Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Tu raczej wynika to z faktu, że te inne nacje są wyjątkowo spokojne. W Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 800 tysięcy Polaków, a w więzieniach siedzi nieco ponad 900.

 

W więzieniach w Polsce przebywa około 70 tysięcy Polaków, przy jakichś 36 milionach mieszkańców.

 

Polacy w Wielkiej Brytanii popełniają przestępstwa o wiele rzadziej niż w Polsce.

Ale o wiele częściej niż np Pakistańczycy czyli muzułmanie - nie do końca wiem do czego odnosisz porównanie imigracji w UK do tych co pozostali bo u nas system prawny jest bardziej nastawiony na wsadzenie do więzienia a nie na resocjalizacji. Więc u nas idzie się do więzienie za niepłacenie alimentów lub  bo mozna mataczyć w sprawie nawet jak nie ma ku temu podstaw. Nie porównujmy dwóch różnych systemów prawnych i praktyk sądowniczych

 

Wiesz Polacy jako nacja są w tej chwili najmniej lubiani i byli jednym z głównych motywów w kampanii przed Brexitem

Teraz nie odszukam ale widziałem badania że pomimo zamachów to wciąż Polacy padają najczęściej ofiarą mowy nienawiści w UK

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Macron probuje przeforsowac prawo ktory nie dotyczy tylko Polski"

 

mowa była o stylu działania.

 

a skoro tak jest, jak piszesz, to Szydło i Waszczykowski powinni z łatwością zmontować koalicję przeciw Francji.

powstaje pytanie : dlaczego twittują zamiastać się w powyższym kierunku uaktywnić ?

 

"cale 24 % w wyborach prezydenckich"

 

a jakie miał sondaże dot. zaufania ?

bo przecież nie mówimy o spadku poparcia wyborczego.

 

"albo przyglup albo wyrachowany zawodnik"

 

do tego, co zrobił nie trzeba inteligencji, tak działają [nie wszyscy] politycy pod każdą szerokością geograficzną.

 

o ile są dostatecznie przygłupi.

 

"a moze rozumieja"

 

więc powinni sami siebie tak nazywać.

 

"zeby po zbiorowym gwalcie ludzie nie mowili brzydko o gwalcicielach"

 

można powiedzieć to samo innymi słowami, które nie będą zachęcać do aktów zemsty na

niewinnych ludziach, którzy mają pecha pochodzić z Afryki albo odznaczać się ciemniejszą karnację.

 

jesli ktoś tego nie rozumie, to nie życzę mu, zeby sam dostał w ucho za to tylko, ze jest Polakiem.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest nieprawdą

 

Mieliśmy zamach w Madrycie, zamachy w komunikacji miejskiej w Lodnynie itp które były zanim pojawiła się ta fala uchodźców. 10-15 lat temu ginęło więcej w zamachach niż bieżącym roku

 

 

Przykro mi, ale nie masz racji. Nawet pomijając to, że dopiero minęło 7 miesięcy z hakiem tego roku, więc trudno porównywać to do całych lat, to tylko w tym roku ofiar śmiertelnych zamachów terrorystycznych ISIS w Europie było:

 

Zamach w Turku ( 2 osoby )

Zamach w Barcelonie ( 16 osób )

Zamach w Cambrils ( 1 osoba )

Zamach w Londynie ( 8 osóB)

Zamach w Londynie ( 6 osóB)

Zamach w Manchesterze ( 23 osoby )

Zamach w Paryżu ( 2 osoby )

Zamach w Sztokholmie ( 5 osób )

 

To są razem 63 ofiary zamachów terrorystycznych ISIS.

 

Więcej ofiar zamachów w jednym roku (  przypominam, że to nie jest bilans z całego roku ) w ciągu ostatnich 20 lat było:

w 2004 roku ( gdzie właściwie był tylko 1 zamach - w Madrycie, który pochłonął prawie 200 ofiar )

w 2011 roku ( gdzie właściwie wszystkie ofiary to te, które zabił Breivik )

w 2015 roku

w 2016 roku.

 

Więc pisanie, że 10-15 lat temu ginęło więcej osób w zamachach to bzdura. Był tylko jeden taki rok na przestrzeni ostatnich 10-20 lat, gdzie było więcej ofiar i to tylko dlatego, że jeden zamach był wyjątkowo udany. Pod względem liczby zamachów lata 2015, 2016 i 2017 to 3 najgorsze lata od 20 lat, a wcześniej mi się nawet nie chce sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest nieprawdą

 

Mieliśmy zamach w Madrycie, zamachy w komunikacji miejskiej w Lodnynie itp które były zanim pojawiła się ta fala uchodźców. 10-15 lat temu ginęło więcej w zamachach niż bieżącym roku

 

mieliśmy większe zamachy, ale ich częstotliwość nie była taka, jak obecnie.

 

Poza tym jak wyjaśnisz ,że w latach 60 tych i 70tych do Niemiec i Francji przybywała porównywalna ilość uchodźców i wtedy zamachów nie było

a jakie to wtedy były wojny w turcji że nazywasz ich uchodźcami? poza tym wtedy każdy przybyły był dokładnie sprawdzany - zarówno fizycznie (badania) jak i pod względem formalnym, więc nie było takich cyrków jak teraz z dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o wiele częściej niż np Pakistańczycy 

 

Najnowsze dane jakie znalazłem z 2015 roku:

Populacja: Polska - 831 tysięcy, Pakistan - 503 tysięcy

Liczba więźniów Polska - 989, Pakistan - 522

 

Polska: 119 więźniów na 100 tysięcy mieszkańców

Pakistan: 104 więźniów na 100 tysięcy mieszkańców

 

Skąd wziąłeś to o wiele częściej niż Pakistańczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lorak

 

Ale chcesz powiedzieć, że muzułmanim jesli przybywa z kraju gdzie nie ma wojny jest ok ? Bo nie do końca rozumiem czemu muzułmanie z lat 60-70 byli ok a teraz są zagrożeniem. Tzn można zrobić analizę ale ty próbujesz to strasznie uprościć - ale nawet jak zabronisz w 100% imigracji to i tak zamachy będą

 

@ Fluber

A czemu odnosisz się tylko do Europy? Były zamachy w Nairobi, na Zachodzi, północnej Afryce

Globalny terror maleje ( i mówie o takim w którym celem są Europejczycy turyści itp) ale ogólnie chyba rzeczywiście trochę się zagalopowałem bo w samej Europie teraz jest tego więcej bo jest dużo drobnych a kiedyś robiono bardziej spektakularne typu zamachy lotnicze ( choćby WTC)

 

Tu masz dane od lat 50 tych

https://www.nytimes.com/2016/08/16/upshot/is-terrorism-getting-worse-in-the-west-yes-in-the-world-no.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Waszej dyskusji problemem jest rozumienie słowa uchodźca? Kto to jest uchodźca dla Was?

 

Teza ely'ego była taka, że gdyby nie było fali uchodźców, to by nie było zamachów. Więc tutaj ciężko powiedzieć, że poruszamy się w obrębie terminu "Uchodźca", tylko w okół terminu "fala uchodźców". A pod tym pojęciem rozumiem całą tę masę ludzką, która przybyła do nas z krajów muzułmańskich, a w 5% jest uchodźcami.

 

Jeżeli ktoś przybył do Europy w tej fali uchodźców i zrobił zamach, to traktuję "falę uchodźców", jako czynnik, który umożliwił mu przeprowadzenie tego zamachu, gdyż z powodu tej fali, służby nie były w stanie odkryć jego zamiarów i zamachowi zapobiec.

 

@ Fluber

A czemu odnosisz się tylko do Europy? Były zamachy w Nairobi, na Zachodzi, północnej Afryce

Globalny terror maleje ( i mówie o takim w którym celem są Europejczycy turyści itp) ale ogólnie chyba rzeczywiście trochę się zagalopowałem bo w samej Europie teraz jest tego więcej bo jest dużo drobnych a kiedyś robiono bardziej spektakularne typu zamachy lotnicze ( choćby WTC)

 

 

No przecież rozmawiamy o "fali terroru spowodowanej przez kryzys uchodźczy" ( dokładny cytat za lorakiem ).

 

Sam napisałeś: "Nie bo zamachy dokonują w większości , ci co się juz urodzili w Europie. Jeśli zatrzymasz teraz falę uchodźców to wcale nie będzie mniej zamachów"

 

A teraz nagle wyskakujesz z Nairobi:) Myślałem, że to od początku oczywiste, że rozmawiamy o zamachach w Europie, a nie jak fala uchodźców do Europy wpływa na liczbą zamachów terrorystycznych w Chinach, Australii, czy Kenii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

 

Twoja teza byłaby prawdziwa gdyby w tej fali uchodźców przybywały jednostki sprawcze, mózgi operacji tak jak to bywało kiedyś z terrorystami palestyńskimi czy libijskimi

 

Teraz zaś mózgi operacji były w Europie - to oni przygotowywali zamachy. Ci którzy dotarli często byli dopiero kaptowani czyli nie przybywali do Europy z chęcią zamachu


Tzn pewnie przybyli i tacy bo tego nie wiem ale chodzi mi o to ,że te zamachy i tak by się wydarzyły bo zaczęliśmy wojnę z ISIS - my jako Europa a powinniśmy ten temat olać

 

W ogóle wpieprzenie sie w wiosnę Ararbską było głupotą. Gdyby nie naloty brytyjsko francuskie w Libii to nadal by tam rządził Kadafi i nie byłoby takiego problemu z uchodźcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcale radykalny islam nie oznacza terroru przykładowo taki Iran w tej chwili nie wspiera finansowo terroru. Hezbollah już dawno odszedł od takiej walki .

 

Jeszcze w 2012 roku Hezbollah zorganizował zamach w Burgas. Nie wiem, na ile Hezbollah odszedł od takiej walki, a na ile zaangażował się w działania wojenne w Syrii i Iraku.

@ Fluber

 

Twoja teza byłaby prawdziwa gdyby w tej fali uchodźców przybywały jednostki sprawcze, mózgi operacji tak jak to bywało kiedyś z terrorystami palestyńskimi czy libijskimi

 

Teraz zaś mózgi operacji były w Europie - to oni przygotowywali zamachy. Ci którzy dotarli często byli dopiero kaptowani czyli nie przybywali do Europy z chęcią zamachu

Tzn pewnie przybyli i tacy bo tego nie wiem ale chodzi mi o to ,że te zamachy i tak by się wydarzyły bo zaczęliśmy wojnę z ISIS - my jako Europa a powinniśmy ten temat olać

 

W ogóle wpieprzenie sie w wiosnę Ararbską było głupotą. Gdyby nie naloty brytyjsko francuskie w Libii to nadal by tam rządził Kadafi i nie byłoby takiego problemu z uchodźcami

 

Jaka moja teza? Jak rozumiem według Ciebie wygląda to tak. Jacyś potomkowie migrantów z lat 60-tych i 70-tych urodzeni we Francji wymyślili sobie zamachy, ale nie mogli znaleźć sobie chętnych do samobójczych ataków. Pojawiła się fala uchodźców, w której znaleźli grupę ochotników do takich samobójczych ataków i je zrealizowali poprzez tych ludzi.

 

Moja teza: fala uchodźców sprawiła, że mamy więcej zamachów

 

Twoja teza: Nie, fala uchodźców nie ma z tym nic wspólnego, oni tylko strzelali i się wysadzali, ale kto inny to wymyślił

 

:nevreness:

 

 

 

W ogóle wpieprzenie sie w wiosnę Ararbską było głupotą. Gdyby nie naloty brytyjsko francuskie w Libii to nadal by tam rządził Kadafi i nie byłoby takiego problemu z uchodźcami

Oczywiście, że było głupotą. Trzymałbym się, jak najdalej od arabskiej ropy, wprowadzania u muzułmanów demokracji, uchodźców i tego wszystkiego.

Bogusław Chrabota.

Nie słyszałem tego, ale jeżeli chodziło mu nie o obrażanie ich, ale o to że to są istoty ludzkie i musimy się zmierzyć z tym, że to ludzie robią ludziom takie rzeczy a nie bydło, czyli krowa (chciałem napisać zwierzęta, ale ludzie to też zwierzęta) i z tym musimy się zmierzyć jako ludzie, to ja się z tym mogę zgodzić. 

 

Powiedzmy, że się z Tobą zgodzę, choć jest to ostatnia rzecz, o której mówiłbym na gorąco po tym wydarzeniu. To temat na rozmowę na zimno, a nie na teraz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w 2012 roku Hezbollah zorganizował zamach w Burgas. Nie wiem, na ile Hezbollah odszedł od takiej walki, a na ile zaangażował się w działania wojenne w Syrii i Iraku.

Hmm o ile pamiętam to chyba nie udowodniono, że to Hezbollah i się nikt do tego nie przyznał ale pamięc jest zawodna

 

@ Fluber

Napisałem ,że trochę się zagalopowałem i nie ukrywam, że chyba już człowiek się przyzwyczaja bo taki Manchester wyleciał mi z głowy, że był zamach

 

Ale i tak upraszczamy rozmowe o islamie. Powtarzam pytanie- czy ktoś z Was się zastanowił czemu Kurdowie nie są terrorystami, czemi nie sa nimi Azerowie a ich sąsiedzi z Kaukazu już są

 

Czemu Bośniacy zaczynają być członkami ISIS a np Albańczycy nie

Dlaczego ISIS w Turcji nie robiło zamachów i jak długo Turcja przymykało oko na przemyt broni i terrorystów z Syrii na Zachód i z Zachodu do Syrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedzmy, że się z Tobą zgodzę, choć jest to ostatnia rzecz, o której mówiłbym na gorąco po tym wydarzeniu. To temat na rozmowę na zimno, a nie na teraz:)

Akurat jeżeli to był Chrabota (wiem, że był w studio, ale nie słyszałem samej wypowiedzi) to akurat człowiek, który potrafi podchodzić na zimno do takich spraw. W Polsce rozmów na zimno zasadniczo nie ma, jest news, gorące komentarze a później temat zanika i nikt do tego nie wraca. A tak na gorąco to można kogoś nazwać przygłupem, ale czy wróci się do tematu na zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lorak

 

Ale chcesz powiedzieć, że muzułmanim jesli przybywa z kraju gdzie nie ma wojny jest ok ? Bo nie do końca rozumiem czemu muzułmanie z lat 60-70 byli ok a teraz są zagrożeniem. Tzn można zrobić analizę ale ty próbujesz to strasznie uprościć - ale nawet jak zabronisz w 100% imigracji to i tak zamachy będą

będą, ale ich prawdopodobieństwo też będzie mniejsze. a w 60s to przede wszystkim ich lepiej sprawdzano i brano tylko tych, którzy chcieli pracować, więc niepożądany element był odsiewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli to był Chrabota (wiem, że był w studio, ale nie słyszałem samej wypowiedzi) to akurat człowiek, który potrafi podchodzić na zimno do takich spraw. W Polsce rozmów na zimno zasadniczo nie ma, jest news, gorące komentarze a później temat zanika i nikt do tego nie wraca. A tak na gorąco to można kogoś nazwać przygłupem, ale czy wróci się do tematu na zimno?

Teraz z pamięci nie odtworzę w jakich okolicznościach to powiedział, a widzę, że po zablokowaniu komentarzy na wyborczej dla nieprenumerujących, teraz TOK FM zablokowało możliwość odsłuchiwania audycji dla nieabonentów, więc trudno to będzie rozstrzygnąć.

 

Mam nadzieję, że wrócą do tematu i zaostrzą kary dla gwałcicieli, jest to jedno z najbardziej obrzydliwych przestępstw, które w naszym katolickim kraju powinno być szczególnie piętnowane.

 

 

 

Ale i tak upraszczamy rozmowe o islamie. Powtarzam pytanie- czy ktoś z Was się zastanowił czemu Kurdowie nie są terrorystami, czemi nie sa nimi Azerowie a ich sąsiedzi z Kaukazu już są

 

 

Odbiję piłeczkę. W jaki sposób w historii świata zawsze kończyła się wspólna egzystencja na jakimś terenie muzułmanów i niemuzułmanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że wrócą do tematu i zaostrzą kary dla gwałcicieli, jest to jedno z najbardziej obrzydliwych przestępstw, które w naszym katolickim kraju powinno być szczególnie piętnowane.

 

 

 

Odbiję piłeczkę. W jaki sposób w historii świata zawsze kończyła się wspólna egzystencja na jakimś terenie muzułmanów i niemuzułmanów?

 

Kraj nie jest katolicki,tylko ludzie są.To duża różnica ;)

W Osmańskiej Turcji niemuzułmanom żyło się jak na kraj muzułmański całkiem nieźle.Co prawda musieli płacić dodatkowe podatki ale jednak ;) U Arabów chyba też było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiję piłeczkę. W jaki sposób w historii świata zawsze kończyła się wspólna egzystencja na jakimś terenie muzułmanów i niemuzułmanów?

W Japonii się dobrze zakończyło. 

Kraj nie jest katolicki,tylko ludzie są.To duża różnica ;)

W Osmańskiej Turcji niemuzułmanom żyło się jak na kraj muzułmański całkiem nieźle.Co prawda musieli płacić dodatkowe podatki ale jednak ;) U Arabów chyba też było podobnie.

Niewolnikom w USA żyło się też całkiem nieźle. Nawet dodatkowych podatków płacić nie musieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii się dobrze zakończyło.

 

Niewolnikom w USA żyło się też całkiem nieźle. Nawet dodatkowych podatków płacić nie musieli.

 

To stwierdzenie opierało się na podręczniku do historii z liceum :) niemuzułmanie musieli płacić dodatkowe podatki ale nikt ich ani nie zabijał ani nie zniewalał.Jeśli było inaczej to poprosze źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie opierało się na podręczniku do historii z liceum :smile: niemuzułmanie musieli płacić dodatkowe podatki ale nikt ich ani nie zabijał ani nie zniewalał.Jeśli było inaczej to poprosze źródło.

No musieli płacić dodatkowe podatki, nie mogli zajmować znaczących pozycji, byli opłacani dużo mniej na tych samych stanowiskach od muzułmanów i ich synowie byli obowiązkowo zniewalani, werbowani do armii i siłą zmuszani do przejścia na islam. 

Normalnie raj. Jestem za wprowadzeniem w Polsce takich samych praw wobec muzułmanów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieję, że wrócą do tematu i zaostrzą kary dla gwałcicieli, jest to jedno z najbardziej obrzydliwych przestępstw, które w naszym katolickim kraju powinno być szczególnie piętnowane.

 

 

 

 

 

przecież zaostrzenie kary to zawsze zagrywka pod publiczkę, problemem nie jest to czy ktoś dostanie 10 czy 12 lat, ale czy uda się go złapać i skazać, a następnie wsadzić do systemu więziennictwa przepełnionego alimenciarzami i pijanymi rowerzystami

 

aha, no i bardzo proszę Cię nie używaj fraz typu "nasz katolicki kraj", bo Ci kiedyś jeszcze jakiś niewierzący da za to po gębie

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiję piłeczkę. W jaki sposób w historii świata zawsze kończyła się wspólna egzystencja na jakimś terenie muzułmanów i niemuzułmanów?

 

Całkiem nieźle w Hiszpanii i Portugalii. Aż przyszła rekonkwista i wygnała Żydów i Arabów. Przedtem mogli żyć katolicy na terenach arabskich. W Kazachstanie funkcjonują. W Jordanii funkcjonują. Nie słyszałem by w Bosni to muzułmanie mordowali. Nie słyszałem by Turcy w Bułgarii mordowali .

 

Moja teza jest taka , że zamachy sa organizowane przez urodzonych w Europie. Zamachowcy przybyli z uchodźcami stanowią mniejszość

W Barcelonie zamach dokonali ludzie ,którzy nie przybyli do Hiszpanii w ciągu ostatnich dwóch lat ( imam który ich radykalizował mieszkał od dawna - większość urodziła się w Hiszpanii albo MElilli). W Brukseli i Paryżu tez przede wszystkim urodzeni w Europie. W Manchesterze który urodził się w Londynie i zył 10 lat w Manchesterze

Udowodnij mi że tych zamachów by nie było bez fali uchodźców? Co oni konkretnie wnieśli w te zamachy. Bo jak dla mnie nic

Kurdowie też raczej nie mordują Jazydów

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.