Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem nieźle w Hiszpanii i Portugalii. Aż przyszła rekonkwista i wygnała Żydów i Arabów. 

 

Nie znam się za bardzo na historii i to co przeczytałem, przeczytałem na wikipedii, ale według wikipedii muzułmanie podbili Hiszpanię w 711 roku, a rekonkwista według wikipedii zaczęła się w 718 roku... 

 

 

 

Moja teza jest taka , że zamachy sa organizowane przez urodzonych w Europie. Zamachowcy przybyli z uchodźcami stanowią mniejszość

 

 

Moja teza jest taka, że zamachy są wymyślone przez urodzonych w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Syrii lub Iraku. Następnie szukają oni ludzi do zorganizowania zamachu w Europie, najlepiej takich, którzy tam się urodzili i mieszkają, bo znają miasto, z którego pochodzą, okolic, środowisko, mają tam rodzinę i przyjaciół, ewentualny kamuflaż i wsparcie. Potem szuka się wykonawców, jak się znajdzie wystarczająco dużo "Europejczyków", to atakują, jak nie, to wysyłają korytarzem humanitarnym lokalnych bojowników ISIS, którzy z przyjemnością wybiją paru niewiernych.

 

 

 

Udowodnij mi że tych zamachów by nie było bez fali uchodźców? Co oni konkretnie wnieśli w te zamachy. Bo jak dla mnie nic

 

 

W czterech największych zamachach w ostatnich dwóch latach brali udział ludzie przybyli do nas z falą uchodźców. Nie za bardzo wiem, czemu zrzucasz na mnie obowiązek dowodowy, skoro w jasny sposób wykazałem związek pomiędzy falą uchodźców, a zamachami.

 

A mówimy tylko o wykonawcach, bo zaangażowanych w zorganizowanie takiego zamachu jest oczywiście o wiele, wiele więcej osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie zwłaszcza w kontekście tamtej całej wypowiedzi to c***owo brzmi - co niby katolicka moralność jest jakaś lepsza jeśli chodzi o gwałcenie niż moralność ateisty? 

Zupełnie nie o to mi chodziło.

 

Aczkolwiek mam nadzieję, że masz świadomość, że w naszym kraju ateiści w kwestii stosunku do gwałtu też mają moralność katolicką?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie zwłaszcza w kontekście tamtej całej wypowiedzi to c***owo brzmi - co niby katolicka moralność jest jakaś lepsza jeśli chodzi o gwałcenie niż moralność ateisty?

Polska = kraj katolicki to fakt. Za mowienie prawdy maja bic?

 

Gdzie masz jakiea wytyczne odnosnie moralnosci 'ateistycznej'? Czym ona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie o to mi chodziło.

 

Aczkolwiek mam nadzieję, że masz świadomość, że w naszym kraju ateiści w kwestii stosunku do gwałtu też mają moralność katolicką? :smile:

 

a to sory, może za bardzo się czepiam, bo tak to zrozumiałem jakby katolicką moralność trzeba wyżej stawiać...no a w kwestii gwatu to mam nadzieję, że wszyscy mamy to samo podejście czyli hmm humanistyczne?

 

Polska = kraj katolicki to fakt. Za mowienie prawdy maja bic?

 

Gdzie masz jakiea wytyczne odnosnie moralnosci 'ateistycznej'? Czym ona jest?

 

może moralność humanistyczna i generalny szacunek i życzliwość do drugiego człowieka? może liberalizm i kwestia nieingerowania w wolności drugiej osoby? sam nie wiem, filozofię to miałem w liceum i już mało pamiętam

 

Ach to tolerancja i łagodność niewierzących, o której sami tyle mówią, zawsze mnie zachwyca. 

 

ale kto powiedział, że musi być tolerancja i łagodność? wszystkiego tolerować nie można, ja np mogę się przyłączyć do katoli prezentujących pogląd pt "jebać islam", bo tak jak oni uważam, że nasz kontynent i nasz kraj jest bezpośrednio zagrożony, ale niestety nasze społeczeństwa są na tyle zgnuśniałe, że zatraciły instynkt zamozachowawczy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BothTeamsPlayedHurd, a wiesz, że ta "moralność humanistyczna i generalny szacunek i życzliwość do drugiego człowieka" bazuje na chrześcijaństwie? Rozumiem, że chciałbyś zaorać rolę religii na popularny obecnie sposób, ale historii nie oszukasz. To chrześcijaństwo wniosło w historię świata takie rzeczy jak poszanowanie dla drugiego człowieka itp. Teraz niektórym się wydaje, że KK walczy o plemniki, a innych ludzi postuluje gwałcić w zakrystii i opluwać, jeżeli nie są katolami. Całkowite przeinaczenie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BothTeamsPlayedHurd, a wiesz, że ta "moralność humanistyczna i generalny szacunek i życzliwość do drugiego człowieka" bazuje na chrześcijaństwie? Rozumiem, że chciałbyś zaorać rolę religii na popularny obecnie sposób, ale historii nie oszukasz. To chrześcijaństwo wniosło w historię świata takie rzeczy jak poszanowanie dla drugiego człowieka itp. Teraz niektórym się wydaje, że KK walczy o plemniki, a innych ludzi postuluje gwałcić w zakrystii i opluwać, jeżeli nie są katolami. Całkowite przeinaczenie rzeczywistości.

 

może bazuje na tych chrześcijańskich rycerzach, którzy podczas krucjat nie dość, że gwałcili wszystko co popadło to jeszcze zjadali ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a to sory, może za bardzo się czepiam, bo tak to zrozumiałem jakby katolicką moralność trzeba wyżej stawiać...no a w kwestii gwatu to mam nadzieję, że wszyscy mamy to samo podejście czyli hmm humanistyczne?

 

może moralność humanistyczna i generalny szacunek i życzliwość do drugiego człowieka? może liberalizm i kwestia nieingerowania w wolności drugiej osoby? sam nie wiem, filozofię to miałem w liceum i już mało pamiętam

 

 

ale kto powiedział, że musi być tolerancja i łagodność? wszystkiego tolerować nie można, ja np mogę się przyłączyć do katoli prezentujących pogląd pt "jebać islam", bo tak jak oni uważam, że nasz kontynent i nasz kraj jest bezpośrednio zagrożony, ale niestety nasze społeczeństwa są na tyle zgnuśniałe, że zatraciły instynkt zamozachowawczy

 

 

 

To jak to jest. Kazdy ateista to humanista? Czy kazdy humanista to ateista? Czy wsrod humanistow i liberalow sa sami ateisci?

 

Jak ma sie generalny szacunek i zyczliwosc do drugiego czlowieka do bicia za stwierdzanie faktow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale kto powiedział, że musi być tolerancja i łagodność? wszystkiego tolerować nie można, ja np mogę się przyłączyć do katoli prezentujących pogląd pt "jebać islam", bo tak jak oni uważam, że nasz kontynent i nasz kraj jest bezpośrednio zagrożony, ale niestety nasze społeczeństwa są na tyle zgnuśniałe, że zatraciły instynkt zamozachowawczy 

 

może bazuje na tych chrześcijańskich rycerzach, którzy podczas krucjat nie dość, że gwałcili wszystko co popadło to jeszcze zjadali ludzi?

 

 

Co było do udowodnienia :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest. Kazdy ateista to humanista? Czy kazdy humanista to ateista? Czy wsrod humanistow i liberalow sa sami ateisci?

 

Jak ma sie generalny szacunek i zyczliwosc do drugiego czlowieka do bicia za stwierdzanie faktow?

 

sory, że odpowiem pytaniem za pytanie, ale "katolicki kraj" to kraj, gdzie 100% deklaruje wyznanie rzymskokatolickie, czy może 80% albo 51%?

 

przyczepiłem się, bo to c***owe uogólnienie, a statystyki są przekłamane, bo nikomu raczej w tym kraju nie chce się dopełniać formalności związanych z apostazją - ja też figuruję w rejestrach jako katolik, mimo że jakoś od ok. 12 roku życia mam na kościół serdecznie wyjebane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może bazuje na tych chrześcijańskich rycerzach, którzy podczas krucjat nie dość, że gwałcili wszystko co popadło to jeszcze zjadali ludzi?

Przecież zjadali tyko tych tłustych i młodych. Starych dawali do zjedzenia swoim smokom.

 

Krucjaty. Zawsze gdy nie ma co powiedzieć :rugby:

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było do udowodnienia :nevreness:

 

nie rozumiem? :smile:

 

no a zjadanie ludzi podczas krucjat to fakt, już teraz dobrze z głowy nie pamiętam, ale przy I-szej krucjacie jak krzyżowców seldżucy pogonili po azji mniejszej to kanibalizm miał miejsce przy jakimś oblężeniu już nie pamiętam chyba Aleppo albo Damaszku

 

edt: oblężenie Ma'arry - na wiki piszą, że niektóre źródła to kwestionują, ale pamiętam, że kiedyś czytałem historię krucjat bazującą na źródłach arabskich i też potwierdzała kanibalizm krzyżowców

 

 

 

Maarat was not as rich as the crusaders had hoped and they were still short of supplies and food as December progressed. Most of the soldiers and knights preferred to continue the march to Jerusalem, caring little for the political dispute between Bohemond and Raymond, and Raymond tried to buy the support of the other leaders. While the leaders negotiated away from the city, some of the starving crusaders at Maarat reportedly resorted to cannibalism, feeding on the dead bodies of Muslims.

A chronicler, Radulph of Caen wrote (in 1107, 9 years after the fact):

These events were also chronicled by Fulcher of Chartres, who wrote:

 

Some people said that, constrained by the lack of food, they boiled pagan adults in cooking-pots, impaled children on spits and devoured them grilled. [LOL:)]

 

I shudder to tell that many of our people, harassed by the madness of excessive hunger, cut pieces from the buttocks of the Saracens already dead there, which they cooked, but when it was not yet roasted enough by the fire, they devoured it with savage mouth.[1]

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, że odpowiem pytaniem za pytanie, ale "katolicki kraj" to kraj, gdzie 100% deklaruje wyznanie rzymskokatolickie, czy może 80% albo 51%?

 

przyczepiłem się, bo to c***owe uogólnienie, a statystyki są przekłamane, bo nikomu raczej w tym kraju nie chce się dopełniać formalności związanych z apostazją - ja też figuruję w rejestrach jako katolik, mimo że jakoś od ok. 12 roku życia mam na kościół serdecznie wyjebane

Taki w ktorym wiekszosc obywateli jest z wyznania katolikami. Twoje wlasne fochy tego nie zmienia. Sorry. I faktycznie skoro tak Ci to przeszkadza to czemu sie nie wypisales i nie walczysz z tymi strasznymi statystykami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki w ktorym wiekszosc obywateli jest z wyznania katolikami. Twoje wlasne fochy tego nie zmienia. Sorry. I faktycznie skoro tak Ci to przeszkadza to czemu sie nie wypisales i nie walczysz z tymi strasznymi statystykami?

 

ale po co mam na to tracić czas, skoro mam to gdzieś? jeszcze użerać się z wewnętrznymi regulacjami kościelnymi, które de facto w świeckim państwie mnie nie powinny w ogóle obowiązywać, bo nie przystąpiłem z własnej woli do tej wspólnoty, tylko zostałem do niej przymusowo włączony przez chrzest

 

czyli 51% to państwo katolickie, a 49% niekatolickie? :)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BothTeamsPlayedHurd

 

Ale wiesz, że nie ma czegoś takiego jak "moralność humanistyczna"? Możesz podawać przykłady wykrzywień moralności chrześcijańskiej, bazującej głównie na tomiźmie, jednak świata nie zmienisz - to chrześcijaństwo zmieniło optykę w kwestii myślenia o człowieku i przydało człowiekowi takie coś jak niezbywalna godność bez względu na wszystko. Kolejne nurty filozoficzne to już reinterpretacje tego podejścia. Pan Mietek biegający co tydzień do kościoła, ale wieczorami lejący swoją żonę tego nie zmieni, tak samo jak zdeklarowany wegetarianin wpierniczający burgery na obiad nie zmieni tego, czym jest wegerarianim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ BothTeamsPlayedHurd, a wiesz, że ta "moralność humanistyczna i generalny szacunek i życzliwość do drugiego człowieka" bazuje na chrześcijaństwie? Rozumiem, że chciałbyś zaorać rolę religii na popularny obecnie sposób, ale historii nie oszukasz. To chrześcijaństwo wniosło w historię świata takie rzeczy jak poszanowanie dla drugiego człowieka itp.

podczas dyskusji na realGM dowiedziałem się od amerykanów, że to nie chrześcijaństwo lecz "renaissance"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mam na to tracić czas, skoro mam to gdzieś? jeszcze użerać się z wewnętrznymi regulacjami kościelnymi, które de facto w świeckim państwie mnie nie powinny w ogóle obowiązywać, bo nie przystąpiłem z własnej woli do tej wspólnoty, tylko zostałem do niej przymusowo włączony przez chrzest

 

czyli 51% to państwo katolickie, a 49% niekatolickie? :smile:

Jak ty możesz funkcjonować na tym forum z jego wewnętrznymi regulacjami? Cóż za dramat i tragedia dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.