Skocz do zawartości

Rumors, trades- sezon 05/06


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Złotych pomysłów Thomasa cd.

Jamal i Ariza lub Nate Robinson do opchniecia Watson albo Francis do wziecia ( Francis raczej w bloku do denver)

zniesienie poza edkiem parasola ochronnego łącznie z Frye aby wziąść Martina ( z jego kolanami?) Nie rzucają słów na wiatr.

Ewentualnie Nene. Starbury na wylocie gdyby nie kontuzja, Ale maja spokój w NY.

Laryy marzy o PG z prawdziwego zdarzenia to dostanie pewnie Andre Millera :lol:

A na poważnie to Thomas od larrego dostał już listę zyczeń wiec poczekajmy

Murrey i Evans SSS, Teo i Miles z portland za końcówke pennego (por chce raczej oddac Rubbena)

 

Nowa jakość!

wystarczy troszeczkę pogadac o ewentualnym trejdzie a gracze wymieniani zaczynaja grać: ostatnie wyczyny Martina, Harringtona, Pierce ich promuja. jakze inne podejście w stosunku np do Artesta! więc mozna z głową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe plotki transferowe:

 

Antonio Davis do Mavericks za Van Horna

Evans, Fortston do Knicks za Malika Rose'a i Arize

Millicic, Arroyo do Magic za Kalvina Cato

Eddie Griffin do LAC za Wilcoxa

Tim Thomas, Gordon, Piatkowski, wybór w 1 rundzie do Sonics za Allena, Collisona i Fortstona.

W Knicks wszyscy na wylocie prócz Edka i Czajnika.

W Blazers na wylocie są Monia, Patterson, Miles, Ratliff

 

Ten transfer między Bulls a Sonics ma sens. Sonics pozbywają się 80 milionowego kontraktu Allena, 6 mln kontrakt Fortstona, Collison nie wiem jaki ma kontrakt, dostają jeszcze pick. Zyskują wygasające po tym sezonie kontrakty Piatkowskiego i Thomasa więc będą miel więcej kasy na lato.

Bulls zyskują niezłego strzelca którego tak bardzo poszukują ponieważ Pierce w tym sezonie prwdopodobnie nie odejdzie, chcieli jeszcze KG ale ESPN oswiadczyło że Kevin nigdzie się nie wybiera. Do Allena dołączy młody zdolny PF Collison i niesforny Fortston choć nie wiem po cym kolejni PF choć Danny może grać na C tak więc pewnie wyleci Malik albo Sweet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde całkiem ciekawa ta opcja dla bulls, myśle że mozna by było na to pojsc, tylko troche przeraza mnie dlugosc kontraktu Raya... nie jest juz taki mlody ma te 31 lat, a jeszcze 4 lata tego kontraktu zostaja, niby kasy jest troche, szczegolnie po sezonem bo kjontrakt ERoba idzie w pizde ze tak powiem, no ale jak przyjdzie jeszcze dac Kirkowi maxa... W sumie to Ray by sie bardzo przydal, prawdziwy shooter, dal by kopa, te 20 kilka ptk na noc sie przyda w Bulls. Pozatym młody i perspektywiczny Collonis, bardzo lubie go oglądać, myśle że byłby ciekawym ogniwem bulls, pozatym siła podkoszowa się zwiększa, jest poszezone pole manewru, jest masywny potrafi coś dorzucić, noi troche zbierać. W obronie też coś gra. Fordston swego czasu był jednym z moich ulubiencow, to ile potrafil zbiorek na mecz przy takim wzroscie wykrecac to bylo niesamowite, a taki doswiadczony zawodnik tez by sie przydal. Co prawda nastapilo by lekkie przeladowanie na skrzydlach, ale za to mozemy spokojnie pokusic sie o nastepny trade. Moze Ray nie jest wysokim G, ale jest klasycznym SG.

 

C Chandler/Otello/Fordston (od biedy Colonis)

F Sweetney/ Songalia / Collonis / Allen

F Deng / Noccioni

G Allen / Badsen

G Kirk / Duchon / Pargo

 

całkiem efektownie, gdyby tak sie jeszcze Murraya udało wyciągnąć podczas tej wymiany, to by było wręcz bosko, nasza dziura zalatana, on i Ray potrafia duzo rzucic, ale watpie w taka opcje bo raczej SEA by szykowalo miejsce pod niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Bunia ale mam manie poprawiania ;-)

 

Collison - a nie Collonis

Duhon - a nie Duchon

Songaila - a nie Songalia

Fortson - a nie Fordson

Basden - a nie Badsen

Nocioni - a nie Noccioni

 

i to tyle :P

 

a co do tradu - nigdy bym na to nie poszedl. Allen to juz (!) podstarzaly gwiazdor, ktorem trafiaja sie fatalne mecze, do tego ma kolosalny, przesadzony konktrakto ktorego juz dizisaj nie jest wart, Collison jest ciekawy ale generalnie malo daje, chociaz moze sie rozwinie (w sumie to najlepsszy z tej trojki dla mnie), a Fortson pokazal cos tam rok temu a teraz cieniuje i poza kilogramami nie ma nic do pokazania...

 

dodatkowe minusy - za zadne skarby nie oddalbym picku zadnego, one wciaz beda przybierac na wartosci. Do tego po tym co Benny ostatnio pokazywal nawet nie wiem czy bym go chcial oddawac za Pierce'a w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mozna nazwać Was miłośnikami Bulls jeśli Pierca lub Allena nie chcecie w Chicago!!! to tak jakbym nie chciał AI w SAS. :wink:

Ray to jest to czego brakuje waszej druzynie. Zimnej krwi, doswiadczenia i typowego strzelca nr1. problemy nerwowych końcówek moze by nie zniknęły ale przy czasem rewelacyjnej dyspozycji raya Bulls byłoby poza zasiegiem . A genialne mecze Ray ma nie tak żadko!!! a i lipe jak gra to 15-18 pkt zrobi.

Tylko nie po to SSS podpisali maxa by teraz brac Bena. Z całym szacunkiem to nie ten kaliber! Trejd jak najbardziej jednostronny. Allen 2 lata pogra a potem juz będą chetni na wygasający kontrakt. oj szybciej bym go widział w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade kurwesko nieopłacalny z uwagi na kasę i wiek Allena. Lubię gościa, bo to jeden z fajniejszych SG w NBA, ale gdzie mu do Pierce'a. Słabszy fizycznie, mniej wszechstronny, starszy i przede wszystkim z dłuższym kontraktem na który Bulls pozwolić sobie napewno nie mogą jeśli za rok chcą walczyć o tych Jamesów czy Boshów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh jest przereklamowany!

Raps mu pasuja bo rzuca jak mu pasuje, przeciez ten facet ucieka z pomalowanego, wali jumperki z kliku metrów. moze mało widziałem raps w tym sezonie ale nieprzekonuje mnie jego gra! Raps mają spore problemy z wysokim pod koszme a Chris nie bardzo che sie pcha pod kosz. NIelubi tłumów czy coś?

ps.Joseph All Harrington to taki PF jak z Denga czy Nocioniego. On tez nie pasuje.

Allena bym chciał. Nie róbcie z 30 latka emeryta.

PIercea to wiadomo tylko stawka trejdu do lekkiej korekty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh jest przereklamowany!

Raps mu pasuja bo rzuca jak mu pasuje, przeciez ten facet ucieka z pomalowanego, wali jumperki z kliku metrów. moze mało widziałem raps w tym sezonie ale nieprzekonuje mnie jego gra! Raps mają spore problemy z wysokim pod koszme a Chris nie bardzo che sie pcha pod kosz. NIelubi tłumów czy coś?

Faktycznie mało oglądałeś Raps :P Chłopak przyp[omina mi strasznie stylem gry Jarmeine'a O'Neala. Jest bardzo wszechstronny i do tego dobrze gra w D, pozatym niezapominaj że ma coś koło 22lat i od cholery czasu na rozwój. Dla mnie to koleś, którego widziałbym w Bulls szybciej od Jamesa czy Wade'a

ps.Joseph All Harrington to taki PF jak z Denga czy Nocioniego. On tez nie pasuje.

Masz sporo racj, ale nie zapominaj, ze to zawsze te parę cm więcej pod "koszem". Koleś jest pracowity i spodobał mi się w tym sezonie. Jeśli niechciałby za dużo kasy to czemu nie...

Allena bym chciał. Nie róbcie z 30 latka emeryta.

Ok, ale pamiętaj, że ten pan w chwili jak będzie w ostatnim roku kontraktu będezie miał 36 na karku i wtedy będzie emerytem :twisted:. Jest za drogi jak na swój wiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole nie jestem do niego przekonany, a co do tych jego slabszych meczow z 16 czy 18pkt to trzeba jeszcze wziac pod uwage na hjakim procencie wtedy gra...

 

Co do Harringtona, to tez bym go nie chcial, kolejne "nie wiaodmo co" :P ni to SF ni PF... a takich nam nie trzeba.

 

Bosh...ok... ale tez musialbym sie przekonac, poki co blizej mi do stanowiska Byka ;-)

 

Nam potrzeba zdecydowanie centra walacego po 10-15ppg albo przynajmniej przyciagajacego uwage i zwalniajacego ze scislejszego krycia obwod... moze cos w drafcie zlapiemy? :roll: chcoiaz patrzac na zestaw dziisejszy to watpie... i mow Joseph co chcesz ale taki Edek by sie nam przydal :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie grubo jezdzicie po Allenie ale i tak przesadzacie! Jeśli w Bulls nie chcecie prawdziwego SG od czasów MJ to Wasza sprawa.

Kore i Byku - Bosh nie musi Was przekonywac do swojej gry bo jest jedna z niewielu wschodzących Gwiazd (wysokich) na swojej pozycji. (wschodząca Gwiazda w ASG?) (Frye mój ulubieniec to nie ten kaliber) aMoże nie tak spektakularnych jak LEB ale bardziej potrzebnych bo PF/C jak na lekarstwo. Bosh prawdziwe umiejetności pokazałby w grze w zespole z prawdziwym C, a tak obija sie mocniejszych rywali bo musi. Jest dynamiczny i stosunkowo kruchy stad ucieka z pomalowanego. taki ma styl. ale ok. nie chcecie to nie.

Latem oddaliście Edka. Ma chłop plusy i minusy. Ale piszecie (Kore bodajze)że potrzebny Wam C walący 10-15 PPG. chetnie zapoznam sie z listą C o takich wskażnikach. Nawet nie pytam czy są do wzięcia!!!!

1. Okur - 17,8pkt 2. Ilgałka 16,0 3. B.Miller 15,0 Krstic, Brezec, Kaman, Paczulia ok.12 pkt ( jest jeszcze Yao i BBWall i Szak no i Gasol no ale ich to pewnie mozna za darmo wziąć :lol::lol::lol: )

Takich graczy na pozycji c pod Bulls nie ma do wzięcia ( ostatnim był Jaamal Magliore!!!) Dampier, James, Nester Mutombo, i Nazr przezywaja regres formy co zwiazane jest ogolnie z dramatem na tej pozycji. wiec dominujacy PF jak najbardziej. a bosh nadaje sie jak nikt inny ( jak juz tak cenicie perspektywicznosc i młodość vide Ray)

 

ps. Na razie Bulls poza PO więc nie ma co bronić tegorocznego składu. wielu z Was broniło niejednego gracza że nie do sprzedania itp. wyniki ich nie bronią i trzon powiedzmy Bosh/Pierce lub Allen nie byłby złym rozwiązaniem. Nie twierdze ze trzeba rozgonic wszystkich no ale czekać. Na co?

ps2. kore, Allen czesto grający za linią 3 ma 44%FG wobec Ben 41,5%FG i kirka 40,1% więc powodow do nażekania nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze zaden z nas nie jest GM zadnego klubu wiec tu nie do nas nalezy decyzja czekania / nieczekania. My mozemy tylko spekyulowac a to zadengo wplywu na realne ruchy nie ma.

 

Ale ja mimo wszystko bym obstawial przy czekaniu chocby i do przyslowiowej 'usranej smierci' niz bral Allena. ON po zmianie klubu bedzie cieniowal jeszcze gorzej, a juz w przyszlym roku spadnie na poziom sredni (IMO), nie wspominam co by sie dzialo za dwa lata czy za trzy... Wtedy wiekszosc Bulls rozwinie sie do optymalnego poziomu (choc pewnie jeszcze nie najwyzszego) i bedzie sie marnowac przy staruszku Allenie, a Benny bedzie wyrabiac 30ppg w takim Seattle ;-)

 

Wiec ja wole patrzec jak nie dostaje sie do PO i spokojnie patrzec jak sie Byczki mlode rozwijaja niz brac prawie emeryta (kolejny raz IMO ;-) ) i patrzec jak przy nich sie Bull degenerują.

 

Wiec idac tym tokiem myslenia, rzeczywiscie polowanie na Bosha glupie nie jest... no ale ja nie mam jednak przekonania to takich PF/C uciekajacych spod kosza. Marzy mi sie typowy silny center a nie taka chudzinka co to boi sie spiąć z tym czy z tamtym. OK gosciu jest dobry, ba, swietny no ale ja optuje za centrem nawet na nizszym poziomie, ale C z prawdziwego zdarzenia. Problem oczywiscie jest - gdzie jest taki do wziecia :roll: Ale to juz nie moj problem nie? W koncu jak mowilem nie jestesmy GM ;-)

 

PS. Ale majac do wyboru (hipotetycznie) dobrego C i swietnego PF jak myslisz, kogo woleliby wziac patrzac na obecną sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na tym polega różnica zdań. ja wolałbym bardzo dobrego PF a ty dobrego C. połowa ligi gra 2 x PF a juz na pewno część czołówki ( detroit, suns, indy, denver, memphis) Jeśli miałby to być Bosh to Magloire nawet odpada. Ok. trzeba uściślić def dobrego i bardzo dobrego gracza bo gdzie w tym układzie jest dampier lub Olowkandi. Lub najciekawsze Mihm????

choć masz rację z czekaniem bo gracze są młodzi a i picki ciekawe. Ale brak w PO to jednak spora strata. Pokończą sie kontrakty młodym i może być rzeżnia. za boshem będzie latała połowa ligi i nie wiem czy nie lepiej lekko "przepłacić" w układzie sign and trade bo brać go na końcówkę kontraktu tez nie mądre. choć chicago to nie Toronto więc moze by został. a u Allena nigdy nie kwestionowałem podejścia do gry więc 2-3 lata nie widzę problemu. A chodzi o mocne wejście w kolejny sezon a i walka o PO teraz nie stracona! Wole zespoły które wchodzą do PO od tych co może wejdą za rok bo perspektywiczni! Zawsze może się coś rozsypać w przyszłości ( Elton Brand?, Ron, Brad coś dużo klasowych graczy pouciekało, wiem wiem stare zarządy!!!) A jak wolisz dobrego C to nie wiem czy Ed curry w tych ciężkich dla C czasach nie mieści się miedzy 3+/4-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wolisz dobrego C to nie wiem czy Ed curry w tych ciężkich dla C czasach nie mieści się miedzy 3+/4-

Tak naprawde to mimo gowniarstwa i pyszalkowatosci Edka zawsze bylem "za nim" i bylem entiuzjasta zaplacenia mu kasy w okolicach 6-8 baniek w Bulls... Czy slusznie - poczekajmy jeszcze z oceną.

 

połowa ligi gra 2 x PF a juz na pewno część czołówki ( detroit, suns, indy, denver, memphis)

Indiana, Denver, Memphis to druzyny troche powyzej przecietnej a i co do Indy nie bylbym taki pewny, wiec nie przesadzjamy ze czolowka. Do tego Pacers gtraja w roznym ustawieniu i z roznymi opcjami na "5". Poza tym nawet biorac pod lupe JO (bo zapewne jego masz na mysli) to dla mnie on ma 100x lepsze uwarunkowania do gry na C i ruchy jak C, w przeciwienstwie do CB.

 

Coz, wallace juz nie wiadomo "czym": jest naprawde, niby ma malo cm jak na C ale radzi sobie znakomicie. No ale nie porownujmy tutaj Bosha ktory wyglada jakby mial go zaraz wiatr polamac do kulturysty BW.

 

To samo Kurt Thomas, tak samo jak BW nizszy jest od Bosha, ale silny jak tur ;-) A to wazne na centrze i doskonale to wiesz...

 

I ostatnia sprawa - 4 zespoly to nie 30 wiec stawianie oryginlanych PFów na C nie jest regułą... Pomysl - granie przeciwko Shaqowi, takiemu Curremu, Ilgauskasowi, i innym Mingom konczy sie automatycznie dla bosha katastrofą.

 

Ale brak w PO to jednak spora strata

Jak mowil joseph - w przypadku Bulls pojscie kroku wtyl dzisiaj moze oznaczac pojscie dwoch krokow w przod jutro i ja sie z tym zgadzam ;-)

 

a u Allena nigdy nie kwestionowałem podejścia do gry więc 2-3 lata

To to maxymalnie dla mnie, i nawet gdyby, to za te 2-3 lata znowu wielka kupa i wielka dziura i co? znowu szukanie SG i budowanie od nowa? Nowy nabytek Bulls musi spelniac jeden warunek - byc <28 lat zeby nie skonczyc gry zanim reszta sie rozwinie i zeby prowadzic druzyne (jesli to bedzie AS) kilka ladnych lat, a nie ze znakiem zapytania 2 czy 3.

 

A chodzi o mocne wejście w kolejny sezon a i walka o PO teraz nie stracona! Wole zespoły które wchodzą do PO od tych co może wejdą za rok bo perspektywiczni!

Moze i ty tak wolisz. Nas tak jak i kazdego w Bulls samo PO juz teraz ot hop siup nie satysfakcjonuje, nie jestesmy NYK, tutaj ludzie sa cierpliwi a zespol jest budowany po to zeby walczyc w ciagu tego dziesiciolecia o cele wysokie a moe i najwyzsze przy sprzyajajcych okolicznosciach i kilku sprawnych ruchach transfeorwych (pamietajmy o duzej ilosc miejsca w salary m.in.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignaś Twoje wywody opierają sie na tym, ze BUlls bez trejdów nie wchodza do Playoffs bo obenie są poza stawką 8 zespołow. A ja Ci mówię Bulls beda w playoffs i to nawet nie jako ósma druzyna.

Co do Allena i Piercea to zastanawia mnie tok rozumowaniq Josepha?

Piercea na tak

Allen na nie

Allen ma kontrakt na wielkie pieniadze i jest zaawansowany wiekowo.

Pierce ma jeszcze dwuletni kontrat z tym ze chyba moze odpuscic ostatni rok kontratu i ubiegąc sie o nowy. gdyby grał w Bulls to za rok czy dwa nie podpisujemy z nim nowej umowy? przeciez ta umowa bedzie równie okazała jak obecna Allana. Więc jak dla mnie opcje podobne, ze wskazaniem na Piercea bo lepszejszy jest i wszechstronniejszy. tylko według prasy wiecej by kosztował niz Allen,(chodzi o graczy wyminionych w potencjalnym trejdzie).

Co do Bosha

Spoko jest fajny ale obecnie jest na topie i kosztowałby stanowczo za duzo wobec jego realnej wartości. Nie zapominajmy ze on gra w Raptors druzynie która nie broni,w której według mnie wazniejszy obecnie jest james.

Ps.Joseph ogladałem sporo raps w tym sezonie bo Hiszpanie puszczajc ich często z uwagi na wystepy Calderona. co prawda zawzyczja nie cąłe mecze bo nudni są i nie podoba mi sie ich gra no i pustawo w tej kanadzie na trybunach. według mnie Bosh wobec takiej dzuiry w pomalowanym jako potencjalny lider powinien tam skupiąc swoją uwage w zbiórkach i zdobywaniu punktów a nie bazowac głownie na jumpshot. ot taka mała dygresja

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kore 6-8 baniek, a nawet ciut więcej oferowa Pax Edkowi i teraz oglądasz go w Knicks...

Co do Allena i Piercea to zastanawia mnie tok rozumowaniq Josepha?

Piercea na tak

Allen na nie

Allen ma kontrakt na wielkie pieniadze i jest zaawansowany wiekowo.

Pierce ma jeszcze dwuletni kontrat z tym ze chyba moze odpuscic ostatni rok kontratu i ubiegąc sie o nowy. gdyby grał w Bulls to za rok czy dwa nie podpisujemy z nim nowej umowy? przeciez ta umowa bedzie równie okazała jak obecna Allana. Więc jak dla mnie opcje podobne, ze wskazaniem na Piercea bo lepszejszy jest i wszechstronniejszy. tylko według prasy wiecej by kosztował niz Allen,(chodzi o graczy wyminionych w potencjalnym trejdzie).

W sumie przedstawiłeś to mniej więcej tak jak ja to widzę. Pierce jest i młodszy i wszechstronniejszy. Dzieli ich sporo. Pomijam wiek, bo jak zauważyłreś za dwa lata sytuacja z Pierce'm będzie identyczna jak z Allenem, ale Pierce moim zdaniem stylem bardzoej pasuje do taktyki Byków. Jest lepszym defensorem, ma wieksze jaja w koncówkach. Nie twierdzę, że Allen jest słabym liderem, ale w moim odczuciu słabszym od Pierce'a. Lubie obu, nawet ze wskazaniem na Raya, ale jakbym miał wybierać to wolałbym Paula, bo wydaje mi się, że to jednak lepszy gracz, to taki gracz, któremu szybciej (gdybym był GM) dał maxa...

Co do Bosha [...]ot taka mała dygresja

Tutaj nasze stanowiska się widać bardzo różnią, bo ja na ten przykład byłbym w stanie pogodzić się ze stratą w s'n't Tysona w chwili jakby Bulls mogli wziąć Bosha, więc to chyba dość jasno przedstawia mój punkt widzenia :wink:

Tyson to podstawa Bulls, można rzecz nietykalny (modne ostatnio słowo), ale perspektywa pozyskania kogoś kalibru Bosha działa na mnie jak płachta na BYKA :P

Wyobrażasz sobie piątkę Kirk-Paul-Luol-Chris-obojętnie kto byle wysoki.

Potęgi za darmo zbudować się nie da, a przyznać musisz, że Bosh i Tyson (przy mojej wielkiej sympatii dla tego drugiego) to trochę inny kaliber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwijac istniekjącą ekipę - Brzmi dobrze i jeśli kierownictwo też tak myśli to może spokój jest dobrem najwyzszym. Ale czy obecni gracze rozwiną się di poziomu AS nie wiem. Dla mnie zrobili krok do tyłu patrząc na rewelacyjną moim zdaniem gre w zeszłym sezonie ( jak na młodych graczy). Boshem grałbym tylko na 4 bo tam ma przewagę a szukałbym raczej drugiego PF/C jako uzupełnienie. A jest odwrotnie jak piszesz. W lidze jest tylko paru rasowych C więc wybitnych 2 PF wystarcza. Ben Wall a tym bardziej JON nie są dla mnie C. A wyjątkowość tych z Szakiem na czele polega właśnie na tym że trudno ich bronić dlatego potrzebne są walczaki typu Nazr lub drewna typu Nestor. Zawsze bedzie popyt na cm.

rozwój spokojny bulls jak najbardziej ale... jeśli można pozyskać Bosha, Pierce'a i upieram sie przy Allenie to można połączyć obie metody.

Bo nie ma gwarancji że obecna S5 i Picki dadzą sukces ( o potedze nie wspomnę) Byku, zgadza się opieram moje wywody na fakcie że bez wzmocnien Byki nie wejdą do PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.