Skocz do zawartości

Rumors, trades- sezon 05/06


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

pogadamy po kilku meczach murraya w cavs, gdy bedzie mial bilans 0/8 :) co sie mu zdarza.

Zdarza siękażdemu, ale mi też uśmiech się maluje na twarzy jak myślę, że Murray poszedłza Wilksa, który choć jest aktualnym mistrzem NBA to nie umywa się poziomem gry do Flipa. Bedziecie mieli teraz nowego Mattena Cleawsa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych transferów największe wrażenie robi wzmocnienie Denver i Cavs, i to jakim w miare niewielkim kosztem:

 

- watson, lenard za evansa i rubbena i robi się świetna ekipa na PO. oczywiscie zakładajac że niegrzeczny Rubben bedzie chciał pokazac jeszcze cos w tym sezonie;

- Murray praktycznie za darmo! to duży talent ofensywny, rok temu przy kontuzji Allena pokazał klasę. Nie widze problemu aby teraz nie robił tego w CC

ciekawie w miami zawsze lubiłem DAndersona ale on do młodych ekip by się nadawał a nie do zespołu w który takich panów jest ze 3.

Seattle zachowało swój szkielet RA RL ale reszta topnieje w oczach. porównać ich do zeszłego roku nawet nie wypada.

 

W LAL zero ruchów, ciekawe czy Jax jest taki pewny swojej ekipy i z niskiej pozycji w PO zaatakuje czołówkę ( nie zdziwiłbym sie jakby trafiło na Mavs - w PO :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, komicznie wygladaja twoje posty o Andersonie. Najpierw piszesz, ze bys goscia chcial w Lakers, a jak sie dowiadujesz, ze zgarnelo go Miami, to od razu, ze to maruda i malkontent :lol:

 

Dla mnie ta wymiana to nic szczegolnego. Jesli Anderson nie wypali, to Heat nic nie traca, bo Fitch i tak za bardzo nie gral. Przynajmniej jest jakis zmiennik na SG. Miami maja w koncowce sezonu przewaznie slabych rywali. Jesli dobrze to rozegraja, to moga i wygrywac, i dac odpoczac swoim motorom, a taki Anderson odciazylby Wade'a i Paytona, ktory z koniecznosci sporo gral na pozycji SG. Nie wiem, czy Anderson narzekal na czas gry, a jak patrzylem, to ostatnio w ogole nie gral, wiec danie mu przez Miami chocby paru minut i tak bedzie sporym "upgrade'm" :wink: Zreszta juz wielu wiescilo, ze w Heat ludzie beda sobie skakac do gardel i masowo narzekac, a jakos do tego nie doszlo.

 

A reszta wymian bez jakichs rewelacji. Jakby Garnetta albo Iversona ktos oddal... to by bylo cos :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tegorocny trade deadline to jestem lekko zadziwony tym ze nie bylo czegos wielkiego, czegos takiego jak w poprzednim roku gdy rano widzialem tak duze zmiany, jak chocby nieoczekiwane przejscie do Kaliforni Barona.

 

Co do zmian, to teoretycznie najwięcej zyskali Nuggets, ktorzy pozbyli sie tego co mieli w nadmiarze(PG) za niezla cene, ale nie jest to coś. Bo nie pozyskali SG, tylko wzmocnili i to bardzo skrzydla, szcegolnie jesli chodzi o defensywę. Ciekawi mnie sytucja Pattersona, ktory marudzil ze za malo gra, a przez kilka miesiecy nie mial jakis wielkich rywali na swojej pozycjii w Oregonie (kontuzja Milesa) a tu bedzie musial sie zadowolić zmiennikiem Mela, który gra jak wiemy sporo, no i od czasu do czasu na PF, gdzie konkurencja tez jest spora: K-Mart, Evans i Najera. Tylko dalej jest luka na SG.

 

Zdziwia mnie opieszchalośc Minnesoty, ktorej dalej do PO niz bizej i w mniejszym stopniu GSW oraz Lakers. Choc jeszcze mozna sie wzmocnić , jesli ktos kogoś pusci (Byczki Thomasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van, komicznie wygladaja twoje posty o Andersonie. Najpierw piszesz, ze bys goscia chcial w Lakers, a jak sie dowiadujesz, ze zgarnelo go Miami, to od razu, ze to maruda i malkontent :lol:

 

Szaku Lakers z obrońców mają na ławce Vujacica i no właśnie to by było na tyle. W Lakers jest potrzebny jakiś weteran, pisałem o tym w temacie o zmianach na forum Lakers, Anderson marudził w Blazers na czas gry, w Rockets później jak go nie dostawał to samo, tuż przed deadline jego agent mówił, że nie pójście do Lakers to był jednak błąd bo tam by dostawał szansę gry, akurat ten mój komentarz nie miał nic wspólnego z moim stosunkiem do Heat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda obyło sie bez sensacji, myslałem ze pojdize jakis sensacyjnyt trade na sam koniec, a tutaj z duzej chmury maly deszcz i same raczej mniej znaczacea wymiany uzupełniajce tylko rostery poszczególnych druzyn.Mnie osobiscie ciesza zmiany w Cavs, sciagniecie Flipa, bo to gracz ze sprorym potencjałem, ktory potrafi grac na poziomie jezeli dostanie duzo czasu, co udowodnil 2 lata temu w Seattle, jak gra mniej to nie jest juz tak wartosciowy, ale u nas na SG jest jak narazie mała konkurencja, a ten najwazinejszy Larry kontuzjowany pewnie do konca RS. Tym bardizej cieszy ta zmiana bo łatamy nasza najwieksza dziure graczem dobrym, tanim, bez zbyt wygorowanych ambicji co do swojej oosby ktory jak wroci Hughes bez problemu usiadzie na ławke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda obyło sie bez sensacji, myslałem ze pojdize jakis sensacyjnyt trade na sam koniec, a tutaj z duzej chmury maly deszcz i same raczej mniej znaczacea wymiany uzupełniajce tylko rostery poszczególnych druzyn.

Zgadzam sie w 100 procentach. W tym roku nic sensacyjnego, nie to co rok temu (Davis do Warriors,Webber do 76ers) oprócz Francisa żadna inna gwiazda nie zmieniła klubu. Zobaczymy co ten trade da NYK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA rowniez spodziewalem sie jakiegos hitu transferowego ale sie niestety przeliczylem :wink:

 

W tym roku nic sensacyjnego, nie to co rok temu (Davis do Warriors,Webber do 76ers) oprócz Francisa żadna inna gwiazda nie zmieniła klubu.

Nie zapominajmy o wymianie Peja- Artest ktora byla wymuszonym ale ciekawym tradem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale np. Peja nie jest graczem klasy np.Barona Davisa

A czemu to Peja nie jest graczem klasy Barona? Może nie dogina już tak jak jeszcze ze 2 lata temu ale cały czas pozostaje czołowym "snajperem" NBA a przeprowadzka do Indiany na pewno dobrze mu zrobi szczególnie gdy wróci Jermaine i na dystansie zrobi się troszke "luzu" :wink: Może nie daje super dunków i nie napędza ataków drużyny ale gorszy od Barona na pewno nie jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak ale mi sie wydaje ze jednak Davis jest lepszy od Peji

 

Dla porównania statsy z tego sezonu:

 

DAVIS: 18.7ppg, 4.5rpg, 9.2apg, za2% 44, za3%30.9

PEJA : 17.3ppg, 5.7rpg, 2.0apg, za2% 42.5, za3% 41.5

 

Wiadomo że Stojakovic jest swietnym zawodnikiem, jednak ja uważam że Baron jest lepszy. Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie. Wiadomo równiez ze Peja jest swietnym strzelcem ale raczej nie powiedzialbym ze jest w czołówce snajperów ligi, 17.3PPG to na czołówke troche mało :wink: ale do konca sezonu duzo meczy i statsy podskocza do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak niby w całym sezonie Peja nie zachwycał, ale po przejściu do Indiany znacznie odżył a to dopiero początek. Dalej jeśli chodzi o statystyki to są to gracze o diametralnie różnym stylu gry, różnych zadaniach, no i przedewszystkim różnych pozycjach. Poza tym wiesz znam takiego jednego koszykaża Reggie Miller się nazywa średnia z całej kariery 18 pkt. a chyba jest uważany za jednego z najlepszych snajperów w całej historii NBA :wink: . No ale jak mówisz każdy ma swoje zdanie i inaczje postrzega pewnych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggie oddawał bardzo dużo rzutów za trzy. Do niego należy rekord NBA pod względem rzutów za trzy punkty i celnych trójek. Co ciekawe Peja wygrał 2 razy z rzedu (2002,2003) konkurs trójek, a Miller pomimo że do niego należy rekord NBA w rzutach i celnych trójkach tego konkursu ani razu nie wygrał. Obydwaj są dobrymi strzelcami ale...każdy ma swoje zdanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj są dobrymi strzelcami ale...każdy ma swoje zdanie :wink:

a jakie jest Twoje? bo nie napisałeś wprost co Ty o tym myślisz, a jestem bardzo ciekawy...

Chodzi Ci o mój typ strzelca? Jeżeli tak to jest nim Ray Allen. Może już nie rzuca tak jak 3-4 lata temu ale dalej ma świetnie ułożoną reke, potrafi przymierzyć trójką i z półdystansu też. Oczywiście Stojakovic tez potrafi w końcu 2 razy z rzędu wygrał konkurs rzutów za trzy punkty. Jeżeli nie Allen to wskazałbym na Kobego też gra na dobrym procencie za 2 (47.5%). Za trzy troche gorzej ale też dobrze (35.2)Allen blisko 40%. Trzeba pamiętać że do Bryanta należy rekord trafionych trójek w jednym meczu (12). Ray najwięcej rzucił 10(?) trójek jeszcze w barwach Kozłów.

Tak więc moimi typami strzelców są Ray Allen i na 2 miejscu Bryant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli konkluzję porównania Millera z Peją :)

 

Ja przy tym porównaniu raczej byłbym za Millerem. Być może dlatego że go bardziej lubie....W tym porównaniu byłbym za Millerem. Szkoda tylko że nigdy nie wygrał konkursu trójek, a że o zdobyciu mistrzostwa nie wspomne na drodze stawali Bulls albo Lakers i te blisko 20 lat gry tylko dla Indiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że mi nie chodziło o prównanie Reggie'ego i Predraga, tylko o przytoczony przez Ciebie (No. #13) argument, że Peja ze średnią nieco ponad 17 pkt. nie jest jednym z czołowych snajperów obecnej NBA.

W tym sezonie no raczej nie jest:

 

1.Kobe Bryant 34.9ppg

2.Allen Iverson 33.1

3.LeBron James 31.0

4.Gilbert Arenas 28.6

5.Dwayne Wade 27.2

6.Paul Pierce 26.5

7.Carmelo Anthony 26.0

8.Elton Brand 25.5

9.Dirk Nowitzki 25.3

10.Tracy McGrady 25.2

11.Ray Allen 24.7

12.Michael Redd 24.6

13.Vince Carter 24.1

14.Jason Richardson 22.6

15.Chris Bosh 22.6

 

Dane są ze strony nba.com i Stojakovica w TOP20 nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.