. W czasach PO/SLD skazano m.in. Rywina, Pęczaka i Sobotkę a teraz w czasach PiS burmistrz jakiejś pipidówy korumpuje sędziów i ani policja Błaszczaka, ani prokuratura Ziobry, ani pisowska CBA nie są w stanie mu skoczyć. :onthego:

2. Chyba żartujesz. Do sędziego nie ma żadnych zastrzeżeń merytorycznych, prezes sądu i wiceminister chcą go zostawić a Zero nie przedłuża mu delegacji. I to pomimo faktu, że tenże sędzia jest w trakcie prowadzenia grubej sprawy (która teraz musi się zacząć od nowa xD). Trzeba być naprawdę naiwnym żeby nie dostrzegać tu osobistej zemsty. Oczywiście to nie jest represja na poziomie zesłania do Suwałk ale Zero przecież nie ma takich uprawnień. Użył więc najlepszej broni jaką obecnie dysponuje.

3. I serio uważasz, że np. naloty na chatę o szóstej rano albo grzebanie w dokumentacji szpitala kilka lat wstecz to typowe działania w procesach o błąd w sztuce? Zaczynam się ciebie bać. :moon:

4. Wyklucza. Bo jak niby skrytykować PiS przy takim podejściu do krytyki?

5. Po prostu widziałem go jedynie w tych wczesnych rolach i był całkiem niezły, stąd moja (być może przesadzona) ocena. Zostańmy przy tym, że dobrze się zapowiadał. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sądom drugiej instancji też zlecał? To niezły mafioso. W czasach PO/SLD skazano m.in. Rywina, Pęczaka i Sobotkę a teraz w czasach PiS burmistrz jakiejś pipidówy korumpuje sędziów i ani policja Błaszczaka, ani prokuratura Ziobry, ani pisowska CBA nie są w stanie mu skoczyć. :onthego:

2. Chyba żartujesz. Do sędziego nie ma żadnych zastrzeżeń merytorycznych, prezes sądu i wiceminister chcą go zostawić a Zero nie przedłuża mu delegacji. I to pomimo faktu, że tenże sędzia jest w trakcie prowadzenia grubej sprawy (która teraz musi się zacząć od nowa xD). Trzeba być naprawdę naiwnym żeby nie dostrzegać tu osobistej zemsty. Oczywiście to nie jest represja na poziomie zesłania do Suwałk ale Zero przecież nie ma takich uprawnień. Użył więc najlepszej broni jaką obecnie dysponuje.

3. I serio uważasz, że np. naloty na chatę o szóstej rano albo grzebanie w dokumentacji szpitala kilka lat wstecz to typowe działania w procesach o błąd w sztuce? Zaczynam się ciebie bać. :moon:

4. Wyklucza. Bo jak niby skrytykować PiS przy takim podejściu do krytyki?

5. Po prostu widziałem go jedynie w tych wczesnych rolach i był całkiem niezły, stąd moja (być może przesadzona) ocena. Zostańmy przy tym, że dobrze się zapowiadał. 

 

1. Chyba się nie zrozumieliśmy, to był jeden z powodów, dla których nie głosowałem na PO. To się nie dzieje teraz, to się działo za czasów drugiej kadencji parlamentarnej platformy. Zresztą po wprowadzeniu losowania robienie takich numerów, jak wtedy jest już niemożliwe

2. Mówimy o nieprzedłużeniu delegacji, co to jest za represja i dla kogo? Przecież jeżeli kto z tego powodu straci to na pewno to nie będzie ta sędzia. Myślę, że trzeba być naiwnym by łapać manipulacje tok fm, czy wyborczej na wiarę, ale co ja tam wiem:)

3. Zgodnie z obowiązującym prawem po szóstej policja ma prawo przyjść i cię przesłuchać, więc nie wiem do kogo masz pretensje. Przecież to nie policja sobie wymyśliła, że na chatę może wpaść od szóstej rano. Czymkolwiek to jest i jakiekolwiek są motywacje, to działanie zgodnie z prawem, trudno nazwać prześladowaniami i niezależnie od tego ile dokumentacji przejrzy prokuratura, jeżeli dokumentacja jest w porządku to zostaną uniewinnieni. Jeszcze kilka lat temu, interesowałem się tą sprawą i naprawdę były poważne wątpliwości, więc dopóki policja i prokuratura działa zgodnie z prawem, to nie ma się czego czepiać

4. Można podać jakieś argumenty, które świadczą na niekorzyść PIS ( o to nietrudno ) i które wskazują na precedens ( o co już dużo trudniej), natomiast 99% to insynuacje, a nie odnoszenie się do faktów.

5. Dokładnie, jak Jan Pietrzak, więc zastanów się następnym razem zanim z niego zakpisz:)

reptilianie.jpg

Sorry jeśli się wygłupię, ale co to jest i o co chodzi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.