Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

No tutaj ten punkt jest bezcelowy, bowiem nie można mieć więcej niż 13 typa w składzie. Ale czy tak powinno być w istocie? No jest to trochę oderwane od realiów, w NBA kluby w offseason nie muszą się specjalnie ograniczać i mogą grajków testować czy podpisywać na krótki okres czasu, ważne żeby do jakiegoś tam terminu zadeklarować "15". U nas powinno być podobnie, w końcu to, czy GM ma latem 13 czy 14 typa nie powinno być istotne, nikt na tym nie traci, gracza wyrzuconego ze składu i tak nikt nie weźmie w trakcie offseason, a chociaż user ma większe pole manewru przy formułowaniu trejdów. Przy czym ten termin 48 h jest chyba trochę za krótki, można by go przedłużyć do 96h.

 

Natomiast kara za bycie ponad sc po upływie deadline? Na pewno ban, a komisaryjnie chyba jednak niech ten podpunkt zostanie z najwyższą możliwą pensją. Oczywiście grozi to Antkiem, ale równie dobrze grozi wywaleniem ze składu 6 typa jeśli komisarz będzie wywalać każdego od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft pick forfeit jezeli brak miejsca w rosterze

Pick jako kara jest wg mnie kiepskim pomyslem bo nie dosc, ze sie nimi handluje [czyli mozna ich nie miec] to jeszcze by wychodzilo na to, ze kara ma rozna wage dla roznych GMow! Strata np #5 to zupelnie inny kaliber niz strata np #18.

 

Nie wyobrazam sobie sytuacji ze ktos ma wiecej zawodnikow niz to dozwolona poza draft n stash

No tutaj ten punkt jest bezcelowy, bowiem nie można mieć więcej niż 13 typa w składzie.

Tu mnie dziwi Wasza reakcja gdy co roku Roger przypomina i upomina o wywalanie nadmiarowych graczy ze skladu po wyborze draftowym. Gdyby tego nie pilnowal na pewno bylyby przypadki konczenia offseason z 14 graczami.

 

Natomiast kara za bycie ponad sc po upływie deadline? Na pewno ban, a komisaryjnie chyba jednak niech ten podpunkt zostanie z najwyższą możliwą pensją. Oczywiście grozi to Antkiem, ale równie dobrze grozi wywaleniem ze składu 6 typa jeśli komisarz będzie wywalać każdego od dołu.

... i to drugie nie jest blizsze podejsciu GMow w takich sytuacjach? Nikt nie wywala od gory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i to drugie nie jest blizsze podejsciu GMow w takich sytuacjach? Nikt nie wywala od gory.

Tzn zbytnio nawet nie kumam, co masz teraz na myśli, ale fakt, iż mi wdarł się z pośpiechu chochlik, chodziło mi o to, iż jeżeli będziemy wywalać grajków od dołu, tzn. naprzód "15", potem "17", "18" itd aż do zejścia z salary, to wtedy grozi to tym, iż GM zostanie pozbawiony 6-7 typa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zbytnio nawet nie kumam, co masz teraz na myśli, ale fakt, iż mi wdarł się z pośpiechu chochlik, chodziło mi o to, iż jeżeli będziemy wywalać grajków od dołu, tzn. naprzód "15", potem "17", "18" itd aż do zejścia z salary, to wtedy grozi to tym, iż GM zostanie pozbawiony 6-7 typa.

Pytam czy wywalenie 6 najtanszych zawodnikow nie jest blizsze typowemu podejsciu GMow w takich sytuacjach? Wg mnie nikt nie zaczyna schodzic z pensji od najdrozszych graczy [chyba, ze trejdami, ale to jakby inna mozliwosc bo dostaje sie tanszych w zamian].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie jestem by sie na kim uzalac, nie moze byc wg mnie sytuacji gdzie ktos jest off bo to lato bo to draft bo to boze narodzenie

 

nie moze byc opcji gdzie masz 15 zawodnikow i jeszcze chcesz ich trejdowac - to juz wogole jest nonsens i zyskiwanie nielegalnej przewagi  

 

sklady w fbx1 nie byly dawno update'owane ale to co sie porobilo to zwykle niechlujstwo i nie wiem czemu mamy to tolerowac 

sa terminy daty i reguly i nie wyobrazam sobie ze komus cos darujemy - dyskusja i tak jest juz spozniona bo zasady wchodza w przyszlym roku 

ale jest to pierwszy raz gdzie 48 h po drafcie wydaje mi sie ze mamy ze 3-4 gosci powyzej SC i to tylko dlatego ze Roger jedzie transyberyjska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak widzę nie cieszy się dużą popularnością, ale ja się wypowiem i "odfajkuje" temat.

 

Jestem za tym, by delikwent, który nie zszedł z salary cap  w okresłonym czasie, otrzymywał na miesiąc bana, a zejść salary według mnie powinno sie "oddolnie", czyli od konca listy (15 nastki tez wywalac, kara musi byc dotkliwa, bo i tak ponad pół roku kalendarzowego można być over limit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ai3, ale jaką nielegalną przewagę? Pomijając już oczywisty fakt, iż nie może być mowy o nielegalności, jeśli to będzie zapisane w regulaminie, to przecież na jakich zasadach funkcjonuje NBA? W offseason kluby mogą mieć więcej niż 15! No i poza tym, kto na tym traci, że jeden z drugim nie wykopyrtną zawodnika na FA od razu?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 15 zawodnikow zamiast 13 

powiedzmy ze 14 i 15 to fajny mlody prospect 

wiec trejdujesz 14,15 i X za Y i robisz deal na ktorym zyskujesz ty i partner 

 

jak dla mnie jedyna opcja jest taka ze jak masz 15 to nie mozesz trejdowac i dopoki nie zejdzie sie do 13 to masz ban na trejdy i jedynie drop ratuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 15 zawodnikow zamiast 13 

powiedzmy ze 14 i 15 to fajny mlody prospect 

wiec trejdujesz 14,15 i X za Y i robisz deal na ktorym zyskujesz ty i partner 

 

jak dla mnie jedyna opcja jest taka ze jak masz 15 to nie mozesz trejdowac i dopoki nie zejdzie sie do 13 to masz ban na trejdy i jedynie drop ratuje 

 

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie to nawet nie czaje o co chodzi, bo to że na forum ktoś tam był powyżej sc 17 marca o 13:47, to mnie mało interesuje. Dla mnie ważny jest mój skrypt, gdzie wszystko mam czarno na białym, a tam nikt nie był powyżej salary w wymaganym terminie, więc nie ma absolutnie tematu. Weźcie pod uwagę fakt, że nigdzie nie jest napisane w jaki sposób GM ma poinformować o wyrzucaniu zawodników, jak dla mnie moze mi nawet przesłać to listem poleconym.

 

btw jeżeli chodzi o przypadek nie zejścia z salary w terminie, to ja bym zaczął jako komisz czyszczenie składu od dołu, bo...myślałem że tak mówi regulamin, ale widzę że tak nie jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

btw jeżeli chodzi o przypadek nie zejścia z salary w terminie, to ja bym zaczął jako komisz czyszczenie składu od dołu, bo...myślałem że tak mówi regulamin, ale widzę że tak nie jest ;]

Poprawione. Przy okazji uaktualnilem niejasnosc z III.1.d.

 

Jak wybierasz gracza w drafcie, to od razu przy przekroczeniu miejsc w składzie musisz kogoś wyrzucić na fa.

A jak ktos tego nie zrobi to co? Zatrzymujesz draft? Automatycznie kogos wywalasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym poprawilem IV.5.

 

Przypominałem z dobrej woli, ale od przyszłorocznego draftu trzymałbym się zasady że na FA leci z automatu gracz po wyborze, o ile ktoś nie napisze kogo wyrzuca na FA.

Slusznie, chociaz pamietaj zeby w pierwszym poscie draftu to wyraznie zaznaczyc bo to bedzie jakas zmiana przyzwyczajen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Patrzac na to co się dzieje w "prawdziwej" lidze na przykładzie przede wszystkim 76ers pomyślałem, że jeśli mamy być jak najbardziej podobni do tej ligi to może oprócz hard capu, powinna być i minimalna wartość SC, ustalona np procentowo. Nie wchodzę w szczegóły wyliczeń, lecz rzucam luźne hasło do dyskusji. W NBA jest przecież jakaś wartość minimalna jaką klub musi przeznaczać na pensje dla swoich graczy. Może i u nas byśmy tą sprawę przedyskutowali ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to co się dzieje w "prawdziwej" lidze na przykładzie przede wszystkim 76ers pomyślałem, że jeśli mamy być jak najbardziej podobni do tej ligi to może oprócz hard capu, powinna być i minimalna wartość SC, ustalona np procentowo. Nie wchodzę w szczegóły wyliczeń, lecz rzucam luźne hasło do dyskusji. W NBA jest przecież jakaś wartość minimalna jaką klub musi przeznaczać na pensje dla swoich graczy. Może i u nas byśmy tą sprawę przedyskutowali ...

Okej, wiec pierwsze pytanie co to mialoby osiagnac? Albo inaczej jaki mialby byc cel tej zmiany?

Wg mnie zmuszanie druzyn w przebudowie do pobierania przeplaconych dziadow nikomu w niczym nie pomaga.

W NBA chodzi o pilnowanie by gracze dostawali odpowiedni procent dochodow, ale to sie raczej slabo przeklada na FBXa gdzie nikomu nic nie placimy, wiec nie ma poszkodowanych z zanizania druzynowych pensji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie ma sensu bo nie o to chodzi żeby trzymać jakiegoś ziemniaka który w poprzednim sezonie nastukał fp a w tym nie gra nic. My nie mamy D-league żeby ogrywać młodych.

 

Ale wg mnie jeżeli byśmy chcieli się upodabniać do real NBA to trzeba wprowadzić deadline na trejdy żeby pod koniec sezonu nikt nie mieszał w pickach. Dla mnie to że nie ma tego deadline jest najbardziej niezrozumiałym i nieuzasadnionym punktem regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.