Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie islamu tu są wypowiedzi jak kalki z mediów

 

Wcale radykalny islam nie oznacza terroru przykładowo taki Iran w tej chwili nie wspiera finansowo terroru. Hezbollah już dawno odszedł od takiej walki .

Na dodatek żaden z Was nie zastanawia się dlaczego Kurdowie odrzucają terror, pozwalają na nauke kobietom i ogólnie sa przeciwni szariatowi. Dlaczego taki Kazach nie jest radykalny a jego sąsiad Uzbek często zasila ISIS

Proponuje poczytać ksiązki na temat co się działo w Iraku po upadku Saddama. Co się dzieje w Bosni po skończeniu wojny domowej

Skąd się tam pojawiają pieniądze na szkoły, szpitale. Jak często warunkiem jest damy pieniądze na kanlizacje, szkoły szpitale ale w szkołach nie ma być dziewczynek, Wybudujemy meczet ale imam ma przejść szkolenie u nas

Saudowie , Kuwejtczycy  na potęgę za pieniądze z ropy radykalizują świat muzułmański. To oni są problemem bo oni wyznają najbardziej radykalny odłam. Oni pompowali pieniądze w ISIS i Al-Nursa aż się zorientowali ,że teraz ISIS zagraża im.

Na Katar psioczą bo ci się skumali z Iranem. Ok mają u siebie ambasadę talibów ale na znacznie mniejsza skalę wymagają szariatu niż Saudowie. Ci są nieubłagani w tej kwestii. Dlatego Kurdowie ich pognali. Dlatego Syria ich pognała.

 

Oczywiście problemem islamu jest zamykanie się w sobie. Np mają obowiązkową jałmużne w czasie ramadanu i to nie jest czce gadanie jak u nas w czasie postu. Tylko że choć nie jest to napisane w Koranie oni uważają że taka jałmużna jest pobożna jeśli jest dana muzułmaninowi a jeśli wspierasz innowiercę to nie jest to miłe Allahowi. Do tego oni bardzo źle traktują przechty. Ci którzy przechodzą we Francji na katolicyzm często są bici, Rodzina się od nich odcina. Niemniej to , że muzułmanie przybywający do  Europy z Maroka Algierii Turcji w latach 60tych i 70tych nie robili zamachów a obecnie młode pokolenie robi.

Można dyskutowac o odrzuceniu itp ale często radykalni imami pojawili się  w Europie dopiero 15 -20 lat temu właśnie z powodu pieniędzy Saudyjskich

 

Islam i to dlaczego ludzie decydują się na zamachy jest skomplikowane

Na dodatek muzułmanie najwięcej zabijają w zamachach innych muzułmanów - jak widać oni Koran maja gdzieś i nie on jest ich odnośnikiem bo tam za zabicie muzułmanina jest wpisane wieczne potępienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Islam i to dlaczego ludzie decydują się na zamachy jest skomplikowane

Na dodatek muzułmanie najwięcej zabijają w zamachach innych muzułmanów - jak widać oni Koran maja gdzieś i nie on jest ich odnośnikiem bo tam za zabicie muzułmanina jest wpisane wieczne potępienie

 

Bo dla nich muzułmanin, który ich zdaniem przeinacza Koran nie jest muzułmaninem tylko niewiernym, a jak jest niewiernym, to patrz punkt pierwszy... Mnóstwo zamachów jest na wyznawców innych odłamów islamu niż wyznają ci, którzy dokonują zamachów.

 

Z Saudami i Kuwejtczykami pełna zgoda, ale zwróć uwagę na to, że ta łagodna nieterrorystyczna wersja islamu, jak określasz Iran też jest nam kulturowo zupełnie obca. Przecież w Iranie od 1980 roku wykonano około pięciu tysięcy wyroków śmierci na homoseksualistach tylko dlatego, że byli homoseksualistami. Przecież w Iranie można brać ślub z dziewczynkami od 9 roku życia. Mimo, że skończyli z terrorem to ta cywilizacja nijak nie pasuje do naszej. Jak mamy się między sobą dogadać, przy tak różnym postrzeganiu prawa?

 

Tzn. możemy robić to, co w Niemczech, czyli uznawać prawo szariatu. W Niemczech kilkanaście tysięcy dziewczynek nie mieszka w domu dziecka, tylko mieszka ze swoim mężem, bo Niemcy uznają śluby zawarte według prawa szariatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie wszyscy imamowie tak sądzą, a efekty ich nauczania wszyscy widzimy. Islam jest w dużej części w etapie chrześcijańskiego średniowiecza, gdzie takie cytaty biblijne, jak ten, traktowano często dosłownie, a nie w przenośni:

 

Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: "Chodźmy, służmy bogom obcym", bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - 9 nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstw Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

 

nie jestem ekspertem od koranu czy biblii , wiem jedno to ściema. bardziej podoba mi się mit o Odynie jak powiesił się na drzewie Yggdresil.

Prawo Mojżeszowe jest dla mnie obco kulturowo i bawienie się w interpretacje albo co autor miał na myśli to nie dla mnie. i nie dlatego , że jestem w średniowieczu tylko takie podejście zezwala na manipulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** nie miesci mi sie w glowie co za koszmar przezyli nasi rodacy we Wloszech, powinno byc polowanue na tych typow bo nawet na miano zwuerzecia nie zasluguja i powinni byc zywcem skalpowani i wdeptani w ziemie.

Dzisiaj w TOK FM rozmawiano o wczorajszych słowach ministra Jakiego, który w emocjonalnym wpisie na twitterze oznajmił, że te bydlaki zasługują na karę śmierci i tortury.

 

Spodziewałem się, że zostanie skrytykowany ( i słusznie ) za pisanie o karze śmierci i torturach ( my sobie możemy w emocjach tak pisać, ale to w końcu minister sprawiedliwości). No ale nie przewidziałem najlepszego.

 

Otóż jakiś gościu w poranku TOK FM stwierdził, że określenie "bydlaki" jest dla tych gwałcicieli krzywdzące, bo ich dehumanizuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w TOK FM rozmawiano o wczorajszych słowach ministra Jakiego, który w emocjonalnym wpisie na twitterze oznajmił, że te bydlaki zasługują na karę śmierci i tortury.

 

Spodziewałem się, że zostanie skrytykowany ( i słusznie ) za pisanie o karze śmierci i torturach ( my sobie możemy w emocjach tak pisać, ale to w końcu minister sprawiedliwości). No ale nie przewidziałem najlepszego.

 

Otóż jakiś gościu w poranku TOK FM stwierdził, że określenie "bydlaki" jest dla tych gwałcicieli krzywdzące, bo ich dehumanizuje... 

Bogusław Chrabota.

Nie słyszałem tego, ale jeżeli chodziło mu nie o obrażanie ich, ale o to że to są istoty ludzkie i musimy się zmierzyć z tym, że to ludzie robią ludziom takie rzeczy a nie bydło, czyli krowa (chciałem napisać zwierzęta, ale ludzie to też zwierzęta) i z tym musimy się zmierzyć jako ludzie, to ja się z tym mogę zgodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

 

A czy ja napisałem, że mi pasuje islamskie podejście? Do kobiet ? Do homoseksualistów?

Mi chodzi tylko o to ,że Bośniacy się radykalizuja choć nigdy tacy nie byli i chętniej dokonuja zamachów albo są członkami ISIS niż Irańczycy

Islam jest niesamowicie nietolerancyjny ale większość skupia się na sobie i nie obchodzi ich co się dzieje w innych kulturach. Do zamachów daleko .

Takie kalki nielegalni imigranci zwiększają ryzyko zamachów albo że chcą zabijać Żydów czy katolików są stereotypową bzdurą

Jakaś część chce większość w to nie wchodzi. Po prostu ludzie ,którzy niewiele wiedzą o islamie spłycają problem

 

To tak jak w Holandii po wprowadzeniu się Polaków na dzielnice wszyscy od razu zaczynają zakluczać drzwi czego przedtem nie robili bo Polacy to złodzieje

Ba z 4 największch mniejszości w UK : PAkistańczycy, Hindusi, Irlandczycy i Polacy to Polacy sa najczęściej więźniami

 

Pewnie by ci nie było miło gdyby po każdej kradzieży czy gwałcie dokonanym przez Polaka na obczyźnie obrzucano błotem cały naród

 

Wrzucanie wszystkiego do jednego wora jest bez sensu. Trzeba punktowo wywalać szerzących nienawiść. Trzeba ostro wypalac morderstwa dziewczynek bo poszły do łóżka przed ślubem.

 

To jest błędne koło - im bardziej spychamy  Arabów w łatkę terrorystów tym więcej ich sie tam pojawia jako odruch obronny. Oczywiście pełna otwartość jest teraz niemożliwa i byłaby głupotą ale pogłębianie nienawiści jest chyba jeszcze gorszym scenariuszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest stereotypowa bzdura lecz fakt. tak samo jak to, że napływ polaków do holandii w 80/90s zwiększył prawdopodobieństwo bycia okradzionym.

Nie bo zamachy dokonują w większości , ci co się juz urodzili w Europie. Jeśli zatrzymasz teraz falę uchodźców to wcale nie będzie mniej zamachów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo zamachy dokonują w większości , ci co się juz urodzili w Europie. 

 

są radykalizowani przez nielegalnych imigrantów. gdyby nie było tych "uchodźców", to tym urodzonym w europie nie przyszłoby do głowy, aby dokonywać zamachów, ponieważ nie prano by im mózgów, a przynajmniej nie na taką skalę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są radykalizowani przez nielegalnych imigrantów. gdyby nie było tych "uchodźców", to tym urodzonym w europie nie przyszłoby do głowy, aby dokonywać zamachów, ponieważ nie prano by im mózgów, a przynajmniej nie na taką skalę. 

No właśnie nie jest to prawda

 

Bo radykalizują się w meczetach, w internecie. Większość z nich jechała do Syrii by walczyć bo byli radykalni a nie bo spotkali imigrantów

 

Ba to właśnie ten Belg nie pamietam nazwiska pojechał do Budapesztu i tam rekrutował zamachowców wśród imigrantów a nie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dekada czlonkostwa w UE i zloty deszcz z ich strony  zaowocowaly tym ze w Polsce pojawilo sie tyle biedoty że PIS wygral wybory. Jak to świadczy o UE ?  @fluber

 

to nie jest biedota ekonomiczna, o czym świadczy np. Imperium Ojca Rydzyka, i inne Świątynie Opatrzności, powstałe w dużej mierze z jej pieniędzy.

 

"Macron dyplomacja na poziomie Waszczykowskiego"

 

nie.

Waszczykowski po prostu jest sobą, a Macron zachowuje się tak, bo wie, że akurat wobec PISu może sobie na dezynwolturę pozwolić.

 

ergo : zachowanie Macrona nie dowodzi jego braku elegancji i taktu, ale świadczy o tym jaką rząd PISowski ma kiepską reputację

na Zachodzie.

 

"Macronowi spada poparcie"

 

było tak nienormalnie wysokie, że to naturalne, iż spadło.

 

PiS próbuje to wykorzystać do swojej propagandy.

nic innego mu nie pozostało, bo przecież tandem Waszczykowski-Szydło nie jest w stanie zbudować jakiejkolwiek

koalicji, ktora poparłaby polskie postulaty przeciw Francji.

 

a te zaczepki pod adresem francuskiego prezydenta... cóż, szuraniem krzesłem po podłodze

trudno zamaskować, że puściło się bąka w towarzystwie. 

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo zamachy dokonują w większości , ci co się juz urodzili w Europie. Jeśli zatrzymasz teraz falę uchodźców to wcale nie będzie mniej zamachów

We wszystkich największych zamach terrorystycznych w ostatnich latach w EUropie: Paryż, Charlie Hebdo, Nicea, Bruksela brali udział uchodźcy. albo ludzie których uważaliśmy za uchodźców ( tzn. wjechali do Europy, jako uchodźcy na fałszywych papierach, żeby móc przeprowadzić zamach i choć urodzili się w Europie zostali, jako uchodźcy zarejestrowani)

"dekada czlonkostwa w UE i zloty deszcz z ich strony  zaowocowaly tym ze w Polsce pojawilo sie tyle biedoty że PIS wygral wybory. Jak to świadczy o UE ?  @fluber

 

to nie jest biedota ekonomiczna, o czym świadczy np. Imperium Ojca Rydzyka, i inne Świątynie Opatrzności, powstałe w dużej mierze z jej pieniędzy.

 

 

Imperium?:) To ile tych Świątyni Opatrzności jest?:)

 

Jedna telewizja, jedno radio, jedna gazeta i jeden Kościół - efekt ćwierćwiecza finansowania tego Imperium rzuca na kolana:) Ci mecenasi ojca Rydzyka to naprawdę muszą być jacyś zblazowani bogacze:)

 

To jest żelazny elektorat PIS jakieś 15%. Żelaznym elektoratem się nie wygrywa wyborów.

 

 

 

"Macron dyplomacja na poziomie Waszczykowskiego"

 

nie.

Waszczykowski po prostu jest sobą, a Macron zachowuje się tak, bo wie, że akurat wobec PISu może sobie na dezynwolturę pozwolić.

 

ergo : zachowanie Macrona nie dowodzi jego braku elegancji i taktu, ale świadczy o tym jaką rząd PISowski ma kiepską reputację

na Zachodzie.

 

 

Tylko, że Macron próbuje przeforsować prawo, które nie dotyczy tylko Polski i Francji tylko ponad 20 krajów, a swoją pyskówką tak zachęca do poparcia jego pomysłu, jak Waszczykowski zachęcał do głosowania przeciw Tuskowi. Już dzisiaj Niemcy się burzą, że próbuje przehandlować imigrację za parę euro dla swojego zusu. Angela zaraz mu wyjaśni, kto tu rządzi, Polska nie musi się nawet w tej sprawie pocić:)

 

 

 

"Macronowi spada poparcie"

 

było tak nienormalnie wysokie, że to naturalne, iż spadło.

 

 

Dobry jesteś. Całe 24% w wyborach prezydenckich. To jest wynik na poziomie mniej więcej Kukiza w pierwszej turze:) 

 

Chociaż przyznaję, że 24% to jest nienaturalnie wysoki wynik, jak na polityka takiego kalibru. No ale z Fillona zrobiono złodzieja i było po sprawie. Le Pen przegrałaby w drugiej turze we Francji nawet z Obeliksem, Żandarmem z Saint Tropez i kardynałem Richelieu:)

 

 

 

PiS próbuje to wykorzystać do swojej propagandy.

 

Na potrzeby polityki wewnętrznej, a nie zagranicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich największych zamach terrorystycznych w ostatnich latach w EUropie: Paryż, Charlie Hebdo, Nicea, Bruksela brali udział uchodźcy. albo ludzie których uważaliśmy za uchodźców ( tzn. wjechali do Europy, jako uchodźcy na fałszywych papierach, żeby móc przeprowadzić zamach i choć urodzili się w Europie zostali, jako uchodźcy zarejestrowani)

 

Może w Waszej dyskusji problemem jest rozumienie słowa uchodźca? Kto to jest uchodźca dla Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"minister Jaki w emocjonalnym wpisie na twitterze"

 

a gdzież on tam "emocjonalny".

miał czas, żeby skonstruować wypowiedź, napisać, przeczytać choćby i 12 razy, a potem ew. wycofać.

 

on to napisał, żeby na dramacie ludzi zapunktować jako ten najbardziej roztrzęsiony i dyszący pragnieniem 

zemsty.

 

"że bydlęta dehumanizują gwalcicieli"

 

wszyscy politycy i publicyści, którzy używają słów pt "bydlaki", "zwierzęta" itd. są zbyt głupi, żeby zrozumieć, iż w ten 

sposób uderzają nie w tych gwałcicieli, ale w mniejszości rasowe, które mają nieszczęście przebywac aktualnie w Polsce.

 

za te "zwierzęta", które nakręcają "patriotów" w dresie do vendetty z oczekiwaniem bezkarności w pisowskich sądach, oberwie bogu ducha winny student z Afryki albo studentka z  Bliskiego Wschodu, którzy zostali siłą rzeczy publicznie napiętnowani przez polityka bez krzytyny rozumu..

 

ci ludzie po prostu nie mają wyobraźni za grosz.

 

polski pijany kierowca zabił 8 osób w Wielkiej Brytanii.

czy minister Jaki już skomentował ten wyczyn ?

a może odezwie się dopiero wtedy, kiedy paru Polaków na Wyspach dostanie łomot, za to że są rodakami tego 

zabójcy, i usłyszeli jak jakiś ichni "Jaki" mówi na twitterze, że "Polacy to bydlaki" [i można ich walić po mordzie].

 

nie wiem, jaki dyplom posiada pan minister i z jakiej uczelni, ale dla mnie jest po prostu przygłupem.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"minister Jaki w emocjonalnym wpisie na twitterze"

 

a gdzież on tam "emocjonalny".

miał czas, żeby skonstruować wypowiedź, napisać, przeczytać choćby i 12 razy, a potem ew. wycofać.

 

on to napisał, żeby na dramacie ludzi zapunktować jako ten najbardziej roztrzęsiony i dyszący pragnieniem 

zemsty.

 

nie wiem, jaki dyplom posiada pan minister i z jakiej uczelni, ale dla mnie jest po prostu przygłupem.

No to się zdecyduj. Albo przygłup, albo wyrachowany inteligentny polityczny zawodnik dodający sobie punktów poparcia na krzywdzie ludzkiej:)

 

 

 

"że bydlęta dehumanizują gwalcicieli"

 

wszyscy politycy i publicyści, którzy używają słów pt "bydlaki", "zwierzęta" itd. są zbyt głupi, żeby zrozumieć, iż w ten 

sposób uderzają nie w tych gwałcicieli, ale w mniejszości rasowe, które mają nieszczęście przebywac aktualnie w Polsce.

 

za te "zwierzęta", które nakręcają "patriotów" w dresie do vendetty z oczekiwaniem bezkarności w pisowskich sądach, oberwie bogu ducha winny student z Afryki albo studentka z  Bliskiego Wschodu, którzy zostali siłą rzeczy publicznie napiętnowani przez polityka bez krzytyny rozumu..

 

 

A może rozumieją?:)

 

 

 

polski pijany kierowca zabił 8 osób w Wielkiej Brytanii.

czy minister Jaki już skomentował ten wyczyn ?

a może odezwie się dopiero wtedy, kiedy paru Polaków na Wyspach dostanie łomot, za to że są rodakami tego 

zabójcy, i usłyszeli jak jakiś ichni "Jaki" mówi na twitterze, że "Polacy to bydlaki" [i można ich walić po mordzie].

 

nie wiem, jaki dyplom posiada pan minister i z jakiej uczelni, ale dla mnie jest po prostu przygłupem.

 

Nie wiem na ile to prawda, ale ten Polak to nie jest sprawca wypadku tylko jego uczestnik, a sprawcą jest jakiś Brytyjczyk. Niestety, nasz rodak jechał pijany, co z automatu oznacza, że też jest sprawcą ( takie jest prawo, jeżeli jesteś pijany to na pewno jesteś sprawcą).

 

Co nie zmienia faktu, że możesz znaleźć bardziej adekwatne przykłady działań naszych rodaków w Wielkiej Brytanii, a nie porównywać nieumyślne spowodowanie wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym do zbiorowego gwałtu.

 

Dla mnie przygłupem jest ktoś, dla kogo największym problemem po zbiorowym gwałcie jest to, żeby ludzie nie mówili brzydko o gwałcicielach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście... jak w takim razie wytłumaczysz to, że ta fala terroru nasiliła się mniej więcej w tym samym czasie, od kiedy trwa "kryzys uchodźczy"?

To akurat jest nieprawdą

 

Mieliśmy zamach w Madrycie, zamachy w komunikacji miejskiej w Lodnynie itp które były zanim pojawiła się ta fala uchodźców. 10-15 lat temu ginęło więcej w zamachach niż bieżącym roku

 

A obecne zamachy sa związane z tym, że mamy stan wojny z ISIS ( do momentu jak nie bombardowo ISIS to oni nie robili zamachów - w Europie był względny spokój )

 

Poza tym jak wyjaśnisz ,że w latach 60 tych i 70tych do Niemiec i Francji przybywała porównywalna ilość uchodźców i wtedy zamachów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak jak w Holandii po wprowadzeniu się Polaków na dzielnice wszyscy od razu zaczynają zakluczać drzwi czego przedtem nie robili bo Polacy to złodzieje

Ba z 4 największch mniejszości w UK : PAkistańczycy, Hindusi, Irlandczycy i Polacy to Polacy sa najczęściej więźniami

 

 

Tu raczej wynika to z faktu, że te inne nacje są wyjątkowo spokojne. W Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 800 tysięcy Polaków, a w więzieniach siedzi nieco ponad 900.

 

W więzieniach w Polsce przebywa około 70 tysięcy Polaków, przy jakichś 36 milionach mieszkańców.

 

Polacy w Wielkiej Brytanii popełniają przestępstwa o wiele rzadziej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.