Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Już 150 lat temu łebski Francuz napisał, że Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo ich własnymi pieniędzmi. U nas też to działa.

 

Bo ludzie się boją, że sami sobie nie poradzą w życiu i w związku z tym bezpieczniej jest gdy państwo (haha) zadba o ich los. Problem pojawia się wtedy gdy tym samym ludziom zaczyna się lepiej wieść ijuż nie chcą się zrzucać na tych, którym wiedzie się gorzej. Wtedy reszta nazywa ich nieczułymi na ludzką krzywdę sk****synami, a dodatkowo skoro on ma, a ja nie mam to na pewno ukradł. Potem jeden z drugim dochodzi do władzy i proponują, żeby tych co mają czyli na pewno ukradli obłożyć takimi podatkami, żeby oni też nie mieli. Jebać to, że jeden z drugim pracowali po 8h dziennie przy produkcji, odbijali kartę iwyjebane, a ten zarobiony pracował od 6 do 23, nie wysypiał się, a w weekendy jeździł po szkoleniach i studiował, dodatkowo ryzykował utratę swojego kapitału, który zainwestował w firmę/w siebie. Ma płacić, bo zarabia więcej. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PIS jest przecwny tej karze"

 

 

qui bono ?

też PISowi.

 

bajek nie opowiadaj, talentu nie masz.

 

 

"glosowanie na kogos kto cie obraza to objaw syndromu sztokholmskiego"

 

a dewastowanie demokratycznego ustroju, łamanie prawa i konstytucji, podporządkowywanie Partii sądów i

ordynacji wyborczej, terroryzowanie uczestników ulicznych protestow, to jest zapewne objaw miłości i szacunku

dla suwerena :]

 

PISowski suweren jest jak pasażer porwanego samolotu, który kibicuje terrorystyom, bo stewardessa zwróciła

mu uwagę, żeby sikał w łazience, a nie na siedzenie.

 

to nie jest syndrom sztokholmski - masz rację, to jest syndrom Polaka-głuptaka.

 

 

"to twoja prywatna wizja"

 

a tak, bo ty swoją dzielisz z po..bami, czyli twoja jest teraz państwowa. szacun, krucafiks.

 

 

" w prime parodiowac wierchuszke PZPR, akurat"

 

 

nie rozumiesz, że symbolem upadku Polski jest już sam fakt, że musisz bronić tezy o wolności słowa w Polsce

w kontekście praktyk cenzorskich w Polsce Ludowej ? to pokazuje jak jest źle.

 

 

"demokracja parlamentarna"

 

to już się skończyło, skoro Parlament w Polsce służy do praktyk nieskonstytucyjnych, sprzecznych z prawem i

obyczajem demokratycznym.

 

 

 

"UE chce regulowac wszystko i wszystkich"

 

 

masz wybór : albo grasz na boisku, na którym jest sędzia, na którego wszyscy psioczą i narzekają, ale dzięki niemu mecz nie

zamienia się w burdel albo rezygnujesz z sędziego i wolisz naparzankę bez zasad, w której wp...ol najpierw dostaniesz ty, bo

jesteś chudy, mały i nie umiesz się bić.

 

 

 

kadry ZUS mają przechodzić szkolenie u Ojca Rydzyka, oczywiście za pieniądze publiczne, mimo ze ZUS ma własne ośrodki szkolenia.

cóż, tatuś musi zarobić.

 

W Katowicach plac przy dworcu centralnym odgórnie został przemianowany na plac Marii i Lecha Kaczyńskim. cóż, ładnie zginąć też trzeba umieć, zawsze to jakieś życiowe osiągnięcie. Z braku laku i kit dobry.

 

No i wiadomość dnia - prezerwatywy podrożeją !

zmiana ominie suwerena, bo zgrzybiali starcy, nieatrakcyjne wredoty, onaniści sprzed komputera czy starający się o 500+ nie korzystają.

 

a w Sejmie poseł Kaczyński wysłał całusa posłance Pawłowicz... no i co teraz będzie ?

 

jak dotąd prezes do uzyskiwania satysfakcji  używał swojej prawej ręki, czyli Błaszczaka, czyżby nagle zmienił

preferencje i technikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PIS jest przecwny tej karze"

 

 

qui bono ?

też PISowi.

 

bajek nie opowiadaj, talentu nie masz.

 

 

Oczywiście, że PIS jest przeciwny tej karze, bo obawiają się, że na tym stracą, zamiast zyskać. 

 

 

 

a dewastowanie demokratycznego ustroju, łamanie prawa i konstytucji, podporządkowywanie Partii sądów i

ordynacji wyborczej, terroryzowanie uczestników ulicznych protestow, to jest zapewne objaw miłości i szacunku

dla suwerena :]

 

To o czym piszesz to bujda na resorach, skala "dewastacji demokratycznego ustroju, łamania prawa i konstytucji" jest taka sama, jak była za poprzednich rządów. Nikt nie podporządkował partii sądów, żadnych zmian w ordynacji wyborczej na razie nie ma,ustawy o KRS i SN wciąż nie podpisane, a to co w nich jest nie podporządkowuje sądów partii. Jakie terroryzowanie ulicznych protestów? Nie rób sobie jaj, bilans ostatniego protestu 350 oszołomów takich jak ty pod sejmem, to jeden ranny policjant, a oszołomy dalej mają się dobrze. 

 

 

 

"to twoja prywatna wizja"

 

a tak, bo ty swoją dzielisz z po..bami, czyli twoja jest teraz państwowa. szacun, krucafiks.

 

 

Ja na swoją mam odpowiednią argumentację, ty tutaj produkujesz słowa bez ładu i składu, żeby się rym zgadzał, żeby odpowiednie porównanie wsadzić i żeby cytat z odpowiedniego dzieła się przy okazji znalazł, bo jak się nie ma racji to tylko w erystykę uciec można.

 

 

 

nie rozumiesz, że symbolem upadku Polski jest już sam fakt, że musisz bronić tezy o wolności słowa w Polsce

w kontekście praktyk cenzorskich w Polsce Ludowej ? to pokazuje jak jest źle.

 

 

Przecież to Ty użyłeś tego porównania, a ja uzasadniłem, że jest nieuzasadnione. Jak defekujesz na prawo i lewo, to się potem nie dziw, że rozmawiasz w smrodzie.

 

 

 

No i wiadomość dnia - prezerwatywy podrożeją !

zmiana ominie suwerena, bo zgrzybiali starcy, nieatrakcyjne wredoty, onaniści sprzed komputera czy starający się o 500+ nie korzystają.

 

Ale wiesz, że prezerwatywy drożeją, bo sędzia tak zadecydował, czy pod kopułkę jeszcze nie dotarło?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dewastowanie demokratycznego ustroju, łamanie prawa i konstytucji, podporządkowywanie Partii sądów i

ordynacji wyborczej, terroryzowanie uczestników ulicznych protestow, to jest zapewne objaw miłości i szacunku

dla suwerena :]

 

Bullshit i bullshit^2 odnośnie protestów. Zmień kanał w TV.

 

 

nie rozumiesz, że symbolem upadku Polski jest już sam fakt, że musisz bronić tezy o wolności słowa w Polsce

 

Przecież siedzisz tutaj, piszesz co Ci ślina na język przyniesie, możesz iść na Marszałkowską i krzyczeć to do zdarcia głosu, ale mówisz że nie ma wolności słowa. Grubo

 

A co do wolności słowa to ja to tu tylko tak zostawię:

 

 

 

to już się skończyło, skoro Parlament w Polsce służy do praktyk nieskonstytucyjnych, sprzecznych z prawem i

 
obyczajem demokratycznym.

 

Obyczajem demokratycznym jest to, że demokratycznie wybrana partia formuje rząd i reformuje kraj. Czy nie?

 

 

 

masz wybór : albo grasz na boisku, na którym jest sędzia, na którego wszyscy psioczą i narzekają, ale dzięki niemu mecz nie
 
zamienia się w burdel albo rezygnujesz z sędziego i wolisz naparzankę bez zasad, w której wp...ol najpierw dostaniesz ty, bo
 
jesteś chudy, mały i nie umiesz się bić.

 

Wybieram bramkę numer 3, zabieram piłkę i korki i idę na swoje boisko, gdzie mi się c***owy sędzia nie wpieprza.

 

 

kadry ZUS mają przechodzić szkolenie u Ojca Rydzyka, oczywiście za pieniądze publiczne, mimo ze ZUS ma własne ośrodki szkolenia.

 
cóż, tatuś musi zarobić.

 

Kto zarabiał na najdroższych autostradach w Europie i przy budowie najdroższym stadionie na świecie? Zapomniał wół jak cielęciem był? To o czym mówiłem, platforma kradła miliony i ją naród wyjebał, PiS albo poszedł po rozum do głowy i kradnie mniej albo lepiej kraść nie umie. Kradną wszyscy.

 

 

W Katowicach plac przy dworcu centralnym odgórnie został przemianowany na plac Marii i Lecha Kaczyńskim. cóż, ładnie zginąć też trzeba umieć, zawsze to jakieś życiowe osiągnięcie. Z braku laku i kit dobry.

 

No jasne, tylko czekać jak w Polsce powstaną ulice autorytetu poprzedniej władzy profesora za damski c*** Bartoszewskiego.

 

 

Nigdy nie przypuszczałem że wyznawcy obecnej opozycji fatalnej będą tak tragiczni, że nie będę mógł słuchać ich gadaniny, a nawet zacznę bronić PiSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy nie przypuszczałem że wyznawcy obecnej opozycji fatalnej będą tak tragiczni, że nie będę mógł słuchać ich gadaniny, a nawet zacznę bronić PiSu.

 

Na szczęście tych wyznawców, sądząc po kali protestów pod sejmem ( kilkaset osóB) jest bardzo niewielu. No ale jacy mają być wyznawcy, jak widzimy, jaka jest opozycja. Mam teraz urlop i leci u mnie w tle tvn24 i odkąd Morawiecki został premierem, to politycy PO żeby pojechać Morawieckiego cały czas przypominają, że był doradcą Tuska... To jest największa wada tego człowieka - współpracował z Tuskiem. Już nawet PO o Donaldzie nie ma dobrego zdania. To całe straszenie rozliczaniem i aktami odnowy demokracji, choć posłowie i senatorowie są chronieni w ramach wypełniania swoich obowiązków i takie rozliczenie to by dopiero była dyktatura w wersji hard. I zero programu. Dwa lata minęły, kto wie co oferuje PO, kto wie, co oferuje Nowoczesna? Nikt nie wie, bo nic nie oferują. Wrzeszczą tylko, że ludzie, którzy ich nie opierają to idioci i popierają bandytów pod sejmem. Żaden poważny człowiek nie powinien nawet spojrzeć w ich kierunku. Jeszcze parę miesięcy i naprawdę Razem albo SLD zaczną mieć dwucyfrowe wyniki w sondażach, bo są ludzie, którzy nigdy się do PIS nie przekonają, a tak naprawdę nie mają teraz na kogo głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tych wyznawców, sądząc po kali protestów pod sejmem ( kilkaset osó B) jest bardzo niewielu. No ale jacy mają być wyznawcy, jak widzimy, jaka jest opozycja. Mam teraz urlop i leci u mnie w tle tvn24 i odkąd Morawiecki został premierem, to politycy PO żeby pojechać Morawieckiego cały czas przypominają, że był doradcą Tuska... To jest największa wada tego człowieka - współpracował z Tuskiem. Już nawet PO o Donaldzie nie ma dobrego zdania. To całe straszenie rozliczaniem i aktami odnowy demokracji, choć posłowie i senatorowie są chronieni w ramach wypełniania swoich obowiązków i takie rozliczenie to by dopiero była dyktatura w wersji hard. I zero programu. Dwa lata minęły, kto wie co oferuje PO, kto wie, co oferuje Nowoczesna? Nikt nie wie, bo nic nie oferują. Wrzeszczą tylko, że ludzie, którzy ich nie opierają to idioci i popierają bandytów pod sejmem. Żaden poważny człowiek nie powinien nawet spojrzeć w ich kierunku. Jeszcze parę miesięcy i naprawdę Razem albo SLD zaczną mieć dwucyfrowe wyniki w sondażach, bo są ludzie, którzy nigdy się do PIS nie przekonają, a tak naprawdę nie mają teraz na kogo głosować.

 

Teraz Ty przeginasz w drugą stronę. A co oferuje PiS? Poza redystrybucją pieniędzy pochodzących z podatków i zwiększaniem tych ostatnich gdy na kolejną obietnicę zabraknie?

 

A co do Maowieckiego, no cóż, był doradcą Tuska, wicepremier Gowin był ministrem w rządzie Tuska, wicepremier Gliński onegdaj kandydat na premiera technicznego jest byłym członkiem Unii Wolności, prezydent Andrzej Duda jest byłym członkiem Unii Wolności. Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ty przeginasz w drugą stronę. A co oferuje PiS? Poza redystrybucją pieniędzy pochodzących z podatków i zwiększaniem tych ostatnich gdy na kolejną obietnicę zabraknie?

 

A co do Maowieckiego, no cóż, był doradcą Tuska, wicepremier Gowin był ministrem w rządzie Tuska, wicepremier Gliński onegdaj kandydat na premiera technicznego jest byłym członkiem Unii Wolności, prezydent Andrzej Duda jest byłym członkiem Unii Wolności. Przypadek?

 

Chodzi o to, że PIS oferuje cokolwiek. Ma program, który fizycznie istnieje, który realizuje i o którym mówi. Jakbym chciał głosować na PO, to nawet nie wiem dlaczego, bo jedyny ich postulat to "obalić PIS", "odsunąć PIS od władzy" itp. 

 

Btw. to co piszesz o PIS, ja mógłbym napisać o Kukizie, tylko że w drugą stronę:) Ale Kukiz też ma przynajmniej jakiś program i wiem, co by chciał realizować, gdyby doszedł do władzy.

 

Przypadek nie, ale jeżeli był kiedyś jakiś pookrągłostołowy układ ( a podejrzewam, że był) to teraz zapewniam Cię, że go nie ma. 8 lat temu posłowie PIS i PO chodzili razem na piwo po programach w TVN, czy TVP, a w tej chwili prywatnie autentycznie mają ochotę się pozabijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie czyli nie masz pojęcia ale twoje poglady polityczne wymuszaja zebys w to gleboko wierzyl

2. Wierzenie anonimowym internautom na slowo to nie jest dobry pomysl, tobie tez tego nie polecam. Ja tylko wyjasnialem pewien mechanizm stojacy za tym ze nie bronie sedziow. A nawet gsybys mi wierzyl to w koncu tylko "pcim dolny'. Warto jednak zebys zwrocil uwage iz sam nie wierzysz w uczciwosc sedziow. Ziobro przeciez nie sprowadza ludzi do sadownictwa z marsa.

3. Sprawy o błąd w sztuce to nic przyjemnego. Sprawy przeciwko prawnikowi i lekarzowi sa jeszcze mniej przyjemne. Z pewnoscia profesor czuje sie niewinny i przezywa duzy stres. Natomiast tak jak juz napisal Rappar, wsadzenie na 3 lata bez wyroku-to jest zaszczucie.

4. Laczy wspolny interes-odsuniecie pis od wladzy. I to ty piszesz o lewackim spisku a nie ja

5. Widziałem, to przecietny aktor, niewyrozniajacy się na polskiej scenie. Mial jedna udana role w wojnie polsko ruskiej czego przyczyna bylo to ze ta rola do niego pasowala i mnostwo slabo-przecietnych na poziomie m jak milosc. Takze twoje poczucie estetyki jest spaczone jezeli ogladasz szyca dla walorow estetycznych a nie rozrywkowych

6. A widziałeś coś jana pietrzaka przed pisem? Znasz tworczość kabaretu pod egida? Czy to nie ten poziom co szyc i nie ogladasz?

 

1. Na pewno nie uwierzę w to, że wykryłeś jakiś spisek, którego nie wykryły stosowne służby. 

2. Ci uczciwi nawet pod nadzorem Ziobry pozostaną uczciwi, ale jednak istnieje ryzyko, że wielu się ugnie pod presją orzekania po myśli rządzących. Kapitan Protasiuk nie był samobójcą, ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy miał wydarzenia z Gruzji i być może przy innym prezydencie skręciłby na jakieś lotnisko zapasowe. Tak samo sędzia może mieć gdzieś z tyłu głowy, że jak raz czy dwa podpadnie ministrowi Zero to ten zadba aby wysłać go do Suwałk i zablokować perspektywę awansu na 10 lat.

3. W każdym cywilizowanych państwie zdarzają się niesłuszne areszty. W ilu krajach minister sprawiedliwości urządza nagonkę na swojego ,,wroga" wykorzystując do tego podległe mu służby?

4. Uniwersalna odpowiedź na jakąkolwiek krytykę PiS.  :nevreness:   Sęk w tym, że w tej konkretnej sprawie PiS miał przeciwko sobie bardzo dużo środowisk i organizacji, w innych sprawach już tak nie jest. No i krytyka jednak było merytoryczna, chyba ciężko zaprzeczyć.

5. Spokojnie top5 polskich aktorów poniżej 40stki. Oficer czy Symetria to całkiem dobre role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że PIS oferuje cokolwiek. Ma program, który fizycznie istnieje, który realizuje i o którym mówi. Jakbym chciał głosować na PO, to nawet nie wiem dlaczego, bo jedyny ich postulat to "obalić PIS", "odsunąć PIS od władzy" itp. 

 

Btw. to co piszesz o PIS, ja mógłbym napisać o Kukizie, tylko że w drugą stronę :smile: Ale Kukiz też ma przynajmniej jakiś program i wiem, co by chciał realizować, gdyby doszedł do władzy.

 

Przypadek nie, ale jeżeli był kiedyś jakiś pookrągłostołowy układ ( a podejrzewam, że był) to teraz zapewniam Cię, że go nie ma. 8 lat temu posłowie PIS i PO chodzili razem na piwo po programach w TVN, czy TVP, a w tej chwili prywatnie autentycznie mają ochotę się pozabijać.

 

Nie jestem pewny już czy gorzej nie mieć programu czy mieć taki, że zabierzemy po cichu, rozdamy głośno i zbijamy kapitał polityczny.

 

Układ był jest i będzie, problem w tym, że PO nie potrafi przegrywać z godnością i teraz się obrazili na PiS, bo im zabrali koryto więc nie ma browarków.

 

Nie śledziłem tematu a nie chce mi się grzebać, wiesz chociaż dlaczego Nowogrodzka odwołała panią Premier Tysiąclecia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przypuszczałem że wyznawcy obecnej opozycji fatalnej będą tak tragiczni, że nie będę mógł słuchać ich gadaniny, a nawet zacznę bronić PiSu.

Przeciez jesli chodzi o piso-trolling to vasquie jest takim flubim x 100.

 

Nikt mnie tak skutecznie do tej partii nie przekonywal.

 

Jarek zaplac vasquezowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyczajem demokratycznym jest to, że demokratycznie wybrana partia formuje rząd i reformuje kraj. Czy nie?

 

Jeżeli ta partia przestrzega standardów demokratycznych to spoko. Jeżeli nie to niech przyjmie krytykę i zmodyfikuje swoje działania zamiast obrażać oponentów.

 

No jasne, tylko czekać jak w Polsce powstaną ulice autorytetu poprzedniej władzy profesora za damski c*** Bartoszewskiego.

 

Ma wiedzę o historii na poziomie profesora, mnóstwo publikacji o tematyce historycznej, do tego był profesorem wizytującym na uniwersytecie.

 

Czemu zatem tak cię boli dupa, że jest nazywany profesorem? Bo nie lubił PiS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta partia przestrzega standardów demokratycznych to spoko. Jeżeli nie to niech przyjmie krytykę i zmodyfikuje swoje działania zamiast obrażać oponentów.

Kto owe standardy demokratyczne ustala?

 

Ma wiedzę o historii na poziomie profesora, mnóstwo publikacji o tematyce historycznej, do tego był profesorem wizytującym na uniwersytecie.

 

Czemu zatem tak cię boli dupa, że jest nazywany profesorem? Bo nie lubił PiS?

Bo nim nie był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pewno nie uwierzę w to, że wykryłeś jakiś spisek, którego nie wykryły stosowne służby. 

2. Ci uczciwi nawet pod nadzorem Ziobry pozostaną uczciwi, ale jednak istnieje ryzyko, że wielu się ugnie pod presją orzekania po myśli rządzących. Kapitan Protasiuk nie był samobójcą, ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy miał wydarzenia z Gruzji i być może przy innym prezydencie skręciłby na jakieś lotnisko zapasowe. Tak samo sędzia może mieć gdzieś z tyłu głowy, że jak raz czy dwa podpadnie ministrowi Zero to ten zadba aby wysłać go do Suwałk i zablokować perspektywę awansu na 10 lat.

3. W każdym cywilizowanych państwie zdarzają się niesłuszne areszty. W ilu krajach minister sprawiedliwości urządza nagonkę na swojego ,,wroga" wykorzystując do tego podległe mu służby?

4. Uniwersalna odpowiedź na jakąkolwiek krytykę PiS.  :nevreness:   Sęk w tym, że w tej konkretnej sprawie PiS miał przeciwko sobie bardzo dużo środowisk i organizacji, w innych sprawach już tak nie jest. No i krytyka jednak było merytoryczna, chyba ciężko zaprzeczyć.

5. Spokojnie top5 polskich aktorów poniżej 40stki. Oficer czy Symetria to całkiem dobre role.

1. Jaki spisek? Przecież to ty podałeś tezę, na którą brak dowodów, więc spisek to raczej ty wywęszyłeś, a nie ja

2. Dlaczego. Dlatego, że akurat są pod nadzorem Ziobry? Znowu spekulacje, przewidywania, zero faktów. Bo to Ziobro.

3. Jaka nagonkę? Przecież on tę sprawę toczy od 11 lat. Przez większość tego czasu nie był ministrem sprawiedliwości. Przez 8 lat rządów PO to też była nagonka? Czy ktoś skazał tych ludzi? Toczy się proces, to nic przyjemnego, zwłaszcza że Ziobro nie może się pogodzić z wyrokiem, ale wszystko odbywa się w ramach istniejącego systemu prawnego.

4. Uniwersalna, bo prawdziwa Wszystkie te organizacje z radością przyjęłyby odsunięcie PIS od władzy, chyba ciężko zaprzeczyć, co?:)

5. Przecież to jest rekordzista w liczbie statuetek i nominacji dla najgorszego aktora/występu itd. 5 statuetek węży, 4 nominacje. Koło Ogrodnika, czy Gierszała to on nawet nie przechodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta partia przestrzega standardów demokratycznych to spoko. Jeżeli nie to niech przyjmie krytykę i zmodyfikuje swoje działania zamiast obrażać oponentów.

 

 

Ma wiedzę o historii na poziomie profesora, mnóstwo publikacji o tematyce historycznej, do tego był profesorem wizytującym na uniwersytecie.

 

Czemu zatem tak cię boli dupa, że jest nazywany profesorem? Bo nie lubił PiS?

 

Standardów demokratycznych czyli których konkretnie?

 

Ma wiedzę o historii, ale nie posiada tytułu profesora. Ale nazywali go profesorem, bo wtedy jego słowa ważyły więcej i powoływanie się na te słowa też ważyło więcej. To logiczne, aczkolwiek haniebne. Dlatego mnie dupa boli. Ja mam wiedzę na poziomie magistra w swojej dziedzinie, ale mam tylko licencjat i nikt mnie magistrem nie tytułuje, mimo że mam wiedzę i teoretyczną i praktyczną z danego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny już czy gorzej nie mieć programu czy mieć taki, że zabierzemy po cichu, rozdamy głośno i zbijamy kapitał polityczny.

 

Układ był jest i będzie, problem w tym, że PO nie potrafi przegrywać z godnością i teraz się obrazili na PiS, bo im zabrali koryto więc nie ma browarków.

 

Nie śledziłem tematu a nie chce mi się grzebać, wiesz chociaż dlaczego Nowogrodzka odwołała panią Premier Tysiąclecia czy nie?

 

Myślę, że lepiej znać program, bo przynajmniej znając go, wiesz że na niego nie zagłosujesz, bo masz inne poglądy polityczne lub zagłosujesz, bo wiesz że masz podobne. A bez programu nie wiesz nic.

 

Układ może był, może będzie, ale w tej chwili go nie ma.

 

Mam pewne podejrzenia, ale oczywiście jasnego stanowiska w PIS nie ma.

 

 

Jeżeli ta partia przestrzega standardów demokratycznych to spoko. Jeżeli nie to niech przyjmie krytykę i zmodyfikuje swoje działania zamiast obrażać oponentów.

 

 

Ma wiedzę o historii na poziomie profesora, mnóstwo publikacji o tematyce historycznej, do tego był profesorem wizytującym na uniwersytecie.

 

Czemu zatem tak cię boli dupa, że jest nazywany profesorem? Bo nie lubił PiS?

 

Typowe "standardy demokratyczne" - czyli jakie, kto je ustalił? "Wiedza na poziomie profesora" - czyli jaka? Kto ją zweryfikował? Bartoszewski nie był profesorem, Stępień nie był profesorem, Balcerowicz nie był profesorem i pewnie jeszcze paru profesorów z tego środowiska by się znalazło, którzy nie mieli na tyle wiedzy, żeby zostać profesorami w normalnym trybie, ale mieli tyle oleju w głowie, żeby wiedzieć do kogo się doczepić, żeby ich profesorami nazywać.

 

Ma wiedzę o historii, ale nie posiada tytułu profesora. Ale nazywali go profesorem, bo wtedy jego słowa ważyły więcej i powoływanie się na te słowa też ważyło więcej. 

Dokładnie, tak mi się jeszcze przypomniało, jak już jesteśmy w temacie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ może był, może będzie, ale w tej chwili go nie ma.

 

Mam pewne podejrzenia, ale oczywiście jasnego stanowiska w PIS nie ma.

 

Gdyby go nie było, to zatrzymania w sprawie defraudacji szłyby lawinowo i biletów na loty z Polski nawet do Mińska i Czarnobyla by nie było, tak by elity uciekały. A tak to mamy ciąganie po sądach płotek w stylu kamienic warszawskich, żeby pokazać że coś robimy, ale żeby nie robić nic więcej.

 

No to chętnie poznam Twoje zdanie, dlaczego ją odwołali i wzięli akurat Maowieckiego. Tylko mi nie mów, że za zasługi w rozwoju gospodarczym kraju, bo wszyscy wiedzą, że PiS spija śmietankę za znalezienie się we właściwym miejscu i czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardów demokratycznych czyli których konkretnie?

 

No np. takich, że to nie prezes rządzącej partii decyduje o konstytucyjności ustaw tylko właściwy organ.

 

Ma wiedzę o historii, ale nie posiada tytułu profesora. Ale nazywali go profesorem, bo wtedy jego słowa ważyły więcej i powoływanie się na te słowa też ważyło więcej. To logiczne, aczkolwiek haniebne.

 

Profesorem belwederskim nie jest, ale przecież formalnie był przez kilka lat profesorem wizytującym w Monachium. Czyli to nazewnictwo ma jakieś tam uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to chętnie poznam Twoje zdanie, dlaczego ją odwołali i wzięli akurat Maowieckiego. Tylko mi nie mów, że za zasługi w rozwoju gospodarczym kraju, bo wszyscy wiedzą, że PiS spija śmietankę za znalezienie się we właściwym miejscu i czasie.

 

Beata Szydło jest kimś na scenie wewnętrznej, polskiej, ale na scenie europejskiej jest nikim. Morawiecki na scenie wewnętrznej, polskiej, to nie jest gość który spodoba się twardemu elektoratowi, ale na scenie europejskiej ma już jakąś renomę i przede wszystkim jest proeuropejski i chętnie współpracuje z unią ( zobacz na profil premiera, na twitterze, na każdym jego zdjęciu jest flaga ue, pierwsza wizyta zagraniczna Bruksela, w expose wskazuje, że będzie respektował wyroki unijnych sądów). Co więcej, pozwala otworzyć się pisowi na elektorat, który ma już dość pajacowania totalnej opozycji, a może nie jest zdecydowany głosować na lewicę. W ten sposób może się przesunąć na lewo, jeśli chodzi o podbieranie wyborców, a z drugiej strony Kaczyński uważa, że jego twardy elektorat i tak nie ma gdzie uciec i to, czy on zakaże aborcji, czy nie, czy odwoła Szydło, czy nie, nie wpłynie w żaden sposób na głosy tej części społeczeństwa ( okaże się, czy będzie miał rację, czy nie ). Ponadto chodzi też prawdopodobnie o względy decyzyjne, bo z moich źródeł wynika, że to tak naprawdę Morawiecki decydował o tym, który resort dostanie ile pieniędzy i na co, a nie Beata Szydło, co powodowało znaczący konflikt kompetencyjny i w efekcie pewne niesnaski wewnątrz partii, które Kaczyński chciał zażegnać. Ponadto prawdopodobnie liczy też na pewien efekt odświeżenia, pewną nowoczesność, którą przyniesie za sobą Morawiecki.

 

Nie jest tajemnicą, że koniunktura jest dobra, ale nie jest też tajemnicą, że koniunktura jest dobra dla wszystkich, a my mamy 4 najwyższy wzrost gospodarczy w Europie w tej chwili, dwa razy większy niż wynosi średnia unijna. A to, że na tle innych wyglądamy tak dobrze, to już jest zasługa Morawieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.